Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • To juz musisz sobie sam odpowiedzieć, czy oszczedzanie na oleju to dobry pomysł. Przy czym nie mówię ze lotos jest zły, nie znam go.
    180km / 300Nm

    Komentarz


    • Zamieszczone przez AKa Zobacz wpis
      Co do oleju Lotos... Przeskoczyłem z Motula 8100 X-clean+ 5W30 na Lotos Synthetic 5W30 5L VW 504/507... Różnicy nie zauważam- może jest z 1*C różnicy na temperaturze oleju w trasie... Dlaczego? Bo skończyła mi się bańka na dolewki, przegląd i tak się zbliżał- a za 6 litrów lotosa zapłaciłem połowę tego, co za Motula... Może cebula ze mnie wyszła- ale 60zł za litr dolewkowego i czekanie kilka dni to nie jest to, co lubię...
      Zrobiłem dobrze, czy średnio?
      Moim zdaniem dobre pieniądze za przyzwoity olej tylko najważniejsze aby był oryginalny.Oczywiście akcje Motula stoją wyżej ,ale krzywdy silnikowi nie zrobisz tak ,że spokojnie.Możesz skrócić interwał i będzie ok.
      Silnik smaruje dobry HC & AR9100

      Komentarz


      • mam pytanie
        pacjent to opel meriva z 2005 roku, silnik 1,4 16V silnik na łańcuchu rozrządu
        auto od kilku miesięcy w posiadaniu mojego taty, jeśli wierzyć karteczce serwisowej to ostatnio miał zalany olej "total 5w40"
        jaki olej zalać żeby trzymać się w miarę zaleceń i norm producenta? olej będzie wymieniany raz w roku, przebieg w tym czasie poniżej 10 kkm i dużo krótkich dystansów

        pozdrawiam

        Komentarz


        • 1H0gWJr.jpg



          Nie ma widma, ale z temp. płynięcia wychodzi że nie będzie to nic szczególnego, pakiet standard, co jest pochodną TBN - u, na plus wys. temp. zapłonu, ale to nie wyjątek a raczej reguła w tej normie. Imho Lotos nie gorszy, co nie znaczy że nie ma lepszych. Jak w każdym przypadku serwisowania w trybie LL dopasować inetrwał do warunków jazdy, a nie czekać do 30 kkm bo komp nie woła , przez to można sobie narobić sporego kłopotu, ale o tym piszemy non stop tutaj....


          40357222_2268213313195714_1683976970758520832_n.jpg?_nc_cat=0&oh=8218ae2cb79ef856eebe98c487461c1e&oe=5C3097FD.jpg

          Zaktualizuj swoją przeglądarkę | Facebook



          ale o tym piszemy non stop tutaj....
          Ostatnio edytowany przez cytrynowiec; 38273.

          Komentarz


          • W życiu nie dociągnąłem oleju do 30kkm interwałowego. 20kkm to było max co na jednym przejeżdżałem- i w tym przypadku ustawiam sobie za cel 10-15kkm, bo wpadają delikatne mody... Co nie zmienia faktu, że przez pewien okres czasu miałem trzy samochody na motulu- teraz mam dwa na liqui-moly (dystrybutor i zarazem serwis jest na miejscu) a ja przeszedłem na tego Lotosa- bo też mam do niego bezproblemowy dostęp... Konkluzja jest chyba taka- Lotos jest tani i dobry (przez małe d)- bo najlepszy nie będzie i nie zamierzam go w tym wymiarze bronić.
            Im bardziej czcisz bogów wieczorem, tym chętniej następnego dnia rano zsyłają demony, by tańczyły w twojej głowie.

            Seat Leon FR 1.8TSI 2013

            Komentarz


            • Zamieszczone przez AKa Zobacz wpis
              W życiu nie dociągnąłem oleju do 30kkm interwałowego. 20kkm to było max co na jednym przejeżdżałem- i w tym przypadku ustawiam sobie za cel 10-15kkm
              i bardzo dobrze....

              Zamieszczone przez AKa Zobacz wpis
              bo wpadają delikatne mody...
              ......a przy modach szukałbym oleju na lepszych bazach i niekoniecznie z inną normą....a interwał z modami czy bez powinien taki być....

