Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez pedros Zobacz wpis

    Przeanalizowalbym potajemna akcje naprawcza VW związana z układem zapłonowym w TSI -jest poważna usterka związana z wypadaniem zapłonow a co za tym idzie jest gnój po całości.
    U mnie i u moich klientow nic nie wypada- moze to jakies problemy aut posoftowych
    OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

    DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

    Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

    Komentarz


    • 1.2 tsi 105KM, czemu 0w50 a nie 0w40? Ten 0w40 nie mozna do tego silnika?

      Komentarz


      • Widzieliście już ten olej RAVENOL WIV III SAE 5W-30 CleanSynto

        ? Ma całkiem dobre parametry. Co o nim sądzicie? Warto do mojego silnika 1.2 tsi czy lepiej 0W40? proszę o opinie.
        Nie znaleziono strony - RAVENOL - Oleje do skrzyni biegów, oleje silnikowe, płyny ATF, MTF

        Komentarz


        • Zamieszczone przez tomaszek1917 Zobacz wpis
          1.2 tsi 105KM, czemu 0w50 a nie 0w40? Ten 0w40 nie mozna do tego silnika?
          Nie zrozumiales- penrite parametrami jest bardziej jak 0w50 niz 0w40. Mozna oczywiscie kazdy z nich ale do 1,2 wlalbym 0w30 lub 5w30.
          OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

          DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

          Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

          Komentarz


          • Zamieszczone przez tomaszek1917 Zobacz wpis
            Widzieliście już ten olej RAVENOL WIV III SAE 5W-30 CleanSynto

            ? Ma całkiem dobre parametry. Co o nim sądzicie? Warto do mojego silnika 1.2 tsi czy lepiej 0W40? proszę o opinie.
            RAVENOL WIV III SAE 5W-30 CleanSynto®
            Ravenol VMP only, ten powyżej to do pięt mu nie dorasta składem i parametrami. Z info od Ravenola RUS robiony do spółki z Audi Motorsport.

            Zamieszczone przez rOBERTO795 Zobacz wpis
            Mozna oczywiscie kazdy z nich ale do 1,2 wlalbym 0w30 lub 5w30.
            Pewnie że tak....jeden z 0w30 mocno przebadany, właśnie przechodzi testy w HR, dziś tylko +32

            Pozdrowienia z Klenovicy

            20180718_113544.jpg

            Komentarz


            • Mam nadzieję ,że zdasz relację jak 0w30 Eurola sprawdził się na trasie?
              Życzę dużo słońca.
              Silnik smaruje dobry HC & AR9100

              Komentarz


              • Zamieszczone przez pedros Zobacz wpis
                Gdyby nie krótkie odcinki to

                - Fuchs Titan Race Pro 5W40
                - Motul 300V 5W40

                jednak ja wziąłbym do tego Eurol FS 0W30 plus AR9200v2 lub inny solidny 504,00 507,00 z tymi witaminami koniecznie.

                sprawdz czy olej nie pachnie paliwem bo jak tak to niestety ale wymiany częściej powinno się robić.
                Zamieszczone przez rOBERTO795 Zobacz wpis
                Zostan przy 5w40 bo dla tfsi to idealna lepkosc- w30 zacznie znikac, ponadto zapewnia slabsza ochrone przy upalaniu.
                Dzięki za sugestie, finalnie skończyło się na wyborze Ravenol RUP 5W40

                Komentarz


                • autoEXPERT - o naprawie i diagnostyce samochodów

                  Jednak bezpieczniej podnieść lepkość oleju do np. 5W50 czy 10W50 niż obniżać do ...W30 czy ...W20

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez Addi Zobacz wpis
                    autoEXPERT - o naprawie i diagnostyce samochodów

                    Jednak bezpieczniej podnieść lepkość oleju do np. 5W50 czy 10W50 niż obniżać do ...W30 czy ...W20
                    Przy kiepskich olejach napewno
                    Seria 188KM/270Nm na 95RON

