Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do benzyniaka?

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jaki olej do benzyniaka?

    Zamieszczone przez rekin
    Purchawa, widziany dziś o 11 przy wyjeździe z ul.Wolności i jadącego do Warszawy, obtrabiony przy ul.Krynoliny
    Ta Laguna byles? Cos tak wlasnie skumalem, ze na mnie trabilo tylko nie wiedzialem co. Pozdro!
    Zamieszczone przez rekin
    ps. Kiedy się ogolisz
    Wystarczy, ze przycinam brode.

  • #2
    Jaki olej do benzyniaka?

    witam niedawno zakupiłem octavke rs 1.8 T CZYLI 180 KM. ma juz przejechane 280 tys i teraz zastanawiam sie jaki olej powinienem w nia wlewać. co prawda wymieniany byl 10 tys temu ale ździwiło mnie ze zalany został 5w40. dobrze sie na tym nie znam jaki powinien być wiec zapytałem znajomego mechanika on mówił ze 10w40 jeszcze inny mechanik ze nawet mineralny przy takim przebiegu. jaki wy lejecie czy nie macie problemów jak macie to po jakim oleju? czy mobil bedzie najlepszy bo ludzie chwalą jeszcze castrola. pozdrawiam
    BYŁA o1 rs
    BYŁA o2 1.6
    JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

    Komentarz


    • #3
      Jeżeli nie bierze oleju to taki sam, jeżeli zacznie brać to przesiadka na coraz gęstsze i mniej myjące (mineralny). Poza ty szukanie nie gryzie. Temat olejów był już poruszany wielokrotnie.
      Hanz2k
      1,8 T by MT
      :admin: bo nie użyłem Szukaj

      Komentarz


      • #4
        Ja mam zalany castrol longlive III 5W30 od nowości i jest ok . 230tkm, wymiana co 30tkm. Zużycie oleju 1l/30tkm :?

        Komentarz


        • #5
          Mobil 1 5w50. Koniec. Kropka.

          [ Dodano: Pon 06 Paź, 08 23:18 ]
          Zalałem w zeszłym tygodniu VR1 Racing 5W-50 i silnik zaczął pracować ciszej :shock:
          www.pinkbike.com

          Komentarz


          • #6
            Który olej do bezyniaka (np. 1.6MPI) ??

            Jak w temacie, który olej najbardziej polecacie do MPI??

            Słowa kluczowe: jaki olej do benzyniaka silnika benzynowego zmiana oleju który olej najlepszy

            Komentarz


            • #7
              Ja na ostatnim (czyli pierwszym ) przeglądzie zalałem Castrola Edge 0W30. Oczywiście spełnia on odpowiednie normy VW.
              Czarny Elegance

              Komentarz


              • #8
                Jeśli można dołacze sie do pytania.
                Czy to prawda ze olej Mothul (zastanawiam sie czy nie kupic MOTUL 6100 SYNERGIE) jest dużo lepszy od Mobila , Castrola ?
                Tak pisza na innych forach.

                Komentarz


                • #9
                  A ja lałem do mojej 1.6 przez 5 lat BP Visco 5000 (5W40).
                  Przejechałem 120 kkm i wszystko grało... :wink:

                  pozdr
                  SCOUT 2.0 FSI (BVX)

                  Komentarz


                  • #10
                    Właśnie tak się zastanawiałem nad Castrolem Edge :wink: , teraz muszę znaleźć najtańsze źródło zakupu :P

                    Komentarz


                    • #11
                      na pierwszym przegladzie zalałem tym co mieli w ASO czyli Castrol 5W30 SLX
                      na drugim zalałem Mobil 1 5W50

                      Komentarz


                      • #12
                        Mowia wam cos oleje Fusch? A ten Motul to chyba abrdziej do diesla?

                        Komentarz


                        • #13
                          Panowie, a jaki olej mam zastosować do dolewki? Nie mam pojęcia co tam wleli w fabryce a nie chcę mieszać. Co mam dolać?

