Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez MINIAK
    No kupiłem dokładnie tę samą za 35 PLN w Krakowie na Mogilskiej Niestety w innym temacie proszę o pomoc przy wymianie, bo coś mi dzisiaj nie poszło
    Wymiana jest prosta. Najpierw ściągnij sobie "odkurzacz" (pompa powietrza) żeby mieć lepszy dostęp. Następnie u góry ściągasz opaskę, a na dole jest taki zielony pierścień zabezpieczający trzeba go pociągnąć tak żeby wyszedł z obudowy. Następnie wyciągasz rurkę. Montaż w odwrotnej kolejności. Z tego co pamiętam to trzeba trochę pokombinować żeby tą rurkę przepchać, bo jest tam trochę mało miejsca.

    Wysłane przy użyciu Tapatalka

    Octavia 2 FL 1,4 CAXA, 12r

    Komentarz


    • Wróce do tematu, oleju bo widzę, że temat zszedł na nie ten dział... Czy ktoś z was stosował olej Motul Specific 5w40 LPG / CnG do samochodu z LPG ? Wszyscy piszą, że TBN dla LPG powinien być jak najwyższy, a w porównaniu do Motula 5w40 X-Cess jest mniejszy. Motul Specific 5w40 LPG/CNG - 7,3 a Motul 5w40 X- Cess - 10 . Lać zwykłego Motula czy tego do Lpg ? Dzięki za sugestie.

      Komentarz


      • Lej Motula 5w40 X-Cess. Też mam LPG i mam zalany.

        ...Moje Cappuccino MPi...

        jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
        sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
        wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

        Komentarz


        • Zamieszczone przez Przemek_i Zobacz wpis
          Lej Motula 5w40 X-Cess. Też mam LPG i mam zalany.
          A w czym ten Motul taki dobry? Jak już ktoś chce 5w40 to Ravenol VST 5w40 ma świetne parametry, chociaż osobiście pomimo 200 tys. km przebiegu zastanawiam się nad przejściem z 5w40 na Ravenola 0w40 SSL bo parametry ma jeszcze lepsze.

          Komentarz


          • Wskaźnik TBN ma wysoki, a to ważne przy LPG. Auto chodzi po nim ciszej niż po wcześniejszych olejach.
            To z moich obserwacji.

            ...Moje Cappuccino MPi...

            jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
            sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
            wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

            Komentarz


            • Zamieszczone przez shanzi Zobacz wpis
              Lać zwykłego Motula czy tego do Lpg ? Dzięki za sugestie.
              Zima, mrozy, 0W-40 sobie zalejcie
              MÉGUIN Polska

              Komentarz


              • Zamieszczone przez leonn Zobacz wpis
                Zima, mrozy, 0W-40 sobie zalejcie
                Pewnie że tak i wiele jest fajnych olejów w tej lepkości

                post-2-0-24171000-1516617009.jpg

                post-2-0-47454600-1516677702.gif

                Większościowy udział baz PAO.

                Komentarz


                • cytrynowiec nie śledzę tamtego forum, robili może analize Meguina 0W-40 lub 5W-40?

                  Komentarz


                  • Co do TBN, najwyższy jaki udało mi się znaleźć w oleju 5w40 ma Shell helix ultra 5w40 - 12,7. Kolego Przemek_i powiedz mi czy dolewasz tego oleju między wymianami czy nic ci nie schodzi z bagnetu ? Pytam się z czystej ciekawości.

                    Komentarz


                    • Mobil 1 FS 0W40 też przedstawia interesujące parametry Mobil1 FS 0W-40 свежее - Лабораторные анализы - Свежие - Форум oil-club.ru - Выбор моторных масел, трансмиссионных жидкостей, антифризов, топлива, смазок. Форум экспертов и любителей.
                      Ciekawe czy tylko na rosyjski rynek?
                      O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                      O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                      =================================================

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez leonn Zobacz wpis
                        cytrynowiec nie śledzę tamtego forum, robili może analize Meguina 0W-40 lub 5W-40?
                        Meguin 5w40 to kawał porzadnej oliwy:

                        6833-meguin-megol-super-leichtlauf-5w-40-de-jpg.jpg6834-meguin-megol-super-leichtlauf-5w-40-irs-jpg.jpg


                        0w40 nie ma. Ciekawostka jest taka, ze LM 5w40 już tak dobre nie jest.Kiedyś wrzucałem analizę - zwykły HC.

