Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Odpowiedzialość przy akcji serwisowej

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Odpowiedzialość przy akcji serwisowej

    witam.
    mam takie pytanie. auto dziala bdb. wolają na akcje serwisową zwiazana z ea189 (dieselgate) . i po wgraniu softu auto nierowno pracuje.
    kto za to odpowiada.

    pytam bo teraz tez mnie wzywaja na akcje i troche sie boje jechac.
    mam znajomego mechanika w aso ktory mowi ze na nowym sofcie mogą kuleć wtryski po niedlugim czasie (szczegolnie jak juz maja troche nalatane km).

    Ciekawi mnie co jesli auto przed akcja dziala . po akcji pracuje nie rowno (kolega tak mial i sie baruje) , i mowia ze cos trzeba wymienic. wtedy kto ponosi koszt takiej wymiany (bo aso oczywiscie spycha na klienta


    Ja mocno sie glowie czy w ogole jechac na update

  • #2
    Masz auto na gwarancji? Ja olewam ich listy po całości - ostatnio przysłali nawet za potwierdzeniem odbioru. Jeśli będą rekompensować rzetelnie finansowo straty wynikłe z wady i dadzą gwarancję sprawności na 3 lata - pojadę W przeciwnym razie mogą zapomnieć o ingerencji w mój soft.

    To nie jest tradycyjna akcja serwisowa - nie znam innej marki, która by zmieniała soft w silnikach w zasadzie bez gwarancji dla użytkownika ,,łatając'' tym samym swój fakap= oszustwo. Sorry, za błędy tego typu się płaci ( patrz odszkodowania dla właścicieli w USA), a nie szuka jeleni.

    Zapłacą w Polsce + minimum 3 letnia gwarancja na awarie będące następstwem zmiany softu - to jest jakaś logiczna propozycja. Rycie w sofcie bez szczegółów - no wybacz.
    Ostatnio edytowany przez himi; 31983.

    Komentarz


    • #3
      no wlasnie o to mi chodzi.
      szegolnie ze ostrzegal mnie mechanik z aso oraz kumpel ma z tym problem. stad zastanawiam sie jak to w razie ewentualnych awarii lub zlego funcjonowania auta wyglada.

      bo nietrudno wyobrazic sobie sytuacje. auto dziala jade na update auto zaczyna dziwnie pracowac. jade do nich a oni "Panie wtryski do wymiany" badz cos w tym stylu.
      rozumiem ze nie ma żadnej gwarancji ze po update auto bedzie sprawne a jesli nie bedzie to że to naprawią ?

      Komentarz


      • #4
        Kluczowa sprawa - MASZ GWARANCJĘ? Bez niej nie masz żadnego obligo do zmiany softu.

        Komentarz


        • #5
          wiem ze nie mam przymusu. co nie zmienia faktu ze chcialbym wiedziec to o co pytalem

          Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

          Komentarz


          • #6
            Dla mnie jest oczywiste, że bez pisemnej gwarancji serwis wypnie się na każdy jeden fakap silnikowy, który zgłosisz w aucie po ,,akcji''. Dlatego taką ,,akcję'' ma głęboko. Bo to naciągactwo.

            Komentarz


            • #7
              rozumiem ze zadnego kwitu nie daja ze sie nie spieprzy od tego. czyli pozwalam wgrać jakis tam program i nie mam gwarancji ze sie od niego nie spierdzieli.
              mam im wierzyc ze bedzie dobrze (wierzyć oszustowi !!! )

              Komentarz


              • #8
                Nawet jak dostaniesz protokół z akcji wymiany oprogramowania to musisz udowodnić awarię tym spowodowaną. Przy autach z przebiegiem 120tys czy większym jest to nie do udowodnienia, a auto musi czekać do końca procesu sądowego.
                Seria 188KM/270Nm na 95RON

                Komentarz


                • #9
                  to pier@#le takie interesy . nie jade

                  Komentarz


                  • #10
                    A żaden z tjunerów nie wziął ten nowy program na warsztat/monitor. Przecież można zobaczyć różnice w mapach.
                    Seria 188KM/270Nm na 95RON

                    Komentarz


                    • #11
                      było brane z tego co wiem. min inaczej moment poprowadzony
                      jechałem autem z takim softem . przy pelnym wcisnieciu gazu od pewnych obrotow( nie pamietam ale w okolicy 3 tys) cos sie przelacza (jakby kat wtysku) i auto zupelnie inaczej brzmi

                      Komentarz


                      • #12
                        Byla kiedys akcja na wymiane oleju oraz aktualizacje softu w DQ200. Dziwnym trafem czesto potem ktos zglaszal, ze skrzynia padla, albo mechatronika po calosci, albo tylko pompa oleju. Taki cholerny zbieg okolicznosci.
                        Spritmonitor.de

                        Komentarz


                        • #13
                          Ja nie godzę się na aktualizacje i mam zgrana sumę kontrolna softu vcds em Iza każdym razem nerwowo spoglądam jak do ASO czasami wjadę jakieś pierdolki ogarniać ....