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez dudek_t
                            Panowie, a jaki olej mam zastosować do dolewki? Nie mam pojęcia co tam wleli w fabryce a nie chcę mieszać. Co mam dolać?
                            a co już ci chłapie olej musisz bardziej się zrelaksować :P ja wiem że to porządny samochód ale bez paniki w Gwarancji masz wszystko napisane a jak nie to zadzwoń do wujka rekina a on ci wszystko wytłumaczy
                            W moich żyłach płynie etylina a sercem jest Turbina

                            Komentarz


                            • #15
                              ja już trzy razy dolewałem a myślałem ze branie oleju to domena klekotów :diabelski_usmiech

                              Komentarz


                              • #16
                                czy jest to normalne, że nowa skoda II 1.6 po przejechaniu około 10.000 km ( 1 rok eksploatacji) wymaga dolewania oleju? ( zgodnie z instrukcją wymiana oleju w przypadku mojego samochodu miała nastąpić po 2 latach) Zauważyłem również, że olej ( ten pierwotny, który został wlany w salonie ) ma dziwną bardzo ciemną wręcz czarną barwę - czy to normalne czy mam się martwic?

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zaraz mnie tu zakrzyczycie ale ja po roku zalałem Castrol Magnatec 5W 40 zgodny z normą VW 502 00. Uważam że jest on wystarczający do tego silnika oczywiście przy serwisowaniu co roku lub 15 tyś km. Zobaczymy czy tego nie pożałuje


                                  czy jest to normalne, że nowa skoda II 1.6 po przejechaniu około 10.000 km ( 1 rok eksploatacji) wymaga dolewania oleju?
                                  Ja też dolewałem po 9 tyś podobno potem ma przestać brać olej.
                                  Skoda Octavia Tour MORE 1.6 TWIN POWER
                                  Yamaha FZ6 s2 Fazer ABS

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez mediator
                                    czy jest to normalne, że nowa skoda II 1.6 po przejechaniu około 10.000 km ( 1 rok eksploatacji) wymaga dolewania oleju?
                                    Dla mnie nie. Ja nie dowlewam oleju pomiedzy przeglądami.
                                    Czarny Elegance

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez Big
                                      Zamieszczone przez mediator
                                      czy jest to normalne, że nowa skoda II 1.6 po przejechaniu około 10.000 km ( 1 rok eksploatacji) wymaga dolewania oleju?
                                      Dla mnie nie. Ja nie dowlewam oleju pomiedzy przeglądami.
                                      Ja z kolei między przeglądami dolewałem ok. 0,5 L... (O I, 1.6)..., a teraz (O II 2.0) nie dolewam...

                                      pozdr
                                      SCOUT 2.0 FSI (BVX)

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        jak pisałem wyżej , ja dolewałem już trzy razy i wydaje mi sie że powodem tego może być długa jazda pow 120km/h - raz dolewałem po powrocie z Włoch a drugi raz po powrocie z Frankfurtu

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          :? ...norbi99..poczytaj troszkę tu ... Forum - Octavia Club Polska jest tu też o olejach do benzyny..........
                                          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Ten temat został specjalnie zostawiony, a dodatkowo podwieszony, żeby tutaj się wyżywali wszyscy pytający o olej do benzyniaka. Za to wszystkie inne nowe wątki "Jaki olej" będą się kończyły wakacjami na 60 dni.
                                            BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                                            SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              :wink:

                                              [ Dodano: Pon 26 Paź, 09 20:53 ]
                                              Zamieszczone przez shado
                                              wszystkie inne nowe wątki "Jaki olej" będą się kończyły wakacjami na 60 dni.
                                              :wink: ...no tak jest w tym jakaś myśl...mamy wątek jaki olej do TDI ...to w sumie niech i zostanie wątek jaki olej do benzyniaka.... a następny tym podobny tworzyciel wątku typu jaki olej zalać powinien dobrze się zastanowić nim go założy...bo ile można wytrzymac widząc kolejne pytanie .... :?
                                              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Johnny_B masz chyba rację. Jak jeżdżę po mieście, to nie mam żadnych ubytków, albo są one niezauważalne. Ale jak moją Octę depłem autostradą nad morze i z powrotem przez NIemcy, gdzie prędkość zazwyczaj nie schodziła poniżej 140km/h poza ograniczeniami oczywiście (ale tylko po stronie niemieckiej), to po urlopie, po przejechaniu ok. 1700 km, dolałem ok. 0,4l oleju.

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  przy dużych prędkościach to jest norma że trzeba dolać te silniczki VW tak mają :-)

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X