Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Bagażnik rowerowy na hak

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Bagażnik rowerowy na hak

    Macie swoje typy co kupić ? Szukam powoli bagażnika na hak na 2 rowery . Problem w tym ze nie wiem jakie kryteria brać pod uwagę

  • #2
    Mam na trzy rowery. Dla mnie najważniejsza była waga i żeby miał listwę ze światłami. Najlżejszy był THULE RideOn 9503

    Na początku trochę wnerwiają paski do mocowania ale się przyzwyczaiłem.

    Dorobiłem do niego trzecią tablicę rej. żeby było na legalu choć wcześniej (jak nie było takiej możliwości) miałem kupioną na allegro i nikt się nie czepiał.
    Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
    Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

    Komentarz


    • #3
      Hej gruto tu mas z do poczytanie Platformy na hak | Bagażniki dachowe samochodowe i boxy - Interpack osobiście ze względu na rodzinę mam platformę na 4 rowery ale polecam tego producenta, solidnie zrobione.
      O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

      Komentarz


      • #4
        Ja posiadam Thule 949 albo jak kto woli Thule 948, jedynie co to zmodyfikowałem światła i wiązkę tak aby wszystko było na legalu. Ostatnie zmiany w przepisach spowodowały że platforma ma mieć światło cofania i światło przeciwmgielne - posiadałem w aucie 13 pinową instalację więc to była kwestia tylko nowych lamp, wiązki i wtyczki 13 pin.

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez micrusec Zobacz wpis
          Ostatnie zmiany w przepisach spowodowały że platforma ma mieć światło cofania i światło przeciwmgielne
          Że what???

          A jak ja kupiłem kilka lat temu bez cofania i pm to teraz muszę dołożyć?
          Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
          Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez koleś Zobacz wpis
            Że what???

            A jak ja kupiłem kilka lat temu bez cofania i pm to teraz muszę dołożyć?
            Prośba o doprecyzowanie, trzeba dokładać jak się nie ma?
            http://kursy-adr.pl

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez koleś Zobacz wpis
              Że what???

              A jak ja kupiłem kilka lat temu bez cofania i pm to teraz muszę dołożyć?
              Powiem Ci tak z doświadczenia: zatrzymała mnie Policja i pierwsze co policjant zrobił bo widział zapewne z oddali że mam platformę i wiozę rower, poszedł na tył. Zobaczył że mam jakieś rozbudowane światła - inne niż wszyscy - spytał wprost czy ta platforma posiada światło cofania i światło przeciwmgielne. Odpowiedziałem, że tak i pokazałem na aucie. Sprawdził dokumenty czy tablica trzecia wbita i "dziękuje, proszę jechać".

              Czy platforma rowerowa powinna posiadać światło wsteczne?
              Ostatnio edytowany przez micrusec; 27232.

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez kursadr Zobacz wpis

                Prośba o doprecyzowanie, trzeba dokładać jak się nie ma?
                Jeśli nie chcesz głupio się uśmiechać do 997 to trzeba. Nie ma żadnego okresu przejściowego. Za to jest kilkanaście ofert sprzedaży gotowego zestawu do platform zgodnie z przepisami - dla ludzi którzy nie mają czasu albo nie znają się czy mają dwie lewe ręce.

                Komentarz


                • #9
                  Co z tego jak 70% aut w Polsce ma gniazdo 7 pinowe, bo u nas malo kto ciaga przyczepy powyzej 750kg W sumie to jest tylko kwestia wymiany jednej lampy i zrobienia wiazki. P.mgielna powinna byc juz od dawna w kazdym takim zestawie.
                  Spritmonitor.de

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Maicroft Zobacz wpis
                    Co z tego jak 70% aut w Polsce ma gniazdo 7 pinowe, bo u nas malo kto ciaga przyczepy powyzej 750kg W sumie to jest tylko kwestia wymiany jednej lampy i zrobienia wiazki. P.mgielna powinna byc juz od dawna w kazdym takim zestawie.
                    Tu napisałeś prawdę z procentami. U mnie w Thule przeciwmgłowe działało beznadziejnie - to była ta sama żarówka co hamowania 21/5W a przy włączonym świetle hamowania nie było widać w ogóle.

