Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez tomaszek1917 Zobacz wpis
    Biore pod uwage: ravenol 0w30 i ravenol 0w40?
    Dlaczego tylko oleje tej marki ?

    Komentarz


    • Bo to dobre oleje są. :-)
      With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

      Komentarz


      • Zamieszczone przez Nexus6 Zobacz wpis
        Bo to dobre oleje są. :-)
        Na rynku jest pelno dobrych olejow, nie musi to byc koniecznie Ravenol...irytujace jest to dla mnie, bo niektorzy mysla, oleje tej marki to istne panaceum.

        Komentarz


        • 0w30 Eurol nada się do 1.4TSI CAXA z przebiegiem 180.000km? Jazda 50/50 miasto/trasa około 40km w jedna stronę. Obecnie nie ma poborów oleju przez silnik.

          Komentarz


          • Zamieszczone przez Samsung89 Zobacz wpis
            Na rynku jest pelno dobrych olejow, nie musi to byc koniecznie Ravenol...irytujace jest to dla mnie, bo niektorzy mysla, oleje tej marki to istne panaceum.
            To kup Castrola

            Seat Leon ST FR by mirek_p11

            Fotki
            Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
            Fotki

            Komentarz


            • prezes73 jak nie ma wycieków i oleju nie pobiera, to nic nie stoi na przeszkodzie

              Seat Leon ST FR by mirek_p11

              Fotki
              Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
              Fotki

              Komentarz


              • Mirku dziękuję za odpowiedź. Wycieków nie ma. Obecnie latam na ravenolu 0W40, olej super ale jak było chłodniej.

                Komentarz


                • prezes73, niedawno kupiłem olej Eurol Syntence FS 0W30 do 1.4 tsi 150 KM i zmieniłem z 0W40. Po jakimś czasie napiszę jak się sprawuje.

                  Seat Leon ST FR by mirek_p11

                  Fotki
                  Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                  Fotki

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez mirek_p11 Zobacz wpis
                    To kup Castrola


                    Nie jestem zwolennikiem Castrola, ale to tez nie sa zle oleje, przede wszystkim te opinie na polskich forach...

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez Samsung89 Zobacz wpis

                      Na rynku jest pelno dobrych olejow, nie musi to byc koniecznie Ravenol...irytujace jest to dla mnie, bo niektorzy mysla, oleje tej marki to istne panaceum.
                      nie są panaceum, są dobrze wycenionym produktem trzymającym wysoką jakość

                      With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez Samsung89 Zobacz wpis


                        Nie jestem zwolennikiem Castrola, ale to tez nie sa zle oleje, przede wszystkim te opinie na polskich forach...
                        bo produkty Castrola sprzedawane w oficjalnym kanale dystrybucyjnym to zupełnie inne produkty niż te sprzedawane np. w Niemczech.
                        With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez Nexus6 Zobacz wpis
                          bo produkty Castrola sprzedawane w oficjalnym kanale dystrybucyjnym to zupełnie inne produkty niż te sprzedawane np. w Niemczech.
                          Tutaj sie zgodze, sklad moze sie roznic.

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez tomaszek1917 Zobacz wpis
                            czy ktoś mi napisze co w końcu mam wybrać do mojego 1.2 tsi (105KM)? Biore pod uwage: ravenol 0w30 i ravenol 0w40? który z nich lepszy? Trasa pozamiejska 30 km w jedną strone do pracy i kolejne 30 powrót. Czy moze cos zupełnie innego. Raz czytam ze 40 za gęsty, innym razem ze 30 jest jak woda. Mam mętlik. proszę o pomoc i dziekuje.
                            Eurol Syntence FS 0W30 - mam i jestem zadowolony
                            Próbowałem również MEGUIN, LM, MILLERS, STATOIL (jak jeszcze był) PENRITE etc. kolejność przypadkowa, ogólnie poruszam się między 0W30 a 0W40. Obecnie jak wspomniałem wyżej mam EUROL 0W30

