Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • ktoś słyszał o tych olejach?
    1. Booster Oil z Holandii? np:
    Runtime Error

    2. Boost Oil z Niemiec:
    Page not found - Boostoil

    Ten drugi znajomy bardzo chwali, gdzieś w Niemczech dorwał.
    Ostatnio edytowany przez sew1981; 6296.

    Komentarz


    • Ja pierwszy raz słyszę. Ale niektórzy forumowi handlarze i ich kumple to będą wiedzieć na pewno. Jak niektórzy z nich wiedzą jakie oleje są lane do silników Formuły 1 to wiedzą napewno co to za olej.
      Ostatnio edytowany przez shok; 5726.

      Komentarz


      • Zamieszczone przez sew1981 Zobacz wpis
        Ten drugi znajomy bardzo chwali, gdzieś w Niemczech dorwał.
        Jak się posiada F1 to można lać




        Zamieszczone przez shok Zobacz wpis
        Ja pierwszy raz słyszę
        A mi się kiedyś obił o oczy ten reklamowy lew z 2 linka w niederladji, ale pewnie jak wszystko od guli jest nic nie wart

        Komentarz


        • Leonn jak nie miałeś doczynienia to skąd wiesz?
          Pierwszy link jest z holandii. Ja bym nie był taki sceptyczny - warto wejść i zobaczyć szeroką ofertę u nich na stronie np. są oleje osobno na estrach i na pao oparte. Pełne syntetyki. W Polsce te oleje nie do dostania widzę...
          np. same na pao:
          Runtime Error

          To mogą być bardzo dobre oleje teoretycznie. Ale nie wiem, dlatego pytam tych co może mieli styczność

          Komentarz


          • Szkoda, że mam kawałek do nich bo bym podjechał popatrzeć. Ale jakbyś coś wynalazł na kroon-oil czego nie ma w PL to mogłbym podjechać i popatrzeć. A przy okazji wizyty w PL Ci to przywieść i wysłać. Cena powinna być niższa niż rynkowa, ale nie obiecuje.

            Komentarz


            • Ok, super, dzięki. Będę miał na uwadze

              Komentarz


              • Przyszedł czas na zmianę oleju z 15 tys. km zejde do 10-12 tys. km, lecz będę chciał zrobić stage 1 i teraz pytanie czy jeszcze zejść z wymianą częściej czy nie ma potrzeby. Obecnie 5w30 w co warto iść tak na 101%?

                Komentarz


                • Wymiana niebawem co polecacie na tą porę roku do O1 1.8T 132kw z LPG, obecnie lany Specol Gold 5w40. Czy zostać przy Specol? Wymiana oleju co 8-10tys
                  Champ20ns!

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez bo86bo Zobacz wpis
                    Wymiana niebawem co polecacie na tą porę roku do O1 1.8T 132kw z LPG, obecnie lany Specol Gold 5w40. Czy zostać przy Specol? Wymiana oleju co 8-10tys
                    Na tą porę roku gdzie w najbliższym czasie zapowiadają powyżej 30 °C bardzo dobry będzie Specol 10w50

                    Link

                    Komentarz


                    • 5w40 wystarczy nie przesadzaj

                      Komentarz


                      • Witam, zbliża się mój termin zmiany oleju , obecnie jeżdżę na Valvoline Max Life 5w40, ubywa go 0,2l na 1tkm. Myślałem nad zmianą oleju na Elf Evolution 900 Sxr 5W40 ? Warto zmieniać na inną oliwę czy zostać przy tej obecnej ?

                        Komentarz


                        • Shell Helix Ultra

                          Komentarz


                          • Ten też już przerabiałem. W sumie każdego tak samo ubywa.

                            Komentarz


                            • Po zeszłorocznym epizodzie z olejem 5W-30 ( nie wiem co to była za marka bo puszka była sygnowana vw-audi-skoda ) , gdzie zwłaszcza letnią porą ubytki po jazdach trasami szybkiego ruchu były spore , na wiosnę zalałem Eurola 5W-50 . Do chwili obecnej ( zrobiłem 3 tys km ) nie dolałem nawet kropli . Oby tak dalej .

