Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Synthoil to drogi olej do nowych silników ok, ale można znaleźć tańszy.

    Wrzucę jeszcze jedną analize dla tych co twierdzą, że w wysokiej temp powyżej 102 °C olej nie wytrzyma 15tyskm

    Zapewne większość minerałów HC nie wytrzyma nawet 8tyskm w takiej eksploatacji

    Meguin.jpg

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Nurek Zobacz wpis

      Płyn trzyma 90C
      Zdecydowane, zaleję Synthoil 0W40
      W takim razie zamow ten: Meguin Megol Super Leichtlauf Driver 0W40 5L

      Komentarz


      • Panowie jak się zapatrujecie na zakup olejów markowych w dużych hipermarketach ?? Jestem z Lublina , wczoraj w Leclercu był w promocji Motul X- Cess 5w40 za 99,99zl za 5L bańkę. Kod kreskowy zaczynał się od 3 .... Sorry za offtop, ale byłem ciekaw waszych opinii, ponieważ cena jest nietypowa jak na tą klasę oleju.

        Komentarz


        • Niedawno zlałem mój CZCA olejem Ravenol VSW 0W30 USVO. Silnik ma się dobrze. Mam wrażenie, że łatwiej zapala (prawie "na dotyk"), wcześniej rzęził przez sekundę. Tak jakby lepiej (ciszej) się wkręcał na obroty na niższych biegach (1 i 2). Nie wiem jak to ująć... silnik - szczególnie w mieście - pracuje tak jakby miał trochę lżej. Przy wyższych prędkościach nie ma różnicy. Z mało czasu minęło, żeby coś o temperaturze powiedzieć.

          PS. Kolega chce wymienić olej w swoim 1,5TSI, musi wybrać 0W20. Co polecicie? Poratujecie linkiem do listy 508 na erwin?
          Ostatnio edytowany przez ichris; 46262.

          Komentarz


          • Polecam

            https://eurol.com/product_img/Approval/E100159_e100159%20VW%20508%20809%


            A jakże.
            Jakosc.Cena. I ten kolor

            Ostatnio edytowany przez pedros; 7570.

            Komentarz


            • Total Quartz Ineo Long Life FE 0W20 jest na oficjalnej liście z aprobatą 508/509?

              Komentarz


              • Captcha

                Komentarz


                • Dzięki... no jest na liście ten Total. Koledze serwis odmówił wpisania na rachunku, że przywieziony olej posiada aprobatę. Fakt, nie ma numerków 508/509 na bańce ale olej ewidetnie aprobatę posiada... Dziwne zachowanie ASO.

                  Komentarz


                  • Z nimi czasem ładu nie dojdziesz. Najbardziej "lubię" jak w ASO mówią, ze ma być np. 5W30 a nie posługują się konkretna aprobatą np. 504/507.

                    Komentarz


                    • Byłem osobiście w dwóch ASO ws. warunków wymiany oleju i w obu na mój plan przywiezienia 0W30 robili wielkie oczy... jednocześnie stwierdzając, że jeśli jest aprobata to w sumie mogę przyjechać z czym chce jeśli chodzi o lepkość..

                      Komentarz





                      • facet zaczyna serie testów (ustandaryzowanych) - chociaż mógłby zestawiać oleje do równej walki w ranach jednego ACEA ale robota wykonana -polecam

                        Komentarz


                        • Anglojęzyczny Piotr Tester
                          Silnik smaruje dobry HC & AR9100

                          Komentarz


                          • Witam, może mi ktoś powiedzieć jaki olej wlać do 1.6 BSE aby go paliło mniej? obecnie zakupiona została z Castrolem 10w40

                            Komentarz


                            • Po przeczytaniu praktycznie wszystkiego od początku czlowiek ktory nie zna się na olejach to mógłby napisać pracę doktorską zanim wczesniej niezgłupiałby z tego wszystkiego...

                              Po bardzo miłej rozmowie telefonicznej z DGW wstepnie zaproponowano mi olej Xado 5W40. Przy okazji powrotu do domu zajrzałem do jednego sklepu i tam zaproponowano mi (do 200zł) Xado SNXADO ATOMIC OIL EXTRA DRIVE 5W40 SN oraz MILLERS OILS TRIDENT (pomaranczowy) ewentualnie (okolice 300 zł) XADO BLACK AMC 100% SYNTETYK EXPAO oraz MILLERS NANODRIVE+ NT+ CFS lecz cena jest duża...

                              Waszym zdaniem jak oceniacie pierwsze dwa oleje od Xado i Millers, czy ewentualnie jest jakaś alternatywa?

                              Samochód użytkuje codziennie przejazdy po 25km dom-praca/praca-dom tryb miejski z trasami szybkiego ruchu nie zawsze w korkach. Aktualny przebieg ok.113 tyś. W zimie garażowany

                              Komentarz


                              • Xado Atomic Oil 0W-40
                                Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                Komentarz


                                • Sebastian_M26
                                  Jeśli zdecyduję się na 0W40 to jakiej firmy brać olej, Xado ktory podałeś bedzie dobry? A może dołożyć i kupić Millers XF 0w40 ?

                                  Komentarz


                                  • Na oilclub.ru jest analiza xf 5W-40, to 90% minerał z 10% syntetyka, chcesz tyle płacić za taki produkt?
                                    Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                    Komentarz


                                    • Sa roznego rodzaju oleje z grupy III, nawet bardzo dobrej jakosci, jezeli tutaj wyszlo NOACK w okolicach 8,8 % oraz temperatura zaplonu 244°C, to bardzo dobry wynik. Faktem jest to bedzie mieszanina HC + PAO. Ale pytajacego interesuje 0W-40...biora pod uwage stosunek ceny do jakosci warto wziac pod uwage Meguina 0W-40 (5 L juz mozna dostac za 119 zl + przesylka), bazuje tylko i wylacznie na PAO.

