Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do skrzyni biegów

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Jakie macie doświadczenie z DSG i wymianą oleju?Pytałem w serwisie i powiedzieli mi, że wymiana co 60tyś. Czy warto skracać interwał?
    I oczywiście jaki olej? To co leją w serwisie, czy może są jakieś zamienniki?
    DSG 6 biegowa, Octavia Scout 1.8tsi CJSB.
    Ostatnio edytowany przez dimpas; 30620.

    Komentarz


    • #27
      Zamieszczone przez leonn Zobacz wpis
      Tyle tematów o oleju do skrzyni jest już na forum wystarczyło by je tylko posklejać, no ale zawsze można jeszcze jeden uruchomić
      Właśnie jak Sam napisałeś jest wiele i porozrzucane , może przyjmie się taki zbiorczy i będzie szedł równolegle do tego co proponuje w danym momencie rynek . Patrząc na wątki o benie i tdi to mają się dobrze i uwzględniają nowinki rynku.

      A co do sklejania , to mod, admin może z czasem to zrobi z biegiem czasu ...

      Komentarz


      • #28
        A może Moderator/Admin mógłby "przypiąć" ten wątek - wtedy ułatwiłoby to sprawę nowych pytań w temacie i byłoby widoczne.

        Komentarz


        • #29
          Zamieszczone przez dimpas Zobacz wpis
          Jakie macie doświadczenie z DSG i wymianą oleju?Pytałem w serwisie i powiedzieli mi, że wymiana co 60tyś. Czy warto skracać interwał?
          I oczywiście jaki olej? To co leją w serwisie, czy może są jakieś zamienniki?
          DSG 6 biegowa, Octavia Scout 1.8tsi CJSB.
          Maksymalnie co 60kkm.
          zamienniki są i dobrze maja się począwszy od Ravenola poprzez dedykowane zestawy Febi wraz z filtrami i uszczelkami. Fuchs również robi -wyszukiwarki oleju wskazują jaki dokładnie typ oleju pasuje. Motul nawet ma swój olej za 33 pln brutto litr.

          przykladowy:

          Nie znaleziono strony - RAVENOL - Oleje do skrzyni biegów, oleje silnikowe, płyny ATF, MTF

          Komentarz


          • #30
            A ja mam takie pytanie do osób odnośnie ilości zlanego/wlanego oleju. Ponieważ w kilku wątkach spotkałem się z tym że ludzie piszą iż zlatuje 2 litry a wlewają przez otwór 1l... I muszą kombinować żeby odkręcać czujnik przy wybieraku i tamtędy uzupełniają resztę.

            A jak to wygląda w praktyce? Macie jakieś doświadczenia z różnymi motorami etc.? Nie będę ukrywał że zależy mi na informacji jak to będzie w moim przypadku:P

            Komentarz


            • #31
              Podaj kod skrzynki to odpowiem
              Seria 188KM/270Nm na 95RON

              Komentarz


              • #32
                Sebastian_M26 sprawdziłem w książce serwisowej, z nalepki wynika że jest to skrzynia - LHD

                Komentarz


                • #33
                  Rocznik auta?
                  Seria 188KM/270Nm na 95RON

                  Komentarz


                  • #34
                    Masz skrzynie 02Q więc wymiana oleju po staremu czyli korek kontrolny.
                    Seria 188KM/270Nm na 95RON

                    Komentarz


                    • #35
                      2011r.
                      Dzięki za info a może jakieś ciekawostki na temat tej skrzyni znasz? na coś uważać/awaryjność?

                      Komentarz


                      • #36
                        Nie słychać to chyba nic się nie dzieje.
                        Ja mam skrzynke 02S gdzie trzeba zablokować wałki, wykręcić korek i mocowanie wałka aby wylać olej z drugiej części skrzyni a potem nalać 2,1L przez wykrecony czujnik.
                        Seria 188KM/270Nm na 95RON

                        Komentarz


                        • #37
                          Zamieszczone przez marwoo Zobacz wpis
                          ... AR9200v2 jest o wiele bardziej smarne od AR9100...
                          dalej robicie mix-y AR9100 z nowym AR9200V2 (tak jak kiedyś ze starym AR9200) czy dajecie AR9200V2 solo ? i czy w ogóle jest sens robić mix ? sorry że tu ale chodziło mi raczej o silnik niż skrzynię ... chociaż o skrzynię też
                          Ostatnio edytowany przez koka; 38304.
                          Leon 1.6 16V 105 KM

                          Komentarz


                          • #38
                            koka Generalnie powiedziałbym że tak aczkolwiek ja mam zalany sam AR9100 do silnika w tej chwili, ale do skrzyni robię mix - prawdopodobnie w sobotę jeżeli mi się wszystko uda

                            Choć ja to jestem bardziej ciekaw tego środka AR9200v2 dedykowanego do przekładni. Ale to dopiero za jakiś czas...

