Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Czytam ten wątek ale strasznie długi i milion różnych opinii. A ja mam prosty problem - myślę że typowy dla większości rodaków. W rodzince kilka STARYCH samochodów - mi Ave 2001 D4D i VW 1.6MPI z LPG i Polo 1.4 . Gdzie dostanę zestaw w najlepszych cenach. Czy olej tracą na jakości po roku - czy warto kupić od razu x2 ?
    No i na koniec jakie oleje proponujecie - do silników starych ( jw ) ale w bardzo dobrym stanie ( bez dolewki albo max 500ml na 15kkm(

    Komentarz


    • Temat wałkowany wielokrotnie, ale może za którymś kolejnym razem dotrze do ludzi.....tak od ok. 13 min.

      Komentarz


      • Czy do moich powyzszych kryteriów EUROL SYNTENCE FS 0W-30 z norma 504.00 bedzie sie nadawal czy jednak szukac czegos co ma przypisana norme 506 ??
        Spritmonitor.de

        Komentarz


        • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis
          Temat wałkowany wielokrotnie, ale może za którymś kolejnym razem dotrze do ludzi.....tak od ok. 13 min.
          Święta prawda lepiej tańszy olej wymieniać częsiej niż jeżdzić na drogim oleju i żyłować go na maxa .
          Silnik smaruje dobry HC & AR9100

          Komentarz


          • Zamieszczone przez Maicroft Zobacz wpis
            Czy do moich powyzszych kryteriów EUROL SYNTENCE FS 0W-30 z norma 504.00 bedzie sie nadawal czy jednak szukac czegos co ma przypisana norme 506 ??
            Wlej zobacz czy przy twoim stylu jazdy nie ciemnieje, jak będzie robił się czarny, jak u mnie, to jednak musisz poszukać syntetyka 0W-30
            Seria 188KM/270Nm na 95RON

            Komentarz


            • Dziś zmieniłem olej poprzednio Motul X-Clean+ 5W30 od dziś Motul X-CESS 5W40 silnik pracuje o wiele ciszej
              Skoda Octavia II FL
              Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

              https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Sebastian_M26 Zobacz wpis
                Wlej zobacz czy przy twoim stylu jazdy nie ciemnieje, jak będzie robił się czarny, jak u mnie, to jednak musisz poszukać syntetyka 0W-30
                Dla jasności, bo chyba nie wiesz jaki jest skład tego oleju....

                Eurol B.V. | Powering performance


                Komentarz


                • Zamieszczone przez Robert1 Zobacz wpis
                  Testy pomyłka
                  Zgoda 100%


                  Zamieszczone przez karroryfer Zobacz wpis
                  Gdzie dostanę zestaw w najlepszych cenach. Czy olej tracą na jakości po roku - czy warto kupić od razu x2 ?
                  No i na koniec jakie oleje proponujecie - do silników starych ( jw ) ale w bardzo dobrym stanie ( bez dolewki albo max 500ml na 15kkm(
                  Zapytaj konkon Pidziek maciejek
                  Dobre oleje możesz trzymać w garażu trzy lata, ja kupuję do swoich motorków taką bańkę
                  megol Motorenoel Super Leichtlauf Driver 0W-40, 20 Liter

                  ​​​​​​​
                  Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis
                  Dla jasności, bo chyba nie wiesz jaki jest skład tego oleju....
                  Karta kartą, a jest już może gdzieś analiza po 15 lub 20 tys przebiegu?

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez leonn Zobacz wpis
                    Karta kartą, a jest już może gdzieś analiza po 15 lub 20 tys przebiegu?
                    Na razie VOA pakietowa....są UOA ale z innych olejów choć z podobnym pakietem. Ogólnie w TSI 15 kkm to górne widełki...dalej już się robi mało ciekawie, te silnik "mielą" olej bardziej niż inne...

