Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez tomek evo Zobacz wpis
    Trochę obciach tylko z tą buteleczką ale właśnie skończył mi się papier do naklejek. Najważniejsze, że zawartość butelki się zgadza . Amsoil? Kiedyś na pewno.
    Tu i tak "bohaterem" zdjęcia jest Eurol
    Silnik smaruje dobry HC & AR9100

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Robert1 Zobacz wpis
      U Tomka nie ma Amsoila ,kupiłem z innego żródła.
      Bdb dodatek - po nim filtr paliwa jest czarny wiec lepiej na nowy filtr zalewać. Korekty wtrysków już po jednym baku normowały się bdb ... dzisiaj już nie stosuję bo jest 6900 a jako depresator jeśli faktycznie jest zimni sporadycznie oddzielnie coś wleję (ksylen, propanol)

      Komentarz


      • Panowie a co myślicie o tym oleju do TSI?
        Taką normę zalecają w instrukcji, a parametry wydają się naprawdę dobre.
        Link

        Komentarz


        • Panowie mam problem.
          Dokładnie rok temu wymieniałem olej na Mobil NewLife (FS) 0w40, auto przez ten rok zrobiło ok 21 tyś., niestety dolać musiałem chyba z 5 litrów.
          Na co bardziej lepkiego/gęstego polecilibyście mi wymienić?

          Komentarz


          • Zamieszczone przez pakeroso Zobacz wpis
            Panowie mam problem.
            Dokładnie rok temu wymieniałem olej na Mobil NewLife (FS) 0w40, auto przez ten rok zrobiło ok 21 tyś., niestety dolać musiałem chyba z 5 litrów.
            Na co bardziej lepkiego/gęstego polecilibyście mi wymienić?
            Wymieniłbym na wizytę u mechaniora.








            powaznie zdiagnozuj co jest przyczyna.

            Komentarz


            • Robert1 good choice

              Zamieszczone przez pakeroso Zobacz wpis
              Panowie mam problem.
              Dokładnie rok temu wymieniałem olej na Mobil NewLife (FS) 0w40, auto przez ten rok zrobiło ok 21 tyś., niestety dolać musiałem chyba z 5 litrów.
              Na co bardziej lepkiego/gęstego polecilibyście mi wymienić?
              a co ile wymieniasz olej?

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Marek__82 Zobacz wpis
                Panowie a co myślicie o tym oleju do TSI?
                Taką normę zalecają w instrukcji, a parametry wydają się naprawdę dobre.
                Norma 508.00 / 509.00 potrzebna?

                Komentarz


                • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis
                  a co ile wymieniasz olej?
                  rok temu kupiłem auto i to była pierwsza wymiana, we wrześniu planuję kolejną, chociaż przy takim zużyciu to cały czas na świeżym jeżdżę.
                  Naprawa silnika jest pewnie nieunikniona, ale myślę że pojeżdżę jeszcze z rok, bo śmiga całkiem nieźle.

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez pakeroso Zobacz wpis
                    rok temu kupiłem auto i to była pierwsza wymiana, we wrześniu planuję kolejną, chociaż przy takim zużyciu to cały czas na świeżym jeżdżę.
                    Naprawa silnika jest pewnie nieunikniona, ale myślę że pojeżdżę jeszcze z rok, bo śmiga całkiem nieźle.
                    Podejmij próbę z dobra płukanka bo jeśli pierścienie stoją niezręcznie wyrażając się to poprawa jest wysoce prawdopodobna. Nawet godzina z większym stężeniem niż polecane.



                    jesli przyczyna sa uszczelniacze zaworowe to nie pomoże ani płukanka ani żadne inne zabiegi paramedyczne.

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez pakeroso Zobacz wpis
                      rok temu kupiłem auto i to była pierwsza wymiana, we wrześniu planuję kolejną, chociaż przy takim zużyciu to cały czas na świeżym jeżdżę.
                      Naprawa silnika jest pewnie nieunikniona, ale myślę że pojeżdżę jeszcze z rok, bo śmiga całkiem nieźle.
                      Tak myślałem, ..................nie wiem skąd pomysł interwału co 20 kkm bo dolewasz olej....to nie ma znaczenia, świeży olej dolany błyskawicznie przejmuje depozyty starego oleju....w taki sposób pogarszasz stan silnika i to znacznie. Większa lepkość nie wiele tu pomoże, a wręcz może zaszkodzić jeszcze bardziej...bo może to tylko pierścienie....

