Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • z karta czy badaniem laboratoryjnym bedziesz polemizował takstami " nie ma Pao bo mowie ze nie ma "

    Komentarz


    • Zamieszczone przez leonn Zobacz wpis
      Nie piszcie bajek. Jakoby Castrol produkował jakiś olej silnikowy na bazie PAO. Bo jeszcze ktoś w to uwierzy
      Castrol wogole nie produkuje olejów silnikowych jak już jesteśmy poprawni politycznie.

      Komentarz


      • Chyba nie poprawni politycznie. Ja kiedyś kupowałem Castrata 0W-40 w piątkach z Rajchu i to był dobry produkt bo pochodził od dobrego producenta.
        Seria 188KM/270Nm na 95RON

        Komentarz


        • "Produkuje" miało być w cudzysłowie " "



          Aaa.. daj no namiar gdzie kupujesz tego Castrola PAO.
          Daj no jeszcze namiar gdzie posyłasz Castrola PAO do badania, no i nie zapomnij wkleić tych Twoich analiz z badań

          Komentarz


          • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis
            Już pisałem kiedyś że Castrol (a raczej BP) w niektórych seriach robi niezłe oleje. Seria Edge - 0w40/0w30 a ostatnio 0w20 IV FE do normy 508/509 są godne uwagi. Problemy są dwa - podrabianie na masową skalę oraz różnicowanie jakości - może tylko tyle a może aż tyle.



            Widze że niektórzy mają problem z czytaniem

            a tu póki co ostatnia analiza Castrola 0w40 CASTROL EDGE Titanium FST 0w-40 - 0w-40 - Ölanalysen und Ölanalytik für Motor und Getriebe

            Komentarz


            • Noo.. panowie, nie radźcie innym tego co Wam nie miłe.
              Tylko sami kupcie, zalejcie, pojeździjcie kilka wymian, zbadajcie i wtedy będziemy dyskutawać
              Ostatnio edytowany przez leonn; 17008.

              Komentarz


              • Zamieszczone przez leonn Zobacz wpis
                Noo.. panowie, nie radźcie innym tego co Wam nie miłe.
                Tylko sami kupcie, zalejcie, pojeździjcie kilka wymian, zbadajcie i wtedy będziemy dyskutawać
                Raczej liczba pojedyncza powinna być...ile widzisz palców?

                Komentarz


                • Jak na razie to tak ze dwa może trzy, ale ogólnie mówię do tych wszystkich chwalących w/w markę, nie krępować się
                  Ostatnio edytowany przez leonn; 17008.

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez leonn Zobacz wpis
                    Jak na razie to tak ze dwa może trzy, ale ogólnie mówię do tych wszystkich chwalących w/w markę, nie krępować się
                    Castrol robił świetny smar do kopyt. Poważnie. Niestety ośmielił się wyjść poza coś na czym się zna i oddał się w sidła marketingu i globalizacji.

                    Oleje przekładniowe jeszcze maja jakaś wartość rynkowa natomiast reszta to niestety wiemy co tej marce dolega.
                    Ostatnio edytowany przez pedros; 7570.

                    Komentarz


                    • Samochodzik jak w profilu, rocznik 2005. Kupiony ze stanem licznika 69300 pod koniec kwietnia 2017, obecnie niecałe 78k. CEPiK czy kartki pod maską na to wskazują. Czy to prawdziwy przebieg, możliwe. Kupiony na licytacji komorniczej Zapewne równie bezpiecznie można założyć 1 z przodu Albo w międzyczasie silnik był zmieniany, nie wiem gdyż właściciel nie udzielił żadnych informacji komornikowi. W samochodzie zainstalowane egzotyczne LPG marki Tartarini
                      Z kartek wynika, że samochód zalewany od wieków 10W40 różnych producentów. Zastanawiam się czy przy takim wieku samochodu i nie do końca potwierdzonym przebiegu warto zmieniać olej na coś mniej lepkiego, bardziej dostosowanego do LPG? Obecnie to Castrol 10W40. Mechanik wiadomo radzi nie ruszać. Poradzicie, polecicie coś?

