Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez leonn Zobacz wpis
    Czyli nikt tutaj nie zalał jeszcze archoila 9400 i nie ma żadnej wiedzy o efektach. To ja będę pierwszy, a wyniki testu pójdą do szuflady






    Tak jak napisał pedros każdy 0W-40 się nada, ale jak ma być tanio i dobrze to zmieniaj co 10tys i zalej Lotos synthetic plus 5W-40 kupowałem ostatnio w Selgrosie, bańka 5L 68zł
    Jak kupisz 10L to i tak wyjdziesz lepiej niż polecane tu drogie "markowe" oliwy po 4 czy 5L za bańke
    A ja myślałem że jakiś valvoline lub liqui moly ale wychodzi na to że się myliłem i te markowe oleje działają tak samo jak wymieniany tutaj Lotos synthetic

    Komentarz


    • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis
      A coś nie tak z tym Specolem? Z prawdziwych syntetyków 5w40 masz Ravenola VST...ale coś pamiętam ze już był....i Meguina 5w40...., bo sportowych olejów to jak pisali ludzie wyżej, nie ma sensu.
      Nie no spoko wielkiej różnicy między nim a Ravenolem nie zauważyłem ale zastanowił mnie wpis jednego z użytkowników,żeby wziąść coś syntetycznego. W takim razie zostaje przy Specolu. Płukanka wjeżdża teraz? Ma znaczenie jakiej firmy?
      Champ20ns!

      Komentarz


      • Zamieszczone przez bo86bo Zobacz wpis
        Płukanka wjeżdża teraz? Ma znaczenie jakiej firmy?
        Dobra markowa, Archoil, LM 2662, Eurol, Millers....

        Komentarz


        • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis
          ...Z prawdziwych syntetyków 5w40 masz Ravenola VST...
          Ravenol VST 5W-40 - USVO :

          Ravenol VST 5W-40 - USVO - 5w-40 - Ölanalysen und Ölanalytik für Motor und Getriebe


          Leon 1.6 16V 105 KM

          Komentarz


          • Kto smaruje, ten jedzie





            Komentarz


            • Zamieszczone przez pedros Zobacz wpis
              Kto smaruje, ten jedzie




              Cudny film dowiedziałem sie w ....uj
              OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

              DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

              Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

              Komentarz


              • No i "Oleje longlife są to najlepsze oleje na rynku" skąd oni wyciągnęli tego eksperta? pedros nie linkuj takich głupot, reklamujesz olej widziany w tle, czy co?

                Komentarz


                • Zamieszczone przez rOBERTO795 Zobacz wpis

                  Cudny film dowiedziałem sie w ....uj
                  A czego się spodziewałeś?

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez leonn Zobacz wpis
                    No i "Oleje longlife są to najlepsze oleje na rynku" skąd oni wyciągnęli tego eksperta? pedros nie linkuj takich głupot, reklamujesz olej widziany w tle, czy co?
                    Nie, no dziele się uczciwym filmem bez lokowania produktu.

                    Ekspert pierwsza liga ale jedno przyznam Zacharowi: w dCi kto wymienia olej normalnie ten panewek nie wyciera.

                    i pamiętajcie:tylko partonas tzn pardonnas no ten olej co do formuły nalewają ;P

                    Komentarz


                    • Na następne zalanie?

                      Odnośnie filmu Zachara - sam jeszcze jako tako, dużo ogólników, ale generalnie nie było źle, natomiast mechanik - mieszanina mitów, zabobonów, zasłyszanych opinii, wiele wykluczających się rzeczy - typowe zresztą dla większości mechaników. Ogólnie - kolejny film polskiego Youtubera, który poległ na temacie olejowym, choć sam Zachar wiedział i działał lepiej w tym temacie od mechanika

                      Komentarz


                      • Jako że były Mikołajki i dodatkowo wątek o analizach przekroczył 3000 odwiedzin (wbrew opiniom niektórych, że nie ma sensu) zapraszam do wątku analiz, gdzie jest UOA po 30 kkm w silniku 1.4 TSI

                        Komentarz


                        • 3CFD143A-CDC3-4A39-AEFB-13C7D8D6BAC7.png

                          Komentarz


                          • Wymieniłem wczoraj w sprzedanej bratu Octavi 1.4 TSI CAXA olej na eurol syntence FS 0w30 zastępując eurol synergy 0w30 który spisał się wspaniale z dodatkiem AR9100. Kultura pracy silnika bardzo dobra i praca rozrządu bez żadnych efektów dźwiękowych. W nowo nabytej Octavi 1.4 TSI CHPA róznież zalany eurol syntence FS 0w30 z dodatkiem AR9100 i mam nadzieje że będzie się sprawował doskonale.
                            blade232

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez blade232 Zobacz wpis
                              Wymieniłem wczoraj w sprzedanej bratu Octavi 1.4 TSI CAXA olej na eurol syntence FS 0w30 zastępując eurol synergy 0w30 który spisał się wspaniale z dodatkiem AR9100. Kultura pracy silnika bardzo dobra i praca rozrządu bez żadnych efektów dźwiękowych. W nowo nabytej Octavi 1.4 TSI CHPA róznież zalany eurol syntence FS 0w30 z dodatkiem AR9100 i mam nadzieje że będzie się sprawował doskonale.
                              Skoro ten olej taki dobry to po co Ci Ar?
                              OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                              DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                              Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                              Komentarz