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis

                        Norma 508.00 / 509.00 potrzebna?
                        Tak dokładnie, nowe TSI fabrycznie zalane zielonym olejem
                        Myslę o wymianie po 8 tysiącach km i wypadało by dobrze wybrać

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez Marek__82 Zobacz wpis
                          Tak dokładnie, nowe TSI fabrycznie zalane zielonym olejem
                          Myslę o wymianie po 8 tysiącach km i wypadało by dobrze wybrać
                          Oleje w tej normie to jedne z najnowszych formuł jakie są na rynku obecnie. Jeżeli musi być Castrol pamiętaj o dobrym i pewnym źródle (podróby). Pomysł na wymianę dobry, dorzuciłbym płukankę markową aby dokładniej wypłukać silnik i zlać oem-a który ma w sobie sporo depozytów po produkcyjnych.
                          Tu masz aktualną listę listę olejów zatwierdzonych w tej normie przez VAG.
                          Captcha



                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis

                            Oleje w tej normie to jedne z najnowszych formuł jakie są na rynku obecnie. Jeżeli musi być Castrol pamiętaj o dobrym i pewnym źródle (podróby). Pomysł na wymianę dobry, dorzuciłbym płukankę markową aby dokładniej wypłukać silnik i zlać oem-a który ma w sobie sporo depozytów po produkcyjnych.
                            Tu masz aktualną listę listę olejów zatwierdzonych w tej normie przez VAG.
                            Captcha


                            Dziękuję za listę, nie wiedziałem, że tyle olei ma już tą normę...

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez pakeroso Zobacz wpis
                              rok temu kupiłem auto i to była pierwsza wymiana, we wrześniu planuję kolejną, chociaż przy takim zużyciu to cały czas na świeżym jeżdżę.
                              Naprawa silnika jest pewnie nieunikniona, ale myślę że pojeżdżę jeszcze z rok, bo śmiga całkiem nieźle.
                              Zrob plukanke silnika - wlej 10w40 na 500-1000 km znow plukanka i wlej jakis 5w40- jesli to nie pomoze to trzeba zdjac czapke i miske i zajac sie pierscieniami i uszczelniaczami.
                              OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                              DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                              Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                              Komentarz


                              • Hydrozagadka, stary fiacik, walą hydropychacze a po przejechaniu kilkunastu km A1 w 5,5kobr cichną na długi czas... Krótka jazda, miasto i orkiestra... nie pomaga nawet 6,5kobr. Niska lepkość oleju wykluczam bo tak się dzieje na 5W-40 i na 10W-60. Moja teoria to że na krótkich odcinkach zalewa benzyną i na autobanhie odparuje ale to przeczy z 10W-60. Czyżby dziwnie działający zawór regulacji ciśnienia w pompie oleju ale to archaiczny wynalazek typu tłok i sprężyna więc jak sprężyna może się psuć i naprawiać...
                                Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez Sebastian_M26 Zobacz wpis
                                  Hydrozagadka, stary fiacik, walą hydropychacze a po przejechaniu kilkunastu km A1 w 5,5kobr cichną na długi czas... Krótka jazda, miasto i orkiestra... nie pomaga nawet 6,5kobr. Niska lepkość oleju wykluczam bo tak się dzieje na 5W-40 i na 10W-60. Moja teoria to że na krótkich odcinkach zalewa benzyną i na autobanhie odparuje ale to przeczy z 10W-60. Czyżby dziwnie działający zawór regulacji ciśnienia w pompie oleju ale to archaiczny wynalazek typu tłok i sprężyna więc jak sprężyna może się psuć i naprawiać...
                                  A ja mam inna- jaki to fiat i jaki silnik
                                  OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                                  DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                                  Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                                  Komentarz


                                  • Sejko 0,9
                                    Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                    Komentarz


                                    • Robert Kubica poleca oleje LOTOS Quazar Dynamic - Grupa LOTOS S.A.