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez micrusec Zobacz wpis
                      Tu napisałeś prawdę z procentami. U mnie w Thule przeciwmgłowe działało beznadziejnie - to była ta sama żarówka co hamowania 21/5W a przy włączonym świetle hamowania nie było widać w ogóle.

                      Przeciwmgłowa zawsze jest 21W (przy klasycznych żarówkach). Inna nie będzie. W praktyce świeci tak samo jak STOP. W samochodzie jest tak samo. Czasami niektórzy producenci się trochę wysilą i dadzą trochę inny odbłyśnik, ale raczej nie w lampach od przyczepki / bagażnika.

                      Komentarz


                      • #12
                        Też podpinam się pod pytanie.
                        Trochę w necie szperałem i w zasadzie ludzie 2 opcje uprawiają. Albo porządnie i drogo czyli często thula albo tanio (ale czy źle?). Thule ma bardziej "przyjazny" system montażu, podobno. No i z pewnością można na tym polegać- trwałość. Na kilku forach w tym kodiaqa ludzie chwalą bagażnik z Jula. Ale to na 4 rowery. Dobra cena bo chyba 8 stówek plus kłódki osobno na hak i rowery.
                        ​​Ale poczytam z chęcią jakie z jakimi produktami macie doświadczenia. Bo sam coś na okazjonalne wypady muszę zanabyć.

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez Alonzo_ Zobacz wpis
                          No i z pewnością można na tym polegać- trwałość.
                          Cos w tym jest. Koniec sezonu to moze poszukaj jakiejs uzywki. Takie na dach nawet po wielu latach dzialaja bez problemu.

                          Czasem korzystam z takiego: EuroClassic G6 LED 3 rowery,13p 929, ale to chyba topowy model + dostawka na 4 rower. Ale bez problemu mozna jechac te 150 i rowery nie spadna, mozna i szybciej, ale to jednak mocny zagiel za osia i w pewnych sytuacjach trzeba miec sie na bacznosci.

                          Spritmonitor.de

                          Komentarz


                          • #14
                            Ja użytkuję wersję z Juli, katalogowo jakieś 800, dla 'klubowiczów' Juli była promocja na 600zł. Biorąc pod uwagę że platforma ma od razu zabezpieczenie antykradzieżowe siebie samej (blokada na klucz na gałkę haka) i blokadę na każdy z 4 rowerów, do tego jest to platforma uchylna, i na wtyczce 13pin (komplet świateł) to kosztuje połowę tego co konkurencja. Teraz ma za sobą już 3kkm trasę na urlop, więc uznaję produkt za sprawdzony i godny polecenia.

                            Komentarz


                            • #15
                              To weź pod uwagę:

                              1.Czy odchylany, czy "wystarczy ściągnąć 1 rower by dostać się do bagażnika..."
                              2. Czy ma zamykane pałąki i zamek na haku
                              3. Waga vs stabilność konstrukcji. Mam stalowy a sąsiad aluminium. Narzeka że mu coś tam trzeszczy. Zobacz jaka jest różnica w wadze takich konstrukcji a i ile ważą rowery. Czasem różnica w samej wadze miedzy rowerami może być kilka kg.
                              4. Tablica obowiązkowa. Jak masz blachy bez flagi UE to Ci każą zmienić wszystkie na nowe.
                              5. Dopytaj sprzedawcę o zgodność z obowiązującymi przepisami



                              Mam Interpack trio, zamykany, uchylny.
                              Stosunek jakości do ceny wygrał. Bardzom zadowolony.
                              Jak sobie pomyślę ile cierpią ci co wkładają na dach to na własne życzenie mają taką atrakcje chyba.

                              ps
                              + dodatkowe punkty do atrakcyjności w miejscu zamieszkania. Głównie u mężczyzn niestety. "Panie a nie spadnie to, a opłaca się, a zadowolonyś pan ??
                              Ostatnio edytowany przez Hector Le Mans; 40272.

                              Komentarz


                              • #16
                                Zdecydowanie wersje nieuchylne się do niczego nie nadają, również zdecydowanie doradzam

                                Komentarz

                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                Pracuję...
                                X