Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez Ozdar Zobacz wpis

    Wydaje mi się, że jest to lista najczęściej wymienianych olei.
    W samochodzie mam aktualnie zalany przez ASO Castrol 0w30, przebieg 68 tkm.
    Tryb miejski w małym miasteczku, styl jazdy zachowawczy, małe przebiegi roczne. Jeżeli miałbym czym się kierować, to lepszy zimny start (auto niegarażowane).
    Shell 0w30
    Eurol 0w30 bez fs
    ale CJS- y dobrze spisują się na 0w40 ktore rowniez swietnie płyną.
    OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

    DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

    Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Ozdar Zobacz wpis
      sprzedawcy galon_oleje albo Petrostar są godni polecenia?
      Petrostar jest ok. Brałem tam kilka razy stacjonarnie różne rzeczy i bez problemu.

      Komentarz


      • Zamieszczone przez Ozdar Zobacz wpis
        Czy z Shell są problemy w polskiej dystrybucji (sprzedawcy galon_oleje albo Petrostar są godni polecenia?)? To samo pytanie tyczy się Penrite.
        Planuje kupić Shella A-VL do mojego Golfa CZCA 1,4/125KM. Kupowałem do Golfa Ravelona VSW 0W30 w galon_oleje i było ok. Ale z Ravenolem byłem spokojny bo są kody pod zdrapką na bańce. Z Shellem pewne obawy już mam. Ale chyba też kupie właśnie w galon_oleje.

        Od 1 stycznia wchodzi kaucja z olej? Zastanawiam się nad zakupem oleju jeszcze w grudniu. Wymianę planuje w kwietniu, raczej w ASO więc będzie kłopot z odzyskakniem kaucji. W bańce zostanie 0,8l a tego zużytego dostanę 4l i jeszcze będę musiał kombinować z pojemnikiem na też zużyty... I jechać oddać aby odzyskać kasę. Przez te 3-4 miesiące chyba mu się nic nie stanie jak poczeka w garażu ?
        Ostatnio edytowany przez ichris; 46262.

        Komentarz


        • chyba nic się nie stanie no może się ewentualnie wylać ( żartuję )
          jmors44

          Komentarz


          • A kojarzycie firmę Paweł Słanina,PS AUTO, Smolenia 4, 41-902 Bytom?

            Mają VAG LONGLIFE III FE 0W30 504.00/507.00 VW 5L w dobrej cenie...

            Brać OEM-a VAG czy Shella A-VL?

            Komentarz


            • ja zalałem na dodatkowym przeglądzie po 15 tys. km VAG LL III FE 0W30 ( cena za 5l-149 zł )
              jmors44

              Komentarz


              • Zamieszczone przez jmors44 Zobacz wpis
                ja zalałem na dodatkowym przeglądzie po 15 tys. km VAG LL III FE 0W30 ( cena za 5l-149 zł )
                I jak ten nowy olej? Zastanawiam się nad nim właśnie.

                Komentarz


                • Zamieszczone przez jmors44 Zobacz wpis
                  ja zalałem na dodatkowym przeglądzie po 15 tys. km VAG LL III FE 0W30 ( cena za 5l-149 zł )
                  Gdzie kupiłeś? Na alledrogo ludziska kupują ten olej hektolitrami za ~125zł...
                  Ostatnio edytowany przez ichris; 46262.

                  Komentarz


                  • co do oceny oleju to za krótki dystans przejechałem, a cena jak cena ale z pewnego źródła to i trochę wyższa, ale za to spokój jest bezcenny
                    jmors44

                    Komentarz


                    • Cześć!
                      Do Nowego 1.5 TSI 150KM lać 0w20 czy 0w30?

                      Komentarz


                      • toomasz, możesz lać zarówno jeden jak i drugi... Ja co prawda w 2.0 tsi "zaryzykowałem przygodę" z 0w20 i... silnik jest dobrze chłodzony, co widać po temperaturze roboczej, a zużycia oleju całkowicie brak po 21 tys. km... Ale równie dobrze może to być 0w30
                        Maciek
                        terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                        Zapraszamy....

                        Komentarz


                        • Czy od 1 stycznia 2021 wchodzi w życie kaucja na olej?

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez toomasz Zobacz wpis
                            Cześć!
                            Do Nowego 1.5 TSI 150KM lać 0w20 czy 0w30?
                            Silnik benzynowy 1,5TSI jest skonstruowany pod normę 508.00/509.00 (pompa oleju o zmiennym wydatku)-lepkość 0w20
                            Obecnie producent dopuszcza stosowanie obu norm z zastrzeżeniem możliwości pogorszenia parametrów czystości spalin na olejach z normą 504.00/507.00.
                            Dodatkowo do normy 504.00/507.00 dopuszczono oleje o lepkości 0w30.

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez ichris Zobacz wpis
                              Czy od 1 stycznia 2021 wchodzi w życie kaucja na olej?
                              Nie, ale zawsze można zrobić 31 grudnia głosowanie o 23:50 i to przepchnąć.

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez ichris Zobacz wpis
                                Czy od 1 stycznia 2021 wchodzi w życie kaucja na olej?
                                Błąd 404
                                Profesjonalne oleje i filtry, zniżki dla klubowiczów :
                                http://www.zmienolej.pl/
                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=748534#748534

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez Pidziek Zobacz wpis
                                  dziekuje Piotrze
                                  OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                                  DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                                  Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                                  Komentarz


                                  • Zrobione 1000km od płukanki (LM) i zalania Lotosem 5W40. Silnik chodzi bardzo cicho, mam wrażenie że tak cicho jeszcze nie chodził. Zobaczymy co będzie dalej.
                                    Silnik R18A2.
                                    http://www.dadrl.org.uk
                                    http://www.lightmare.org

                                    Komentarz


                                    • proszę o pomoc jaki z tych olejów wybrać do benzyny 1,6 z gazem octavia II
                                      oleje 5w40
                                      Valvoline synpower
                                      Valvoline maxlife
                                      Shell hx8
                                      Elf 900 nf

                                      Jeszcze jedno pytanie czy jak na korku od oleju gromadzi sie taka maź ze względu na krótkie przebiegi to zmienić olej na inny np 5w30
                                      Ostatnio edytowany przez mati8201; 7339.