                                      kolejny 0W20 z 508/509

                                      ...i jak jest złożony ze 100% PAO jak głosi tekst to zapewne dodatki dostajemy w oddzielnym pudełku

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez rOBERTO795 Zobacz wpis
                                        Zrob plukanke silnika - wlej 10w40 na 500-1000 km znow plukanka i wlej jakis 5w40- jesli to nie pomoze to trzeba zdjac czapke i miske i zajac sie pierscieniami i uszczelniaczami.
                                        A co myślicie o wodorowaniu? Znalazłem w sieci całkiem ciekawy wątek z podobną przypadłością jak moja i obiecującym wynikiem
                                        Usuwanie nagaru z silnika wodorem - strona 2 - Ogólne - Forum SIP

                                        Wodorowanie można znaleźć za nieco ponad stówkę, do tego płukanka jakimś Liqui Moly Engine Flush Pro-Line i wymiana na olej 5w40, tylko jaki? Shell Helix Ultra, Liqui Moly Top Tec 4100, Motul 8100 X-Cess, Valvoline MaxLife ??
                                        Ostatnio edytowany przez pakeroso; 44255.

                                        Komentarz


                                        • Podrabiali oleje silnikowe i wprowadzali do obrotu - to nie pierwszy przypadek - MotoFocus.pl
                                          Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez pedros Zobacz wpis
                                            Robert Kubica poleca oleje LOTOS Quazar Dynamic - Grupa LOTOS S.A.

                                            kolejny 0W20 z 508/509

                                            ...i jak jest złożony ze 100% PAO jak głosi tekst to zapewne dodatki dostajemy w oddzielnym pudełku
                                            Trzeba dokupić drugie 5l z dodatkami.
                                            Silnik smaruje dobry HC & AR9100

                                            Komentarz


                                            • Jest tego syfu na świecie od ubrań ,po spożywkę i leki na olejach kończąc.
                                              Trzeba kupować niszowe marki olejów ,żeby ograniczyć do minimum możliwość podrobionego towaru. Z tych wszystkich informacji (zdjęć)z podrobionych fabryk najczęściej podrabiany jest Castrol,Mobil,Total,Shell, często Motul,Liqui Moly a nawet Mannol !
                                              Silnik smaruje dobry HC & AR9100

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez Robert1 Zobacz wpis

                                                Trzeba dokupić drugie 5l z dodatkami.
                                                Oczywiście ironizuję. Cieszę się ze pojawił się na rynku dobry polski olej - nowoczesny i myśle ze długo jeszcze niepodrabialny.

                                                O Lotosie mam bdb niezmienne zdanie od lat zarówno o podstawowej linii olejowej Synthetic Plus jak i oczywiście Quazar. Może teraz więcej osób doceni bdb środek smarny zamiast iść ślepo w kult smarowania najczęściej podrabianych marek olejowych.

                                                Komentarz


                                                • No i dobrze, że Lotos też idzie w nowe .Erwin pewnie to kwestia czasu.Pytanie czy ten olej będzie lepiej dostępny, bo seria Quazar to biały kruk w sklepach, a ten olej jest specjalistyczny, dla VAG, choć można też pomyśleć o nim w kontekście A1/B1.
                                                  Link

                                                  Odnośnie podrabiania olejów jest jeszcze taki artykuł: Jak uchronić olej silnikowy przed podrabianiem? Producenci mają swoje sposoby. - MotoFocus.pl. Normalnie załamka co tam czytam.....i ciesze się że moje wybory nie są obarczone takim ryzykiem.











                                                  Komentarz


                                                  • Co do oleju Lotos... Przeskoczyłem z Motula 8100 X-clean+ 5W30 na Lotos Synthetic 5W30 5L VW 504/507... Różnicy nie zauważam- może jest z 1*C różnicy na temperaturze oleju w trasie... Dlaczego? Bo skończyła mi się bańka na dolewki, przegląd i tak się zbliżał- a za 6 litrów lotosa zapłaciłem połowę tego, co za Motula... Może cebula ze mnie wyszła- ale 60zł za litr dolewkowego i czekanie kilka dni to nie jest to, co lubię...
                                                    Zrobiłem dobrze, czy średnio?
                                                    Im bardziej czcisz bogów wieczorem, tym chętniej następnego dnia rano zsyłają demony, by tańczyły w twojej głowie.

                                                    Seat Leon FR 1.8TSI 2013

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X