Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Przejrzałem dokładnie wszystko i pykło mi 8 tys od wymiany na Ravenol... łącznie weszło 5l i teraz stan na ćwiartce. Zamawiam na dniach Specola i zobaczymy jak on się spisze. Wymieniać wszystkie filtry? Myślę nie wymieniać filtra paliwa bo stosunkowo nie wiele go poszlo bo przecież latam na LPG. Kabinowy i powietrza wymieniany był przy przeglądzie klimy w lipcu.
    Champ20ns!

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Sebastian_M26 Zobacz wpis
      Podziwiam wszystkich slyszących oleje w tej samej lepkości
      tu chodzi bardziej o subiektywne odczucia ale różnice są - subtelne ale są.
      Najlepiej auto chodzi na dobrym, świeżym, gorącym oleju

      Komentarz


      • Zamieszczone przez Sebastian_M26 Zobacz wpis
        Podziwiam wszystkich slyszących oleje w tej samej lepkości
        No ja w sumie też ;-)
        Jeździłem na Fuchs, Millers i Neste. Wszystkie oczywiście 0w40. Wymiana dokładnie co rok na wiosnę a u mnie to przebieg prawie symboliczny bo 8-9tys km.
        Staram się jakoś wychwycić różnice w tych olejach jeżeli chodzi o odgłos pracy silnika ale jakoś nie mogę tej różnicy usłyszeć :-) Teraz jeżdżę na Neste i już kupiłem kolejna bańkę tego oleju na wymianę która będzie dopiero za kilka mcy.
        strazakp

        Była O1 1.9 tdi 110KM ASV 2001r. - służyła mi dzielnie 6 lat.
        Jest O2 1.4 tsi, 156KM/260Nm (podobno), CAXA, 2009r.

        Komentarz


        • Zamieszczone przez pedros Zobacz wpis
          na oleju mineralnym jest tez cichuteńko aksamitnie a na PAO młóci jak ch*l€r@
          napisałeś tak jakby Penrite i Ravenol nie były na PAO ;-)
          With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

          Komentarz


          • Zamieszczone przez strazakp Zobacz wpis

            No ja w sumie też ;-)
            Jeździłem na Fuchs, Millers i Neste. Wszystkie oczywiście 0w40. Wymiana dokładnie co rok na wiosnę a u mnie to przebieg prawie symboliczny bo 8-9tys km.
            Staram się jakoś wychwycić różnice w tych olejach jeżeli chodzi o odgłos pracy silnika ale jakoś nie mogę tej różnicy usłyszeć :-) Teraz jeżdżę na Neste i już kupiłem kolejna bańkę tego oleju na wymianę która będzie dopiero za kilka mcy.
            No teraz jest promocja. A tak na poważnie to praca silnika zależy też od tego jakie dodatki zostały zastosowane. Molibden zwykle ładnie wycisza silniki i podobnie niektóre estry i z tego co wiem to na oleju PAO silnik niekoniecznie musi dobrze pracować i wiele zależy tez od samego silnika. Kultura pracy to dla mnie jeden z czynników ale taki, który może być mylący.

            Komentarz


            • Ja kupiłem Neste CP 0w40 w cenie chyba 120zl/4l.
              Czy warto do tego oleju dać jakiś dodatek? Jak tak to jaki dokładnie i co on mi da?
              Już jakiś czas się zastanawiam nad jakimś dodatkiem np AR9100 który wiele osób tutaj poleca ale jakoś brak mi odwagi ;-)
              strazakp

              Była O1 1.9 tdi 110KM ASV 2001r. - służyła mi dzielnie 6 lat.
              Jest O2 1.4 tsi, 156KM/260Nm (podobno), CAXA, 2009r.

              Komentarz


              • Mam nalatane ponad 170000km i leje od 1.5 roku Neste CP 0w40+ AR9100. Silnik jeszcze żyje ;-)
                Na następna wymianę planuję zmienić na Ravenola SSL 0W40
                Ostatnio edytowany przez prezes73; 39082.

                Komentarz


                • Ja myślałem też o Revanolu ale pospieszyłem się z kupnem Neste
                  strazakp

                  Była O1 1.9 tdi 110KM ASV 2001r. - służyła mi dzielnie 6 lat.
                  Jest O2 1.4 tsi, 156KM/260Nm (podobno), CAXA, 2009r.

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez Nexus6 Zobacz wpis

                    napisałeś tak jakby Penrite i Ravenol nie były na PAO ;-)
                    Nie No nie tak zerojedynkowo przecież nie ma olejów 100% PAO bo to be sensu ze względu na rozpuszczalność dodatków i finalna cenę produktu końcowego po co komu olej który nie roZ leci sie po 30 kkm ale i tak ma ograniczona pojemność dyspersyjna a kosztowałby 450 pln tłuścioch jeden ?

                    chociaz jesCze zależy jakie PAO bo to ogólna nazwa związków poliolefin które mogą mieć różne właściwości niekoniecznie fajne


                    Komentarz


                    • Ostatnia analiza tego Ravenola robi wrażenie, pao,estry, molibden, bor, i pp poniżej -60:

                      post-2-0-13716300-1490342643.jpg


                      Odnośnie baz olejowych to tu w pigułce:

                      Strona nie została znaleziona – Venturo – Oficjalny dystrybutor Anderol i Cogelsa


                      Komentarz


                      • Jak uważacie: lepiej wlać Neste CP 0w40 + ar9100 czy Revanolu SSL 0w40????
                        strazakp

                        Była O1 1.9 tdi 110KM ASV 2001r. - służyła mi dzielnie 6 lat.
                        Jest O2 1.4 tsi, 156KM/260Nm (podobno), CAXA, 2009r.

