Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Witam. Szybkie pytanie o olej do CAXA.. w zeszłym roku kupiłem auto i zmieniłem na Mobil 5w30. Teraz zamówiłem Motul 8100 X-cess 5w40. - jeżdżę 6kkm rocznie głownie po mieście. Nada się to ? Rozrząd wymieniony w zeszłym roku - napinacz da radę ?

    Po przeszukaniu wątku mam trochę mętlik. Jedni leją 0w30/0w40 inni siedzą na 5w30, a widziałem też 5w40.. oszaleć można.. :/
    Ostatnio edytowany przez Qulek; 187.
    BEST Czesci i artykuly motoryzacyjne

    Było O1 jest O3

    Komentarz


    • Rozrząd masz z poprawkami do tego fabrycznego z napinaczem "BA", czy zestaw naprawczy z napinaczem "BD"? U mnie na starym rozrządzie najlepiej silnik odpala (bez terkotania) na Fuchs PRO C3 5W30 i tego oleju się już trzymam.

      Komentarz


      • Zamieszczone przez djhering Zobacz wpis
        Witajcie,
        Pytanie o olej do silnika BWA 2.0TFSI. Aktualnie zalany valvoline 5w30. Niebawem czas na wymianę. Zastanawiam się nad zmianą na 5w40 tylko nie wiem jakiej marki. Co ewentualnie polecacie do tego silnika?

        Poza tym będę robił plukanke, jaki specyfik polecacie?
        Płukanka Liqui Moly+ olej Mobil1 FS 0w40 + filtr OE671/3

        Komentarz


        • Zamieszczone przez Sony Zobacz wpis
          Rozrząd masz z poprawkami do tego fabrycznego z napinaczem "BA", czy zestaw naprawczy z napinaczem "BD"? U mnie na starym rozrządzie najlepiej silnik odpala (bez terkotania) na Fuchs PRO C3 5W30 i tego oleju się już trzymam.
          Szczerze powiem że nie pamiętam. Kupowałem wszystko w zeszłym roku, robione w ASO
          BEST Czesci i artykuly motoryzacyjne

          Było O1 jest O3

          Komentarz


          • Witam !

            Sprawdziłem mam zestaw 03C198229C czyli z napinaczem BD

            Olej zmieniłem na 8100 x-clean
            BEST Czesci i artykuly motoryzacyjne

            Było O1 jest O3

            Komentarz


            • Cześć wszystkim, aktualnie moje 1.6 BSE jeździ na oleju 5W30, silnik jest zasilany PB+LPG. Za około 3 tyś km będę wymianiał olej, a słyszałem że podobno do LPG olej 5W30 nie jest najlepszy, tylko lepiej zalać podobno 5W40. Na oleju 5W30 silnik przejeździł ponad 100tyś km, wcześniejsze 100tyś zrobił na 0w30 - taka zmiana nastąpiła w ASO. Proszę o poradę czy zmianić olej na 5W40 czy pozostać na takim jakim jestem. Tak wiem ważna jest wymiana i staram się to robić co 10-12 tyś km

              Zapewne gdzieś w tym temacie, ktoś miał podobny dylemat, ale przebijanie się przez 649 stron to trochę dużo

              Dziękuję za pomoc

              Komentarz


              • 5w30 5w40 bez różnicy ważna norma

                Komentarz


                • Dzięki wielkie. Na to patrze by była norma spełniona i staram się trzymać 10tyś na wymianę

                  Komentarz


                  • Od stycznia 2020 VW zmienił dostawcę olejów dostawcę olejów silnikowych z Castrol na Shell pod nazwą VW.
                    Ktos z Was korzystaj już z nowy olejów ?

                    Zaktualizuj swoją przeglądarkę | Facebook
                    Skoda Octavia 2, 2011 r, 1.6 BSE + LPG Landi Renzo,117 kkm

                    Komentarz


                    • Wkoncu konkretne oleje . Z 10lat temu jak nie wiecej też BYŁ shell

                      Komentarz


                      • Panowie, spotkaliście się pewnie teorią, że oleje o dużej rozpiętości SAE np. 0W40 czy 5W40 są jakoby mniej stabilne, bo olej bazowy jest tu dopakowany np. depresatorami "w dół" i innymi polimerami "w górę". Wyznawcy tej toerii wskazują oleje 5W30 czy 10W30, jako lepsze i bardziej stabilne. Byłbym rad, pewnie nie tyko ja, poznać opinię tutejszego grona.
                        Silnik R18A2.
                        http://www.dadrl.org.uk
                        http://www.lightmare.org

                        Komentarz


                        • Koledzy ,

                          Auto rs245 My2020 z GPF.
                          Przebieg 2000km.
                          Norma oleju 0w20.
                          Nie wiem co jest zalane oryginalnie ale chce juz zmienić, wiec proszę o rade co wlać żeby było najlepiej dla tego silnika.
                          Jakieś propozycje ?