                        Zamieszczone przez shanzi Zobacz wpis
                        Co do TBN, najwyższy jaki udało mi się znaleźć w oleju 5w40 ma Shell helix ultra 5w40 - 12,7. Kolego Przemek_i powiedz mi czy dolewasz tego oleju między wymianami czy nic ci nie schodzi z bagnetu ? Pytam się z czystej ciekawości.

                        Chętnie zobacze taki TBN bo w analizach wychodzi pod 11, co nie znaczy że to mało, ale 12.7 w tym Shellu nierealne.

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis

                          Chętnie zobacze taki TBN bo w analizach wychodzi pod 11, co nie znaczy że to mało, ale 12.7 w tym Shellu nierealne.
                          Co ciekawe shell helix ultra 5w40 ma lepkości kinetyczne w 40 i 100 stopniach zbliżone do 0w40 innych firm.
                          Ostatnio edytowany przez aronus; 4183.

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez aronus Zobacz wpis
                            Co ciekawe shell helix ultra 5w40 ma lepkości kinetyczne w 40 i 100 stopniach zbliżone do 0w40 innych firm.
                            Podobnie Shell 0w40 jest bliski "trzydziestki".

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis
                              Chętnie zobacze taki TBN bo w analizach wychodzi pod 11, co nie znaczy że to mało, ale 12.7 w tym Shellu nierealne.
                              To jaki w tej chwili olej pod LPG 5W40 będzie najlepszy?

                              Komentarz


                              • MINIAK , czy widzisz nazwę oleju którego analizę trzy posty wyżej wkleił cytrynowiec ?



                                PAOLO ESCO podrzuć mi Twojego emaila

                                Komentarz


                                • Pisz na PW.
                                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                  Komentarz


                                  • Witam serdecznie
                                    Potrzebuję porady, pomocy.

                                    Nadal - Skoda I 1.6SR BFQ + fabryczny LPG, 2003, 217kkm
                                    Olej Liqui Moly Synthoil High Tech 5W40 kupiony od kolegi @Konkona, wymiana co 12kkm,
                                    dolewka 05,l na 10kkm

                                    Dodatkowo tydzień temu zakupiłem:
                                    SKODA Octavia 2 1.6MPI BGU + LPG (na LPG od 96kkm), 2005, niby 165kkm
                                    Olej ??? znalazłem jakieś naklejki Castrol i Shell Helix ale bez specyfikacji..
                                    Obecnie jazda na krótkich odcinkach, tryb miejski (już nie te lata ), 2 razy w miesiącu trasa 100km.
                                    Filtr zewnątrz wygląda, że już trochę jeździ, na bagnecie blisko min. Czyli trzeba wymieniać.

                                    Uff, czytam i czytam od 400-ej strony (już 3 dni) o nowych/starych olejach, testach i dostałem zaćmienia, oczopląsu. Po kilku latach mojej nieobecności na forum świat poszedł do przodu.
                                    Jaki olej mam wlać do tej 2 ? a i do 1 też bo jeszcze 2 miesiące i będę wymieniał ?
                                    Chcę zamówić dwa (po 1 do każdej) z tych poniżej, który wybrać ?

                                    RAVENOL Super Synthetik SSL SAE 0W-40
                                    Meguin Motorenoel Super Leichtlauf Driver SAE 0W-40
                                    Millers XF 0W40
                                    Liqui Moly Synthoil 0w40
                                    Tital Quarz 9000 Energy 0w40
                                    Neste City Pro 0W40
                                    Valvoline Synpower 0W-40
                                    Penrite 10tenths premium 0w40

                                    RAVENOL VollSynth Turbo VST SAE 5W40
                                    Meguin Megol Super Leichtlauf 5W40
                                    Shell Helix Ultra 5w40
                                    Specol Spec Gold Synthetic SN/SM/CF 5W40
                                    Liqui Moly Synthoil High Tech 5w40
                                    Liqui Leichtlauf High Tech 5w40
                                    Valvoline SynPower 5w40
                                    SilkoleNe vel Race pro S 5W40
                                    XADO Atomic 5W40 Infinity Drive

                                    Czy dodawać Mix AR9100/9200 ?