                                      Komentarz


                                      • który lepszy? - MOTUL 8100 X-MAX 0W40 czy MOBIL 1 FS 0W40

                                        do tej pory przez kilka sezonów używałem swego czasu polecanego Motula - zastanawiam się czy w międzyczasie nie pojawiło się coś w lepszej relacji cena/jakość?

                                        zawsze po wymianie zostaje mi w bańce trochę oleju na dolewki (na szczęście sporadyczne) - mam już dwie otwarte bańki z początku 2019 i 2020. Czy zgodnie ze sztuką mogę wlać te końcówki (wyjdzie pewnie w sumie ok 1l oleju) i zmieszać ze świeżym podczas najbliższej wymiany?
                                        Czy otwarty olej, przechowywany w warunkach garażowych traci z czasem swoje właściwości?

                                        pacjent: Skoda Octavia III (2015) 1.4TSI, CHPA, przebieg 60tysk km, jazda 80% podmiejsko/miejska, 20% trasa, styl jazdy - emerycki :-)
                                        Ostatnio edytowany przez marmal321; 40303.

                                        Komentarz


                                        • Panowie nikt nic nie pomorze zwłaszcza w temacie mazi pod korkiem ?

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez mati8201 Zobacz wpis
                                            Panowie nikt nic nie pomorze zwłaszcza w temacie mazi pod korkiem ?
                                            Ja jak miałem O2 z silnikiem 1.6 bfq to jeździłem zawsze na 0w40, na końcu był ravenol. Co do masła pod korkiem to u mnie zawsze tam było. Taka konstrukcja wlewu oleju i nic z tym się chyba nie da zrobić.

                                            Wysłane przy użyciu Tapatalka

                                            Octavia 2 FL 1,4 CAXA, 12r

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez marmal321 Zobacz wpis
                                              który lepszy? - MOTUL 8100 X-MAX 0W40 czy MOBIL 1 FS 0W40
                                              Wejdź na oil club i poczytaj analizy. Motul nie jest zły, ale relacja jakość cena wypada niekorzystnie dla użytkownika. Można znaleźć w tej cenie lepsze oleje.
                                              CHPA to raczej 0w30.

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez mati8201 Zobacz wpis
                                                proszę o pomoc jaki z tych olejów wybrać do benzyny 1,6 z gazem octavia II
                                                oleje 5w40
                                                Valvoline synpower
                                                Valvoline maxlife
                                                Shell hx8
                                                Elf 900 nf

                                                Jeszcze jedno pytanie czy jak na korku od oleju gromadzi sie taka maź ze względu na krótkie przebiegi to zmienić olej na inny np 5w30
                                                Z wymienionych wybrałbym Valvoline synpower 5W40, jeździłem na nim i polecam. Co do mazi pod korkiem to jak napisano raczej niewiele zrobisz, możesz tak jak ja ocieplić tę plastikową tubę poniżej korka (nie wyeliminuje to problemu, ale zauważalnie zmniejszy). Jeździłem na różnych olejach 5W40 i 0W40 i problem masła w mniejszym lub większym stopniu zawsze występował.
                                                Pozdrawiam
                                                k-pax

                                                Komentarz


                                                • Panowie i ewentualnie Panie jeżeli są na grupie

                                                  Witam,

                                                  od niedawna stałem się posiadaczem używanej Ocatavi 1.4 TSI 140 KM z DSG (2014 r.) i mam pewien dylemat dot. oleju. od tygodnia czytam ten temat ale przyznam, że to już jest nie do przejścia 654 strony to za dużo jak na moją głowę, gdzie niektóre wątki się zaprzeczają na przestrzeni lat.

                                                  Dlatego prośba o pomoc do znawców, co powinienem wlać do swojej kury. Oczywiście przeczytałem instrukcję obsługi - na stronie 201 - więc wiem, że powinienem zalać tylko taki olej, który ma odpowiednią specyfikację VW a więc 502.00 lub 504.00. Natomiast poprzedni właściciel zalał go Castrolem Magnetic 5W40 - podobno tak mu powiedzieli w ASO, że się coś zmieniło i powinien takim zalewać (wierzę mu, bo wszystko robił w ASO od nowości i na wszystko są papiery. Nie oszczędzał na serwisie).


                                                  Zastanawiam się czy utrzymać ten olej, czy jednak powinien być inny, oczywiście zgodny z normą.

                                                  Użytkuję go głównie w mieście - do pracy 10 km w jedną stronę, trzy razy w miesiącu dłuższe trasy, garażowany.

                                                  Będę wdzięczny za pomoc!

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez k-pax Zobacz wpis
                                                    Co do mazi pod korkiem to jak napisano raczej niewiele zrobisz, możesz tak jak ja ocieplić tę plastikową tubę poniżej korka (nie wyeliminuje to problemu, ale zauważalnie zmniejszy). Jeździłem na różnych olejach 5W40 i 0W40 i problem masła w mniejszym lub większym stopniu zawsze występował.
                                                    U mnie podobnie; od dłuższego czasu 0W40 i zimą trochę masełka jest - nie ma się czym przejmować; jeżeli nie ma innych objawów a silnik pracuje jak trzeba
                                                    Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                                                    FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X