                    Komentarz


                    • Cześć,
                      Co sądzicie o oleju EUROL Syndura 5W40 aby zastosować do OPEL A-H z silnikiem 1.6 16V ZFR kod silnika Z16XER, do tej pory MOTUL X-Clean 5W40, poszukałem info u naszych sąsiadów ze Wschodu (RU) i jawi się niezła alternatywa wobec EUROL Fluence 5W40.
                      W CBZB oczywiście nie mogło być inaczej Eurol Syntence FS 0W30 - zajebiście silnik pracuje - przypominają mi się dobre czasy STATOIL LazerWay V 0W30 :-)

                      Komentarz


                      • Eurol Fluence 5w40 na papierze robi bardzo dobre wrażenie.
                        Silnik smaruje dobry HC & AR9100

                        Komentarz


                        • Witam mam pytanko, mam octe 3 fl 1.4 i chce samodzielnie wymienić olej pomiędzy interwalami Czy wyskoczy jakiś błąd czy coś jeżeli samodzielnie wymienię?

                          Komentarz


                          • Witam. Mam pytanie. Panowie co polecicie na krótkie jazdy miejskie do 1.6 MPI + LPG? 70% krótkie trasy do 10 km, reszta cotygodniowy wyjazd za miasto ok 80 km. Raz dwa razy w roku dluższy wyjazd wakacyjny Problem polega na tym, że codziennie rano słyszę klepanie. Olej Shell Helix Ultra 5w40. Przejechane na tym oleju ok 6kkm. Przebieg auta ok 70kkm. Proszę o podpowiedź. Czy już wymienić olej? I jaki zalać żeby dłużej na nim pojezdzić. Raczej coś nie drogiego.
                            bastek1080

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez bastek1080 Zobacz wpis
                              Witam. Mam pytanie. Panowie co polecicie na krótkie jazdy miejskie do 1.6 MPI + LPG? 70% krótkie trasy do 10 km, reszta cotygodniowy wyjazd za miasto ok 80 km. Raz dwa razy w roku dluższy wyjazd wakacyjny Problem polega na tym, że codziennie rano słyszę klepanie. Olej Shell Helix Ultra 5w40. Przejechane na tym oleju ok 6kkm. Przebieg auta ok 70kkm. Proszę o podpowiedź. Czy już wymienić olej? I jaki zalać żeby dłużej na nim pojezdzić. Raczej coś nie drogiego.
                              klepia popychacze. Jaki przebieg? Niestety gaz szybciej „zabija” olej. Wlej cos nierozlewanego w PL ale lepkosc bym zostawil.

                              OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                              DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                              Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez prezes870 Zobacz wpis
                                Witam mam pytanko, mam octe 3 fl 1.4 i chce samodzielnie wymienić olej pomiędzy interwalami Czy wyskoczy jakiś błąd czy coś jeżeli samodzielnie wymienię?
                                nic nie wyskoczy. Mozesz wymieniac

                                OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                                DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                                Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez bastek1080 Zobacz wpis
                                  Witam. Mam pytanie. Panowie co polecicie na krótkie jazdy miejskie do 1.6 MPI + LPG? 70% krótkie trasy do 10 km, reszta cotygodniowy wyjazd za miasto ok 80 km. Raz dwa razy w roku dluższy wyjazd wakacyjny Problem polega na tym, że codziennie rano słyszę klepanie. Olej Shell Helix Ultra 5w40. Przejechane na tym oleju ok 6kkm. Przebieg auta ok 70kkm. Proszę o podpowiedź. Czy już wymienić olej? I jaki zalać żeby dłużej na nim pojezdzić. Raczej coś nie drogiego.

                                  A to nie wtryski LPG klepią? ( one rozgrzewają się klepiąc jak puste szklanki

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez rOBERTO795 Zobacz wpis

                                    nic nie wyskoczy. Mozesz wymieniac
                                    Ale jeśli auto na gwarancji trzeba podjąć decyzje czy resetujemy inspekcje ręcznie z licznika albo menu auta (wtedy przestawia się na sztywno na co 15kkm.) czy zostawiamy to co ustawili w ASO i wymieniamy na własna rękę w połowie interwału.