                          Po analizie nowego softu można jednoznacznie stwierdzić ze zmianom uległy następujące obszary:

                          1. Recyrkulacja spalin w szerszym zakresie i bardziej agresywne podejście do kierowania spalin do tego stopnia ze wzrasta obciążenie termiczne zespołu - efekt uboczny: obciążenie termiczne i depozytowe a poprawa emisji ditlenku azotu następuje w obszarach niskiego obciążenia jednostki przycwiekszym obciążeniu wartości są niejednoznaczne gdyż prawdopodobnie został zastosowany inny mechanizm kontrolujący przegrzanie zespołów

                          2. Zmiana charakterystyki wtrysku paliwa i podział na dodatkowe fazy wtryskowe. Delikatna zmiana mapy i tu zwiększa się kultura pracy na biegu jałowym i w stanach średniego obciążenia. Maksymalne obciążenie powoduje znowu niestabilne pomiary .. znowu losowe

                          3. Bardziej agresywne wypalanie bierne i czynne. Zmiana temperatury układu dpf i utrzymywanie układu bardziej ddroznego - obniżono treshold rozpoczęcia aktywnego wypalania filtra . Czy to dobrze ... i tak i nie ... kosmetycznie i teoretycznie powinno spaść średnie spalanie na trasach powyżej 200 km ... czas pokaże jak utrzymywanie drożności układu wydechowego wpłynie na trwałość jednostki ...

                          4. Oczywiście wyłączono/ przeniesiono w inne miejsce sekcje odpowiedzialna za defeat czyli lecenie w kloca podczas ustalonej sekwencji testów.

                          Chodzą słuchy bo empirycznie nie sprawdzałem ze po aktualizacji softu średni poziom tlenków azotu jest na niezmienionym lub wyższym poziomie.

                          oprogramowanie jest własnością intelektualna koncernu VAG ale nikt nie zabroni reverse engeenerering. Jest bardzo dobrze napisane a właściwe zaimplementowane ale presja czasu nie omieszkała odcisnąć piętna na jakości kodu wiec na bank będzie kolejne podejście do tematu.


                          a teraz moja opinia: tylko SCR jest w stanie załatwić problem jednorazowo i kompleksowo. Aktualizacja softu to tylko zmiana podejścia do zarzadzania problemem i przeniesienie go w inne rejony.

                          Dodam ze VW stanął pod ściana i wybrał drogę skruchy i przyznał się do tego co inne koncerny stosują podpierając się bezpieczeństwem jednostki napędowej a pro lem dotyczy większości jednostek diesla z wtryskiem bezpośrednim o mocy >50 kW z litra.

                          Komentarz


                          • #14
                            Niemcy odradzają aktualizację oprogramowania! Nie pozwól by oszust oszukał Cię raz jeszcze - STOPVW - Pozew zbiorowy przeciwko Grupie VW

                            VW Golf Sportsvan 1.2 TSI 110KM

                            Komentarz


                            • #15
                              nie tylko Niemcy
                              Dieselgate - naprawy silników
                              Dawid
                              czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                              Komentarz


                              • #16
                                ... do przewidzenia. Niestety. Czyli żeby spełniać przepraszam obniżać emisje albo zbliżać sie do normy z która nabyłem auto trzeba lac dodatkowe środki do paliwa .... na kogo fakturę brać przy zakupie ?

                                /pytanie retoryczne.

                                Komentarz


                                • #17
                                  co jest robione na "akcji"

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez xtremesystems Zobacz wpis
                                    co jest robione na "akcji"
                                    chyba sobie zrobię sam
                                    Dawid
                                    czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      czyli nie tylko soft. jeszcze jest lepszy filmik na tym kanale o wymianie wtrysku 1.6tdi. i kolo mowi ze w aucie padł wtrysk po akcji serwisowej
                                      wiec chyba trzeba wziac na wstrzymanie z jechaniem na akcje





                                      jest tez film o wymianie egr i co tam pada najczesciej ale to nie o tym temat
                                      Ostatnio edytowany przez xtremesystems; 13725.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez xtremesystems Zobacz wpis
                                        jest tez film o wymianie egr i co tam pada najczesciej ale to nie o tym temat
                                        daj link bo akurat jestem na etapie wymiany
                                        Dawid
                                        czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          przeciez masz na kanale .

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Czy ktoś się orientuje: jeśli poddałem soft aktualizacji w ASO i po paru miesiącach jestem niezadowolony to mogę wystąpić do ASO o wgranie pierwotnej wersji? Czy pierwotna jest w ogóle gdzieś przechowywana? Podobno aktualizację pobierali bezpośrednio z Internetu pod mój model silnika i dlatego trwało to 1,5 zamiast obiecywanych 20 min...

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez marekp3 Zobacz wpis
                                              jeśli poddałem soft aktualizacji w ASO i po paru miesiącach jestem niezadowolony to mogę wystąpić do ASO o wgranie pierwotnej wersji?
                                              podobno tak
                                              Dawid
                                              czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez marekp3 Zobacz wpis
                                                Czy ktoś się orientuje: jeśli poddałem soft aktualizacji w ASO i po paru miesiącach jestem niezadowolony to mogę wystąpić do ASO o wgranie pierwotnej wersji? Czy pierwotna jest w ogóle gdzieś przechowywana? Podobno aktualizację pobierali bezpośrednio z Internetu pod mój model silnika i dlatego trwało to 1,5 zamiast obiecywanych 20 min...
                                                A dlaczego jesteś niezadowolony ?
                                                czy pytasz hipotetycznie przed aktualizacja?

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez pedros Zobacz wpis
                                                  czy pytasz hipotetycznie przed aktualizacja?
                                                  raczej pisze że jest po już
                                                  Dawid
                                                  czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X