Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez Sebastian_M26 Zobacz wpis
    A3 to chodzi o to żeby hths był przynajmniej 3,5 bo niższy niszczy pierscienie na wysokich obr a jest dużo badziewia 0W-30 typu A5 na które można natrafić.
    Pińcyt cztyry i siedym tez ma hths 》3.5 nawet "głupi" 0W30.



    Komentarz


    • Z oil-club.ru poznikały analizy Ravenola ... ostała się VST, ale i ten wątek jest zablokowany ...
      Leon 1.6 16V 105 KM

      Komentarz


      • ze dwa tygodnie temu. nie życzyli sobie udostepniania badan

        Komentarz


        • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis
          koka jest jeszcze lepiej:


          post-2-0-04543700-1511753426.jpg

          Jak silnik czysty lać solo 9200v2 i się nie zastanawiać, rewelacja. Ja niestety już kończę interwał na nim.
          Wisz, gdzie się zgłosić . Faktycznie pierwsze recenzje AR9200V2 są bardzo pochlebne. Też generalnie doradzam stosowanie solo, choć w silnikach diesla i silnikach mogących mieć kłopot z czystością można stosować razem z AR9100 przy czym zaleca się aby AR9100 było w dawce 25ml/litr a AR9200V2 od 20 ml do 40 ml/l.

          Komentarz


          • koka mam kontakt z ich adminem, tam gruby temat wyszedł z Ravenolem. Sytuacja nie do pozazdroszczenia.

            tomek evo pierwsze co zauważalne to temperatury jeszcze niższe o kilka stopni od mixu, praca silnika cicha po jakimś czasie z twardawej zrobiło się bardziej smooth, a po ok. 3 kkm do końca to chyba najlepsza jaką kiedykolwiek miałem a trochę kombinacji było z AR Była trasa gdzie przez ok. 300km był but w podłodze (taka była potrzeba) i temp. na maxidocie doszły w szczycie do 120C potem juz były mniejsze ale przedział 115-118C był dłuższy czas, to była połowa interwału. Efekt taki, że ubyło ok. 300-400 ml oleju ale do końca był klarowny i o barwie ciemnego miodu. Aha ten test zaliczyła także skrzynia z nowym olejem i mixem. Tak więc same pozytywy, a takie "akcje trasowe" nie były po raz pierwszy więc mam porównanie. Dlatego polecam, jednak z zastrzeżeniem że do spokojnego kręcenia się albo do jazdy po mieście bym się mocno zastanowił, imho albo wtedy mix, albo sam AR.9100. Teraz będzie już FS 0w30 z AR 9100 i to przez dwie zmiany, no chyba że...znowu coś mi wpadnie do głowy

            Komentarz


            • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis
              koka mam kontakt z ich adminem, tam gruby temat wyszedł z Ravenolem. Sytuacja nie do pozazdroszczenia.
              Tzn. jak? Ravenola jednak nie lać? Czy o co chodzi?

              Pozdrawiam,


              Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

              Komentarz


              • Zamieszczone przez spj Zobacz wpis
                Tzn. jak? Ravenola jednak nie lać? Czy o co chodzi?
                Nie o to chodzi...i niech tak zostanie....nie ma sensu się w tym grzebać.

                Komentarz


                • cytrynowiec, czyli lać można bezpiecznie? reszta mnie nie interesuje...
                  Maciek
                  terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                  Zapraszamy....

                  Komentarz


                  • ...
                    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez klarus Zobacz wpis
                      cytrynowiec, czyli lać można bezpiecznie? reszta mnie nie interesuje...
                      No właśnie, mnie interesuje to samo.
                      Kupiłem go kilka dni temu, po tym co ty poczytałem, porzucając Motola 8100 X-MAXa, którego lałem niezmiennie od kilku lat i teraz nie wiem co robić
                      Pozdrawiam,


                      Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                      Komentarz


                      • Info dla wszystkich ...MOŻNA....chyba teraz wyjaśniłem się jasno

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis
                          Info dla wszystkich ...MOŻNA....chyba teraz wyjaśniłem się jasno
                          Super....bo też kilka dni temu kupiłem Revanola :-)
                          strazakp

                          Była O1 1.9 tdi 110KM ASV 2001r. - służyła mi dzielnie 6 lat.
                          Jest O2 1.4 tsi, 156KM/260Nm (podobno), CAXA, 2009r.