                                      Analiza: Link

                                      Ten Xado 0W-40 rowniez interesujacy, znalazlem analize, lecz z 2013 roku. I nie wiadomo czy receptura zostala zmieniona.


                                      Komentarz


                                      • Sebastian_M26
                                        W temacie olejów nie mam takiej wiedzy jak Ty i paru wyjadaczy na tym forum na czele z PAOLO ESCO .
                                        Chciałbym zmienić tego Castrola na dobry olej do swojej "Kury" tak, aby chodziła długo i zdrowo.
                                        Jeden z najlepszych mechaników polecanych na tym forum polecił mi wstepnie 5W40, jak to wczesniej wspomniałem.
                                        0W40 patrząc powierzchownie Millera wydawał się dobrym olejem. Jeśli w 90% jest minerałem to jest nie ma o czym dyskutować.
                                        Na olej chcialbym przeznaczyć ok.200 zł I pytanie następne czy przy takim przebiegu i eksploatacji czy z15 tyś zejść do 10/12 tyś?

                                        Komentarz


                                        • AdiRuti Czy nie widzisz mojego wpisu ? Nie ma widma Millersa 0W-40, lecz to bedzie prawdopodobnie mieszanina HC + PAO, jak duza wiekszosc!... Ale nie znajac receptury i tak daleko nie zajdziemy. Ogolnie Millers produkuje bardzo dobre srodki smarne.I juz praktycznie nikt nie stosuje "minerala"...w niektorych produktach np. do klasykow. HC to zupelnie inna technologia aktualnie.
                                          Ostatnio edytowany przez Samsung89; 46202.

                                          Komentarz


                                          • Samsung89
                                            Wybacz gapiostwo, pisałeś o 5W40...
                                            Reasomując jaki by to nie był 5w40 to nie będzie w pełni syntentyk...?
                                            Czyli mimo wszystko najlepszą opcją bedzie 0W40, w takim przypadku z tego co widzę Millera, Xado ( SL/CF, Luxury), LM, Valvoline, Penrit będą dobrymi wyborem czy to też tak do końca nie jest bo okaże się że któryś bedzie nie warty wyboru?

                                            Człowiek ktory jest nie świadom tego to śpi do pewnego momentu spokojnie i leje to co każe warsztat/ mechanik. Jak zaczniesz poruszać temat to stwierdzisz, że depnąłeś w niezłe GÓWNO, bo na każdym kroku jest przekręt.
                                            Ostatnio edytowany przez AdiRuti; 47249.

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez AdiRuti Zobacz wpis
                                              Sebastian_M26
                                              W temacie olejów nie mam takiej wiedzy jak Ty i paru wyjadaczy na tym forum na czele z PAOLO ESCO .
                                              Chciałbym zmienić tego Castrola na dobry olej do swojej "Kury" tak, aby chodziła długo i zdrowo.
                                              Jeden z najlepszych mechaników polecanych na tym forum polecił mi wstepnie 5W40, jak to wczesniej wspomniałem.
                                              0W40 patrząc powierzchownie Millera wydawał się dobrym olejem. Jeśli w 90% jest minerałem to jest nie ma o czym dyskutować.
                                              Na olej chcialbym przeznaczyć ok.200 zł I pytanie następne czy przy takim przebiegu i eksploatacji czy z15 tyś zejść do 10/12 tyś?
                                              Kup M1 0w40 w selgrosie po 120/4L i zmieniaj co 10/12. Z świeżej analizy wynika że to znakomity produkt, szczególnie że sprawdzałem ean i w selgrosie jest taki sam jak na analizach.

                                              Xado robi eurol plus dodatki.
                                              Kup xado 0W-40, otwórz i powąchaj, a później po zalaniu pooglądaj bagnet, podziel się wrażeniem.
                                              Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                              Komentarz


                                              • AdiRuti Ciebie interesuja 0W-40, dlatego podalem Ci moja alternatywe. Ale z drugiej strony co chcesz osiagnac majac olej bazujacy tylko i wylacznie na PAO ? Przede wszystkim do Twojej jednostki napedowej. W Twoim przypadku wystarczy jakis nowoczesny olej, ten powyzej podany Mobil 1 0W-40 wedlug mnie do nich nalezy. Ale....warto zrobic analize po ok. 10 000 tys/km zobaczyc jaki jest poziom paliwa, bo tam lepkosc w 100°C lezy przy dolnej granicy. Z 5W-40 tez znajdziesz interesujace oleje.

                                                Komentarz


                                                • Samsung89
                                                  Jedynie co mnie interesuje do dobry olej do moje "Kury" jak i pewnie większości osób którzy mają ten silnik.
                                                  Mówisz że ja chcę 0W40 taki mi został zaproponowany bez argumentu. Ty piszesz że 5W40 też ma dobre oleje ok, ale jakie? Wczoraj zrobiłem sobie porównanie oleju i osobiście oprocz minimalnej przewagi w jednym odniesieniu jako laik nie widzę....
                                                  Załączone pliki

                                                  Komentarz


                                                  • Z 5W-40

                                                    Meguin Super Leichtlauf,(tanio na kolegaberlin.pl) Link
                                                    Extreme lubricants AMG 5W-40 VR2, Link

                                                    Bardzo interesujacy jest takze Kroon-Oil Poly Tech, lecz niestety ciezko dostepny w Polsce....Ewentualnie wysylka z Niemiec.
                                                    Ostatnio edytowany przez Samsung89; 46202.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X