Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez xtremesystems Zobacz wpis
    smigielskiemu wyszlo ze start stop jest zajebisty
    A Skodovy na coś w ogóle psioczył kiedykolwiek?
    Jak widziałem albo czytałem coś jego to wszystko zawsze było OK.
    Pozdrawiam,


    Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

    Komentarz


    • wszystko jest ok co podsuna merketingowcy zywicielki. taka jest moja opinia

      bo ja rozumiem ze az takie spuszczanie się nad olejami jak tu mozna uznac za przesade

      ale long life? niech wezmie kur%a jeden test oleju po 30k km w samochodzie osobowym nie latajacym tylko po autostradzie

      dpf tez dobry, s&s rowniez.

      nie rozumiem jak mozna tak bez skrupulow bujac ludzi. ja wiem praca taka ale np pertyn potrafi powiedziec jak cos jest do dupy to ze tak jest i koniec. i mowi przy tym ze pewnie danej marki do testow juz nie dostanie ale trzeba powiedziec i tyle

      zreszta on wprost mowi ze auta sa na 5 lat budowane

      Komentarz


      • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis

        Marek to nic nie czytał.....ale Pan Damian Śmigielski toż to...legenda w technice olejowej i long life!!!.
        Czego czepiacie się Kastroła.
        w sumie dobrze gada Damian jeden ze wszystko zależy od warunków eksploatacji bo determinuje interwał a 30 kkm to max a nie =30 kkm.

        Ja wymieniam po 15kkm minus poprawki na miasto.

        Kto ma diesla ze sprawnym DPF ten zna temat

        W praktyce jednak Pan Damian nie zna jednego faktu mianowicie auto jeśli jest w najmie long term to właściciel floty na sztywno wbija (na zlecenie) 30 kkm bez względu na charakter i styl jazdy wiec jesteś taki pacjent skazany na jazdę po mieści na 30kkm oleju mimo ze komputer analogicznego auta zaprasza do serwisu po 18kkm

        Komentarz


        • Koledzy, gdzie dostać oryginalnego Shell-a? , co sądzicie o sklepie Kolega Berlin?

          Komentarz


          • Wiedza jest, czasami nieaktualna ale ślady po szkoleniach olejowych są....to widać choćby po kanale YT P. Damiana...a dlaczego tak a nie inaczej ją interpretuje i potem przekazuje to już jest chyba jasne W tym wszystkim czasami zdarzają się rodzynki...ale jak to rodzynki w cieście...zawsze jest ich mało

            toomasz tu: sklepshell.pl mają też aukcje na allegro: Link

            Komentarz


            • Zamieszczone przez toomasz Zobacz wpis
              Koledzy, gdzie dostać oryginalnego Shell-a? , co sądzicie o sklepie Kolega Berlin?
              U Nas na forum , konkon tomek evo , Pidziek

              Komentarz


              • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis
                Dawno nie było pogadanek olejowych na YT z prawdziwym fachowcem :
                Żenujący materiał
                Wy oglądacie coś takiego?

                Komentarz


                • ja raczej zeby posłuchac jakie bzdury ten czlowiek wygaduje. smieszy mnie to po prostu.

                  Komentarz


                  • Ostatnio chciałem kupić olej, Pan w sklepie standardowo wciska mi Motula. Argument o PAO w LM skwitował, że ten olej nie ma PAO i jest HC.
                    Karta produktu to potwierdziła. Co się wydarzyło, że LM zmienił skład Synthoil high tech 5w40?
                    Czuje się wyjebany bo w zeszłym sezonie zalałem już "ulepszoną wersje" Dotychczas LM rozróżniał oleje syntetyczne od technologii syntetycznej...
                    Polecicie coś na PAO 5W40 lub 0W40 do CDAA?
                    Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

                    Komentarz


                    • Meguin Megol Super Leichtlauf 5W-40, do tego dorzucam Ravenola VST.

                      Już jakiś czas pisałem że ten LM przestał być na PAO.

                      Komentarz


                      • cześć mam o1 2.0 aqy przebieg 209000 (teoretycznie xD)

                        ktory olej lepszy?

                        Link
                        czy
                        Link

                        castrola zalałem jak kupiłem ale nie bylem zadowolony. motul był lepszy ale cena tez lepsza .

                        poradzicie?

                        Komentarz


                        • Ja na Twoim miejscu tego bym brał:
                          Link
                          Ostatnio edytowany przez aronus; 4183.

                          Komentarz


                          • a dlaczego? mozesz jakos uzasadnic?