                            Komentarz


                            • No właśnie jedni piszą 0w30 a inni 0w40. Czy jest duza róznica pomiędzy tymi olejami? który bedzie lepszym wyborem w moim przypadku? rozumiem, że polecacie któryś z tych dwóch? przyznam sie ze mało wiem na temat olejów dlatego się dopytuje. Zależy mi na tym żeby silnik troszkę pożył. Ten Eurol Syntence FS 0W30 jest olejem z normy 504 klasy long life, a z tego co sie doczytałem to lepiej przejsc na normę 502. Pozatym ma niską temp. zapłonu =197, a większośc olejów ma znacznie powyżej 200. Z czym to się wiąże i czy jest to ważne? ponadto Viscosity, dynamic (CCS) jest 6116cp, a jak się czyta to najlepiej jak jest poniżej 6000, im niżej tym lepiej. Na stronie Eurola brak danych o TBN i Noack - nie napisali, dlaczego? moze nie sa dostatecznie dobre zeby ujawnia? Jak zaznaczyłem, mało się na tym znać , ale oprócz lepkości to chyba te wartości które wymieniłem sa najważniejsze. Proszę,o wyjasnienie laikowi tych kwestii

                              Komentarz


                              • Po co się upierać na ten eko skoro jest synergy 0W-30
                                Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                Komentarz


                                • cześć
                                  posiadam pojazd z silnikiem 2.0 tsi zakładam ze padło takie pytanie ale nie mogę odszukać odpowiedniego tematu lecz jak szybko zmieniacie olej jeżeli pojazd był zakupiony jako fabrycznie nowy ?

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez lodowa Zobacz wpis
                                    cześć
                                    posiadam pojazd z silnikiem 2.0 tsi zakładam ze padło takie pytanie ale nie mogę odszukać odpowiedniego tematu lecz jak szybko zmieniacie olej jeżeli pojazd był zakupiony jako fabrycznie nowy ?
                                    o co Ci chodzi bo niebardzo rozumiem?
                                    OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                                    DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                                    Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                                    Komentarz


                                    • Jeśli chodzi ci o to po jakim przebiegu pierwsza wymiana oleju dla auta nowego z salonu to ok 3000 - 4000 km. Wracam z wakacji i właśnie będzie tak u mnie.

                                      Komentarz


                                      • Ja też tak około 3.000 km po odbiorze pierwsza wymiana, potem co 15.000 km.
                                        pozdrawiam - Darek

                                        Komentarz


                                        • tomaszek1917 co do temperatury zapłonu to w karcie jest tak niska ponieważ jest inna metoda badawcza. "Normalnie" wychodzi 238 stopni wiec jest więcej niż dobrze. Masz zresztą badania tego oleju. To chyba najlepiej przebadany olej w PL.

                                          Komentarz


                                          • [QUOTE=tomek evo;n2596437]tomaszek1917 co do temperatury zapłonu to w karcie jest tak niska ponieważ jest inna metoda badawcza. "Normalnie" wychodzi 238 stopni wiec jest więcej niż dobrze. Masz zresztą badania tego oleju. To chyba najlepiej przebadany olej w PL.[/Q
                                            c (
                                            Ok dzięki za info, a co z reszta danych takich jak Noack, TBN i Viscosity dynamic CCS ktory jest 6116 cP? jak to odczytywac. Polecacie tej olej czy lepiej Eurol synergy 0W-30 jak pisał Sebastian M26 gdyż nie jest z tych ekologicznych o ktorych różnie się mówi. Mam juz mętlik w głowie. Eurol 0W30 , czy Ravenol 0w40. olej bede zmieniał w sierpniu-wrzesniu, a nastepnie pewnie na wiosnę. Tak fachowo to na ten okres 30 czy 40 i dlaczego?

                                            Komentarz


                                            • Jeszcze jest ravenol sso 0W-30 i gdyby nie to że od lat leje w tsi i opelka 1.6 240KM xado 0W-30, to bym się nad tym zastanowił
                                              Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez Sebastian_M26 Zobacz wpis
                                                Jeszcze jest ravenol sso 0W-30 i gdyby nie to że od lat leje w tsi i opelka 1.6 240KM xado 0W-30, to bym się nad tym zastanowił
                                                A wiesz kto produkuje oleje dla Xado?

                                                Komentarz


                                                • Wiem, ale ja powinienem mieć w bańce dodatkowo jakieś witaminki
                                                  Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                                  Komentarz


                                                  • Sportowe W30 w 2,0tsi
                                                    Załączone pliki
                                                    OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                                                    DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                                                    Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X