Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do skrzyni biegów

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #76
    Zamieszczone przez marwoo Zobacz wpis
    HAKSIU To ten: Link
    fakt że na fuchs 75w było nawet nawet...ale Ori niesamowicie zmienia pracę skrzyni...
    ANTY MECHANIK YT

    Komentarz


    • #77
      hmm... czyli tylko zmarnowałem mix AR9100+9200 :/ i będę musiał wymieniać...

      Komentarz


      • #78
        Zamieszczone przez marwoo Zobacz wpis
        hmm... czyli tylko zmarnowałem mix AR9100+9200 :/ i będę musiał wymieniać...
        osobiście polecam podjazd do ASO, podaj VIn, dadzą Ci OEM w cenie takiej jak wszędzie i zapominasz o temacie na najbliższe 60k km...albo i więcej.
        ANTY MECHANIK YT

        Komentarz


        • #79
          Tak też będę musiał zrobić...
          HAKSIU a nie orientujesz się mniej więcej ile za litr w ASO oleju OEM-owego?

          Komentarz


          • #80
            Zamieszczone przez marwoo Zobacz wpis
            Tak też będę musiał zrobić...
            HAKSIU a nie orientujesz się mniej więcej ile za litr w ASO oleju OEM-owego?
            skrzynia 5-tka / 50-60zł 1l, skrzynia 6tka/ 90-100zł 1l.
            ANTY MECHANIK YT

            Komentarz


            • #81
              Zamieszczone przez marwoo Zobacz wpis
              Tak też będę musiał zrobić...
              HAKSIU a nie orientujesz się mniej więcej ile za litr w ASO oleju OEM-owego?
              ja kupiłem 3l, zapłaciłem 290zł....bo wchodzi 2,3l do mojej skrzyni :/ i tak wlałem całe 3l i z bani
              ANTY MECHANIK YT

              Komentarz


              • #82
                Zamieszczone przez marwoo Zobacz wpis
                Tak też będę musiał zrobić...
                HAKSIU a nie orientujesz się mniej więcej ile za litr w ASO oleju OEM-owego?
                podaj kod silnika i skrzyni to sprawdzę jaki dokładnie ma być.
                ANTY MECHANIK YT

                Komentarz


                • #83
                  Zamieszczone przez HAKSIU Zobacz wpis
                  podaj kod silnika i skrzyni to sprawdzę jaki dokładnie ma być.
                  Silnik: CFHC
                  Skrzynia: LHD (02Q)

                  Komentarz


                  • #84
                    Zamieszczone przez marwoo Zobacz wpis

                    Silnik: CFHC
                    Skrzynia: LHD (02Q)
                    403 Forbidden... czyli ten drogi....
                    ANTY MECHANIK YT

                    Komentarz


                    • #85
                      No patrzcie, a u mnie w QXH siedzi od 15kkm wspomniany Eurol mixem AR 9100/9200 i jestem bardzo zadowolony. Do fabryczniego zalanego oema nawet nie ma co porównywać, dodatkowo jak pisałem skrzynia czasami byla mocno słyszalana, teraz jest dużo lepiej. marwoo daj mu szanse i pojeździj dłużej czy jest aż tak źle że chcesz zmieniać?

                      Komentarz


                      • #86
                        Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis
                        No patrzcie, a u mnie w QXH siedzi od 15kkm wspomniany Eurol mixem AR 9100/9200 i jestem bardzo zadowolony. Do fabryczniego zalanego oema nawet nie ma co porównywać, dodatkowo jak pisałem skrzynia czasami byla mocno słyszalana, teraz jest dużo lepiej. marwoo daj mu szanse i pojeździj dłużej czy jest aż tak źle że chcesz zmieniać?
                        Generalnie najgorsze jest to że dopóki się nie rozgrzeje to coś trzyma tę cholerną jedynkę że aż trzeba trochę poczekać aż obroty spadną bo nie można za chiny ludowe szybciej wyrzucić biegu... aczkolwiek czasem mam wrażenie że jest lepiej, czasem tak jak przed wymianą :/
                        Generalnie to chce dać mu szansę ale zastanawia mnie mocno to czy nie wpłynie to na żywotność skrzyni... Trochę w kropce jestem, a na razie mało jeżdżę więc auto w większości stoi - dlatego w sumie od wymiany zrobiłem +/- 1kkm może to i trochę mało aby spodziewać się rezultatów.

                        Komentarz


                        • #87
                          HAKSIU

                          Jaki olej do skrzyni TMBHK61Z5D2017903
                          OCTAVIA II COMBI FAMILY PLUS 1.8 TSI 112kW MANUAL-6G PRZEDNI 1Z52P5

                          Komentarz


                          • #88
                            Znalazłem model skrzyni NMV 20052

                            Komentarz


                            • #89
                              Ja już drugą wymianę zalewam ten;
                              LIQUI MOLY | LIQUI MOLY
                              Jest jeszcze tańszy zamiennik;
                              LIQUI MOLY | LIQUI MOLY

                              Komentarz


                              • #90
                                Zamówiłem dzisiaj w salonie olej, dam znać jak będzie po wymianie.