              Zamieszczone przez AKa Zobacz wpis
              a ja przeszedłem na tego Lotosa- bo też mam do niego bezproblemowy dostęp... Konkluzja jest chyba taka- Lotos jest tani i dobry (przez małe d)- bo najlepszy nie będzie i nie zamierzam go w tym wymiarze bronić
              Lotos się sam obronił.......ale za to co można powiedzieć o tym Motulu? Chyba sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie już wcześniej.....

              Jest także polski olej w normie 504/507, który - patrząc na wiele uznanych marek olejowych - pokazuje zupełnie inną perspektywę za co się płaci i co się za to dostaje.

              Specol 504.jpg

              db051fb8268465ba8e42725a67f1eed5.jpg

              Pisaliśmy o tym oleju tutaj nie raz.....najnowszy pakiet dodatków......którego nie ma ani ten Motul....ani LM......ani Castrol.....i wiele innych.




              Komentarz


              • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis

                Pisaliśmy o tym oleju tutaj nie raz.....najnowszy pakiet dodatków......którego nie ma ani ten Motul....ani LM......ani Castrol.....i wiele innych.
                Sa oleje z Mo i B np. Mobil 1 ESP, Ravenol VMP.

                Komentarz


                • Zamieszczone przez Samsung89 Zobacz wpis
                  Sa oleje z Mo i B np. Mobil 1 ESP, Ravenol VMP.
                  Nie o to chodziło w moim porównaniu.....spójrz ile kosztuje Specol i co za to oferuje.....a teraz porównaj to co oferuje ten Motul, LM,Castrol i inni....i ile trzeba za to zapłacić.

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis
                    Nie o to chodziło w moim porównaniu.....spójrz ile kosztuje Specol i co za to oferuje.....a teraz porównaj to co oferuje ten Motul, LM,Castrol i inni....i ile trzeba za to zapłacić.
                    Racja, marketing.

                    Komentarz


                    • Ja do 1.6 wlewam Shell 5w40 i jest ok. Wymiana co rok czyli przy mojej jeździe autem to co ok max 5tyś km

                      Komentarz


                      • Specol niestety z Spec Premium C3 VW504/507 5W30 nie może się jakoś przebić na rynku i mało kto wie, że taki olej w ogóle jest a to jak dobry jest to wiedza naprawdę nieliczni. A szkoda bo świetny olej za niewiele ponad 100 zł za 5 litrów i w sumie nie tylko do grupy VAG. Ludzie wolą kupić np. GM dexos 2 bo nie dosyć, ze tani to dla wielu to świetny olej bo przecież ASO to leje a inni wola zapłacić prawie 2x tyle za LM toptec 4200 5W30, który dość dobrym olejem jest ale z technicznego punktu widzenia nie powala jak za tą cenę.

                        Komentarz


                        • To bardzo dobry olej za "śmieszne pieniądze" myślę,że Specolowi brakuje profesjonalnej reklamy , tylko co za tym idzie cena oleju od razu poszła by do góry.
                          Minusem firmy Specol był(nie wiem jak jest w chwili obecnej) bałagan wokół magazynów i siedziby specola zdjęcia były widoczne w google satelita ,wyglądało to strasznie amatorsko.

                          Silnik smaruje dobry HC & AR9100

                          Komentarz


                          • a ja mam gdzieś reklamę i magazyn.
                            zapitalam na specolu w 3 autach (1 benzyna , 2 diesle) i uważam, że to bdb olej za normalną cenę
                            oczywiście zmiany normalnie - max co 15 tkm, do tego witaminki w postaci AR lub MoS2.

                            Komentarz


                            • Reklamę też mam gdzieś(interesuje mnie natomiast w jakich warunkach przechowywane są oleje i ich komponenty) ,ale "syf " z podwórka mogliby ogarnąć bo czegoś takiego w zachodnich firmach nie widziałem (nie wiem może już to zrobili)
                              Silnik smaruje dobry HC & AR9100

                              Komentarz


                              • z racji, że w n52 (bmw) chce pożądnie przepłukać silnik zamiast zwykłej płukanki, zamówiłem to (w odpowiedniej ilości):
                                Xado Verylube Flushing Oil Olej Płuczący 2L XB20250

                                ktoś miał do czynienia z tym?

