Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • dzięki
    przekaże koledze

    Komentarz


    • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis
      Jeżeli olej fullsaps to AR9200 a jeżeli C3 to 9100 - wynika to ze składu jakie mają.
      też tak myślałem i tak zrobiłem - olej Ravenol VST 5W40 - zdecydowanie lepiej silnik pracuje z samym AR9100

      Leon 1.6 16V 105 KM

      Komentarz


      • 1,4 tsi chpa,
        145k km nalotu, dopiero co nabyłem - zrobiłem ok 1,5k km i nie widzę ubytku oleju,
        poprzedni właściciel wymiany co 30k,
        moje przewidziane roczne przebiegi autkiem max 20k km,

        bez problemu przechodzić na wymiany co 15k ? Jaki olej wlać ?

        Komentarz


        • Zwolennicy archoila, co powiecie o 9400?

          Komentarz


          • Niedługo u mnie połowa interwału na Eurolu LV 0w20 z AR 9100. Z pamięci jak się cofnę to sufitem w jakości pracy silnika był setup Eurol FS 0w30 z AR9200.....no to sufit został przebity. Ciekawostką są temp. oleju na maxidocie i ich zmiany, ale zanim o tym mała uwaga - z moich obserwacji są powiązane ściśle z porą roku i temp. jakie z tego wynikają . Wolniej rosną i bardzo szybko spadają - wynika to z niższej lepkości i lepszej cyrkulacji, ale jest to zaskakujące mimo to. Dziś trasa ok. 150 km do 140 km/h a ja mam max 97C, w stresie 99C - w mieście nie przekraczają 95C. Pamiętam że na Eurolu FS 0w30 z AR zimą było to +2/3C. Wiem, że niska lepkość powoduje lekkość w pracy silnika, lepszą responsywność, ale że aż tak? Ubytki na razie pomijalne, kolor oleju zrobił ciemno złoto żółty. Zobaczymy jak będzie dalej....aha UOA planowane jest po drugim interwale aby wykluczyć zafałszowanie lepkości przez poprzednika. Odnośnie zużycia paliwa...nie podejmę się, może jakbym zwracał na to szczególną uwagę

            Komentarz


            • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis
              Jeżeli olej fullsaps to AR9200 a jeżeli C3 to 9100 - wynika to ze składu jakie mają.
              Jeszcze pomęczę myslałem nad tym Eurolem Synergy 0W40, ale tak cały czas gryzie mnie ta norma Dexos2 wymagana w oplu i przez to zastanawiam się jeszcze nad tym olejem Ravenol RUP 5W40, co o nim mógłbyś mi powiedzieć?

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Adrianuss90 Zobacz wpis
                Jeszcze pomęczę myslałem nad tym Eurolem Synergy 0W40, ale tak cały czas gryzie mnie ta norma Dexos2 wymagana w oplu
                Dlatego pisałem wcześniej, każdy musi sobie odpowiedzieć na pytanie, czy chce stosować z jakiś powodów oleje bardziej eko czy nie.

                Zamieszczone przez Adrianuss90 Zobacz wpis
                nad tym olejem Ravenol RUP 5W40, co o nim mógłbyś mi powiedzieć?
                Jest analiza VOA tego oleju zrobiona w DE, no i jest na bogato i bazowo i z dodatkami, i cenowo też. Patrząc tylko na to, nie ma żadnych wątpliwości że to bardzo dobry olej, jak nie najlepszy w tej normie i lepkości. Nie patrzysz na kasę i nie przeszkadza Ci wyższa lepkość dolna (5w zamiast 0w) to myślę że zakup trafiony.

                Komentarz


                • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis
                  Patrząc tylko na to, nie ma żadnych wątpliwości że to bardzo dobry olej, jak nie najlepszy w tej normie i lepkości.
                  Patrząc na norme dexos2 czy o coś innego chodzi? i co ewentualnie do tego oleju AR9100 czy 9200V2?

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez Adrianuss90 Zobacz wpis
                    Patrząc na norme dexos2 czy o coś innego chodzi?
                    Patrząc na to co wymieniłem baza, dodatki.

                    Zamieszczone przez Adrianuss90 Zobacz wpis
                    i co ewentualnie do tego oleju AR9100 czy 9200V2?
                    Tam jest tyle dodatków i tak różnych że nie widzę sensu. A nawet jeżeli....to cena jeszcze by urosła, to już się robi przerost formy nad treścią.