                                Komentarz


                                • #91
                                  Tylko sprawdź sobie przy odbiorze datę produkcji, lubią starocie wypchnąć z magazynu, bo przecież oleju w skrzyni się nie wymienia
                                  To można zabytek kilku letni dostać

                                  Komentarz


                                  • #92
                                    Poważnie? W sumie gość oczywiście oczy zrobił jak zapytałem o olej:P i oczywiście tekst "ale przecież się nie wymienia tam oleju" więc w sumie może coś być na rzeczy....
                                    Ale może będzie świeży bo mówił że ma 1 butelkę na stanie i domówi większą partię żeby były.

                                    Komentarz


                                    • #93
                                      W ASO nie kupuje się oleju ! Ani do silnika, ani do skrzyni

                                      Ale każdy robi jak uważa,

                                      Można też nie zmieniać w ogóle oleju, czy to w skrzyni, czy w siniku

                                      Bo przecież dzisiejsze materiały do budowy silników, oleji i innych podzespołów są nie zniszczalne według producentów w/w

                                      Komentarz


                                      • #94
                                        Hmmm... a sklep który podał Haksiu jest pewny? Bo jak tak to ja równie dobrze mogę sobie zamówić cena podobna tylko pytanie czy pewny towar?

                                        Komentarz


                                        • #95

                                          Sklepu nie znam więc się nie wypowiem.
                                          Ale 100zł za 1 litr
                                          Nawet jak przeglądniesz ich ofertę to łatwo znajdziesz olej już sprawdzony na tym forum w Octaviach, sam go mam w jednym aucie.
                                          403 Forbidden

                                          Komentarz


                                          • #96
                                            Sklep ok brałem parę rzeczy od nich , kontakt ok i graty też.


                                            ps . Jak ktoś szuka fucha FE to mam 2 litry na zbyciu bo zmieniła się koncepcja...

                                            Komentarz


                                            • #97
                                              Zamieszczone przez cytrynowiec Zobacz wpis
                                              No patrzcie, a u mnie w QXH siedzi od 15kkm wspomniany Eurol mixem AR 9100/9200 i jestem bardzo zadowolony. Do fabryczniego zalanego oema nawet nie ma co porównywać, dodatkowo jak pisałem skrzynia czasami byla mocno słyszalana, teraz jest dużo lepiej. marwoo daj mu szanse i pojeździj dłużej czy jest aż tak źle że chcesz zmieniać?
                                              Co prawda w pasku mam FE 75 ale tez z mixem 9100/9200 i jest bajka.
                                              Skrzynia przestała śpiewać / gwizdać co zaczynało się przy Ok 70kkm przebiegu.

                                              teraz mam już przejechane ok20kkm i stwierdzam ze pomogło na przyjemność jazdy nie mówiąc już o ochronie.
                                              polecam polecam polecam!

                                              Komentarz


                                              • #98
                                                No ja właśnie w kropce jestem... Tyle pozytywnego każdy pisze z zamiennika + mieszanka archoili - a ja w sumie na zimnym nie widzę różnicy...I jestem na krawędzi zmiany oleju na OEM.
                                                Choć może jeszcze spróbuję te cięgna wyregulować jak tylko znajdę coś o odpowiedniej średnicy żeby zblokować lewarek, ale z drugiej strony nie chce mi się wierzyć żeby to miało aż taki wpływ na te "trzymanie" jedynki jak jest zimna skrzynia...

                                                Komentarz


                                                • #99
                                                  Zamieszczone przez marwoo Zobacz wpis
                                                  No ja właśnie w kropce jestem... Tyle pozytywnego każdy pisze z zamiennika + mieszanka archoili - a ja w sumie na zimnym nie widzę różnicy...I jestem na krawędzi zmiany oleju na OEM.
                                                  Choć może jeszcze spróbuję te cięgna wyregulować jak tylko znajdę coś o odpowiedniej średnicy żeby zblokować lewarek, ale z drugiej strony nie chce mi się wierzyć żeby to miało aż taki wpływ na te "trzymanie" jedynki jak jest zimna skrzynia...
                                                  Obojętnie na który wymienisz i tak będzie lepiej niż zaniechanie wogole wymiany.
                                                  jak jedynka ciężko wskakuje to przyczyny można doszukiwać się również w układzie wysprzeglajacym ... jak tarcza cienka albo zapowtrzony płyn w wysprzegliku może dawać dziwne efekty

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez pedros Zobacz wpis
                                                    Obojętnie na który wymienisz i tak będzie lepiej niż zaniechanie wogole wymiany.
                                                    jak jedynka ciężko wskakuje to przyczyny można doszukiwać się również w układzie wysprzeglajacym ... jak tarcza cienka albo zapowtrzony płyn w wysprzegliku może dawać dziwne efekty
                                                    No właśnie zmiana biegu z 1 na 2 zwłaszcza jak jest chłodniej do momentu rozgrzania to graniczy z wyszarpywaniem... do tego da się usłyszeć jakby delikatny jednostajny dźwięk (coś ala pisk) i dopiero po chwili ustaje i można jako tako bieg zmienić. Jak jest ciepło to bajki...
                                                    Wszyscy stawiali że olej zalałem Eurola + 150ml AR9100/50ml AR9200v2 - i niestety nie zmieniło się nic, więc twierdzono że Eurol nie trzyma parametrów i że takie rzeczy ustępowały na oryginalnym oleju OEM...

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X