Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Słaby sygnał pilota Webasto max 5 metrow.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Słaby sygnał pilota Webasto max 5 metrow.

    Witam
    Proszę o pomoc , zakupiłem na eBay pilot do webasto Telestar T91R. W aucie mam zdalne sterowanie radiowe ogrzewania postojowego:
    Podsystem 1 - Oznaczenie elementu SW: 5Q0 963 513
    Pilot działa, zaprogramowałem go przez VCDS-a i wszystko jest ok z tym ze pilot działa tylko w aucie i po za autem w odległości 5m po wyżej już nie łapie sygnału czasami zdarzy się ze załapie sygnał w odległości mniej więcej 10m , proszę powiedzcie mi w czym jest problem czy to wina pilota? niby jest nowy Czy to wina anteny? Bateria została wymieniona na nowa. Producent pisze ze te piloty sięgają do 1000m a mój łapie tylko 5 wiec coś jest tu nie tak.

    Pozdrawiam

  • #2
    Przepraszam chyba zły dział ale proszę o pomoc.

    Komentarz


    • #3
      A masz antenkę przy centralce? Jak nie to wystarczy kawałek przewodu i masz po problemie. 1 km to może mie będzie ale realnie do 200m w zabudowanym.

      Komentarz


      • #4
        problem jest taki ze nie mogę zlokalizować centralki

        Komentarz


        • #5
          Wewnątrz kabiny szukaj bo centralki nie są uszczelniane. Pewnie za schowkami albo pod kolumna kier.

          A w każdym miejscu masz słaby zasięg bo może jakiś inny sygnał maskuje Tobie sygnał pilota bo są w moim mieście miejsca gdzie Octavii z pilota nie otworze zanim nie podejdę na pol metra.

          Komentarz


          • #6
            Zauważyłem również ze prawdopodobnie wina lezy po stronie akumulatora ale nie chce na 100% potwierdzać tego. Po długiej jeździe z ciekawości uruchomiłem pilot w domu na balkonie i pilot zadziałał rano już nie chciał po dwóch dniach wsiadam do auta i miałem problem z uruchomieniem silnika slaby akumulator, coś mi rozładowuje akumulator.
            w tym dniu znów chciałem uruchomić webasto z pilota i już nie działało tylko blisko kolo auta. Czy rzeczywiście akumulator może być problemem?

            Komentarz


            • #7
              No pewnie ze akumulator jest istotny bo jak masz z pompa obiegowa. To pobór jest na poziomie >5A. Proponuje akumulator AGM bo każdy inny nie wydoli

              Komentarz


              • #8
                Obecnie posiadam akumulator VARTA 68Ah 680A AGM, ale od kupna auta nie był wymieniany wiec czas wymienić. Pytanie moje czy muszę kupować taki sam akumulator chodzi mi o parametry czy mogę kopić trosze większy chodzi mi tu o Ah oraz A i jaki jest max żeby nie przesadzić.
                Myslalem na Akumulator Bosch S5 z technologią AGM 760A i 70Ah czy bedzie dobry?

                Komentarz


                • #9
                  Jak nowy to Varta E39 70 ah albo Banner RB AGM 70 AH bo większego możesz możesz nie zmieścić, natomiast S5 moim zdaniem niezbadane się po wykituje przy rekuperacji

                  Komentarz


                  • #10
                    Wymieniłem akumulator na nowy Varta E39 i jest taki sam problem z sygnałem pilota Webasto jest troszkę lepiej bo teraz to z balkonu mi łapie sygnał ale to muszę wyjść na balkon wychylić się i wtedy załączyć. Sprawdzałem naładowanie akumulatora i jest na 95%, dodam ze mam Craftera również z Webasto i pilot łapie mi nawet z kuchni w domu, wiec co może być nie tak z tym pilotem? Czy to sam pilot jest uszkodzony? Kupiłem z Ebay i pisali ze jest nowy. Macie jakieś pomysły?

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X