                              • W caxa z premedytacją dodałem ze względu na rozrząd a w O3 to zostało mi pół butelki więc wlałem profilaktycznie oraz jak by nie patrzeć podnosząc trochę TBN.
                                blade232

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez blade232 Zobacz wpis
                                  W caxa z premedytacją dodałem ze względu na rozrząd a w O3 to zostało mi pół butelki więc wlałem profilaktycznie oraz jak by nie patrzeć podnosząc trochę TBN.
                                  Nie brałeś pod uwagę wlać Eurola 0W40 z TBN ponad 10 zamiast tego C3 z dodatkami?
                                  Ostatnio edytowany przez endryu; 861.
                                  O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                  O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                  =================================================

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis
                                    Na następne zalanie?
                                    bezapelacyjnie tak tak jak już kiedyś pisałem, pierwszy raz, chyba w 2015 mnie nie zachwycił, to już dwa następne zalania (2017 i 2018) były ok - z wyraźną progresją (ostatnio z niepełną dawką AR9100). Silnik pracuje cichutko, równiutko, zużycie praktycznie zerowe. Mam nadzieję, że w nowej formule będzie co najmniej dobrze, choć na wymianę 2019 kupiłem z maja 2018 - jeszcze bez znaczka USVO (ale w składzie już ponoć był W, Mo i B). Tego ostatniego trochę mało, więc może doleję AR9100

                                    Leon 1.6 16V 105 KM

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez tomek evo Zobacz wpis

                                      A czego się spodziewałeś?
                                      Wieszej ilosci reklam
                                      OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                                      DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                                      Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                                      Komentarz


                                      • Chłopaki mam dostęp do olei statoila teraz circle - prawie za darmo - mam rocznego 1.4 150KM i przejechane 20 tysi .... powiedzcie który wlać z ich oferty ? Podobno są niezłe

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez gruto Zobacz wpis
                                          Chłopaki mam dostęp do olei statoila teraz circle - prawie za darmo - mam rocznego 1.4 150KM i przejechane 20 tysi .... powiedzcie który wlać z ich oferty ? Podobno są niezłe

                                          Byly niezłe kilka lat temu. Wlej 0w30,0w40
                                          OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                                          DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                                          Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                                          Komentarz


                                          • blade232 czekamy na info

                                            Zamieszczone przez endryu Zobacz wpis
                                            Nie brałeś pod uwagę wlać Eurola 0W40 z TBN ponad 10 zamiast tego C3 z dodatkami?
                                            Ten C3 bazą jest podobny ale dodatkami jednak inaczej, a z AR 9100 jednak wyższa klasa ochrony a o TBN w ogóle bym się nie martwił


                                            koka czyżbyś dogonił króliczka?


                                            Zamieszczone przez rOBERTO795 Zobacz wpis
                                            Wieszej ilosci reklam
                                            Tzw. "lokowanie produktu" czy "materiał sponsorowany


                                            Zamieszczone przez gruto Zobacz wpis
                                            Chłopaki mam dostęp do olei statoila teraz circle - prawie za darmo - mam rocznego 1.4 150KM i przejechane 20 tysi .... powiedzcie który wlać z ich oferty ? Podobno są niezłe
                                            Seria Lazerway, kwestia lepkości i normy ale albo LL 5w30 (504/507) albo....i tu nie pamiętam czy v 0w30 ma jeszcze HTHS na poziomie 3,5 czy nie....




                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis
                                              [ ... koka czyżbyś dogonił króliczka?
                                              dogoniłem, złapałem - i będę trzymał

                                              Leon 1.6 16V 105 KM

                                              Komentarz


                                              • Czy dalej nikt nie wie, co kryje w sobie AR9400 ?
                                                Leon 1.6 16V 105 KM

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez koka Zobacz wpis

                                                  bezapelacyjnie tak tak jak już kiedyś pisałem, pierwszy raz, chyba w 2015 mnie nie zachwycił, to już dwa następne zalania (2017 i 2018) były ok - z wyraźną progresją (ostatnio z niepełną dawką AR9100). Silnik pracuje cichutko, równiutko, zużycie praktycznie zerowe. Mam nadzieję, że w nowej formule będzie co najmniej dobrze, choć na wymianę 2019 kupiłem z maja 2018 - jeszcze bez znaczka USVO (ale w składzie już ponoć był W, Mo i B). Tego ostatniego trochę mało, więc może doleję AR9100
                                                  Z pakietem dodatków nie ma pewności, raz był widoczny Mo, raz Mo z W... A raz w ogóle nie było śladu. Również te widmo było podejrzane. Trzeba czekać na nowe analizy.

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez koka Zobacz wpis
                                                    Czy dalej nikt nie wie, co kryje w sobie AR9400 ?
                                                    Kto płaci za analize? To zalewam i sprawdzamy

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X