Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez rOBERTO795 Zobacz wpis
    Piotrze bo to forum w 80% to sprzedawcy i ich zaprzyjaźnieni koledzy ktorzy poza danymi z papierka nigdy pierscieni na tlokach nie widzieli.
    A nie przeszkadza Ci że co wejdzie na forum to wrzuca spam reklamowy ze swoimi linkami do sklepu? I to przy każdym wejściu na to forum? Znasz któregoś ze sprzedawców co tak robi?

    Komentarz


    • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis

      A nie przeszkadza Ci że co wejdzie na forum to wrzuca spam reklamowy ze swoimi linkami do sklepu? I to przy każdym wejściu na to forum? Znasz któregoś ze sprzedawców co tak robi?
      Od jakiegos czasu to forum traktuje z przymruzeniem oka na to co tu pisze. Mam swoje sprawdzone oleje i tyle.
      OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

      DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

      Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

      Komentarz


      • Zamieszczone przez rOBERTO795 Zobacz wpis
        Od jakiegos czasu to forum traktuje z przymruzeniem oka na to co tu pisze. Mam swoje sprawdzone oleje i tyle.
        I to Ci się chwali.

        Komentarz


        • od jakiegoś czasu mnie zastanawia, dlaczego wiele "uznanych" firm produkujących oleje unika jak ognia publikacji SDS'ów
          With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

          Komentarz


          • Zamieszczone przez Nexus6 Zobacz wpis
            od jakiegoś czasu mnie zastanawia, dlaczego wiele "uznanych" firm produkujących oleje unika jak ognia publikacji SDS'ów
            Też się nad tym zastanawiam zamiast więcej info o produkcie to coraz mniej jakiś nowy trend,?
            Silnik smaruje dobry HC & AR9100

            Komentarz


            • Zamieszczone przez Pidziek Zobacz wpis
              A dlaczego tak promujecie Eurola a mało najnowszego RAvenola i jego oleje z technologią USVO ?
              Przykład chyba najlepszy olej 0W30 do nowoczesnych VAG-ów z normą 504.00
              Błąd 404
              Wskaźnik lepkości prawie 200 ! temp. płynięcia -60 co tu więcej chcieć i gdzie taki Eurol w ogóle się do takiego oleju jest w stanie zbliżyć ? :-))
              Moze warto wprowadzic do sprzedazy oleje Eurola USVO to w duzej mierze marketing.

              Na niemieckim pojawil sie przedstawiciel z oficjalnego sklepu Ravenol-a, wiec czesciej go kupuja i praktycznie same analizy uzywane pochodza od tego producenta. Ich opisy produktow moga rowniez przekonywac, np. PAO, Mo czy W, gdzie duza wiekszosc i tak nie ma pojecia co to jest, do tego parametry na papierze wygladaja przyzwoicie. Juz nie wspominam o wahaniach w skladzie, lecz w szczegolnosci to co zrobili kilka lat temu w Rosji.... rowniez co mnie zastanawia tak szybka degradacje lepkosci. Faktem takze jest, ze to w duzej mierze "internetowa" marka. Ogolnie w Polsce na forach bedzie walka Ravenol vs Eurol.

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Pidziek Zobacz wpis
                A dlaczego tak promujecie Eurola a mało najnowszego RAvenola i jego oleje z technologią USVO ?
                Przykład chyba najlepszy olej 0W30 do nowoczesnych VAG-ów z normą 504.00
                Błąd 404
                Wskaźnik lepkości prawie 200 ! temp. płynięcia -60 co tu więcej chcieć i gdzie taki Eurol w ogóle się do takiego oleju jest w stanie zbliżyć ? :-))
                Jeszcze trzeba brać poprawki na różnice między ASTM D 97 a DIN ISO 3016 i okaże się ze Ravenol po przeliczeniu nie płynie 38stopniach poniżej zera -to tylko papier my opieramy się na innych parametrach

                Komentarz


                • Zamieszczone przez robertowicz Zobacz wpis
                  Bo Ravenola trzeba ciagle sprawdzac w analizach na oilclubie.de dzis ma takie parametry a za miesiac bez zadnej informacji calkiem inny sklad
                  Tego to szczególnie ale czujność należy zachować we wszystkich markach.

                  Komentarz


                  • Wszystkich sprzedawców oleju, co piszą w tym temacie grzecznie proszę, żeby nie wklejali linków do swoich sklepów. Od tego jest dział giełdy - od handlowania czy namawiania do kupowania swoich produktów. Tutaj proponuje wklejać nazwy olei, jakieś dane o oleju, a nie bezpośrednio odsyłać do swoich stron. Jeśli prośba nie zostanie wysłuchana, podejmiemy inne kroki.