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez leonn Zobacz wpis
                      Zgoda 100%


                      Zapytaj konkon Pidziek maciejek
                      Dobre oleje możesz trzymać w garażu trzy lata, ja kupuję do swoich motorków taką bańkę
                      megol Motorenoel Super Leichtlauf Driver 0W-40, 20 Liter

                      ​​​​​​​
                      Karta kartą, a jest już może gdzieś analiza po 15 lub 20 tys przebiegu?
                      A jak nie chcesz trzymać dużej bańki w garażu to mam ten olej teraz w cenie promocyjnej :
                      Meguin Super Leichtlauf Driver 0W40 5L LEJOLEJ.PL
                      Bardzo dobry olej odpowiedni do większości benzyn, również tych starszych jak również przetestowany jako zamiennik 5w30/5w40 w dieslach bez dpf-a. OW40 to wg. mnie bardzo fajna lepkość i wiele olejów w tej lepkości ma bardzo dobre parametry oraz spory (jak na współczesne standardy) udział PAO w oleju bazowym.

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez leonn Zobacz wpis

                        Karta kartą, a jest już może gdzieś analiza po 15 lub 20 tys przebiegu?
                        mam próbki ze zmian po 12 i 15 kkm, tylko nie chce mi się ich wysyłać ;-)
                        Ostatnio edytowany przez Nexus6; 46.
                        With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                        Komentarz


                        • Bardzo prosimy

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez Nexus6 Zobacz wpis

                            mam próbki ze zmian po 12 i 15 kkm, tylko nie chce mi się ich wysyłać ;-)
                            Nie krępuj się

                            Komentarz



                            • Zamieszczone przez tomek evo Zobacz posta
                              Ps. U mnie (najprawdopodobniej) niedługo będzie do kupienia i Eurol i Ravenol, oczywiście dla OCP ze zniżką.



                              i tu trzymam za słowo, ze trzy tygodnie mogę poczekać, jeżeli

                              Zamieszczone przez tomek evo Zobacz posta
                              niedługo



                              Eurol już jest (niedługo będzie na stronie) a Ravenol będzie na dniach.

                              Komentarz


                              • A czy ty to czasem nie przeginasz pały z ta natrętną reklamą sklepu?

                                O ile się nie mylę to w dobrym tonie jest, aby handlarze nie pisali w wątkach na których zarabiają.

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez leonn Zobacz wpis
                                  A czy ty to czasem nie przeginasz pały z ta natrętną reklamą sklepu?

                                  O ile się nie mylę to w dobrym tonie jest, aby handlarze nie pisali w wątkach na których zarabiają.
                                  Patrz może na siebie i kogo Ty reklamujesz. Ja odpisuje Koledze. Poza tym wiem, że sporo osób pyta zarówno o Eurola jak i Revanola i nie wie gdzie kupić. Zacznij może od siebie i innych sprzedawców, których polecasz i których reklamujesz. Zobacz jak często wrzucam linki do sklepu a ile pisze postów merytorycznych, porównaj z innymi a potem krytykuj.

                                  Komentarz


                                  • Słuchaj no, ja to mogę tutaj wrzucać co mi się żywnie podoba, natomiast ty nie masz już takiego prawa jako handlarz.
                                    Najzwyczajniej w świecie zwykła ludzka przyzwoitość nakazuje tobie milczeć w tematach na których zarabiasz, ale kasa przede wszystkim.
                                    Ile postów napisałeś na OCP w innych tematach niż olejowe?
                                    Każdy członek OCP może polecać kogo chcę, a ty polecasz siebie, zauważasz różnicę? I z OCP masz tyle samo wspólnego co z innymi forami samochodowymi na których spamujesz, bo hadelek musi kwitnąć, dlatego nie poważam takich ludzi jak ty i nigdy nikomu nie polecę.
                                    Merytoryczne posty, ech.. śmiechu warte stwierdzenie.



