Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis
    MINIAK przy każdej zmianie oleju z AR9100 powłoka jest odbudowywana, ale AR2820 wzmaga czyszczenie więc z tego bym nie rezygnował. Nowy olej z dodatkiem będzie miał lepsze warunki działania.
    Ok, dzięki. W takim razie z AR9100 zamówie też AR2820.

    Komentarz


    • Dziś do GofeRa wpada Eurol Syntence FS 0W30 z koktajlem AR9100/AR9200v2. Tym razem zostanie zastosowana płukanka AR2820.

      Zastąpi on Eurola Synergy 0W40, który spisał się bardzo dobrze. Nie odstawał od takich super olejów jak Penrite 10Tenths Premium 0W40 czy Ravenol SSL 0W 40, a temperaturowo wypadł lepiej od Motula X-Maxa 0W40.
      With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

      Komentarz


      • Cześć
        Wracam po poradę, dotychczas zalewałem poleconego mi tutaj Mobila 1 New Life 0w40, ale aktualnie został zastąpiony nowym FS, który już chyba nie wygląda tak super. Przy okazji doszło autko żony, więc również zapytam co zalewać . A więc tak:
        Pacjent nr 1: Hyundai i30 GD (2012), silnik 1.6 MPI 120KM + LPG, przebieg 100kkm, od nowości zalewany Mobil 1 New Life 0w40 co 15kkm (tyle robi rocznie, wg instrukcji powinien być A5 co 30kkm, ale chyba lepiej częściej porządny A3). Ubytków oleju praktycznie brak, więc co zalewać dalej?
        Pacjent nr 2: Renault Clio IV (2012), silnik 1.2 16V 75KM, przebieg 55kkm, wcześniej zalewany w ASO jakimś 5w30 co 2 lata (u nas robi 5kkm rocznie, praktycznie samo miasto, czyli wymieniałbym tak co 2 lata/10kkm).

        Gdyby dało radę do jednego i drugiego zalewać to samo, byłoby optymalnie . Dzięki za porady...
        Kiedyś bardziej Skodziarz, ostatnio Koreaniec
        Aktualnie: Nowy Hultaj i30 1.6MPI, '12 :: Skoda S110R '80 "czeskie Porche w wiecznym remoncie
        Wcześniej: Kia Cee'd 1.6MPI, '07 :: Skoda Felicia 1.6, '97, SafeLine (4xABG!)

        Komentarz


        • W oba M1 0w40
          Seria 188KM/270Nm na 95RON

          Komentarz


          • Zamieszczone przez Sebastian_M26 Zobacz wpis
            W oba M1 0w40
            Czyli lać tego nowego Mobila 1 FS 0w40? Czy jest jeszcze jakiś inny M1 0w40? Ewentualnie, czy można jeszcze gdzieś dostać starego New Life?
            Kiedyś bardziej Skodziarz, ostatnio Koreaniec
            Aktualnie: Nowy Hultaj i30 1.6MPI, '12 :: Skoda S110R '80 "czeskie Porche w wiecznym remoncie
            Wcześniej: Kia Cee'd 1.6MPI, '07 :: Skoda Felicia 1.6, '97, SafeLine (4xABG!)

            Komentarz


            • Zamieszczone przez Nexus6 Zobacz wpis
              Dziś do GofeRa wpada Eurol Syntence FS 0W30 z koktajlem AR9100/AR9200v2. Tym razem zostanie zastosowana płukanka AR2820.
              Jaki interwał?

              Zamieszczone przez Nexus6 Zobacz wpis
              Zastąpi on Eurola Synergy 0W40, który spisał się bardzo dobrze. Nie odstawał od takich super olejów jak Penrite 10Tenths Premium 0W40 czy Ravenol SSL 0W 40, a temperaturowo wypadł lepiej od Motula X-Maxa 0W40.
              Dobre wieści, zobaczymy jakie będą od rOBERTO795

              Komentarz


              • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis

                Jaki interwał?
                standardowo - 8 kkm

                With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                Komentarz


                • Eurol 0w40 juz lata u mnie w 2 moich autach. Poki co w 2,0tsi jest bez zarzutu. Smiem twierdzic ze to nawet jedno z najlepszych 0w40 jakie u mnie bylo ( a nie mialem tylko revenola i amsoila
                  OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                  DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                  Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                  Komentarz


                  • Nie wiem czemu ale ucina wiadomosci to forum. Eurol wlecial do mojego 2- go auta. Zobaczymy jak spisze sie w 1,4 tsi CZDA po lekkim koksie
                    OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                    DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                    Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                    Komentarz


                    • Zas ucięło- fuck
                      OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                      DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                      Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                      Komentarz


                      • Millers przez 10 tys km spisal sie super
                        OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                        DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                        Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                        Komentarz


                        • Kto na forum może polecić pewny sklep, gdzie można kupić oryginalny olej , szukam Valvoline MaxLife 5w40. ??

                          Komentarz


                          • Ogłoszenia komercyjne - Octavia Club Polska
                            Do wyboru do koloru
                            O1-->O3--> ?

