Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez Sebastian_M26 Zobacz wpis
    Pora wlać coś syntetycznego
    Propozycje? A Specol to nie syntetyk?
    Champ20ns!

    Komentarz


    • Teraz to wszystko syntetyk. Nawet jeśli jest w 1% syntetyczny (jak niektóre castrole).

      Komentarz


      • To znowu ja maruda, po rozmowie dzisiaj z mechanikiem doszedłem do wniosku że do Astry wleci olej 5W40 full saps bez normy dexos2 , była rozmowa o 0W40 tylko stwierdził że może być za rzadki i może go więcej ubywać niż obecnego 5W30, tylko jaki ten 5W40 Fuchs Pro Race S czy jakieś inne syntetyki z PAO polecicie?

        Komentarz


        • 0W40 bardziej „rzadki” od 5W30. Piekło zamarza a mechanicy nadal w szczycie formy (niektórzy oczywiście).

          Race Pro 5W40 to dość gruby (lepki olej) niemniej znakomicie zabezpiecza przed skrajnym traktowaniem silnika. Dla mnie to jest jeden z lepszych cywilnych olejów.

          Duzy udział PAO ma również Eurol Syntence (mid saps) i Synergy (Full Saps)

          Ja osobiscie brałbym zero przed W zwłaszcza na zimę.

          Komentarz


          • Panowie co to co polecacie zamiast tego Specola? Na zimę zostać przy 5w40 czy zejść do 0.
            Champ20ns!

            Komentarz


            • Zamieszczone przez pedros Zobacz wpis
              0W40 bardziej „rzadki” od 5W30. Piekło zamarza a mechanicy nadal w szczycie formy (niektórzy oczywiście).

              Race Pro 5W40 to dość gruby (lepki olej) niemniej znakomicie zabezpiecza przed skrajnym traktowaniem silnika. Dla mnie to jest jeden z lepszych cywilnych olejów.

              Duzy udział PAO ma również Eurol Syntence (mid saps) i Synergy (Full Saps)

              Ja osobiscie brałbym zero przed W zwłaszcza na zimę.
              Pedros tylko wymiana dopiero będzie okolice lutego muszę zrobić conajmniej 3kkm na ar2300

              Komentarz


              • Nie mogłem zrobić edita, to co lepsze ten Fuchs czy ten Eurol Synergy 0W40 i jeśli któryś z nich to jakieś dodatki od archoila? Ar9100 czy 9200v2?

                Komentarz


                • Zamieszczone przez pedros Zobacz wpis
                  0W40 bardziej „rzadki” od 5W30. Piekło zamarza a mechanicy nadal w szczycie formy (niektórzy oczywiście).

                  Race Pro 5W40 to dość gruby (lepki olej) niemniej znakomicie zabezpiecza przed skrajnym traktowaniem silnika. Dla mnie to jest jeden z lepszych cywilnych olejów.

                  Duzy udział PAO ma również Eurol Syntence (mid saps) i Synergy (Full Saps)

                  Ja osobiscie brałbym zero przed W zwłaszcza na zimę.
                  Race Pro to nie jest cywilny olej tak jak 300V i CFS-y
                  OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                  DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                  Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez rOBERTO795 Zobacz wpis

                    Race Pro to nie jest cywilny olej tak jak 300V i CFS-y
                    Rozwin temat jeśli możesz, czemu to nie jest cywilny olej?

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez Adrianuss90 Zobacz wpis

                      Rozwin temat jeśli możesz, czemu to nie jest cywilny olej?
                      Że nie można na nich jeździć roku czy 15tys km. To są oleje dla fachowców bo sobie tylko krzywdę zrobisz.
                      Seria 188KM/270Nm na 95RON

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez Adrianuss90 Zobacz wpis

                        Pedros tylko wymiana dopiero będzie okolice lutego muszę zrobić conajmniej 3kkm na ar2300
                        Możesz dłużej jeździć z ar2300 bo to estry a zima trochę wolniej to działa skracając oczywiście wywód.

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez Sebastian_M26 Zobacz wpis

                          Że nie można na nich jeździć roku czy 15tys km. To są oleje dla fachowców bo sobie tylko krzywdę zrobisz.
                          U mnie interwały są średnio co 10k km rcznie 20kkm robie, czy z całą pewnością mi go odradzasz?

                          Komentarz


                          • Eurol będzie lepszy i najlepiej bez dodatków już- ale z dobrym preparatem do płukania .