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez Angrekoo Zobacz wpis
                            Koledzy ,

                            Auto rs245 My2020 z GPF.
                            Przebieg 2000km.
                            Norma oleju 0w20.
                            Nie wiem co jest zalane oryginalnie ale chce juz zmienić, wiec proszę o rade co wlać żeby było najlepiej dla tego silnika.
                            Jakieś propozycje ?
                            Conajmniej 0w30 lub 0w40
                            OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                            DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                            Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez rOBERTO795 Zobacz wpis
                              Conajmniej 0w30 lub 0w40
                              Jednak poprosze o najlepsze propozycje dla 0w20

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez Angrekoo Zobacz wpis

                                Jednak poprosze o najlepsze propozycje dla 0w20
                                Tu jak przelecisz ostatnie mniej więcej 100 stron, to było trochę na temat tych olejów.... Poniekąd zresztą bardzo dobre oleje, z tej lektury wynika... Sam zalewam olej z tą normą... Po przeczytaniu tego wątku zdecydowałem się na Eurola 0w20 i na razie nie narzekam... Z kolei kolega Stravi po Eurolu przeszedł na Milersa 0w20 i ponoć zadowolony, z tego co pisze... Poszukaj trochę na ostatnich 100 stronach, trochę tu o tym było....
                                Maciek
                                terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                                Zapraszamy....

                                Komentarz


                                • Oba są dobre. Praca silnika na Millers wydaje mi się cichsza. Poza tym różnica w cenie w skali roku (1-2 wymiany) nie nakazuje mi oszczędzać. :-)
                                  Dawid

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez Angrekoo Zobacz wpis

                                    Jednak poprosze o najlepsze propozycje dla 0w20
                                    0w40
                                    OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                                    DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                                    Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez Maciek.B. Zobacz wpis
                                      Od stycznia 2020 VW zmienił dostawcę olejów dostawcę olejów silnikowych z Castrol na Shell pod nazwą VW.
                                      To jak to wygląda? Opakowanie Shell czy VW?
                                      pozdrawiam - Darek

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez ruwado Zobacz wpis

                                        To jak to wygląda? Opakowanie Shell czy VW?
                                        Zaktualizuj swoją przeglądarkę | Facebook
                                        i klikaj w linki tam podane to zobaczysz
                                        Pozdrawiam,


                                        Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                                        Komentarz


                                        • spj, Ruwado i fejsbuk no weź.....
                                          Maciek
                                          terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                                          Zapraszamy....

                                          Komentarz


                                          • No właśnie
                                            pozdrawiam - Darek

                                            Komentarz


                                            • Ok. Link nawet dla ignorantów działa. Teraz widzę.
                                              pozdrawiam - Darek

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez klarus Zobacz wpis
                                                spj, Ruwado i fejsbuk no weź.....
                                                To jest link co nawet konta na fb nie trzeba mieć, no ale internet trzeba, to może ruwado da radę

                                                Zamieszczone przez ruwado Zobacz wpis
                                                Ok. Link nawet dla ignorantów działa. Teraz widzę.
                                                I widzę, że dał
                                                Pozdrawiam,


                                                Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez spj Zobacz wpis
                                                  to może ruwado da radę
                                                  Zamieszczone przez spj Zobacz wpis
                                                  I widzę, że dał
                                                  no kurde, zobaczycie jak Was ukara ocieplenie klimatu - za nabijanie się z centralnej Polski
                                                  Jak Was zatopi, to nie błagajcie o ratunek

                                                  pozdrawiam - Darek

                                                  Komentarz


                                                  • Panowie, ostatnio spotkałem się z teorią (pewnie nie tyko ja ), jakoby oleje o mniejszej rozpiętości SAE były stabilniejsze w dłuższym okresie. Chodzi mi o okres rozumiany jako interwał wymiany nie przekraczający 15kkm.
                                                    Powiedzcie jaka jest Wasza opinia np o: Page not found | Millers Oils jako tańszej alternatywie do dobrze znanego: Olej silnikowy Synthoil Longtime 0W-30 | Liqui Moly sklep
                                                    Silnik R18A2.
                                                    http://www.dadrl.org.uk
                                                    http://www.lightmare.org

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X