                            wiadomo nie od dzis ze aqy lubi olej wiec bedzie dolewka a tu sa 4l wiec tylko na zalanie silnika

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez Mag999 Zobacz wpis
                              wiadomo nie od dzis ze aqy lubi olej wiec bedzie dolewka a tu sa 4l wiec tylko na zalanie silnika
                              no przecież mają również w 5 l
                              Link
                              Ostatnio edytowany przez klarus; 28949.
                              Maciek
                              terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                              Zapraszamy....

                              Komentarz


                              • ok. dzieki nie spojrzalem.
                                a powie ktos czemu ten jest lepszy od innych?

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez Mag999 Zobacz wpis
                                  ktory olej lepszy?
                                  Link


                                  ps. w selgrosie widziałem po 75zł 4+1
                                  Ostatnio edytowany przez leonn; 17008.

                                  Komentarz


                                  • oo nie tego badziewia nie wezme juz. mialemw golfie mk3 10w40 i strasznie zbieral wilgoc (bezowa maz na korku), po zmianie na elfa bylo dobrze.

                                    Komentarz


                                    • 5W-40 to nie 10W-40 , a masło pod korkiem nie zależy od oleju.
                                      Rozumiem że chcesz powiedzieć że elf 10W40 jest lepszy niż Lotos plus 5W40.

                                      Komentarz


                                      • wtedy odnioslem takie wrazenie. na elfa nigdy nie narzekalem

                                        ale do tej pory nitk nie powiedzial czemu RAVENOL jest lepszy od motula czy totala
                                        Ostatnio edytowany przez Mag999; 41869.

                                        Komentarz


                                        • Witam, po zmianie samochodu prosze o pomoc w doborze oleju do KIA Sportage II FL 2,0 benzyna, 2010 r., przebieg ok 130 tysięcy km.
                                          Czym dobrym mozna zalac silnik, zeby przy okazji spełniał API Klasy SJ, SL lub wyższy, ILSAC GF-3 lub wyższy a do tego tabela z ksiażki serrwisowej:
                                          Załączone pliki
                                          Ostatnio edytowany przez yunior81; 15463.

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez yunior81 Zobacz wpis
                                            Witam, po zmianie samochodu prosze o pomoc w doborze oleju do KIA Sportage II FL 2,0 benzyna, 2010 r., przebieg ok 130 tysięcy km.
                                            Czym dobrym mozna zalac silnik, zeby przy okazji spełniał API Klasy SJ, SL lub wyższy, ILSAC GF-3 lub wyższy a do tego tabela z ksiażki serrwisowej:
                                            ja bym poszedł w 0w40 lub 5w40 z norma mb 229.5

                                            OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                                            DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                                            Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                                            Komentarz


                                            • Tak na szybko:

                                              1. Valvoline Syn Power 5W30: APi SL/CF
                                              2. LM TT 4600 5W30 : APi SM/CF
                                              3. LM Longtime High Tech 5W30: APi SN/CF
                                              4. Mobil 1 FS 0W40 : APi SN, SM, SL, SJ
                                              5. Motul 8100 ECO- CLEAN 5W30 : APi SN/CF
                                              6. MOTUL 8100 Eco-LITE 5W30 : APi SN/CF , ILSAC GF-5
                                              7. MOTUL 8100 Eco ENERGY 5W30 : APi SL/CF
                                              8. Motul 8100 X-CLEAN EFE 5W30 : APi SN
                                              9. Total QUARTZ 9000 ENERGY HKS G-310 5W30 : APi SM , specyfikacja producenta Hyundai/Kia Motors
                                              10. Total QUARTZ INEO MC3 5W30 ; APi SN/CF

                                              ???????????????????

                                              Komentarz


                                              • Z tego co wrzuciłeś to Valvoline Synpower / Total HKS. Od siebie Amsoil SS 5w30 / Petrocanada SS 5w30. Najlepiej szukaj A5/B5 i GF-5. Kiedyś bardzo dobre były Motule z serii Ecolite i Eco Energy - ale to było kiedyś...

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez yunior81 Zobacz wpis
                                                  KIA Sportage II FL 2,0 benzyna, 2010 r., przebieg ok 130 tysięcy km. Czym dobrym mozna zalac silnik, zeby przy okazji spełniał API Klasy SJ, SL lub wyższy, ILSAC GF-3
                                                  Ja to bym szukał czegoś z 0W-20, 5W-20 lub 0W-30

                                                  Komentarz


                                                  • Prosze o konkretne propozycje

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X