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez Adrianuss90 Zobacz wpis

                              Rozwin temat jeśli możesz, czemu to nie jest cywilny olej?
                              Bylo o tym juz tyle razy ze poprostu nie ma sensu tego powtarzac.
                              OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                              DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                              Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez Adrianuss90 Zobacz wpis
                                po rozmowie dzisiaj z mechanikiem doszedłem do wniosku że do Astry wleci olej 5W40 full saps bez normy dexos2 , była rozmowa o 0W40 tylko stwierdził że może być za rzadki i może go więcej ubywać niż obecnego 5W30
                                No fajnie radzi ten mechanik nie ma co

                                Zamieszczone przez bo86bo Zobacz wpis
                                Panowie co to co polecacie zamiast tego Specola? Na zimę zostać przy 5w40 czy zejść do 0
                                A coś nie tak z tym Specolem? Z prawdziwych syntetyków 5w40 masz Ravenola VST...ale coś pamiętam ze już był....i Meguina 5w40...., bo sportowych olejów to jak pisali ludzie wyżej, nie ma sensu.

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis

                                  No fajnie radzi ten mechanik nie ma co
                                  Chodzi o to że jak astra pali olej niestety to żeby nie lać 0W40 tylko 5W40, może się mylę mam złe spojrzenie na to?

                                  Komentarz


                                  • Jeżeli silnik wymaga naprawy, to olejem go nie uleczysz.
                                    Żadne PAO czy estry a tym bardziej oleje do sportu nie spowodują że silnik niesprawny będzie go mniej spalał.

                                    Komentarz


                                    • To że go nie uleczę olejem to wiem, po nowym roku będę wymieniał w nim uszczelniacze zaworowe, ale po prostu chce wiedzieć jaki dobry olej 5W40 do niego zalać po płukance ar2300 i wymianie uszczelniaczy.
                                      i co z tym Fuchsem bo Pedros napisał "Race Pro 5W40 to dość gruby (lepki olej) niemniej znakomicie zabezpiecza przed skrajnym traktowaniem silnika. Dla mnie to jest jeden z lepszych cywilnych olejów." zaś Robertos to neguje i uważa że nie jest to cywilny olej

                                      Komentarz


                                      • Jakiś chaos....to olej z przeznaczeniem do mocnego i ostrego jeżdżenia bo w skrócie wtedy zapewnia najlepszą ochronę...ale coś za coś...działa krócej i to Ci ludzie napisali. Polecono Ci tu 0w30/0w40/5w30 sprawdzone w silnikach turbo o min. 1/3 więcej mocy niż ma Twój Opel, ale skoro wybierasz poradę swojego mechanika, który wg Ciebie wie lepiej i szukasz dobrego oleju 5w40 to masz dwie dobre alternatywy - Ravenol VST 5w40/Meguin 5w40 - to są pełne syntetyki na PAO......i wystarczą zapasem do tego silnika....... i nie męcz już kota więcej...

                                        Komentarz


                                        • Dziękuję za odpowiedź

                                          Komentarz


                                          • Kolejny głos, że częsta wymiana oleju szczególnie na dobrej jakości jest zła!!!
                                            Ostatnio edytowany przez endryu; 861.
                                            O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                            O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                            =================================================

                                            Komentarz


                                            • Gość kupił sobie VR6, a mechanik mu na pierwszym przeglądzie wymianie oleju zepsuł silnik
                                              endryu nie zawoź do niego twojej Octavii przypadkiem

                                              Komentarz


                                              • Pytanie ile przypadkowych osób przestanie wymieniać olej po tym filmie?Pewnie przyjechał wypełniony motodoktorem i.....
                                                Ostatnio edytowany przez Robert1; 44264.
                                                Silnik smaruje dobry HC & AR9100

                                                Komentarz


                                                • Mam pytanie. Proszę sie nie śmiać. Otóż mam silniczek 1.2 tsi 105km i teraz pytanie. Czy ta śruba na którą wkręca się filtr oleju( wystająca z silnika) ma prawo się wkręcac i odkręac czy powinna być sztywna. Wymieniałem olej z filterem i po jego odkręceniu chciałem wyczyścić miejsce mocowania filtra oleju. Zauwazyłem, że srubę mozna wkręcić głębiej lub kręcąc w drugą stronę bardziej ją wysunąc. czy tak ma być?

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez tomaszek1917 Zobacz wpis
                                                    Mam pytanie. Proszę sie nie śmiać. Otóż mam silniczek 1.2 tsi 105km i teraz pytanie. Czy ta śruba na którą wkręca się filtr oleju( wystająca z silnika) ma prawo się wkręcac i odkręac czy powinna być sztywna. Wymieniałem olej z filterem i po jego odkręceniu chciałem wyczyścić miejsce mocowania filtra oleju. Zauwazyłem, że srubę mozna wkręcić głębiej lub kręcąc w drugą stronę bardziej ją wysunąc. czy tak ma być?
                                                    tak ma byc

                                                    OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                                                    DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                                                    Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X