Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Specol ma nową stronę internetową. W opisach produktów też pozmieniali. 0W40 ma wyraźnie napisane, że spełnia A3/B4.
    Silnik R18A2.
    http://www.dadrl.org.uk
    http://www.lightmare.org

    Komentarz


    • Zamieszczone przez MINIAK Zobacz wpis
      Jak możecie znaleźc dwie strony wcześniej (578 J) poprzedni właściciel długo lał 10W40, obecnie jest to Castrol 10W40 i nie wiem jak silnik jest zatkany, a przez wykrycie pekniętej rurki odmy ciężko mi ocenić ile wziął, a ile wypluł J (wymiana w ten weekend, bo na razie pogoda nie zachęca) . Opracowałem taki plan zmiany na olej syntetyczny i prosiłbym o opinie czy to dobry pomysł

      Zwykła płukanka (LM czy tam Shell), zalanie jakimś tanim olejem,np. Lotos 5W40/ Specol 5W40, dolanie AR2300, obserwacja czy bierze i ile, po 4-5k płukanka, zmiana na docelowy (np. Meguin 5W40).

      Brzmi jak fanaberia? Przebieg niby nie jest duży, ale zalewany glutem J Może też wystarczy tylko zwykła płukanka + docelowy olej?.
      Tak na marginesie oleje składają się z bazy i dodatków (tak odkryłem Amerykę)

      Najwiecej dodatków ma bo musi mieć olej mineralny ale jest podatny na przesmażenie o lakowanie - ale to tez zależy od ropy z której jest tworzony

      Mniej ale nadal dużo dodatków ma półsyntetyczny olej i to jest najlepszy wybór ekonomiczny

      - jeśli płuczemy silnik
      - jeśli mamy zamiar jeździć na mineralnym bo półsyntetyczny jest lepszy (przeważnie)


      o syntetykach nie pisze bo setki stron jest o tym ale one maja najmniej dodatków No nie musza


      do czego zmierzam - najlepszy do przepłukiwania jest półsyntetyczny a jeśli ktoś często wymienia to ma czysto

      Żeby wbić kij w mrowisko to 90 % tzw syntetyków na naszym rynku to polsyntetyki

      Komentarz


      • Zamieszczone przez pedros Zobacz wpis

        Tak na marginesie oleje składają się z bazy i dodatków (tak odkryłem Amerykę)

        Najwiecej dodatków ma bo musi mieć olej mineralny ale jest podatny na przesmażenie o lakowanie - ale to tez zależy od ropy z której jest tworzony

        Mniej ale nadal dużo dodatków ma półsyntetyczny olej i to jest najlepszy wybór ekonomiczny

        - jeśli płuczemy silnik
        - jeśli mamy zamiar jeździć na mineralnym bo półsyntetyczny jest lepszy (przeważnie)


        o syntetykach nie pisze bo setki stron jest o tym ale one maja najmniej dodatków No nie musza


        do czego zmierzam - najlepszy do przepłukiwania jest półsyntetyczny a jeśli ktoś często wymienia to ma czysto

        Żeby wbić kij w mrowisko to 90 % tzw syntetyków na naszym rynku to polsyntetyki
        Takie posty lubię, dzięki za wyjaśnienie

        W takim razie myślę, że najrozsądniej będzie zalać zwykłą płukankę, zmienić olej na wspomiany tutaj powyżej Lotos 5W40 w promocji plus dodatek (CeraTec lub Ceramizer) i sprawdzać jak wygląda kwestia spalania oleju i wtedy pomyślec o zmianie na coś lepszego. Nieuważasz?
        Ostatnio edytowany przez MINIAK; 43549.

