Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

VIN

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • VIN

    W tym kłopot, że podoba mi się ta z O2. Nie wiem jaki jest sposób, o ile jest, przerobienia jej na warunki O1 22mm. Wiem, że w O2 nie było trzpieni 22mm. Jeżeli się mylę proszę o sprostowanie

  • #2
    VIN

    Czy po numerze VIN można dojść, czy auto ma kierownicę wielofunkcyjną lub zwykłą?
    Pytanie jest pilne, z góry dzięki za pomoc.

    gu
    Octavia II FL 1.4TSI Rosso Brunello

    Komentarz


    • #3
      możesz sprawdzic z jakim wyposażeniem autko wyjechało z salonu i jak było serwisowane w ASO to też cała historia powinna byc.
      Pozdrawiam
      pedro

      Komentarz


      • #4
        Najszybciej dojdziesz po kodach wyposażenia,które powinny być w książce serwisowej albo w bagażniku.

        Komentarz


        • #5
          Można, można. Jak masz znajomego w serwisie to Ci to ogarnie (sprawdzi specyfikację ), jak nie każą płacić.
          Kody są i w bagażniku i książce ( taka sama wklejka).Odczytasz, jak masz rozpiskę.
          Jak nie ogarniesz... dzwoń lub pv.
          www.k-mot.pl
          Specjalizacja VAG, inne marki też naprawiam.
          Autoholowanie.
          Robert Kulma

          Komentarz


          • #6
            gieu, napisz mi VIN a odpowiem Tobie..
            Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

            Komentarz


            • #7
              Dzięki chłopaki, już rozkodowany. Mam jednak pewną wątpliwość.
              Z VINu nie wynika, że jest alarm. Czy to onacza, że został on dołożony w salonie? ... A być może alarmu w VINie nie podają?
              Octavia II FL 1.4TSI Rosso Brunello

              Komentarz


              • #8
                W numerze VIN nie ma informacji o alarmie, kierownicy itp.
                Częściowo wyposażenie auta jest na naklejkach serwisiwych (w książce gwarancyjnej i w bagażniku), ale to tylko dane, które potrzene są do szybkiej analizy z jakim autem ma do czynienia mechanik ze Skody, kiedy nie ma dostępu do systemu komputerowego.
                Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

                Komentarz


                • #9
                  To jakim cudem jeden gość na podstawie VINu stwierdził takie wyposażenie:

                  octavia elegance
                  model 2010
                  prod 01.2010
                  kolor - brak info
                  1.4 TFSI 122KM CAX
                  6 manual LHY
                  rynek POLSKA
                  sedan
                  tapicerka standard
                  pakiet chrom
                  schowek pod fotelem pasazera
                  esp
                  bez haka
                  servotronic
                  oznaczenie modelu tył
                  skorzana kierownica
                  dzielona kanapa
                  reg wys foteli
                  3 zaglowki tyl
                  listwy boczne w kolor
                  c zamek zdalny
                  lusterko wew. fotochrom
                  el szyby
                  4xPP + kurtyny (z deaktyw PP pasazera)
                  podlokietnik
                  lusterka w kolor
                  siatka bagaznik
                  skorzany uchwyt recznego
                  sportowa galka biegow
                  el skladane el reg. i grzane lusterka
                  immo
                  czujnik cisnienia opon
                  reg ledzwi foteli przod
                  kierunki w lusterkach
                  PDC przod i tył
                  radio LOW I
                  ksenony + spryski
                  swiatla do jazdy dziennej
                  czujnik zmierzchu + comming home
                  wycieraczka szyby tył
                  sensord deszczu
                  aut. i dynam. reg wys swiatel + doswietlanie zakretow
                  8 glosnikow
                  tempomat
                  czujnik plynu do szyb
                  swiatla przeciwmgielne
                  climatronic
                  przypomnienie o pasach
                  dla niepalacych
                  komputer
                  czujnik zuzycia klockow
                  wskaznik temp zew
                  Octavia II FL 1.4TSI Rosso Brunello

                  Komentarz


                  • #10
                    gieu, to tylko ten gościu będzie wiedział w normalnym VIN dekoderze takim z neta nie pokaże tego

                    Natomiast jest jeszcze w książce serwisowej taki zbiór kodów wyposażenia, bądź w bagażniku jak podniesiesz wyściółkę ...