                        Komentarz


                        • IMO Ravenol SSL
                          With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez Nexus6 Zobacz wpis
                            IMO Ravenol SSL
                            Dzięki. Wymiana dopiero w marcu więc może kupię Revanol by spróbować Neste zostawię sobie na kolejny raz.
                            strazakp

                            Była O1 1.9 tdi 110KM ASV 2001r. - służyła mi dzielnie 6 lat.
                            Jest O2 1.4 tsi, 156KM/260Nm (podobno), CAXA, 2009r.

                            Komentarz


                            • Nie sposób przeczytać wszystkiego w tym wątku ale na ostatnich stronach ten Ravenol pojawia się dość często, za to mojego Motula niegdyś polecanego nie widać.

                              Wymiana już blisko dlatego podpowiedzcie czy lać dalej X-max 0w40 czy przerzucić się na Ravenol SSL 0w40?

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez Mastermindq Zobacz wpis
                                Nie sposób przeczytać wszystkiego w tym wątku ale na ostatnich stronach ten Ravenol pojawia się dość często, za to mojego Motula niegdyś polecanego nie widać.

                                Wymiana już blisko dlatego podpowiedzcie czy lać dalej X-max 0w40 czy przerzucić się na Ravenol SSL 0w40?
                                Faktycznie. Był czas że Duo pojawiał się tutaj Motyl, później wiele osób chwaliło np Neste a teraz faktycznie Revanol bardzo często się pojawia.
                                strazakp

                                Była O1 1.9 tdi 110KM ASV 2001r. - służyła mi dzielnie 6 lat.
                                Jest O2 1.4 tsi, 156KM/260Nm (podobno), CAXA, 2009r.

                                Komentarz


                                • Opinie są bdb. Warto zalać i porównać do Motula.

                                  К сожалению, у вас нет доступа!

                                  Seat Leon ST FR by mirek_p11

                                  Fotki
                                  Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                                  Fotki

                                  Komentarz


                                  • Bo miał się pojawić Motul x-max 0W-30 i tak jak kiedyś miał być liderem jakościowym jak x-lite 0w30. Ale dupa z tego wyszło
                                    Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez mirek_p11 Zobacz wpis
                                      Opinie są bdb. Warto zalać i porównać do Motula.

                                      К сожалению, у вас нет доступа!
                                      I tak pewnie zrobię. Choć na Motula nie mogę narzekać. Może gdyby jeszcze nie wymagał dolewek...

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez Mastermindq Zobacz wpis
                                        Choć na Motula nie mogę narzekać. Może gdyby jeszcze nie wymagał dolewek...
                                        motul x-max 0w40 wymagał u mnie zdecydowanie większych dolewek niż liqui moly synthiol 0w40, przedwczoraj motul został zlany i zalany rawenol ssl 0w40
                                        narazie jest pięknie, przynajmniej słuchowo... zobaczymy jak się będzie sprawował

                                        Maciek
                                        terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                                        Zapraszamy....

                                        Komentarz


                                        • Czyli jednak przy najbliższej wymianie oleju kupiony ja Neste polezy jeszcze na półce a kupię Ravenol który postanowiłem jednak spróbować
                                          strazakp

                                          Była O1 1.9 tdi 110KM ASV 2001r. - służyła mi dzielnie 6 lat.
                                          Jest O2 1.4 tsi, 156KM/260Nm (podobno), CAXA, 2009r.

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez klarus Zobacz wpis
                                            motul x-max 0w40 wymagał u mnie zdecydowanie większych dolewek niż liqui moly synthiol 0w40, przedwczoraj motul został zlany i zalany rawenol ssl 0w40
                                            narazie jest pięknie, przynajmniej słuchowo... zobaczymy jak się będzie sprawował
                                            Dzięki za opinię, teraz na pewno zaleję Ravenola.

                                            Komentarz


                                            • panowie pytanko co zalewać do MB sec380 rok 82. nalatane 350 tys. Na forum Merca popularny jest olej Liqui Moly 10w40 MoS2, bo niby z jakimś dodatkiem. Faktycznie będzie najlepszy czy znajdzie się coś lepszego do auta które będzie odpalane raz na jakiś czas a całą zimę będzie stało w garazu? Z góry dzieki za porady
                                              BYŁA o1 rs
                                              BYŁA o2 1.6
                                              JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez blackrs Zobacz wpis
                                                panowie pytanko co zalewać do MB sec380 rok 82. nalatane 350 tys. Na forum Merca popularny jest olej Liqui Moly 10w40 MoS2, bo niby z jakimś dodatkiem. Faktycznie będzie najlepszy czy znajdzie się coś lepszego do auta które będzie odpalane raz na jakiś czas a całą zimę będzie stało w garazu? Z góry dzieki za porady
                                                To rozsadny wybór. Mozna sprobowac tez 5w40.
                                                OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                                                DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                                                Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                                                Komentarz


                                                • do tego silnika producemt zaleca 10w40. przy tym przebiegu to mysle że o będzie minimu. jestem ciekaw czy jest ewentualnie lepszy olej co zabezpieczy go na zimowanie?
                                                  BYŁA o1 rs
                                                  BYŁA o2 1.6
                                                  JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                                                  Komentarz


                                                  • blackrs z dobrych 10w40 ale też zapewniających duży pakiet ZDDP i wapnia, a taki przydaje się do silników starszej generacji Amsoil 10w40 i Valvoline Maxlife 10w40.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X