                          Komentarz


                          • robi z tego tajemnice jak plan wilczego szanca. byl tam temat na 6 stron czemu nie ma rave. nie pamietam dokladnie ,bo po rusku nie gadam ale z translatora czytam to forum i tak pi ra zy drzwi czytalem ten temat. chodzilo ze rave ich sądem straszyl . jak cytrynowiec zna ruski i wie dokladnie o co chodzi to niech wytlumaczy jak czlowiek.

                            sam admin ruskiego forum o tym pisal choc teraz tematu nie widze. ogolnie nie chodzi o oszustwa w testach itp
                            Ostatnio edytowany przez xtremesystems; 13725.

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez xtremesystems Zobacz wpis
                              robi z tego tajemnice jak plan wilczego szanca. byl tam temat na 6 stron czemu nie ma rave. nie pamietam dokladnie ,bo po rusku nie gadam ale z translatora czytam to forum i tak pi ra zy drzwi czytalem ten temat. chodzilo ze rave ich sądem straszyl . jak cytrynowiec zna ruski i wie dokladnie o co chodzi to niech wytlumaczy jak czlowiek.

                              sam admin ruskiego forum o tym pisal choc teraz tematu nie widze. ogolnie nie chodzi o oszustwa w testach itp
                              Do Twojej wiadomości - była to prywatna rozmowa moja z Torconem - pojmujesz to? Napisałem że jest to sprawa nieprzyjemna a po za tym nie dotyczy nas więc po co drążyć?. Ale oczywiście jeżeli masz wiedzę bo był wątek u nich na forum o tym - to klep w klawiaturę co Ci tam google translator wypluje, bo jak widać idzie Ci to całkiem dobrze.

                              Komentarz


                              • akurat nie swiadczy to dobrze o rave jako producencie . co bardziej dziwne bo w testach rave jest zajebi3$e

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez Sebastian_M26 Zobacz wpis

                                  Stary zabobon motoryzacyjny w dzisiejszych silnikach z 3,5bar przy 6tys/min nie mających zastosowania.
                                  A gdzie ty masz takie słabe pompy oleju- bo o tym piszesz chyba?
                                  OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                                  DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                                  Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                                  Komentarz


                                  • Z Fuchs Gliwice dostałem takie dane dot. oleju silnikowego Fuchs Titan GT1 PRO C3 5W30:
                                    - gęstość w 15 st.C - 0,851
                                    - wskaźnik lepkości - 192
                                    - temp. zapłonu - 234 st.C
                                    - temp. płynięcia - -45 st.C
                                    - lepk. w 40 st.C - 60 mm kw./s
                                    - lepk. w 100 st.C - 11,65 mm kw./s

                                    Inne dane tech. nie są ujawniane przez producenta.

                                    Komentarz


                                    • Czy może ktoś zna taką markę (takiego producenta):
                                      Just a moment...

                                      Kto to wogóle jest ten HIGH Performer (z jakiego kraju, na jakich bazach robi i od kogo bazy)?

                                      Co myślicie o tym wynalazku... cena zachęcająca
                                      1.8 TSI CDAA (rocznik 2013) lekko poprawiony (tylko wirus):
                                      160KM --> 221KM
                                      250Nm --> 333Nm

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez primanus Zobacz wpis
                                        Czy może ktoś zna taką markę (takiego producenta):
                                        Just a moment...

                                        Kto to wogóle jest ten HIGH Performer (z jakiego kraju, na jakich bazach robi i od kogo bazy)?