                    Not found - Nenalezeno

                    tutaj częściowo opisze
                    Skoda Octavia II Elegance BKC 1.9 77kW 105KM/240Nm
                    Skoda Octavia I Celebrate ASV 1.9 VP 81kW 110KM/235 Nm

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez gieu
                      To jakim cudem jeden gość na podstawie VINu stwierdził takie wyposażenie:

                      .....
                      Bo ma wgląd do systemu serwisowego. tam po numerze VIN ma całą specyfikację auta. Napisałem przecież wyżej Tobie abyś podał numer VIN. Też mam informacje na temat całego wyposazenia.
                      Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

                      Komentarz


                      • #12
                        jak ma sie etke z dekoderem Vin, to sie odczytuje takie rzeczy 8)
                        Ambiente + pakiet na bezdroża
                        było 153,4KM / 349,4Nm jest 176,1KM / 386,7Nm

                        Komentarz


                        • #13
                          tu wpisujesz Link
                          [b]SPOT OLSZTYN ostatni piątek miesiąca godz.19.00 parking przed TP SA

                          Komentarz


                          • #14
                            Nie no bez jaj. Temat powtarzany regularnie. Ostatnio jak poprosilem o zdekodowanie VIN-u to oczywiscie tez polecono mi stronke ktora "dekoduje" rocznik modelowy i miejsce produkcji. Jakby nie bylo tego mozna wyczaic patrzac szybko na numer (rozpiska ktory znak jakie ma znaczenie jest rowniez na forum). Jak poprosilem o wyposazenie to znow, ze niby tylko naklejka z ksiazki lub bagaznika.

                            Panowie po raz wtory: BUJDA to jest. Oczywiscie po VIN mozna dowiedzeic sie wszystkiego na temat wyposazenia. Nie jest tam wypisane tylko w co samochod jest wyposazony, ale rowniez w co nie jest. Wydruk taki ma na ogol 4-5 stron A4. Albo etka albo ASO. Ja jak narazie zawsze dzwonilem do ASO, pozniej im wysylalem meila z VIN-em, a oni mi odsylali PDF. Free. Bez jakis specjalnych chodow. Ew. platna stronka:

                            Captcha


                            I jeszcze jedno jak samochod ma fabryczny alarm to wydaj misie ze idzie to wyczytac z VIN-u. Oczywiscie nie dotyczy to beznadziejnych alarmow dokladanych przez dilerow, grubo i gesto w ramach gratisow przy zakupie nowego samochodu.

                            U mnie nie bylo fabrycznego alarmu wiec i jest taka informacja:

                            9A0 Without alarm system

                            Nie wiem co kolega @kecaj mial na mysli ze nie ma inforamcji "(...) o alarmie, kierownicy itp. "

                            Ja mam informacje ze u mnie samochod:
                            LOL Left-hand drive
                            1MD Leather steering

                            chyba ze nie ma info o multifunkcji? Tutaj glowy sobie juz uciac nie dam...

                            Nie zebym sie czepial, ale chce zeby to bylo klarowne. Po VIN idzie lepiej sprawdzic wyposazenie samochodu anizeli po naklejkach.
                            Zostały mi czesci, po szkodniku:
                            VCDS 11.2 oddam za 90 PLN!
                            Instrukcja Skoda Amundsen POLSKA, sterowniki komfortu 1K0959433C AK, CN. oraz dużo cześci do Passata B6

                            Komentarz


                            • #15
                              heretyk, zanim będziesz podważał moje informacje to dokładnie czytaj posty.
                              Napisałe, że w numerze VIN nie ma zakodowanych informacji o alarmie itp.
                              Ale po numerze VIN można z systemów Skody VW itp wyciagnać informacje na temat wyposażenia danego auta.

                              Gwoli uściślenia to na numer kodu wyposażenia muszą składac się litery i cyfry.
                              Nie ma wyposazenia LOL tylko L0L co oznacza kierownicę po lewej stronie.