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez shanzi Zobacz wpis
                                Witam, zbliża się mój termin zmiany oleju , obecnie jeżdżę na Valvoline Max Life 5w40, ubywa go 0,2l na 1tkm. Myślałem nad zmianą oleju na Elf Evolution 900 Sxr 5W40 ? Warto zmieniać na inną oliwę czy zostać przy tej obecnej ?
                                Na tym Elfie jeździłem 10 letnim Scenikiem. Jest ok, ale Valvoline nie znam więc trudno porównać.

                                Komentarz


                                • Też bym go zalał 5w50 tylko gdzieś w zakamarkach internetu przeczytałem , że po zalaniu 5w50 nie ma powrotu na niższy. Nie wiem ile w tym prawdy. Wiem, że olej nie leczy ubytków spalania. Ja robię częste i krótkie odcinki, samochód jak się nagrzeje to go gaszę, bo jestem już u celu.

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez shanzi Zobacz wpis
                                    Też bym go zalał 5w50 tylko gdzieś w zakamarkach internetu przeczytałem , że po zalaniu 5w50 nie ma powrotu na niższy. Nie wiem ile w tym prawdy. Wiem, że olej nie leczy ubytków spalania. Ja robię częste i krótkie odcinki, samochód jak się nagrzeje to go gaszę, bo jestem już u celu.
                                    Płukanka i lejesz co chcesz. Mity Januszy że nie można.

                                    Komentarz


                                    • Też nie potwierdzam aby były jakieś skutki uboczne . W końcu to tylko kwestia górnej granicy .Mój praktycznie od nowości jeździł na 5W50 tyle że na mobilu . Taki mu lali w serwisie Skody na przeglądach okresowych ( książka - wpisy ) . Raz mu zalałem 5W-30 . Latem wcinał sporo . W porach chłodnych nie dolewałem . Już na 0W-20 nie przejdziesz więc nie ma strachu

                                      Komentarz


                                      • Co z 5w50 polecacie w rozsądnej cenie ?

                                        Komentarz


                                        • Valvoline VR1 5w50

                                          Komentarz


                                          • Też o nim myślałem. Ok. To dzięki za rozwianie moich wątpliwości.

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez Kot72 Zobacz wpis
                                              Po zeszłorocznym epizodzie z olejem 5W-30 ( nie wiem co to była za marka bo puszka była sygnowana vw-audi-skoda ) , gdzie zwłaszcza letnią porą ubytki po jazdach trasami szybkiego ruchu były spore , na wiosnę zalałem Eurola 5W-50 . Do chwili obecnej ( zrobiłem 3 tys km ) nie dolałem nawet kropli . Oby tak dalej .
                                              Moi znajomi poprzechodzili z 5w30 na 5w50 i nikt nie narzeka. Twierdzą, że spalanie oleju spadło im minimalnie jak u Ciebie.
                                              A jeden kolega po naprawie silnika ( m.in wymiana pierscieni) dostał zalecenie na przejscie z 5w30 na 5w50.

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez shanzi Zobacz wpis
                                                Co z 5w50 polecacie w rozsądnej cenie ?
                                                Eni Eurosports 5W50 (dawniej Agip)

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez feecle Zobacz wpis

                                                  Eni Eurosports 5W50 (dawniej Agip)
                                                  Autentycznie z beczki wychodzi w dobrej cenie:
                                                  Link

                                                  Komentarz


                                                  • WItam.
                                                    Kiedyś ten olej miał dużo lepsze parametry dobrze pamiętam.
                                                    Choć nadal uważam że to trochę zapomniany olej.
                                                    Z 5W50 polecam świetny olej Fińskiej marki NESTE

                                                    Pozdrawiam
                                                    PIotr Dziektarz
                                                    Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                                    http://www.zmienolej.pl/
                                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X