                                    ADMINISTRACJA czy możecie zwrócić uwagę temu userowi, że jest dział ogłoszenia komercyjne?
                                    Notabene darmowy dział reklamy przeróżnych sklepów.

                                    Komentarz


                                    • Tomek, o zniżkach i konkretnych cenach na oleje które oferujesz etc, warto jednak, żebyś informował w ogłoszeniach komercyjnych - to słuszna uwaga kolegi leonn. o tutaj masz taki Swój wątek:
                                      Lejolej - Neste, Penrite, Millers, Archoil, Meguin, Liqui M.,Specol, Filtry i inne - Octavia Club Polska
                                      Ostatnio edytowany przez sew1981; 6296.

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez leonn Zobacz wpis
                                        Słuchaj no, ja to mogę tutaj wrzucać co mi się żywnie podoba, natomiast ty nie masz już takiego prawa jako handlarz.
                                        Najzwyczajniej w świecie zwykła ludzka przyzwoitość nakazuje tobie milczeć w tematach na których zarabiasz, ale kasa przede wszystkim.
                                        Ile postów napisałeś na OCP w innych tematach niż olejowe?
                                        Każdy członek OCP może polecać kogo chcę, a ty polecasz siebie, zauważasz różnicę? I z OCP masz tyle samo wspólnego co z innymi forami samochodowymi na których spamujesz, bo hadelek musi kwitnąć, dlatego nie poważam takich ludzi jak ty i nigdy nikomu nie polecę.
                                        Merytoryczne posty, ech.. śmiechu warte stwierdzenie.



                                        ADMINISTRACJA czy możecie zwrócić uwagę temu userowi, że jest dział ogłoszenia komercyjne?
                                        Notabene darmowy dział reklamy przeróżnych sklepów.
                                        Rozumiem, że wg. Ciebie nie mam prawa zabierać głosu. Stosujesz podwójne standardy bo wobec innych "handlarzy" takich uwag nie zgłaszasz. Nie zauważasz też, że często polecam produkty, których nie posiadam a posiada konkurencja co raczej kłóci się z Twoją koncepcją, ze kasa przede wszystkim i polecam tylko siebie bo przede wszystkim polecam konkretne produkty a linkuje bardzo bardzo rzadko.
                                        Co do OCP to byłem forumowiczem na długo-długo przed tym zanim zająłem sie sprzedażą olejów i śledzę to forum w zasadzie od początku jego istnienia. Sam jestem użytkownikiem auta marki Skoda (co prawda nie Octavia). Osobiście znam kilkunastu członków OCP. Nie mam konta na żadnym forum motoryzacyjnym, z którym nie byłbym w jakiś sposób powiązany jako obecny lub były właściciel i praktycznie na wszystkich byłem zarejestrowany wcześniej. Proponuje wiec abyś nie wygłaszał opinii, że robię to wszystko dla kasy i "spamuje" bo to po prostu nieprawda. Co do ogłoszeń komercyjnych to racja (swoją drogą tylko na 2 forach wliczając OCP mam dział sprzedaży co również nie pokrywa się z koncepcja, ze wszystko dla kasy). Proponuje abyśmy nie ciągnęli niepotrzebnie dyskusji. Twoje uwagi przyjmuje a Ty przyjmij moje.

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez leonn Zobacz wpis
                                          Najzwyczajniej w świecie zwykła ludzka przyzwoitość
                                          .....