                              9A0 nie mówi wcale o alarmie dla seryjnego auta. Jest to kod dla Alarmu w przypadku kiedy samochód jest taksówką.
                              Alarmy zaczynają się na 7A oprócz 7AA co oznacza tylko IMOBILIZER.
                              1MD oznacza tylko skórzaną kierownicę.
                              Octavia ma około 160 kodów określających jego wyposażenie
                              Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

                              Komentarz


                              • #16
                                Witam!
                                Tez prosze kolege kecaj zeby czytal uwazniej. Nie poddalem watpliwosci wszystkiego co napisales, tylko kwestie alarmu i kierownicy. Moja uwaga dotyczyla calosci, bo w odpowiedzi na posta pojawily sie sprzeczne informacje. Ja poprostu chcialem podsumowac zeby bylo jasne.
                                pozdrawiam
                                Zostały mi czesci, po szkodniku:
                                VCDS 11.2 oddam za 90 PLN!
                                Instrukcja Skoda Amundsen POLSKA, sterowniki komfortu 1K0959433C AK, CN. oraz dużo cześci do Passata B6

                                Komentarz


                                • #17
                                  Witam
                                  Mam dość pilną sprawę. Jestem na etapie zakupu OII. Poszedłem dziś do elcaru bo chciałbym poznać historię pewnego auta które mam na oku i powiedzieli że po pierwsze to tylko z właścicielem samochodu (ciekawe jak jest 200 km ode mnie) a po drugie to oni mogą podać tylko jeśli auto było u nich serwisowane bo skoda nie ma żadnej bazy danych. Z tego co się orientuję to auta kupione w Polsce chyba są w bazie danych. A to auto jest z polskiego salonu. Wiec podejrzewam że mnie poprostu olali bo kupuję auto używane a nie nowe u nich w salonie. Chciałbym sprawdzić całą historię auta łącznie z wyposażeniem. Mam numer VIN. Czy ktoś z forum ma dostęp do bazy skody? Może nasi dealerzy forumowi by pomogli. Proszę o pomoc. W poniedziałek jadę oglądać auto i chciałbym coś o nim wiedzieć.
                                  Nie chodzi mi o dekodery VIN bo takie mogę sam sprawdzić ale o bazę skody.
                                  Jest Vectra C Caravan 1,9 CDTI
                                  Był VW Sharan 1,8T AJH
                                  Była Octavia 2 Liftback 1,9 TDI BXE
                                  Była Octavia 1 Combi 1,9 TDI ASV

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Podaj VIN...
                                    Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez kecaj
                                      Podaj VIN...
                                      TMBCK21Z582148404
                                      Jest Vectra C Caravan 1,9 CDTI
                                      Był VW Sharan 1,8T AJH
                                      Była Octavia 2 Liftback 1,9 TDI BXE
                                      Była Octavia 1 Combi 1,9 TDI ASV

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        kody skodiny

                                        Witam czy jestes w stanie podac mi wyposazenie mojej bestii jak ci podam kody

                                        [ Dodano: Sob 20 Lut, 10 17:19 ]
                                        albo podaj gdzie znajde jakis kalkulator

                                        [ Dodano: Sob 20 Lut, 10 17:22 ]
                                        z gory dziekuje

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          carfan, czarna skoda ambiente 1,8 16V turbo FSI reszta poszła na PW
                                          Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            dzieki zes mi wyslal te dane ale ja nie mam czarnej pomyliles nadawcow
                                            moje to tmbhs21z172015689
                                            dzieki za pomoc

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              kecaj
                                              Do mnie nic nie doszło
                                              Jest Vectra C Caravan 1,9 CDTI
                                              Był VW Sharan 1,8T AJH
                                              Była Octavia 2 Liftback 1,9 TDI BXE
                                              Była Octavia 1 Combi 1,9 TDI ASV

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                carfan, sorry poszło do otwin77,
                                                Już wysłałem.

                                                [ Dodano: Pon 22 Lut, 10 08:07 ]
                                                otwin77, ty masz auto z Angli :?: :!:
                                                Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Bardzo Ci dziękuję. Doszło i wszystko wiem
                                                  Pozdrawiam
                                                  acha oczywiście punkcik dla Ciebie

                                                  [ Dodano: Pon 22 Lut, 10 08:24 ]
                                                  kecaj, gdzie się klika pomógł bo nie widzę
                                                  Jest Vectra C Caravan 1,9 CDTI
                                                  Był VW Sharan 1,8T AJH
                                                  Była Octavia 2 Liftback 1,9 TDI BXE
                                                  Była Octavia 1 Combi 1,9 TDI ASV

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X