Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Fuchs Race Pro S nie jest olejem rocznym i nigdy nie był projektowany do tego, kup sso 0W-30
    Seria 188KM/270Nm na 95RON

    Komentarz


    • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis
      Póki co nic nie słychać o zmianie....składowe VOA "efesa" już było...ale jak pisałem to był dopiero początek....i....już za chwileczkę...już za momencik....
      No i słowo dotrzymane, zapraszam do lektury : Analizy chemiczne - samochodowy olej silnikowy (UOA i VOA) - Octavia Club Polska

      Komentarz


      • [QUOTE=Nexus6;n2590743]

        1. Pozostać przy 0W40.
        2. Zmienic Neste np na Ravenol'a SSL 0W40, cenowo będzie podobnie, za to odczujesz różnice "in plus".

        Jestem po zmianie z Neste na Ravenola, różnica jest na plus dla Ravenola. Przejechane jak na razie 5kkm jest przynajmniej organoleptycznie dużo lepiej niż na Neste. łańcuch tez się nie odzywa co zdarzało się to po takim przebiegu na Neste. Ogólnie polecam zmienić z Neste na Ravenola lub Milersa-wszystko 0W40

        Komentarz


        • Zamieszczone przez Sebastian_M26 Zobacz wpis
          Fuchs Race Pro S nie jest olejem rocznym i nigdy nie był projektowany do tego, kup sso 0W-30
          Przy dużych przebiegach rocznych żaden nie jest całorocznym

          Fakt -po ok 8kkm już słychać inna prace silnika natomiast nie miałem okazji sprawdzać analizami co miało na to wpływ.(ja zalewam go głównie do sezonowego mocnego auta wiec nie mam teraz problemu ów 8kkm)

          Dla mnie nr1 jeśli mówimy o kategorii Semi Sport/mocna cywil jazda

          Komentarz


          • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis


            Ja i bez tego na mój nos czułem ze jest bdb.
            Dobra robota dziękuję.

            Komentarz


            • Witam.
              Proszę o poradę odnośnie doboru optymalnego oleju na 1 wymianę po 3.000 km.
              Pacjent:
              Octavia III fl, prod. 2018, motor 1.2 TSI 63 kW (CYVA) moc seria
              Przebiegi roczne 8-10 tys., przeważnie miasto ew. dalsze wypady wakacyjne lub zimą góry
              Oczywiście planuję robić wymianę co roku, wolałbym aby był zgodny z normą VW 504.00/507.00

              Wg konfiguratorów na stronach producentów oleju Octavia 1.2 TSI kończy się przeważnie na 2016 roku.
              Na stronie EUROL jest Seat Leon z tym silnikiem silnikiem i zalecany jest w pierwszej kolejności Eurol Syntence 5W-30.
              Nie ma wymienionego polecanego tutaj Eurol Syntence FS 0W-30.

              Komentarz


              • Zamieszczone przez pedros Zobacz wpis

                Ja i bez tego na mój nos czułem ze jest bdb.
                Dobra robota dziękuję.
                No ba ja też , dlatego pierwsi w PL go zamówiliśmy i nadal używamy To raczej dla innych, bo nas przekonywać nie trzeba.

                MariuszRz tak się dzieje ponieważ VAG od zeszłego roku już zalewa normę 508.00/509.00 i taką zaleca na następne zalanie. "Efes" jest olejem najnowocześniejszym z normy 504.00/507.00 w gamie Eurol-a co potwierdziła pełna analiza VOA jaka jest wątku obok.

                Komentarz


                • Czyli rozumiem że mogę bez obaw zalać FS 0W-30 do mojego auta?
                  Twierdzisz że Efes jest najnowocześniejszy z normy 504.00/507.00 w gamie Eurol-a, więc powinien być teoretycznie najlepszy. Ciekami mnie dlaczego wg konfiguratora na stronie Eurol-a Syntence FS 0W-30 jest jako Better (2 gwiazdki), a "zwykły" Eurol Syntence 5W-30 jako Best (3 gwiazdki)?

                  Eurol-CYVA.jpg




                  Ostatnio edytowany przez MariuszRz; 46099.

                  Komentarz


                  • Obydwa oleje były dość dokładnie przebadane....i analizy pokazały że FS 0w30 jest nowocześniejszy ...co poniekąd nie dziwi bo jest olejem później wypuszczonym na rynek. Skład, dodatki, parametry...wsio lepsze... na marginesie na Efesie zrobiłem ponad 40kkm....i był to wybór świadomy.
                    Aaaa odnośnie dobieraczek...można się ich trzymać bezwględnie...ale Ci którzy już co nie co wiedzą coś o tej tematyce...patrzą gdzie indziej żeby sprawdzić, który olej jest lepszy
                    Ostatnio edytowany przez cytrynowiec; 38273.

                    Komentarz


                    • A propos konfiguratorow -tam również brany jest czynnik ekonomiczny.
                      FS 0W30 Eurol jest droższym olejem stad do flot polecany w drugiej kolejności bo po co dogadzac kolejnemu właścicielowi.

                      we flocie własnej zadecydowanie już polecany

                      - inwestujemy w bdb oleje
                      - dodatki do oleju rekompensujące styl jazdy, warunki jazdy (AR9100, AR9200) -ale nie trzeba dobry olej zapewnia standardowa ochronę
                      - regularnie zmieniamy i raczej nie dochodzimy do pełnych 30 000 km


                      Komentarz


                      • Btw mając silnik akceptujący 504 507 jak i 508 509 jednoczenie -jakie oszczędności można wygenerować na 0W20 względem 0W30.
                        jestem ciekaw czy to sa istotne różnice ?
                        Bo może jest o co walczyć

                        Komentarz


                        • Który specyfik wydaję się być lepszy polski ceramizer czy xado stage 1?