                                    Czy może np. Neste 5w50

                                    Proszę o doradzenie i z góry dziękuję
                                    O1 1.6 SR BFQ Ambiente 2003

                                    Komentarz


                                    • waldistan, w pierwszej kolejności odpuść Penrite'a 10tenths premium bo to przerost formy nad treścią do Twoich silników;

                                      do obu benzyn proponuje zalej Ravenola SSL i będziesz bardziej niż zadowolony.
                                      With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                                      Komentarz


                                      • Skreślił bym też z tej listy Millers XF 0W40 i SilkoleNe vel Race pro S 5W40 nie ta liga do starego 1.6+Lpg tym bardziej jak jest jazda tylko na krótkich odcinkach.
                                        Do listy 5W-40 dopisałbym jeszcze Lotos Synthetic Plus 5W-40
                                        Każdy dodatek ograniczający zużycie jest mile widziany
                                        SAE 5W-50 odpuść testowałem to u siebie i jest to za gruby olej do naszych silników, tym bardziej na krótkich odcinkach.

                                        Moim zdaniem do obu motorów dobry wybór to Meguina 0W-40 albo 5W-40, ja dla siebie kupiłem coś takiego do dwóch motorów i mam spokój na dwie wymiany i na dolewke zostaje

                                        megol Motorenoel Super Leichtlauf Driver 0W-40, 20 Liter

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez waldistan Zobacz wpis
                                          Witam serdecznie
                                          Potrzebuję porady, pomocy.

                                          Nadal - Skoda I 1.6SR BFQ + fabryczny LPG, 2003, 217kkm
                                          Olej Liqui Moly Synthoil High Tech 5W40 kupiony od kolegi @Konkona, wymiana co 12kkm,
                                          dolewka 05,l na 10kkm

                                          Dodatkowo tydzień temu zakupiłem:
                                          SKODA Octavia 2 1.6MPI BGU + LPG (na LPG od 96kkm), 2005, niby 165kkm
                                          Olej ??? znalazłem jakieś naklejki Castrol i Shell Helix ale bez specyfikacji..
                                          Obecnie jazda na krótkich odcinkach, tryb miejski (już nie te lata ), 2 razy w miesiącu trasa 100km.
                                          Filtr zewnątrz wygląda, że już trochę jeździ, na bagnecie blisko min. Czyli trzeba wymieniać.

                                          Uff, czytam i czytam od 400-ej strony (już 3 dni) o nowych/starych olejach, testach i dostałem zaćmienia, oczopląsu. Po kilku latach mojej nieobecności na forum świat poszedł do przodu.
                                          Jaki olej mam wlać do tej 2 ? a i do 1 też bo jeszcze 2 miesiące i będę wymieniał ?
                                          Chcę zamówić dwa (po 1 do każdej) z tych poniżej, który wybrać ?

                                          RAVENOL Super Synthetik SSL SAE 0W-40
                                          Meguin Motorenoel Super Leichtlauf Driver SAE 0W-40
                                          Millers XF 0W40
                                          Liqui Moly Synthoil 0w40
                                          Tital Quarz 9000 Energy 0w40
                                          Neste City Pro 0W40
                                          Valvoline Synpower 0W-40
                                          Penrite 10tenths premium 0w40

                                          RAVENOL VollSynth Turbo VST SAE 5W40
                                          Meguin Megol Super Leichtlauf 5W40
                                          Shell Helix Ultra 5w40
                                          Specol Spec Gold Synthetic SN/SM/CF 5W40
                                          Liqui Moly Synthoil High Tech 5w40
                                          Liqui Leichtlauf High Tech 5w40
                                          Valvoline SynPower 5w40
                                          SilkoleNe vel Race pro S 5W40
                                          XADO Atomic 5W40 Infinity Drive

                                          Czy dodawać Mix AR9100/9200 ?

                                          Czy może np. Neste 5w50

                                          Proszę o doradzenie i z góry dziękuję
                                          Ja zalałbym cos do 150 pln-ów z 5w40 i oby to full saps byl.
                                          OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                                          DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                                          Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                                          Komentarz


                                          • Witam
                                            Dzięki za pomoc, po Waszych opiniach do wyboru pozostały Ravenol i Meguin

                                            Skoda II
                                            Płukanie silnika i:
                                            RAVENOL Super Synthetik SSL SAE 0W40 + AR9200v2 (jest sens ?)
                                            lub
                                            Meguin Super Leichtlauf Driver SAE 0W40 + AR9200v2 ?

                                            Pewnie obojętnie, który wleję będzie dobrze ale czy do SII lać 0W40 czy 5W40 ?