                                        Co myślicie o tym wynalazku... cena zachęcająca

                                        To oleje dystrybuowane przez firme Delticom, potentata w netowej sprzedaży opon ale także ostatnio akcesoriów motoryzacyjnych. Blenduje dla nich oleje firma Mitan, która ma także w swoim portfolio ciekawą markę Alpine.
                                        Analiza rzeczonego oleju razem z widmem. Pakiet jest podstawowy bez wodotrysków, wysokie VI:



                                        Ciekawsze jest widmo:


                                        Zawartosć PAO - 60% bez estrów.



                                        Ostatnio edytowany przez cytrynowiec; 38273.

                                        Komentarz


                                        • --->
                                          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                          Komentarz


                                          • cytrynowiec odnośnie Ravenola na ruskim forum, nikt nie chce drążyć tematu, ale jak się powiedziało "a", to warto ludzi uspokoić i napisać ogólnie o co chodzi, bo wlali to do silników, także dzięki lekturze tego wątku
                                            p.s. mi od razu nasunęło się, że Rav zrobił im dym o udostępnianie danych, bez czytania, ale jednak warto samemu ludziom napisać, nie pójdziesz za to siedzieć od razu, ani nikt od nich normalny za to się nie obrazi, jeśli to już wiadome generalnie i logiczne bez tej wiedzy nawet.
                                            Miłego dziona
                                            Ostatnio edytowany przez sew1981; 6296.

                                            Komentarz


                                            • Panowie, powiedzcie do jakich silników jest, tudzież do osiagnięcia jakiego efektu służy; olej MoS2 Leichtlauf Super 10W-40?
                                              Silnik R18A2.
                                              http://www.dadrl.org.uk
                                              http://www.lightmare.org

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez dragster Zobacz wpis
                                                Panowie, powiedzcie do jakich silników jest, tudzież do osiagnięcia jakiego efektu służy; olej MoS2 Leichtlauf Super 10W-40?
                                                Dla debilów i innych lejących 10W zamiast 0 czy 5W przekonanych że im olej zrobi sitko z silnika jak i mechaników Mirków i ich uczniów.
                                                Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                                Komentarz


                                                • sew1981 widzę po raz kolejny że słowo pisane to nie to samo co mówione...., ale ok więc tym razem zapytałem drugą stronę (Ravenol SU) co się stało i dlaczego, na co otrzymałem odpowiedź, którą jest zawarta pod tym linkiem i każdy może ją przeczytać - przetłumaczyć i wyciągnąć wnioski samemu, bez domysłów i snucia dziwnych teorii...

                                                  моторные масла ОТЧЁТ ОБ ИСПЫТАНИИ МОТОРНОГО МАСЛА RAVENOL FEL SAE 5W-30 номер партии 16302153 от 24.01.2017 - Анализы свежих масел VOA (Virgin Oil Analysis) - Форум OEM-OIL

                                                  jak się domyślają wszyscy obydwie strony mają zupełnię inny pogląd na tę sprawę.

                                                  Myślę że to już kończy ten temat
                                                  Ostatnio edytowany przez cytrynowiec; 38273.

                                                  Komentarz


                                                  • cytrynowiec, tak od siebie, tylko bez urazy
                                                    Nie wszyscy tu mamy "dar języków", a niektórzy z was zachowują się tu jak "doktorzy wśród maluczkich"
                                                    jesteśmy prostymi skodziarzami w klubie miłośników tej marki i najczęściej potrzebujemy prostej i rzetelnej informacji, która ułatwi nam decyzję... niekoniecznie chcemy szukać jej na fejsbuku, choć tam od razu każdy odpowie wolimy tutaj, ale potrzebujemy jedynie prostej i jasnej odpowiedzi od fachowców, czego czasem tu brakuje ... dziękuję
                                                    Ostatnio edytowany przez klarus; 28949.
                                                    Maciek
                                                    terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                                                    Zapraszamy....

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X