Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Uszczelki samoprzylepne - gdzie? jakie?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Uszczelki samoprzylepne - gdzie? jakie?

    Witajcie,

    Jako, że moje auto jest już leciwe, to i uszczelki w drzwiach straciły swoje właściwości i niestety przy zamykaniu strasznie trzaskają drzwi. Na próbę obkleiłem drzwi dodatkowo uszczelkami do okien i powiem, że byłem zadowolony z efektu - ciszej w aucie, a co ważniejsze, przy zamykaniu drzwi już tak nie trzaskają. Problem w tym, że takie uszczelki mają kiepski klej, który w upałach powoduje, że pod naciskiem uszczelki nieco się poprzesuwały, gdzieniegdzie odklejając.

    I tutaj mam pytanie: czy możecie wskazać mi jakiś sklep, gdzie w rozsądnej cenie (dotychczasowe uszczelki kosztowały mnie 20 zł, a jeszcze mi dość trochę zostało) mogę kupić podobne w zamyśle uszczelki, ale na lepszym kleju? Jeżeli nie konkretny sklep to może kierunek w jakim szukać? Co prawda na allegro są niby dedykowane do samochodu, ale koszt to ok 50 zł na jedne drzwi, a to już sporo.

    Może jakieś inne pomysły? Zastosowałem uszczelki o profilu D, teraz wiem, że lepsze byłyby o profilu E lub podobnym (mniej ruchome przy dociskaniu), ale nadal potrzebuję kleju, który jak zaschnie będzie mniej rozpływał się przy wyższych temperaturach na zewnątrz...
    www.microworks.pl

  • #2
    Najlepiej po prostu wymienić uszczelki na nowe. Wymienia się bardzo łatwo, nic nie potrzeba kleić. Wymieniałem uszczelkę drzwi kierowcy, bo po prostu po latach przetarła się od ocierania przy wsiadaniu i wysiadaniu, powstała w niej dosłownie dziura. Jeżeli koszt uszczelki 50 zł to dużo, to radzę sprzedać samochód, wtedy nie będzie żadnych kosztów eksploatacyjnych, a też i uciążliwego ciągłego tankowania co chwilę za 20 zł.
    Ostatnio edytowany przez Marian 2; 1432.

    Komentarz

    POWRÓT NA GÓRĘ
    Pracuję...
    X