                      10W40.jpg

                      Komentarz


                      • MINIAK - uciekaj z tego 10W40 ...sprawdź stan silnika jak nic się nie dzieje to minimum 5W/40 lub 5w50-Neste Oil ...optymalnie 0W40- wg uznania.
                        Masz na kartkach kontakt do zakładu...może warto podjechać się i popytać skąd w takim "nowym" silniku znalazł się glut 10W40...
                        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                        Komentarz


                        • Do zakładu dzwoniłem wcześniej i Pan nie był w stanie mi powiedzieć dlaczego taki olej. Taki był lany wcześniej

                          Pytanie co rozumiesz przez sprawdzenie stanu silnika? Może ktoś zna jakiś namiar w Krakowie, gdzie mógłbym się udać celem sprawdzenia tego.

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez MINIAK Zobacz wpis
                            Do zakładu dzwoniłem wcześniej i Pan nie był w stanie mi powiedzieć dlaczego taki olej. Taki był lany wcześniej

                            Pytanie co rozumiesz przez sprawdzenie stanu silnika? Może ktoś zna jakiś namiar w Krakowie, gdzie mógłbym się udać celem sprawdzenia tego.
                            Podjedz na kanal gdziekolwiek i zobacz czy sa gdzies wycieki- zapocenia- jesli nie ma to wlej plukanke i tak jak posał Paolo 5w40 np. Neste
                            OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                            DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                            Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                            Komentarz


                            • Przy ujemnych temperaturach i przyspieszaniu dość mocno słyszę silnik - jak złapie trochę temperatury to problem znika. Być może olej już przepracowany, bo głównie miasto, a ponad 10k już jest ukręcone. Wymieniam olej obecnie w okolicach kwietnia, bo tak kupiłem samochód i tak też wymieniłem olej. Zastanawiam się jednak nad wcześniejszą zmianą, bo może to sprawi, że nie będzie słychać tak silnika, a pozatym i tak chce przyspieszyć wymianę, żeby kolejna oliwa wpadła w okolicach listopada-grudnia. Chcę by świeży olej był na zimę a nie lato jak obecnie.

                              Do tej pory lałem M1 NL 0w40, ale zmienili go na FS i niby jest gorzej jeśli chodzi o skład. Jeżdżę na LPG więc wybór padł na M1 ze względu na TBN.

                              Teraz chcę wymienić olej na dniach - myślę o Ravenolu SSL 0w40, M1 FS 0w40, ewentualnie Ravenol VST 5w40, bądź jakiś SPECOL?

                              Zasugerujecie coś, bo chcę jak najszybciej zamówić i zmienić olej, dlatego nie ma za bardzo czasu na dylematy?

                              PS. mam zapocenia z uszczelnienia rozrządu - przy wymianie nie było założonych nowych i mój mechanik twierdzi, że to dopiero można ogarnąć przy kolejnej wymianie rozrządu, a teraz nie ma sensu ruszać. Drugie zapocenie jest na dole silnika, ale nie znam fachowej nazwy tego "miejsca", w każdym razie też uszczelnienie puszcza i będę się temu musiał przyjrzeć.
                              Moje 1.6 MPI BSE

                              Komentarz


                              • Najważniejsze to 0W-40 a wybór marki to już wg gustu. Lepiej taniet i częściej niż drogo i długo.
                                Zobacz jeszcze Fuchs 0w40 bo go można w dobrej cenie kupić
                                Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                Komentarz


                                • Znalazłem na miejscu Ravenol SSL w dobrej kasie, za 5L dlatego też zdecydowałem się na tą opcję.

                                  PS. gdzie się podział przycisk edycji postu, bo nie mogę go zlokalizować?
                                  Moje 1.6 MPI BSE

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez naver Zobacz wpis
                                    PS. gdzie się podział przycisk edycji postu, bo nie mogę go zlokalizować?
                                    Wychodzi na to, że w niektórych wątkach można edytować do woli, a inne mają bardzo ograniczony czas do edycji własnego posta. Od czego to zależy to nie wiem.