                    Komentarz


                    • Z innej beczki Specol się rozwija aprobata/certyfikat Mercedesa(przy okazji widać od kogo mają dodatki do oleju) do ciężarówek z pewnością jeszcze się doczekamy do osobowych
                      Link
                      Silnik smaruje dobry HC & AR9100

                      Komentarz


                      • A do 1.6 BSF z LPG który ma przejechane 230kkm to jaki olej?
                        I wymiana co ile 10kkm czy 15kkm?
                        Głownie dojazd do pracy 27km w jedną stronę (około 15km autostrada reszta miasto i droga szybkiego ruchu)

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez Mas_BSF Zobacz wpis
                          A do 1.6 BSF z LPG który ma przejechane 230kkm to jaki olej?
                          I wymiana co ile 10kkm czy 15kkm?
                          Głownie dojazd do pracy 27km w jedną stronę (około 15km autostrada reszta miasto i droga szybkiego ruchu)
                          oj, poczytać ten wątek musisz... tu wszystko było i jest
                          Maciek
                          terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                          Zapraszamy....

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez klarus Zobacz wpis

                            oj, poczytać ten wątek musisz... tu wszystko było i jest
                            618 stron..

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez Mas_BSF Zobacz wpis

                              618 stron..
                              To tylko cieszyć się bo ja już to znam na pamięć a Ty możesz czytać jak od nowa jak dobra przygotówkę


                              Co do oleju - generalnie te silniki wszystko zniosą ale to nie znaczy ze nie mamy dbać o nie i tak

                              ze średniej półki Eurol Synergy 0W40 lub inne o tej lepkość i i normie 502.00

                              Jesli kryterium cena czyli tanio i dobrze to Specol lub Lotos Synthetic Plus 5W40.

                              Wymiana im częściej tym lepiej ale masz niewymagająca trasę wiec raz w roku lub co ok 13kkm

                              Przepraszam innych ze wklejam ctrlC cyklicznie to samo co 2 tygodnie

                              Komentarz


                              • Czyli nikt tutaj nie zalał jeszcze archoila 9400 i nie ma żadnej wiedzy o efektach. To ja będę pierwszy, a wyniki testu pójdą do szuflady




                                Zamieszczone przez Mas_BSF Zobacz wpis
                                A do 1.6 BSF z LPG który ma przejechane 230kkm to jaki olej?
                                I wymiana co ile 10kkm czy 15kkm?
                                Głownie dojazd do pracy 27km w jedną stronę (około 15km autostrada reszta miasto i droga szybkiego ruchu)
                                Tak jak napisał pedros każdy 0W-40 się nada, ale jak ma być tanio i dobrze to zmieniaj co 10tys i zalej Lotos synthetic plus 5W-40 kupowałem ostatnio w Selgrosie, bańka 5L 68zł
                                Jak kupisz 10L to i tak wyjdziesz lepiej niż polecane tu drogie "markowe" oliwy po 4 czy 5L za bańke

                                Komentarz


                                • leonn ja Ci dam do szuflady ...

                                  tez rozważałem 9400 i już nie pamietam który argument przeważył za 9100 jednak.
                                  Rzekomo do miasta a właściwie w niedogrzanym silnikach 9400 styka. Jednak na razie osobiscie nie dotykałem.

                                  Komentarz


                                  • Czy Lotos 5w40 nada się do 1.8T ?

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez leonn Zobacz wpis
                                      Czyli nikt tutaj nie zalał jeszcze archoila 9400 i nie ma żadnej wiedzy o efektach. To ja będę pierwszy, a wyniki testu pójdą do szuflady






                                      Tak jak napisał pedros każdy 0W-40 się nada, ale jak ma być tanio i dobrze to zmieniaj co 10tys i zalej Lotos synthetic plus 5W-40 kupowałem ostatnio w Selgrosie, bańka 5L 68zł
                                      Jak kupisz 10L to i tak wyjdziesz lepiej niż polecane tu drogie "markowe" oliwy po 4 czy 5L za bańke
                                      AR9400 jest dośc specyficznym dodatkiem, który bardzo fajne efekty daje głównie w przypadku wolnossących benzyn. Jego charakterystyka powoduje, ze najbardziej obniża on tarcie jeśli temperatura oleju waha się pomiędzy 60 a 80 stopni a to są temperatury (bardziej graniczna 80), które osiągają właśnie wolnossące silniki. AR9400 potrafi znacząco obniżyć zużycie paliwa podczas spokojnej jazdy miejskiej z dużą ilościa pracy silnika na wolnych obrotach (podobno nawet o 10%). W TSI też efekty mogą być odczuwalne i w zimie nie jest to zły pomysł.