                          Komentarz


                          • Policja zlikwidowała nielegalną rozlewnię oleju silnikowego. Kupuj tylko w sprawdzonych sklepach - WP Moto


                            znane marki ....( nie napisali ale mówi się w kuluarach ze Castrol kolejny raz padł ofiara własnego sukcesu).

                            Ale pewnie bardzo znane bo takie się kupuje jak się człowiek nie zna ...

                            Juz widzę 30kkm na mineralu :/
                            Ostatnio edytowany przez pedros; 7570.

                            Komentarz


                            • Żeby to miało sens finansowy to 15W-40 szedł w 5W-30 504/507 bo tego gówna się teraz sprzedaje najwięcej
                              Seria 188KM/270Nm na 95RON

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez pedros Zobacz wpis
                                znane marki
                                Pomysłowe chłopaki z Wrocławia

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez Sebastian_M26 Zobacz wpis
                                  Żeby to miało sens finansowy to 15W-40 szedł w 5W-30 504/507 bo tego gówna się teraz sprzedaje najwięcej
                                  Otóż jest coś tańszego - jakieś rolnicze cc40 monograde ... jeszcze pół ceny minerala- koszmar

                                  Komentarz


                                  • Witam. Chce pierwszy raz wymienić olej tylko nie wiem na jaki. Octavia I Tour 150 KM 1800 Turbo Przebieg niecałe 140 tys

                                    Komentarz


                                    • Chcesz PIERWSZY raz wymienić olej w Octavia I Tur po 140 tys km??? Ciężki przypadek ale ja bym mimo wszystko po tylu latach proponował wymianę na jakiś "świeży" ... a konkretny to sobie sam pewnie wybierzesz po przeczytaniu kilku stron tego wątku.
                                      Ostatnio edytowany przez PAOLO ESCO; 5404.
                                      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez PAOLO ESCO Zobacz wpis
                                        Chcesz PIERWSZY raz wymienić olej w Octavia I Tur po 140 tys km??? Ciężki przypadek ale ja bym mimo wszystko po tylu latach proponował wymianę na jakiś "świeży" ... a konkretny to sobie sam pewnie wybierzesz po przeczytaniu kilku stron tego wątku.


                                        Nieprecyzyjnie napisałem - ja nie wymieniałem. Samochód mam od kilku miesięcy, poprzedni właściciel wymieniał.
                                        Gdybym miał czas przeczytać ten watek to bym musiał mieć dluuugie wakacje.

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez krzepki16 Zobacz wpis



                                          Nieprecyzyjnie napisałem - ja nie wymieniałem. Samochód mam od kilku miesięcy, poprzedni właściciel wymieniał.
                                          Gdybym miał czas przeczytać ten watek to bym musiał mieć dluuugie wakacje.
                                          Juz chciałem Tobie proponować gratis to co zlewam ze swoich benzynowych -żeby silnik szoku nie doznał

                                          wracajac do meritum jeśli masz taki silnik jak w podpisie profilu to zdecydowanie 0W40 -najlepiej spełniający normę MB 229.5 (502.00 to nawet woda z kranu spełnia)

                                          Jesli kryterium cena
                                          patrz Specol
                                          Ew Lotos 5w40 -za cenę ok 60 pln lepszego nie znajdziesz a jak będziesz czesto wymieniał to i mechaniora nie będziesz musiał wspierać.

                                          W Twoim silniku niestety ale więcej niż 10 kkm nie wolno robić na jednym oleju choćby ze złota olej był.

                                          polecam również płukanki ze względu na konstrukcje silnika (zawsze syf w środku -zawsze)
                                          Ostatnio edytowany przez pedros; 7570.

                                          Komentarz


                                          • Dziekuje. Tak mam taka jak w opisie. A nie orientujesz sie ile tam może oleju wejść, bo chce sobie sam kupić.

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez krzepki16 Zobacz wpis
                                              Dziekuje. Tak mam taka jak w opisie. A nie orientujesz sie ile tam może oleju wejść, bo chce sobie sam kupić.
                                              Kup minimum 5 litrów a nawet 6. Dolewki to norma w tym silniku szczególnie przy wyższych obrotach.
                                              a ile wejdzie -sprawdź w wyszukiwarkach ale z tego co pamietam wchodzi bardzo mało stad problem upalaniem oleju wew silnika

                                              Komentarz


                                              • Zalej 0W40. Kup z pewnego źródła i będzie OK. Wymiany jak powyżej.
                                                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                Komentarz


                                                • A np. Shell Helix Ultra 5W40 do BFQ z LPG 177 tys. km. też będzie odpowiedni? Jest w InterCarsie po 117,50 za 4 litry. Ma MB 229.5 i VW 502.00 oraz 505.00, a InterCars to chyba pewne źródło.
                                                  Podpowie ktoś, jaki on ma TBN?
                                                  Ostatnio edytowany przez msemafor; 31044.

                                                  Komentarz


                                                  • Moim zdaniem Shell Helix Ultra 5w40 jest dobrym wyborem do tego silnika, sam na takim oleju jeżdżę i nie narzekam a TBN ma powyżej 10. Ja kupuję ten olej tu:
                                                    Link
                                                    Tyle, że w sklepie stacjonarnym bo to jest hurtownia w Gdańsku.
                                                    Wolę taki tani olej wymienić co 8-10 tys. km niż na droższym jeździć do 15 tys. km.
                                                    Ostatnio edytowany przez aronus; 4183.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X