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez Samsung89 Zobacz wpis

                      Moze warto wprowadzic do sprzedazy oleje Eurola USVO to w duzej mierze marketing.

                      Na niemieckim pojawil sie przedstawiciel z oficjalnego sklepu Ravenol-a, wiec czesciej go kupuja i praktycznie same analizy uzywane pochodza od tego producenta. Ich opisy produktow moga rowniez przekonywac, np. PAO, Mo czy W, gdzie duza wiekszosc i tak nie ma pojecia co to jest, do tego parametry na papierze wygladaja przyzwoicie. Juz nie wspominam o wahaniach w skladzie, lecz w szczegolnosci to co zrobili kilka lat temu w Rosji.... rowniez co mnie zastanawia tak szybka degradacje lepkosci. Faktem takze jest, ze to w duzej mierze "internetowa" marka. Ogolnie w Polsce na forach bedzie walka Ravenol vs Eurol.
                      Być może ale zdecydowana większość importerów nie stara się przygotować marki do sprzedaży nie wiem jak ta marka ale większośc nie ma kart po Polsku nie ma zdjęć produktów, aprobat i dopuszczeń w razie wymagań, albo słaba dostępność towaru więc może ta marka inaczej funkcjonuje kto wie...

                      Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                      http://www.zmienolej.pl/
                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez Pidziek Zobacz wpis
                        Być może ale zdecydowana większość importerów nie stara się przygotować marki do sprzedaży nie wiem jak ta marka ale większośc nie ma kart po Polsku nie ma zdjęć produktów, aprobat i dopuszczeń w razie wymagań, albo słaba dostępność towaru więc może ta marka inaczej funkcjonuje kto wie...
                        To napisz którzy to importerzy....i o których markach piszesz, bo znowu bez konkretów....

                        Komentarz


                        • Cześć!

                          W tym miesiącu planuję zmienić olej w moim rocznym Golfie VII FL CZCA 125KM. Dzięki radom na tym forum zapewne kupię 0W30 Eurola FS (504). Tak sie zastanawiam czy dobrze zrobię jeśli za rok ASO wleje mi 5W30 z pakietu przeglądów (dowiedziałem się na miejscu, że taki wlewają). Za dwa lata znowu zmienię na Eurola 0W30 a za trzy lata ASO wleje mi ponownie 5W30 z pakietu przeglądów. Czy dla silnika takie skakanie pomiędzy 5W30 na 0W30 nie będzie gorszym rozwiązaniem niż trzymanie się 5W30? Czy różnica między 5W30 a 0W30 nie jest aż tak dramatyczna i niepotrzebnie się stresuje? Jestem zadowolony z auta i chciałbym dla niego jak najlepiej

                          Komentarz


                          • Nie stresuj się (aczkolwiek dopilnuj co Ci ASO wleje przy wymianie oleju do silnika...bo "rożnie" to bywa" Trzymaj się stałych wymian oleju i będzie OK.
                            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                            Komentarz


                            • paolo Esco, mógłbyś się odnieść do
                              Zamieszczone przez yunior81 Zobacz wpis
                              Witam, co możecie polecić do nowego VW Polo 1,0 MPi 80KM ? Chciałbym wymienić olej po 3/4 tysiącach, następne wymiany planuje robić max. co 12/13 tysięcy kilometrów.
                              i coś konkretnego zaproponować ? Wybór padł wstępie na LM Synthoil Longtime 0W30.


                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis
                                To napisz którzy to importerzy....i o których markach piszesz, bo znowu bez konkretów....
                                Wystarczy zapytać o zdjęcia produktów opakowań konfekcyjnych 1L, 4L itp.
                                Może ty wymienisz np. 5 którzy mają zdjęcia takich swoich produktów aby nie zacząć rozbijać pianki :-))
                                Każdy tylko patrzy aby kosztem sprzedawców czy forumowych szeptaczy rozpromować produkt ale od siebie nie dając ...wiele.
                                Bez oczywiście uszczypliwych uwag bo nie miałem na mysli nikogo konkretnego ale tak cóż niestety jest.




                                Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                http://www.zmienolej.pl/
                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez yunior81 Zobacz wpis
                                  paolo Esco, mógłbyś się odnieść do
                                  i coś konkretnego zaproponować ? Wybór padł wstępie na LM Synthoil Longtime 0W30
                                  Tylko olej wystepuje w oficjalnej sieci sprzedaży z tego co wiem w opakowaniach 5L więc to chyba za dużo.
                                  Polecam zalać olej 0W30 ale w opakowaniu 4L to będzie bardziej rozsądne wyjście.
                                  Norma VW 502.00 będzie adekwatna.


