Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Mata pod auto na zimę.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Mata pod auto na zimę.

    Witam.
    Jest temat, który za kilka tygodni - jak tylko spadnie śnieg - wróci jak bumerang. Mianowicie topiący się w garażu śnieg z nadkoli, kół i ogólnie podwozia, nadwozia. Kto parkuje w garażu ten wie co czasem potrafi być na drugi dzień, wiadomo syf, brud i mniejsza lub większa powódź.

    Nie ma już co pisać, że szewc w dziurawych butach chodzi w tym przypadku jestem najlepszym tego przykładem, posadzka w poziomie, brak kratki... ale ok nie będę się dłużej biczował...po prostu dałem na etapie budowy i nie ma się co tu nad tym rozwodzić a trzeba problem jakoś ogarnąć.

    Jakie macie czy stosujecie jakieś patenty rynienki gumowe, dywaniki, folie, plandeki żeby woda się nie rozpływała po całym garażu?
    W necie znalazłem takie cuda Mata do garażu pod samochód - sposób na zimowy brud | Motocaina.pl ale może coś jest bardziej przyjaznego dla portfela no i nie za oceanem. Poza tym wolał bym coś w rodzaju naczynia aby wodę można było np mopem z tego zebrać.

    Już mi chodzi po głowie zrobienie ramki z drewnianych krawędziaków np 4x5 cm o wymiarach dopasowanych do auta i wypełnienie tej ramki grubą plandeką PCV taką np. jak plandekują naczepy żeby auto stało jak w misce a wszystko co się roztopi spłynie na tą plandekę.
    Lepsze były by jednak jakieś gumowe np. dywaniki żeby ułożyć je tak jak koła bo w zasadzie z kół i nadkoli najwięcej spływa.
    Macie jakieś inne pomysły?
    Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
    ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
    Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
    Spalanie - Motostat.pl
    Spalanie - Motostat.pl

  • #2
    Najlepsze rozwiązanie to przerobienie posadzki tak by woda rynienkami wypływała z garażu im mniej wilgoci tym lepiej. Bo wilgoć+sól+temperatura powyżej zera to ulubiony klimat dla korozji.

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez samtech84 Zobacz wpis
      Najlepsze rozwiązanie to przerobienie posadzki tak by woda rynienkami wypływała z garażu im mniej wilgoci tym lepiej. Bo wilgoć+sól+temperatura powyżej zera to ulubiony klimat dla korozji.
      Wszystko prawda i nie takie rzeczy ludzie robią ale na kucie posadzki póki co się nie piszę. Nie w tym roku na pewno
      ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
      Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
      Spalanie - Motostat.pl
      Spalanie - Motostat.pl

      Komentarz


      • #4
        Może głupi pomysła le zrobić z jakiś materiałów najazd ? tak żeby o te 2 cm podnieść przód auta ? Oczywiście najazd na całą szerokość garażu ?

        Komentarz


        • #5
          Ja delikatnie szczotką zrzucam błoto z nadkoli a potem to mop pozostaje.
          Seria 188KM/270Nm na 95RON

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Sebastian_M26 Zobacz wpis
            Ja delikatnie szczotką zrzucam błoto z nadkoli a potem to mop pozostaje.
            No to i ja tak robię, najpierw z kopa po zderzakach i nadkoalch ale i tak sporo tego zostaje. Rano ściągaczka na kiju i mop żeby to wszystko zebrać. Zainwestuję chyba w jakieś duże dywaniki samochodowe gumowe z wysokim rantem ułożę tak jak koła są na posadzce i to co najwięcej z kół spływa będzie się w nie łapać.
            Szukam różnych patentów może trafię na coś nietypowego co by się dało zaadoptować. Może coś takiego jak duża mata do bagażnika z rantem się trafi, może z jakiegoś dostawczaka takie coś się uda znaleźć. Na razie sprawa otwarta.

            Np. 4 szt. takich dywaników pod każde koło
            Sklep Motoryzacyjny TRIO - akcesoria samochodowe Bytom
            Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
            ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
            Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
            Spalanie - Motostat.pl
            Spalanie - Motostat.pl

            Komentarz


            • #7
              No to pozostaje przejechać myjką przed wyjazdem do garażu
              Seria 188KM/270Nm na 95RON

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Bambek1 Zobacz wpis

                No to i ja tak robię, najpierw z kopa po zderzakach i nadkoalch ale i tak sporo tego zostaje. Rano ściągaczka na kiju i mop żeby to wszystko zebrać. Zainwestuję chyba w jakieś duże dywaniki samochodowe gumowe z wysokim rantem ułożę tak jak koła są na posadzce i to co najwięcej z kół spływa będzie się w nie łapać.
                Szukam różnych patentów może trafię na coś nietypowego co by się dało zaadoptować. Może coś takiego jak duża mata do bagażnika z rantem się trafi, może z jakiegoś dostawczaka takie coś się uda znaleźć. Na razie sprawa otwarta.

                Np. 4 szt. takich dywaników pod każde koło
                Sklep Motoryzacyjny TRIO - akcesoria samochodowe Bytom
                Stary .... 4 stówki wolisz dać niż zrobić dziurę w posadzce ?
                Albo po prostu z rana ściągaczką wypchnąć wodę na zewnątrz?
                Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Sebastian_M26 Zobacz wpis
                  No to pozostaje przejechać myjką przed wyjazdem do garażu
                  Myjką przy minus 10-15 stopniach czasem? Nie bardzo to widzę, woda na zewnątrz zakręcona, wyciąganie myjki z piwnicy... kiepski pomysł.

                  Zamieszczone przez oolsztyniak Zobacz wpis
                  Stary .... 4 stówki wolisz dać niż zrobić dziurę w posadzce ?
                  No nie wolę

                  Zamieszczone przez oolsztyniak Zobacz wpis
                  Albo po prostu z rana ściągaczką wypchnąć wodę na zewnątrz?
                  Wykombinowałem na razie, że zrobię prowizorkę wykuję dziurę na środku wstawię kawałek rury pcv np fi 315 ze szczelnym dnem ze studzienki deszczowej i na to kratka przynajmniej ściągaczką będzie łatwiej tą wodę ściągać do wpustu i raz na kilka dni po prostu wybrać.
                  Wypychanie wody na zewnątrz sprawia, że po kilku mroźnych dniach jest nierówna ślizgawka bardzo niebezpieczna przed drzwiami, trzeba to solić, skuwać.

                  Już wszystkie chwyty prawie z tym tematem przez kilka zim przerobiłem.
                  ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                  Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                  Spalanie - Motostat.pl
                  Spalanie - Motostat.pl

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Bambek1 Zobacz wpis
                    Wykombinowałem na razie, że zrobię prowizorkę wykuję dziurę na środku wstawię kawałek rury pcv np fi 315 ze szczelnym dnem ze studzienki deszczowej i na to kratka przynajmniej ściągaczką będzie łatwiej tą wodę ściągać do wpustu i raz na kilka dni po prostu wybrać.
                    Wystarczy wiadro wstawić takie 10-20 litrów.
                    A jak za duże to obciąć w połowie
                    Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                    Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X