Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez rOBERTO795 Zobacz wpis

    To najpierw wyczysc to co mozesz i ja bym sciagnal miske raz jeszcze.
    Dzięki za podpowiedź. Tak zrobię.

    Komentarz


    • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis
      Musamp strona wcześniej Aras pytał o to samo.
      Randor parę sposobów jest, oprócz tego co możesz ręcznie, jak masz obawy z mocnym czyszczeniem zrób zwykłą płukanką a potem olej z AR9100, albo olej z wysokim TBN...tak czy siak sprawdzaj na bieżąco olej na bagnecie, jak straci klarowność powtórzyć zabieg i aż do skutku.
      tomek evo swego czasu wiadomość o 0w20 oem w nowych Hondach potwierdzona w centrali i wielu ich ASO.
      Olej jest mocno ciemny. Taki czarno bursztynowy po ok 3 tyś km. Widać, że jest świeży ale jest w nim od groma syfu. W moim poprzednim 1.8 ADR lepiej wyglądał po 10tyś.

      Komentarz


      • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis
        Musamp inny i wcale nie gorszy, mi CZDA pasuje z 502.00 dwie lepkości albo 0w30 albo 0w40. Jest tu dużo info o markach Shell Neste Millers, Mobil (tu potrzebne dobre i sprawdzone źródło zakupu), Motul, Eurol.
        cytrynowiec no własnie CZDA mam przed sobą jak jadę - ale pytanie zmienię nieco - zostać 0W20 czy skoczyć do 0W30 np? A jak tak to na co? - z górydzięki za odpowiedź choć odesłanie mnie do 628 stron wątku też zrozumiem (po przeczytaniu "części" zmuszony zostałem do zadania pytań
        pzdr
        Mój czarnuch
        http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...h-musampa-2018

        Komentarz


        • Zamieszczone przez Randor Zobacz wpis
          Olej jest mocno ciemny. Taki czarno bursztynowy po ok 3 tyś km. Widać, że jest świeży ale jest w nim od groma syfu. W moim poprzednim 1.8 ADR lepiej wyglądał po 10tyś.
          Jak jest sporo syfu i traci klarowność płukanka i tani i dobry 5w40 z wsokim TBN.

          Musamp ja mam teraz 0w20 Kwestia wyboru lepkości jest związana z warunkami użytkowania. Większość userów wybiera 0w40 jako najbardziej uniwersalną ale także z największym wyborem dobrych olejów na dobrych bazach. Mój wybór to 0w30 - ale tu jest skromniej z wyborem - bo generalnie dwie opcje LM Synthoil i Eurol.

          Komentarz


          • Witam zapytam bo za dużo już tych kart tutaj a wyszukiwarka nie chce znaleźć.
            Posiadam octavie 1 1.8T AUM zrobioną póki co na 180KM z LPG i zastanawiam się jaki olej lać. Obecnie zaraz po kupnie we wrześniu zmieniałem. Zalałem jak wcześniejszy właściciel Castrol 5w30 Edge i zastanawiam się czy mam na nim zostać czy może zmienić na jakiś inny .

            Komentarz


            • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis
              Jak jest sporo syfu i traci klarowność płukanka i tani i dobry 5w40 z wsokim TBN.

              MusampMój wybór to 0w30 - ale tu jest skromniej z wyborem - bo generalnie dwie opcje LM Synthoil i Eurol.
              Spokojnie jest jeszcze znakomity Ravenol sso, Fuchs Supersyn, Amsoil azo i mój ukochany xado.
              Seria 188KM/270Nm na 95RON

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Sebastian_M26 Zobacz wpis
                Spokojnie jest jeszcze znakomity Ravenol sso, Fuchs Supersyn, Amsoil azo i mój ukochany xado.
                Zgadza się w 0w30 z 502.00 Ravenol, Fuchs, Xado, bez Amsoila - to olej bez normy 502.00. Czyli podsumowując źle nie jest.

                Komentarz


                • Zamieszczone przez Naimad Zobacz wpis
                  Zalałem jak wcześniejszy właściciel Castrol 5w30 Edge .
                  Wlałeś toto żeby silnik przepłukać przed zalaniem właściwego oleju?

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez leonn Zobacz wpis
                    Wlałeś toto żeby silnik przepłukać przed zalaniem właściwego oleju?
                    Wlałem to co było wcześniej ale nie długo znowu będę wymieniał olej dlatego postanowiłem się dopytać.

                    Komentarz


                    • Wylej to dziadostwo i zalej normalny olej.

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez leonn Zobacz wpis
                        Wylej to dziadostwo i zalej normalny olej.
                        Tzw co dla ciebie znaczy normalny olej bo póki co przyszedłem na forum właśnie się dowiedzieć a ty tylko piszesz mi że Castrol syf dużo mi to nie pomoglo.

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez Naimad Zobacz wpis

                          Tzw co dla ciebie znaczy normalny olej bo póki co przyszedłem na forum właśnie się dowiedzieć a ty tylko piszesz mi że Castrol syf dużo mi to nie pomoglo.
                          Poczytaj trochę ten wątek, a się dowiesz... tu wszystko jest... tu nie ma tak hop siup tra la la
                          Maciek
                          terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                          Zapraszamy....