        Komentarz


        • Archoil 9200 to na dłuższe dystanse i przy czystym silniku. Na krótkie jazdy Lotos 5w40 spokojnie wystarczy, a w tej cenie co k-pax znalazł - rewelacja - który to market?
          Specol w końcu się postarał - fajna strona w końcu porządek i mapka i dystrybutorzy.Fajnie to wygląda.
          Z dodatków Archoil 9100 będzie trzymał czystość w silniku a na początku ładnie doczyści silnik razem z olejem.
          Ostatnio edytowany przez cytrynowiec; 38273.

          Komentarz


          • Carrefour

            Ostatnio edytowany przez k-pax; 29440.
            k-pax

            Komentarz


            • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis
              k-pax znalazł - rewelacja - który to market?
              Carrefour
              k-pax

              Komentarz


              • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis
                Archoil 9200 to na dłuższe dystanse i przy czystym silniku. Na krótkie jazdy Lotos 5w40 spokojnie wystarczy, a w tej cenie co k-pax znalazł - rewelacja - który to market?
                Specol w końcu się postarał - fajna strona w końcu porządek i mapka i dystrybutorzy.Fajnie to wygląda.
                Z dodatków Archoil 9100 będzie trzymał czystość w silniku a na początku ładnie doczyści silnik razem z olejem.
                Czyli proponujesz wypłukać i do tego Lotos + AR9100? Pytanie po jakim czasie powtórzyć wymianę? 5-6k km? Rocznie robię około 10-12k. Zastanawiam się czy potem lepsze 10k na Meguinie czy np. 5-6k na takim Lotosie?
                Ostatnio edytowany przez MINIAK; 43549.

                Komentarz


                • Zamieszczone przez k-pax Zobacz wpis

                  Carrefour
                  Dzięki.

                  Zamieszczone przez MINIAK Zobacz wpis
                  Czyli proponujesz wypłukać i do tego Lotos + AR9100? Pytanie po jakim czasie powtórzyć wymianę? 5-6k km? Rocznie robię około 10-12k. Zastanawiam się czy potem lepsze 10k na Meguinie czy np. 5-6k na takim Lotosie?
                  Dokładnie tak. Na pocżątek wypłucz porządnie silnik, zwykłe detergentowe potrzymaj pod 30 min. a estrowe można pod 1h. Porządnie zlać śmiecia. Na nowym setupie obserwować kolor ale ważniejsza klarowność, jak będzie coraz mniejsza zmienić chyba że szybciej dobijesz do 10kkm. Przy następnej zmianie płukanka i sprawdzić co zleci, jak czarny i klarowny zmienić na docelowy olej...jak znowu błoto powtórzyć wsio od początku.

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez MINIAK Zobacz wpis
                    Zastanawiam się czy potem lepsze 10k na Meguinie czy np. 5-6k na takim Lotosie?
                    O to jest pytanie?
                    Lepiej co 5tys mieć dobry świeży olej za 49zł czy co 15tys dobry olej za 150zł?
                    Wybór jest prosty jak się ma auto od nowości gorzej jak się kupi z silnikiem zalewanym mineralnym olejem przez wiele lat.

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez leonn Zobacz wpis
                      O to jest pytanie?
                      Lepiej co 5tys mieć dobry świeży olej za 49zł czy co 15tys dobry olej za 150zł?
                      Wybór jest prosty jak się ma auto od nowości gorzej jak się kupi z silnikiem zalewanym mineralnym olejem przez wiele lat.
                      Spójrzmy na to z innej strony:

                      jakie są funkcje oleju a konkretnie jakie olej ma zdolności neutralizacji kwaśnych wyziewów (tutaj parametr TBN jedt istotny) oraz funkcje kumulacji i dyspergowania produktów spalania albo produktów które TBN zadrapał z zapuszczonej powierzchni.

                      kolejna w sumie najważniejsza rzecz to charakter interwałów czy to jest kilka zimnych startów dziennie w zimnej porze czy regularne długie trasy z dobrze dogrzanym silnikiem.

                      Moim zdaniem i to jest uniwersalna zasada niezależnie od paliwa jakie zasila nasze auta można przyjąć kryterium ilości wypalonego paliwa którego dopiero pochodną jest interwał wyrażony w km.