                                Komentarz


                                • Bdb pomysł. Ja czasami jak mam czas (to ostatnio mój najcenniejsze zasób) to zalewam olejem nowym z płukania na 30-40 min jeszcze. Stary olej tez z plukanka zlewam. Nowy olej do płukania to mam na myśli np 10W40 za 26 netto np venol za 4 litry w promocji kupiony tylko z myślą o tym.

                                  wracając do idei oleju pluczacego - to jest skuteczny zabieg i bezpieczny dla silnika jeśli nie jeździmy na tym. Zdaj nam relacje jakie osady wyleciały -najlepiej foto jak masz możliwość

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez tomek evo Zobacz wpis
                                    Specol niestety z Spec Premium C3 VW504/507 5W30 nie może się jakoś przebić na rynku i mało kto wie, że taki olej w ogóle jest a to jak dobry jest to wiedza naprawdę nieliczni. A szkoda bo świetny olej za niewiele ponad 100 zł za 5 litrów i w sumie nie tylko do grupy VAG. Ludzie wolą kupić np. GM dexos 2 bo nie dosyć, ze tani to dla wielu to świetny olej bo przecież ASO to leje a inni wola zapłacić prawie 2x tyle za LM toptec 4200 5W30, który dość dobrym olejem jest ale z technicznego punktu widzenia nie powala jak za tą cenę.
                                    Eurol FS 5W30 czy Specol 5W30 504 507?

                                    cena podobna.
                                    Eurol ma Pao
                                    Specol dobry pakiet dodatków i jest Pl


                                    Lubię Eurol natomiast kibucuję Specolowi. Brakuje mi jednak 0W30 z 504 507.

                                    Komentarz


                                    • Podobno Specol 5w30 504/507 też ma dodatki PAO takie info uzyskałem na forum Alfy, ale ile PAO zawiera nie wiem.
                                      Ostatnio edytowany przez Robert1; 44264.
                                      Silnik smaruje dobry HC & AR9100

                                      Komentarz


                                      • pedros ok, ze zdjęciami może być gorzej, ale postaram się. relację zdam jak będę wymieniał oleum i tym xado przepłuczę przed docelową wymianą.
                                        oczywiście nie będę na nim jeździł, te 30 min. chce bo potrzymać.
                                        czy tylko kompletnie jałowy bieg, czy zwiększać trochę obroty do jakiś bezpiecznych na postoju?
                                        Ostatnio edytowany przez sew1981; 6296.

                                        Komentarz


                                        • w opisie specola gold 5w/30 jest takie coś -
                                          "rodzaj syntetyczny 100% (PAO/Ester)"
                                          natomiast C3 504/507 to inna bajka chyba trochę w składzie, ale kto to naprawdę wie.....

                                          myślę, że zalewając golda krzywdy silnikowi byś nie zrobił hehe, tymbardziej, że pewnie witaminki i tak lecą dodatkowo...

                                          Komentarz


                                          • Nie przesadzałbym z tym PAO w olejach silnikowych Specol.
                                            Owszem coś tam jest ale niewiele na pewno nie jest to olej syntetyczny.
                                            Jak ktoś szuka prwdziwego oleju syntetycznego to polecam Angielski olej sygnowany znaczkiem Fuchs jest to produkt FUCHS RACE PRO S np. 5W30:
                                            Błąd 404
                                            Do tego kilka produktów Ravenola robi oleje na bazie PAO ale na niczym silniki tak dobrze nie bedą pracować jak na tym oleju.
                                            Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                            http://www.zmienolej.pl/
                                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                            Komentarz


                                            • Mieszkam blisko i nie chciałbym ani robić w, ani lać specola, chyba że 5W-40 będzie w cenie 50-60 zł brutto / 5L jak mannol czy k2 którego teraz leje do starych aut. 5-ka lotosa oscyluje wokół 70 zł i to jest uczciwa cena za minerały hc w tej klasie lepkości.
                                              Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                              Komentarz


                                              • Za kilka dni na testy wpada cos innego niz moje ulubione „M”
                                                Załączone pliki
                                                OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                                                DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                                                Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez rOBERTO795 Zobacz wpis
                                                  Za kilka dni na testy wpada cos innego niz moje ulubione „M”
                                                  Kto na forum sprzedaje pewne oleje tej marki?

                                                  Komentarz


                                                  • Tomek Evo ze sklepu Lejolej.
                                                    Ostatnio edytowany przez Robert1; 44264.
                                                    Silnik smaruje dobry HC & AR9100

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X