                                  Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                  http://www.zmienolej.pl/
                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez Pidziek Zobacz wpis
                                    Może ty wymienisz np. 5 którzy mają zdjęcia takich swoich produktów aby nie zacząć rozbijać pianki :-))
                                    Przecież to nie ja pisałem, tylko ty....napisałem żebyś podał takowych....czekam....

                                    Zamieszczone przez Pidziek Zobacz wpis
                                    Każdy tylko patrzy aby kosztem sprzedawców czy forumowych szeptaczy rozpromować produkt ale od siebie nie dając ...wiele.
                                    A możesz jaśniej?

                                    Zamieszczone przez Pidziek Zobacz wpis
                                    Bez oczywiście uszczypliwych uwag bo nie miałem na mysli nikogo konkretnego ale tak cóż niestety jest.
                                    Czyli co? Bo nie wiem już po co to piszesz?



                                    Komentarz


                                    • Z całym szacunkiem do Twojej wiedzy Piotrze, kiedyś prześledziłem cały wątek olejowy na racingforum i jak kilka lat temu doradzałeś ludziom naprawdę porządne oleje i dobrane do danej jednostki, podpierając się wiedzą nawet z motorsportu czy analiz tak od pewnego czasu obrot o 180 i typowo pod marketing, patrzac po kartach a nie analizach jak i od niedawna niektore oleje na stronie sklepu
                                      Ostatnio edytowany przez robertowicz; 40722.

                                      Komentarz


                                      • Witam. Jakiś czas temu prosiłem o poradę w sprawie oleju do auta Galaxy 2.0 Pb 145 KM od mojego kolegi. Auto brało dość sporo oleju. Olej zmieniany co 15 tys.km. jednak auto mialo kilku właścicieli.Został mi polecony Eurol Fortence 5W30.
                                        Poszła najpierw płukanką LM Pro-Line. Wyleciał olej czarny jak smoła! Następnie olej z olejem napędowym (pół na pół ) i nowy filtr. Wyleciał czarny. Kolejny raz olej z olejem napędowym i nowy filtr. Wyleciał olej już w miarę czysty.
                                        Następnie sam olej i nowy filtr. Jazda kilkanaście km. Wlana płukanka LM Engine Flusch. I wyleciał już w miarę czysty olej.
                                        Na koniec nowy filtr i Eurol.
                                        Za jakiś czas napiszę co to dało. Narazie olej na bagnecie czysty, że ciężko zobaczyć ile go jest.
                                        Widzę, że Paulo się "odnalazł" Co Ty byś polecił na kolejną wymianę? Jaki nie przesadnie drogi olej i o jakiej lepkości polecasz?

                                        Komentarz


                                        • Siema maniacy olejowi,
                                          Co tam się znowu nie sprzedaje i trzeba zareklamować nachalnie na forum?





                                          Ja dzisiaj takiego seta zapodałem mojej Octavii

                                          Tego z poniższego obrazka nie trzeba nikomu reklamować, przebadane i lej to od lat

                                          oil.jpg

                                          Komentarz


                                          • To na jeden interwał ?

                                            Ciagle wierny marce - to się chwali.

                                            Dawaj znac jak 9400 spisuje się.

                                            Komentarz


                                            • To już druga czerwona bańka zaczęta o paczce 4x5L nie mówię
                                              Z AR muszę dostawcy zdać relację (obiecałem), ale do lab nie poleci raczej no bo to nie moja bajka

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez PAOLO ESCO Zobacz wpis
                                                Nie stresuj się (aczkolwiek dopilnuj co Ci ASO wleje przy wymianie oleju do silnika...bo "rożnie" to bywa" Trzymaj się stałych wymian oleju i będzie OK.
                                                Ok Tak się jeszcze zastanawiam Eurol Syntence FS 0W30 504/507 vs Millers Oils XF Longlife 5W30 VW 504.00/507.00

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez ichris Zobacz wpis

                                                  Ok Tak się jeszcze zastanawiam Eurol Syntence FS 0W30 504/507 vs Millers Oils XF Longlife 5W30 VW 504.00/507.00
                                                  Millers
                                                  OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                                                  DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                                                  Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez leonn Zobacz wpis
                                                    Z AR muszę dostawcy zdać relację (obiecałem), ale do lab nie poleci raczej no bo to nie moja bajka
                                                    A po co ma lecieć? Tu w PL można zrobić analizę UOA, pomogę Ci w tym. Parę dni i będzie wynik. To jak?

                                                    Zamieszczone przez ichris Zobacz wpis
                                                    Tak się jeszcze zastanawiam Eurol Syntence FS 0W30 504/507 vs Millers Oils XF Longlife 5W30 VW 504.00/507.00
                                                    Losuj

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X