                            Komentarz


                            • #39
                              Tez mam wrażenie ze pospieszylem się bo mam ar9200 bez v2 ale i tak nie zmienię przez kolejne 100kkm

                              Komentarz


                              • #40
                                pedros myślisz że aż tak zamieszali w składzie?

                                No ja już mam buteleczkę 200ml przygotowaną z mixem - 150ml AR9100 + 50ml AR9200v2. Czeka na sobotę

                                Komentarz


                                • #41
                                  Zamieszczone przez marwoo Zobacz wpis
                                  pedros myślisz że aż tak zamieszali w składzie?

                                  No ja już mam buteleczkę 200ml przygotowaną z mixem - 150ml AR9100 + 50ml AR9200v2. Czeka na sobotę
                                  Myśle ze może być lepszy ale benefity odczują raczej operatorzy wielkich maszyn budowlanych itp bo te środki przypadkowo znalazły się w małym Automotive ale niebywale sprawdzają się

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    No to plan zrealizowany, w sobotę do skrzyni trafił Eurol + 150ml AR9100 + 50ml AR9200v2 - na razie zrobione raptem ze 30km zaraz po wymianie więc ciężko ocenić poprawę, ale mogę śmiało powiedzieć że biegi tak jakby lżej od razu zaczęły wskakiwać (nawet żona zauważyła:P). Olej który zleciał nie był bardzo klarownym bez opiłków ale co zauważyłem że jak wziąłem na palec to nie bardzo chciał się "kleić" - był raczej jak woda - zadaje się że oznaka przepracowania.

                                    A odnośnie mojego problemu z tym że po dłuższym postoju po odpaleniu auta 1,2,3 bardzo ciężko się przerzucało, wręcz trzeba było delikatnie wyszarpywać (po ok. 3km już było wszystko ok, tylko ten pierwszy start), dowiedziałem się że jest to swoista "norma" w VAG-ach, zarówno Skoda jak i VW czy Audi ma ten sam dziwny problem w tych dieslach - ale jakoś przekonania nie mam...

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      Dla DSG jak to zrobić z głową



                                      Komentarz


                                      • #44
                                        Panowie ja w styczniu zapodaje do skrzyni (manual 6 biegów Ford) Specola (oczywiście z normą fordowską).
                                        Cena rewelacja, a właściwości podobno wcale nie odbiegają od wysokiej klasy olei.
                                        Dodam też LM Getriebe MoS2.

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          Zamieszczone przez sew1981 Zobacz wpis
                                          Panowie ja w styczniu zapodaje do skrzyni (manual 6 biegów Ford) Specola (oczywiście z normą fordowską).
                                          Cena rewelacja, a właściwości podobno wcale nie odbiegają od wysokiej klasy olei.
                                          Dodam też LM Getriebe MoS2.
                                          koniecznie daj znać jak się ten olej sprawdza
                                          2.0 AZH + LPG

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            spoko, wymiana w pierwsziej połowie stycznia
                                            dokładnie zakupiłem ten:
                                            Producent profesjonalnych środków smarnych | Specol Lubricants

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              do moderatorów - możecie przekleić posty #7230-#7241 z wątku: "Jaki olej do TDI"
                                              With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                Panowie,

                                                Gdzie sprawdzić, jaki olej powinien trafić do manualnej skrzyni biegów w O3 1.4 TSI (CHPA) 2014?
                                                I druga sprawa - czy ktoś miał doświadczenia z dodatkami Xado do manuali?

                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  Karel generalnie etka do silnków CHPA / CZDA i podobnych, skrzynia 6 biegów, napęd na przód wskazuje jeden rodzaj oleju : G052527A2

                                                  sew1981 - Specol do skrzyni zalany?

                                                  Komentarz


                                                  • #50
                                                    cytrynowiec, auto w serwisie, bo grubsze wymiany - dwumas, hamulce etc., dlatego tyle trwa. Przy okazji wymiana w skrzynce. Auto odbieram w niedziele od znajomego mechanika, to na pewno napisze. Jednak dodatku nie dodaje, narazie czyste oleum do skrzyni

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X