                                    jesli poza gwara i poza pakietem przymusowego pseudoserwisu to wymieniamy bez zastanawiania się


                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez pedros Zobacz wpis
                                      Ale jeśli auto na gwarancji trzeba podjąć decyzje czy resetujemy inspekcje ręcznie z licznika albo menu auta (wtedy przestawia się na sztywno na co 15kkm.) czy zostawiamy to co ustawili w ASO i wymieniamy na własna rękę w połowie interwału.
                                      Najlepiej nic nie resetować, nic nie ruszać, zostawić to co ustawili w ASO, ino wymienić olej i filtr... robiłem tak co prawda nie w okresie gwarancji, ino w okresie leasingu, gdzie w umowie leasingowej byłem zobowiązany do przymusowego pseudoserwisu, i nikt w ASO się nie zorientował...

                                      Maciek
                                      terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                                      Zapraszamy....

                                      Komentarz


                                      • Hej micrusec gdzie byłeś jak Cię nie było

                                        Robert1 dziś +35C i żadnego wrażenia na "efesie" to nie zrobiło, ani to że w trasie był komplet dorosłych i klima. Tempy jak zwykle, a jazda spokojna więc i spalanie niskie.
                                        Ten Eurol 5w40 już od jakiegoś czasu mnie ciekawi, bo że HC to widać w papierach, ale parametry niezłe...

                                        prezes870 A propos zmiany oliwy w trakcie gwarancji, pisałem w temacie o OIII, olej zmieniałem po za aso w zaprzyjaźnionym warsztacie. Nic nie zmieniałem w ustawieniach kompa, na przeglądzie w aso żadnych problemów, mimo że fitr oleju stosowałem Mann-a a nie oryginał. Także looz.

                                        Komentarz


                                        • Dziękuję panowie za wszelkie odpowiedzi, w tygodniu wymienię i dam znać . Ale jestem spokojny po waszych odpowiedziach. Pozdrowionka i miłego weekendu.

                                          Komentarz


                                          • Cytrynowiec
                                            AR dodałeś do oliwy?

                                            Silnik smaruje dobry HC & AR9100

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez rOBERTO795 Zobacz wpis
                                              U mnie i u moich klientow nic nie wypada- moze to jakies problemy aut posoftowych
                                              nie znam kodu akcji naprawczej ale TSI sa „skażone”


                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis

                                                Ravenol VMP only, ten powyżej to do pięt mu nie dorasta składem i parametrami. Z info od Ravenola RUS robiony do spółki z Audi Motorsport.



                                                Pewnie że tak....jeden z 0w30 mocno przebadany, właśnie przechodzi testy w HR, dziś tylko +32

                                                Pozdrowienia z Klenovicy

                                                20180718_113544.jpg
                                                Jak jest 32 stopnie to nie wolno jeździć na zero wu trzydzieści <beka>
                                                a jak auto ma 100 kkm to bezwględnie mineralny
                                                Aha -ziemia jest płaska

                                                juz dawno mówiłem ze to co po W jest nieistotne w korelacji temperaturowej bo to nie sa parafinowe oleje mineralne ale uporządkowana baza (nawet HC tylko trochę mniej ) a robotę robią dodatki bardzo nowoczesne stad już trochę odpływamy od stereotypów.

                                                Dobrego wypoczynku

                                                Komentarz


                                                • czy ktoś mi napisze co w końcu mam wybrać do mojego 1.2 tsi (105KM)? Biore pod uwage: ravenol 0w30 i ravenol 0w40? który z nich lepszy? Trasa pozamiejska 30 km w jedną strone do pracy i kolejne 30 powrót. Czy moze cos zupełnie innego. Raz czytam ze 40 za gęsty, innym razem ze 30 jest jak woda. Mam mętlik. proszę o pomoc i dziekuje.

                                                  Komentarz


                                                  • tomaszek1917 Ravenol 0W40 będzie dobrym wyborem

                                                    Seat Leon ST FR by mirek_p11

                                                    Fotki
                                                    Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                                                    Fotki

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X