                      Jak ja zrobiłbym mając używane auto i poprzedniego właściciela czytelnika niemieckiej prasy motoryzacyjnej i wyznawcę kastroła

                      1. Pierwsza wymiana oleju z dobra mocna płukanka
                      2. Zalanie taniego i dobrego oleju klasy Lotos w promo
                      3. Obserwacja jak przebiega ciemnienie próbki oleju(użytkownicy diesla tutaj maja bekę) - jak jest jasna frakcja na pergaminie i ciemne obszary to czekamy aż będzie jednorodnie ciemno i wymieniamy olej z filtrem oleju a zmianę poprzedzamy płukanką (przeważnie następuje to przy magicznych 5 kkm)

                      Jesli jest szlam jak już koledzy wyżej zauważyli to płukanka i wymiana. Ważne żeby nauczyć się rozróżniać olej naturalnie ciemniejący pod wpływem temperatury i czasu od oleju który zdyspergowal zaniedbania olejowe.

                      Przy jedzie typowo miejskiej mógłbym odpowiedzieć ze lepiej 3x50 niż 1x150 bo zdolności akumulacji i neutralizacji te oleje maja podobne bo to nie jest wprost zależne od zastosowanej bazy olejowej.

                      Naruralnie pisze o silnikach które nie potrzebują wyrafinowanego czynnika smarnego jak nasze 1,6 i wyznaje zasadę ze niezależnie jaki silnik -zasługuje on na dobre traktowanie olejowe
                      Ostatnio edytowany przez pedros; 7570.

                      Komentarz


                      • W takim razie dzisiaj zakupie 2 banieczki oleju. Ciekawe czy trafi mi się z równie dobrą datą produkcji, bo przy takiej cenie wygląda to na pozbywanie się starych zapasów.

                        Komentarz


                        • Witam
                          Zamieszczone przez leonn Zobacz wpis
                          Ja zalewam 0W-40 do silnika 1.4+lpg który ma 280tys

                          Zamówiłem:
                          RAVENOL Super Synthetik SSL SAE 0W40

                          Dzięki Wszystkim za pomoc.
                          Pozdrawiam
                          O1 1.6 SR BFQ Ambiente 2003

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez MINIAK Zobacz wpis
                            W takim razie dzisiaj zakupie 2 banieczki oleju. Ciekawe czy trafi mi się z równie dobrą datą produkcji, bo przy takiej cenie wygląda to na pozbywanie się starych zapasów.
                            Do 5 lat przechowywania prawidłowego nic nie robi hydrokrakom

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez waldistan Zobacz wpis
                              Zamówiłem:
                              RAVENOL Super Synthetik SSL SAE 0W40


                              Komentarz


                              • Dwie banieczki kupione w Carrefour Czyżyny. W sumie były 3. Moje mają daty 30.03.2017 oraz 30.05.2017 (data urodzin mojego syna). Ostatnia miała datę 11.2011 (SIC!). Teraz pozostaje zamówić płuknakę, dodatek, filtry i znaleźć czas na wymianę

                                Dzięki za rady!

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez MINIAK Zobacz wpis
                                  Dwie banieczki kupione w Carrefour Czyżyny.
                                  Też w takiej cenie?

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez leonn Zobacz wpis
                                    Też w takiej cenie?
                                    Tak, 49.99 PLN sztuka. Jest promocja w Carrefourze na oleje Orlen, Castrol, Mobil 1, Shell Helix.

                                    Płukanka Liqui Moly czy jakąś inną polecacie?

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez MINIAK Zobacz wpis
                                      daty 30.03.2017 oraz 30.05.2017
                                      dobre roczniki

                                      Przy okazji było sprawdzić cenę LM 2662 czasami w marketach się pojawiają...