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez Naimad Zobacz wpis
                            Witam zapytam bo za dużo już tych kart tutaj a wyszukiwarka nie chce znaleźć.
                            Posiadam octavie 1 1.8T AUM zrobioną póki co na 180KM z LPG i zastanawiam się jaki olej lać. Obecnie zaraz po kupnie we wrześniu zmieniałem. Zalałem jak wcześniejszy właściciel Castrol 5w30 Edge i zastanawiam się czy mam na nim zostać czy może zmienić na jakiś inny .
                            Dopiero co pytałem o olej do 1.8t. Cofnij się trochę wstecz.

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis
                              Jak jest sporo syfu i traci klarowność płukanka i tani i dobry 5w40 z wsokim TBN.
                              Jaki jest tani dobry 5w40 z wysokim TBN?

                              Komentarz


                              • A co to znaczy tani?
                                Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                Komentarz


                                • Pewnie jak najtańszy Ja do czyszczenia będę lał pewnie Lotosa 5w40. Taniej i lepiej się już chyba nie da.

                                  Komentarz


                                  • Ten Lotos jak najbardziej nadaje się do jazdy, dłużej wytrzymuje i jest o wiele lepszy, niż nie jeden wynalazek, dwa trzy razy droższy który ludziska piszą że stosują.

                                    Komentarz


                                    • Na allegro qalitum po 55 za 5L.
                                      Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez Randor Zobacz wpis
                                        Lotosa 5w40. Taniej i lepiej się już chyba nie da.
                                        Specol i Orlen dorzucam.

                                        Zamieszczone przez Randor Zobacz wpis
                                        Taniej i lepiej się już chyba nie da.
                                        Taniej da się, lepiej.....nie wiem. Nie zapomnij o płukance i nowym filtrze oleju.

                                        Zamieszczone przez leonn Zobacz wpis
                                        Ten Lotos jak najbardziej nadaje się do jazdy,
                                        A dlaczego ma się nie nadawać?

                                        Zamieszczone przez leonn Zobacz wpis
                                        dłużej wytrzymuje i jest o wiele lepszy, niż nie jeden wynalazek, dwa trzy razy droższy który ludziska piszą że stosują
                                        Aha

                                        Zamieszczone przez Sebastian_M26 Zobacz wpis
                                        Na allegro qalitum po 55 za 5L.
                                        O....do płukania silnika w sam raz

                                        Komentarz


                                        • Jeszcze jest revline z rafinerii w Jaśle. Sam jeżdżę na najtańszych olejach 5W-40 w starych autach i to wszystko po mieście i od pierwszego metra gaz w deche, wszystko działa. Ważne aby często wymienić do 10tys km, ale to bez znaczenia bo litr oleju 11 zł do tego filtron za 15. Ostatnio bardzo pozytywnie mnie zaskoczył K2 51zl za 5. Bardzo delikatny zapach, nie wali ropą jak mannol, do tego 590 na kodzie.
                                          Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis
                                            A dlaczego ma się nie nadawać?
                                            Mnie pytasz? Zapytaj tych co go używają jako płukanki po śmieciach mineralnych, zamiast lać Lotosa i częściej zmieniać.

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez Sebastian_M26 Zobacz wpis
                                              Jeszcze jest revline z rafinerii w Jaśle. Sam jeżdżę na najtańszych olejach 5W-40 w starych autach i to wszystko po mieście i od pierwszego metra gaz w deche, wszystko działa. Ważne aby często wymienić do 10tys km, ale to bez znaczenia bo litr oleju 11 zł do tego filtron za 15. Ostatnio bardzo pozytywnie mnie zaskoczył K2 51zl za 5. Bardzo delikatny zapach, nie wali ropą jak mannol, do tego 590 na kodzie.
                                              20 złotych różnicy w stosunku do Lotosa / Specola - no ale jak kto woli

                                              Zamieszczone przez leonn Zobacz wpis
                                              Mnie pytasz? Zapytaj tych co go używają jako płukanki po śmieciach mineralnych, zamiast lać Lotosa i częściej zmieniać.
                                              To było pytanie retoryczne.

                                              Komentarz


                                              • Miałem lotosa, totala, manol, pemco, k2 i żadnej różnicy w klasie 5W-40 więc po co przepłacać. Najważniejsze to do samego końca trzymać się 5W lub zmienić na 5W-40 po poprzednich syfach i nie słuchać tych januszów na warsztatach co to proponują ten ulep magnatec 10W-40 czy inny mobil po stówce za bańkę.
                                                Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez dam9an Zobacz wpis
                                                  Panowie co doradzicie do O II 1.9TDI 2004r silnik bez DPFa. Dotychczas śmigał na 5w40. ZOstać przy tej lepkości czy wlać coś bardziej lekko bieżnego?
                                                  Auto użytkowane głównie po mieście na bardzo krótkie dystanse 2-5km a więc duża liczba uruchomień silnika i praca na zimno
                                                  Podbijam

                                                  Komentarz


                                                  • Podbijać zawsze możesz
                                                    Zauważyłeś może, że na forum jest temat jaki olej do tdi?

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X