                                    Ten ravenol 0w40 mam zalany od 5 tys. km i bardzo pozytywne odczucia... Temperatura oleju w czasie jazdy w 1.8 tsi stosunkowo duża jest, to na tym oleju o kilka stopni niższa w tych samych warunkach u mnie od porównywanych liqui moly 0w40, czy motul 0w40.
                                    Maciek
                                    terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                                    Zapraszamy....

                                    Komentarz


                                    • Ravenol SSL na pokładzie. Zobaczymy jak będzie się sprawował rano.
                                      Moje 1.6 MPI BSE

                                      Komentarz


                                      • Hej, kupiłem Octavie 2011 r. 1.6 BSE. Silnik był zalany dla mnie nie znanym XADO Atomic 5W40 Infinity Drive i tutaj pojawia się jeszcze problem bo na rachunku widnieje, że zakupił 5w40 SM/CF 5L (4+1) a w bagażniku 1L dolewkowy ale SL/CF. Czy to duża różnica? Jaki powinien być poprawny API, bo chciałbym kupić 1L a nie wiem jaki. (Może być tak, że w silnik poszedł SM/CF, a na dolewke 1L przypadkiem z półki zdjęty został SL/CF). Ostatnie pytanie czy jest to w miarę dobry olej do LPG? Widziałem, że TBN 9,8. Czy lepiej jakiś LM?

                                        Komentarz


                                        • smajler - dobry olej, API SL/CF a SM/CF nie ma w Twoim silniku praktycznie żadnego znaczenia.

                                          SL – Specyfikacja wprowadzona w 2001r. zastępująca klasyfikację SJ. Oleje do wszystkich silników używanych obecnie. Doskonała ochrona silnika w wysokich temperaturach oraz zmniejszone zużycie oleju i paliwa.
                                          SM – nowsza specyfikacja, weszła w życie w lipcu 2004r do benzynowych silników aut osobowych.
                                          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                          Komentarz


                                          • Czyli moge brac obojetnie czy SL/CF a SM/CF? Roznica w cenie jest, bo SL 5L 110zl, SM 160zl czy lepiej SM kupic? A jak on sie ma do takiego liqui moly high tech synthoil 5w40 bo czytalem, że jest on polecany do BSE w LPG, lub Motul Xcess 5W40 ?

                                            Komentarz


                                            • Do 1,6 BSE spokojnie możesz lać SL oczywiście teoretycznie "lepiej" SM bo: zapewnienia ulepszoną ochrony tłoka w wysokich temperaturach, spełnia bardziej rygorystyczną kontrolę osadów i jest bardziej kompatybilny z uszczelkami i układem kontroli emisji spalin itd...ble ble ble... Osobiście ja bym nie przepłacał ale kto bogatemu zabroni
                                              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez PAOLO ESCO Zobacz wpis
                                                Do 1,6 BSE spokojnie możesz lać SL oczywiście teoretycznie "lepiej" SM bo: zapewnienia ulepszoną ochrony tłoka w wysokich temperaturach, spełnia bardziej rygorystyczną kontrolę osadów i jest bardziej kompatybilny z uszczelkami i układem kontroli emisji spalin itd...ble ble ble... Osobiście ja bym nie przepłacał ale kto bogatemu zabroni
                                                No mi tutaj bardziej chodzi o LPG bo to on znacząco podwyższa temperaturke silnika głównie na wysokich obrotach. Dzięki za wyjaśnienie

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez smajler Zobacz wpis
                                                  Motul Xcess 5W40
                                                  Możesz lać ten.
                                                  Tłumaczono mi że ma wskaźnik TMBN dobry przy LPG

                                                  ...Moje Cappuccino MPi...

                                                  jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                                                  sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                                                  wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez Przemek_i Zobacz wpis
                                                    Możesz lać ten.
                                                    Tłumaczono mi że ma wskaźnik TMBN dobry przy LPG
                                                    Masz LPG na pokładzie i zalewasz ten olej? Myślałem nad zmianą na taki lub lepszy? liqui moly high tech synthoil 5w40 z jakimś ulepszaczem

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X