                                      Komentarz


                                      • Panowie co sądzicie o oleju Mobil 1 FS 0W40. Od dłuższego czasu wlewam Motula X-max 0W40 , ale zastanawiam się nad zmianą i wypróbowaniem czegoś innego do 1,4 TSI 150 KM

                                        Seat Leon ST FR by mirek_p11

                                        Fotki
                                        Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                                        Fotki

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis
                                          LM 2662
                                          Ja używam właśnie tej bo nie płukam co wymianę ze względu na stosowane dodatki Trzymam tak ze 30min czasem przegazując

                                          Komentarz


                                          • Koledzy a co powiecie na taki olej slyszeliscie wogole o takim? niby spelnia swasnosci vw ale czy to mozna wlac??


                                            GULF FORMULA G 5W40 A3/B4 VW 502.00/505.00 7L

                                            Link
                                            moja czarna perla
                                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=980275#980275

                                            Komentarz


                                            • Tak się zapytam w temacie olejów.
                                              Naturalne jest, że z biegłem czasu i kilometrów olej traci swoje właściwości - ale jakieś tam właściwości mu pozostają. Pytanie: czy taki zużyty w jakimś stopniu olej ma wciąż właściwości, które przez producenta samochodu są uznawane za wystarczające, czy też właściwości te znacząco odbiegają od właściwych i przez tego producenta wymaganych?
                                              Adam... Używam:
                                              Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                              Passek: B6 175KM/366Nm

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez danielosy Zobacz wpis
                                                Koledzy a co powiecie na taki olej slyszeliscie wogole o takim? niby spelnia swasnosci vw ale czy to mozna wlac??


                                                GULF FORMULA G 5W40 A3/B4 VW 502.00/505.00 7L

                                                Link
                                                Żadna rewelacja, lepiej kupić polskiego Lotosa 5w40 za 50 zeta w Cerfurze albo za 60 zeta na all.


                                                Zamieszczone przez Agamek12 Zobacz wpis
                                                Tak się zapytam w temacie olejów.
                                                Naturalne jest, że z biegłem czasu i kilometrów olej traci swoje właściwości - ale jakieś tam właściwości mu pozostają. Pytanie: czy taki zużyty w jakimś stopniu olej ma wciąż właściwości, które przez producenta samochodu są uznawane za wystarczające, czy też właściwości te znacząco odbiegają od właściwych i przez tego producenta wymaganych?
                                                Tego nie wie nikt, ponieważ w używanym oleju są nie tylko dodatki olejowe ale też pierwiastki metali zużyciowych z silnika, czasami woda, często paliwo. Wszystko zależy od tego jak samochód był użytkowany i w jakich warunkach. Na to pytanie może odpowiedzieć analiza UOA.

                                                Komentarz


                                                • Dzieki kolego za info w sumie nie pomyslalem nad polskim olejem a w sumie wole kupic polskie niz jakies chinskie gowno. W sumie na filtrach olejowych i powietrznych tez jezdze polskich i zlego slowa nie powiem a to roznica wydac na olej 180zl a 120 tym bardziej ze jak pogonie na autostradzie to potrafi wciagnac oleju troche mi.Ciekawe jak bedzie teraz jak zalalem gesciejszym wczeniej 5w30 teraz 5w40 tak mi polecil mechanik a jak bedzie dalej brac to 5w55 kupic mam i sprawdzic bo wyciekow nie mam a jak jezdze po miescie tylko to nic sie nie dzieje tylko jak A4 w strone niemiec )))))
                                                  moja czarna perla
                                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=980275#980275

                                                  Komentarz


                                                  • 1.4 TSI 140 KM CHPA
                                                    100 tys. przebiegu
                                                    Rocznie ~ 7 tys, głównie krótkie odcinki na mieście.
                                                    Wymiana raz na rok.
                                                    SHELL Helix Ultra 5W40 czy nie zwiększając mocno budżetu jest jakiś inny godny polecenia olej?

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X