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez Nexus6 Zobacz wpis

                                            mam próbki ze zmian po 12 i 15 kkm, tylko nie chce mi się ich wysyłać ;-)
                                            Wracając do tematu Kolego Nexus czy zechciałbyś podzielić się wynikami?
                                            Robiłem analizę tego Fuchsa Race Pro S C3 5W30 (VOA) na którym teraz jeżdżę w CFGB i jak będę miał dłuższą chwile to wrzucę ale szczerze powiedziawszy to ten olej mnie rozczarował. Z analizy wychodzi, że ma standardowy "stary" pakiet pod 504/507. Może baza jest inna bo niby PAO-estowa ale estrów to tam jak na lekarstwo. W każdym razie za grubo ponad 200,00 zł to nie jest moim zdaniem dobra propozycja. Praca silnika też mnie nie powala (na Specolu z AR2300 było chyba lepiej), chociaż ja tak mam że zawsze dosłuchuje się czegoś "podejrzanego". Po ok 2 tysiącach dodałem Archoila Ar9200V2 i chyba się ciut poprawiło ale w dieslach cudu nie oczekuje. Fakt, ze temperaturę trzyma ładnie. Mama auto po wirusie i przy normalnej, dość dynamicznej jedzie to 100 stopni pojawia się niezwykle rzadko ale nie wiem na ile to zasługa oleju a na ile AR9200V2 bo niestety warunki pogodowe się na tyle zmieniły, że nie mam adekwatnego porównania przed i po wlaniu AR9200V2. Teraz będę testował inny olej.

                                            Komentarz


                                            • Fuchs Race Pro S C3 5W30 - co to miało nie być (reklamowali ten olej dość mocno produkowany przez Silkolene,PAO,ESTRY), a tu olej nie warty swojej ceny w dodatku na starym pakiecie dodatków , czy firmy nie wiedzą ,że dużo ludzi na forach bada jakość oleju i ,że wyjdzie jakie tam kwiatki siedzą?
                                              Przypomina mi się Mannol Ester Legend po analizie VOA - olej bez estrów .......
                                              Ostatnio edytowany przez Robert1; 44264.
                                              Silnik smaruje dobry HC & AR9100

                                              Komentarz


                                              • "Ester Legend" jak sama nazwa głosi....estry w tym oleju to tylko legenda

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez Robert1 Zobacz wpis
                                                  Fuchs Race Pro S C3 5W30 - co to miało nie być (reklamowali ten olej dość mocno produkowany przez Silkolene,PAO,ESTRY), a tu olej nie warty swojej ceny w dodatku na starym pakiecie dodatków , czy firmy nie wiedzą ,że dużo ludzi na forach bada jakość oleju i ,że wyjdzie jakie tam kwiatki siedzą?
                                                  Kto robi badanie oleju, praktycznie nikt, nawet na forach motoryzacyjnych.

                                                  Ile osób tych świadomych z tych for to klienci koncernów, przecież to jest promil całej sprzedaży.
                                                  Ile osób uważa że kastrat to super olej nr 1 i warto za niego zapłacić 90zł za 1l? Miljony

                                                  Fuchs nie po to kupił Silkolene żeby produkować b.dodre oleje na bazie PAO, tylko żeby czerpać zyski z historii tego producenta i przyzwyczajeń wielu klientów, tak samo jak było ze Statoilem, co tutaj jest dziwnego? Ktoś się spodziewał czegoś innego?

                                                  W handlu liczy się tylko kasa
                                                  Czy słyszałeś może o handlarzach/producentach którzy przedkładają przede wszystkim Twój interes? A nie zysk z handlu?

                                                  Komentarz


                                                  • tomek evo wrzuć ta analizę obadamy co tam jest...

                                                    leonn a kasa ma się nie liczyć w handlu? Do tych najnowszych silników pod najnowsze restrykcyjne normy, nawet tak znienawidzony przez Ciebie Castrol, musi się postarać...tu już lipy nie może być. Podobnie z ecoboostami, czy nowymi turbo w hondzie. Inną sprawą są interwały - ale to już temat na inną gadkę...

                                                    A teraz prośba do admina sew1981 - możesz zrobić oddzielny poddtemat w ogólnym wątku olejowym z podziałem na analizy VOA i UOA? Zaczyna się tego trochę pojawiać i szkoda by było aby to uciekało, a po za tym więcej merytoryki będzie a nie tylko - jaki olej mam zalać?

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X