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez shanzi Zobacz wpis
                              Kto na forum może polecić pewny sklep, gdzie można kupić oryginalny olej , szukam Valvoline MaxLife 5w40. ??
                              Motostacja.pl

                              Komentarz


                              • U mnie po 10 tys. km , wszystkie pory roku (z ciekawości 16 miesięcy), jazda typowo na krótkich miejskich odcinkach z nielicznymi dłuższymi wyjazdami, na Fuchs Titan GT1 PRO C3 5W30 bez witamin - subiektywnie całkiem bardzo dobrze. Starty bez stukania, terkotania - nie mam uwag. Pewnie przy nim pozostanę, bo na poprzednich było różnie. 0W30 kusi, ale jeżeli wreszcie w miarę jest OK to po co ryzykować ?

                                Komentarz


                                • He-YA zanim mnie znów ktoś odeśle do szukania na 616tu stronach z uwzględnieniem deficytów wyszukiwarki...
                                  Proszę o radę co wlać i kiedy do O3 FL MY2018 1.4TSI 150 bez ACT - mam z 7k przebiegu ale prosiłem o ustawienie interwałów olejowych co 15tys.
                                  Z góry dzięki za sensowne porady.

                                  Mój czarnuch
                                  http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...h-musampa-2018

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez Musamp Zobacz wpis
                                    i kiedy
                                    15-7=.....jakieś 8kkm czyli przy Twoim wokół komina za pół wieku
                                    A serio nie lej tego dziadostwa z ASO i już będzie lepiej
                                    Dawid
                                    czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                                    Komentarz


                                    • Witam piszę z zapytaniem jaki olej full syntetyk polecilibyście mi do mojej Astry H GTC 2.0T z silniczkiem Z20LER obecnie śmigam na oleju LM TopTec 4600 5W30, popija kolo 1,5-2l na 10k km, interwały wymiany co 10k km, więc w moim przypadku są to wymiany 2x w roku, czy sztywno trzymać się wymagań gm czyli norma gm LL-025-A i dexos2 czy coś innego możecie zasugerować dobrego.

                                      Edit zapomniałem dodać, obecnie silniczek płuka się na archoil ar2300 a po nowym roku w okolicach lutego planuję zdjąć czapkę bo uszczelniacze zaworowe nie trzymają co któreś odpalenie niebieski dymek z wydechu
                                      Ostatnio edytowany przez Adrianuss90; 47586.

                                      Komentarz


                                      • Jak ktos jest z Trojmiasta to do tsi teraz mozna kupic w Leclercu Castrol Edge LongLife 4 litry za 109 zł. Do diesla jeszcze taniej bo bodajze 84 zł.
                                        http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                                        Spalanie - Motostat.pl

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez marlej108 Zobacz wpis
                                          Jak ktos jest z Trojmiasta to do tsi teraz mozna kupic w Leclercu Castrol Edge LongLife 4 litry za 109 zł. Do diesla jeszcze taniej bo bodajze 84 zł.
                                          Marleju, studiowałeś ten wątek...? przypuszczam, że nikt tu tej oferty nie weźmie na poważnie i z niej nie skorzysta...
                                          Ja napewno nie i przeważająca większość trójmiejskich Ocepków, których znam, też nie...
                                          Pozdro...
                                          Maciek
                                          terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                                          Zapraszamy....

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez dawcio Zobacz wpis
                                            15-7=.....jakieś 8kkm czyli przy Twoim wokół komina za pół wieku
                                            Tak...masz racje...wiesz co piszesz bo różnica między nami ta sama biorąc pod uwagę różnicę w starcie - zakładam że Twój rok wypadnie 15-18K na zegarach

                                            P.s. jakoś mi ten wątek uciekł dlatego dopiero teraz odpisuje
                                            P.s. 2. a na poważnie - dawcio super Gość - i nie tylko dlatego, że jest chrzestnym mojej Oct
                                            Mój czarnuch
                                            http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...h-musampa-2018

                                            Komentarz


                                            • Po raz enty, ale wiedzy nigdy dość, tym razem od strony warsztatowej od 5:14



                                              Z drugiej strony jakby ludzie częściej to robili oni mieli by mniej pracy

                                              Komentarz


                                              • Wymiana i jeszcze raz częsta wymiana oleju nic tego nie zastąpi (większość osób z tego forum ma tą świadomość)




                                                Silnik smaruje dobry HC & AR9100

                                                Komentarz


                                                • pytanie do znawców....w sobotę odbieram auto - bmw z n52 2.5 litra 218 km po naprawie, po remoncie silnika (zrobiona kompletna głowica, pierścienie tłokowe). czy bawić się w coś takiego:
                                                  DIFF, dystrybutor Millers Oils w Polsce
                                                  lub
                                                  Link

                                                  czy od razu lać docelowy syntetyk 5w/40 (chce zapodać dodatek MoS2). Mogę wtedy dodatek dodać od razu? i po jakim interwale zmienić olej pierwszy raz po remoncie?
                                                  jakie macie zdanie na ten temat?
                                                  czy trzeba jakoś specjalnie docierać taki silnik? za wszelkie rady będę wdzięczny

                                                  Komentarz


                                                  • No nie musisz docierać na CRO możesz zwykły olej 10W40 byle by nie syntetyk:
                                                    Błąd 404
                                                    Po tym zalanie 5W40 dobej klasy BMW LL-01.
                                                    Na oleju 10W40 zrób sobie wycieczkę max. 300km i tyle.
                                                    Mos2 nie dolweaj przez pierwsze 15 000km
                                                    Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                                    http://www.zmienolej.pl/
                                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X