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez Dave Zobacz wpis
                                        Czy Lotos 5w40 nada się do 1.8T ?
                                        Oczywiście są lepsze oleje ale tak nada się.

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez leonn Zobacz wpis
                                          To ja będę pierwszy, a wyniki testu pójdą do szuflady
                                          No pewnie i jeszcze na kłódkę zamknij

                                          Zamieszczone przez Dave Zobacz wpis
                                          Czy Lotos 5w40 nada się do 1.8T ?
                                          Nada się ale to i tak lepiej dla niego bo większość z nich lata na 10w jak nie 15w - a tak w ogóle dobre silniki.

                                          Zamieszczone przez tomek evo Zobacz wpis
                                          W TSI też efekty mogą być odczuwalne i w zimie nie jest to zły pomysł.
                                          Zimą jazda TSi w ruchu miejskim w sznurku nawet z AR9100 to niskie temp. oleju, kiedyś pisałem że nie wiem czy nie za niskie.

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez tomek evo Zobacz wpis
                                            AR9400 jest dośc specyficznym dodatkiem, który bardzo fajne efekty daje głównie w przypadku wolnossących benzyn. Jego charakterystyka powoduje, ze najbardziej obniża on tarcie jeśli temperatura oleju waha się pomiędzy 60 a 80 stopni a to są temperatury (bardziej graniczna 80), które osiągają właśnie wolnossące silniki. AR9400 potrafi znacząco obniżyć zużycie paliwa podczas spokojnej jazdy miejskiej z dużą ilościa pracy silnika na wolnych obrotach (podobno nawet o 10%). W TSI też efekty mogą być odczuwalne i w zimie nie jest to zły pomysł.
                                            ktoś wie, co w nim siedzi ?

                                            Leon 1.6 16V 105 KM

                                            Komentarz


                                            • Rekordowy olej 10W40 jaki sprzedałem to był Penrite Racing 10W40, którego bańka kosztuje coś ok 350,00 zł.
                                              Czasami Klient przychodzi i chce dobry olej po czym pada, że 10W40. Zwykle tłumacze, że dobry i 10W40 to się zwykle wyklucza (bo zwykle do jego silnika producent dopuszcza 5W30/5W40 czy nawet 0W40 i taka lepkość też rekomenduje). Ale jak chce koniecznie dobre 10W40 to mam na półce takiego straszaka Millers EE longlife 10W40. Stoi już ponad pół roku bo po usłyszeniu ceny to się okazuje, że aż tak dobrego oleju to Klient nie potrzebuje. Ludzie niestety za dobre 10W40 mają Castrola Magnateca czy Mobila Super 2000. Z lepszych i bardziej przystępnych cenowo 10W40 polecić mogę Neste City Standard 10W40, Valvoline max life 10W40, Motul Synergy 10W40 czy Eurola Turbosyn 10W40, który ma temperaturę krzepnięcia -39 stopni co jak na tą lepkość jest super wynikiem (tym bardziej biorąc pod uwagę cenę). Ale generalnie w przypadku 10W40 cudów nie ma (poza kilkoma wyjątkami) i jak można to należy przeskoczyć na 5W lub nawet 0W.

                                              Komentarz


                                              • Ech z sentymentu jeszcze mam jedna bańkę PRO S 5W40 ...
                                                klasa sama w sobie. Ale to dla świadomych użytkowników koni mechanicznych

                                                Komentarz


                                                • Zbliża mi się wymiana oleju... obecnie lany Specol Gold 5w40. Wymieniany co 8 tys. Jest sens pchać się w coś innego. Myślałem może ze względu na zimę o czymś 0w40. Jakie są Wasze opinie?
                                                  Champ20ns!

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez bo86bo Zobacz wpis
                                                    Specol Gold 5w40
                                                    Pora wlać coś syntetycznego
                                                    Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X