                                            Skoda I
                                            Płukanie i:
                                            Meguin Super Leichtlauf 5W40 + AR9200v2
                                            lub
                                            RAVENOL VollSynth Turbo VST SAE 5W40 + + AR9200v2

                                            Do tej SI wleję 5W40, nie jestem za bardzo przekonany do 0W40 przy 217kkm.
                                            Dobrze myślę ?

                                            Mam zamiar jeszcze wymianić w SII olej w skrzyni biegów.
                                            O1 1.6 SR BFQ Ambiente 2003

                                            Komentarz


                                            • Ciekawostka.
                                              Wczoraj w dużym sklepie była promocja na Lotos Synthetic Plus 5W-40, produkcja styczeń 2018 - 4 litry za 49,99. Człowiek nie jest taki żeby nie wziąć 2 banieczki w tej cenie .


                                              Lotos.jpg
                                              k-pax

                                              Komentarz


                                              • Waldistan możesz zastosować zarówno lepkość 5W40 jak i 0W40 w tym silniku. Na zimę bym bardziej doradził 0W40 ale wiosna idzie wielkimi krokami więc 5W40 będzie ok. Przebiegiem też bym się za bardzo nie przejmował ale może faktycznie na lato do tej z większym lepszy będzie 5W40. Zarówno Ravenol jak i Meguin (te opisywane) to górna półka jakościowa i bardzo rozsądna półka cenowa więc Twój wybór będzie dobry niezależnie co wybierzesz. Archoil AR9200V2 to świetna sprawa ale w tym silniku z takim olejem to już trochę fanaberia. Meguina dostaniesz do 150,00 zł (5W40 nawet taniej np. u mnie) a Ravenol też drogi nie jest tylko w obu przypadkach posprawdzaj jak z dostępnością bo może być różnie.

                                                Komentarz


                                                • Jak możecie znaleźc dwie strony wcześniej (578 J) poprzedni właściciel długo lał 10W40, obecnie jest to Castrol 10W40 i nie wiem jak silnik jest zatkany, a przez wykrycie pekniętej rurki odmy ciężko mi ocenić ile wziął, a ile wypluł J (wymiana w ten weekend, bo na razie pogoda nie zachęca) . Opracowałem taki plan zmiany na olej syntetyczny i prosiłbym o opinie czy to dobry pomysł

                                                  Zwykła płukanka (LM czy tam Shell), zalanie jakimś tanim olejem,np. Lotos 5W40/ Specol 5W40, dolanie AR2300, obserwacja czy bierze i ile, po 4-5k płukanka, zmiana na docelowy (np. Meguin 5W40).

                                                  Brzmi jak fanaberia? Przebieg niby nie jest duży, ale zalewany glutem J Może też wystarczy tylko zwykła płukanka + docelowy olej?.

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez waldistan Zobacz wpis
                                                    Do tej SI wleję 5W40, nie jestem za bardzo przekonany do 0W40 przy 217kkm.
                                                    Dobrze myślę ?

                                                    Mam zamiar jeszcze wymianić w SII olej w skrzyni biegów.
                                                    Źle myślisz, jeśli silnik do tej pory chodził na Synthoilu 5W-40 i na 10tys bierze tylko 0,5l znaczy że silnik jest w dobrej kondycji przy takim przebiegu, no to się nie zastanawiaj tylko lej 0W-40 i do jednego i do drugiego.

                                                    Ja zalewam 0W-40 do silnika 1.4+lpg który ma 280tys

                                                    Co do tych dodatków to bym się wstrzymał na Twoim miejscu teraz, bo nie odczujesz różnicy między stosowanymi do tej pory olejami, a tymi nowymi.
                                                    No i w OII to ze dwie pierwsze wymiany ten 0W-40 będzie czyścił, płukał silnik po tych "syntetycznych" kastrolach
                                                    Jak zmieniasz olej w skrzyni to ewentualnie do skrzyni dolej dodatek. W skrzyni mam zalany ten;
                                                    LIQUI MOLY | LIQUI MOLY
                                                    albo można tańszy zamiennik
                                                    LIQUI MOLY | LIQUI MOLY







                                                    Zamieszczone przez k-pax Zobacz wpis
                                                    Lotos Synthetic Plus 5W-40, produkcja styczeń 2018 - 4 litry za 49,99. Człowiek nie jest taki żeby nie wziąć 2 banieczki w tej cenie .


                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X