Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Bkd/bmm

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Bkd/bmm

    Czy BMM jest następcą BKD?
    W planie jest zakup 2.0 tdi rocznik 2008 wzwyż O2FL.
    Stąd pytanie. Wiem że po 2007 problemy z głowicą zostały rozwiązane. Domniemam że do 2007 było bkd a poźniej BMM?

  • #2
    Chyba równolegle były stosowane. Bo ludzie mają BMM z 2010 i BKD z 2010 też mieli
    Octavia I Tour 1.9 TDI 2007
    Passat B7 2.0 TDI 2013 Czarny Deep

    Komentarz


    • #3
      to sa 2 rózne silniki poza bym że PDeki jeden 16 drugi 8 zaworowy, jeden bez DPF drugi z DPF..
      Nie ma nastepców silników w PD bo sa rozne jednostki równelogle produkowane jak nasepce może patrzec na silniki CR 4literowe oznbaczenie Common-Raily tyaj wystepowaly do 2009/2010 wzwyz.

      BMM w PL to prawie w 100% Scout-y, cywilne wersje były gównie w krajach Beneluxu tj moja.

      Informacje na temat usterek, części zamienne, serwisu, technika VW: Audi 2.0 TDI, VW 2.0 TDI i nie tylko. Problemy, usterki, oznaczenia silników.
      Spalanie - Motostat.pl
      Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
      Moja OII FL 2.0TDI Kombi, oszust RS
      Sprzedam na OLX!!

      Komentarz


      • #4
        BMM to rozwiercona 1.9 8V a BKD to 16tka. Miałem BMM+DPF 2009r. , miałem też BKD 2008 i teraz też mam 2008

        Komentarz


        • #5
          A co do praktycznego użytkowania, to lepiej BKD czy BMM czy w ogóle sobie tym tematem głowy nie zaprzątać??

          Komentarz


          • #6
            Z żadnym nie miałem problemów

            Komentarz


            • #7
              BKD lepiej jedzie od BMM.

              Komentarz


              • #8
                samtech dlaczego miałby lepiej jechać? niuton ( w tym samym zakresie obrotowym) i moc identyczna. jedynie przez zasyfionego dpfa
                bmm ma lepszą/wytrzymalszą głowicę, poza tym chyba trwalsze turbo (na pewno mniej gwiżdzące)
                czy wszystkie bmm mają dpfa? (ale to już pytanie do znawców) - ale raczej tak.

                więc jakbym miał wybór wolałbym bmma, tylko dpfa trzebaby kastrować, taki minus bmm ciężej dorwać na pewno w ośce. bkd oczywiście też zły nie jest, szczególnie na tle innych awaryjnych 2.0 tdi z tamtych lat....
                Ostatnio edytowany przez sew1981; 6296.

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X