Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej do skrzyni biegów

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Mi Milersa dobrali chłopaki z oilspa co na forum się udzielają na oleju do skrzyni nie ma co oszczędzać wymiana nie taka częsta
    Skoda Octavia II FL
    Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

    https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

    Komentarz


    • Zamieszczone przez smajler Zobacz wpis
      mam zamiar wymienić olej w skrzyni silnik BSE skrzynia pewnie JHT.
      Kamil dzieje Ci się coś że chcesz wymieniać??

      ...Moje Cappuccino MPi...

      jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
      sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
      wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

      Komentarz


      • A czasem jak szybka zmiana z 1 na 2 czasem 2 na 3 to czuć pod lewarkiem, że zadrżał. No i jak chce szybko z wysokich obrotów bieg zdjać to lekko go trzyma. Jak sobie normalnie biegi zmieniam to ładnie chodzą. Nad innym olejem niż ASO troszkę się boję bo jak zalałem OPLA innym niż ASO a też pasował i polecali go forumowicze to skrzynia nie chodziła tak super. No i oczywiśnie jestem zdania, że olej w skrzyni nie jest wieczny i też należy go zmienić

        Komentarz


        • Skłaniam się troszke do tego oleju FUCHS TITAN SINTOFLUID FE 75W. Wyczytałem, że może to być to samo co w butelce oleju ASO. Czy ktoś miał problemy z tym olejem? Doczytałem też tutaj, że jest dolewany jakiś "AR9100" jest sens to dolewać czy tylko olej?

          Komentarz


          • Zamieszczone przez smajler Zobacz wpis
            Skłaniam się troszke do tego oleju FUCHS TITAN SINTOFLUID FE 75W. Wyczytałem, że może to być to samo co w butelce oleju ASO. Czy ktoś miał problemy z tym olejem? Doczytałem też tutaj, że jest dolewany jakiś "AR9100" jest sens to dolewać czy tylko olej?
            Ja mam zalany FE75 z 9100 i 9200 (czyli razem mam AR18300 )

            mniej gwizda, lżej wklikuje się.

            podaj linka gdzie wyczytałeś ze to ASO olej. Olej ten pokrywa naprawdę dużo referencji i jest ok.

            Natomiast będę powtarzał jak mantrę: wlewamy tyle oleju ile wylewamy -nie mniej -czasami nie zdziwcie się jak Wam pół litra zostanie (wiem ze dla niektórych to nie jest problem )

            Komentarz


            • Taką odpowiedż dostałem od skrzynie.com.pl gdy zadałem pytanie jaki olej ASO czy Fuchs czy może coś jeszcze innego:

              "Witam

              W Pana samochodzie powinna być zamontowana skrzynia o symbolu LVN

              Do Pana skrzyni producent przewiduje zastosowanie oleju serwisowego G052512A2. W ilości 2 litrów który spełnia normę VW TL 525 12.
              Wspomniany olej mamy w ofercie w naszym sklepie - link poniżej
              403 Forbidden

              Olej ten niestety nie należy do najtańszych. Mogę zaproponować równie dobry tańszy zamiennik tego oleju - FUCHS Titan Sintofluid FE 75W.
              Olej przekładniowy FUCHS TITAN SINTOFLUID SAE 75W to syntetyczny olej do manualnych skrzyń biegów w samochodach osobowych.
              Posiada pakiet dodatków spełniający normę API GL-4. Zastosowanie technologii FE (Fuel Economy) zapewnia maksymalną efektywność pracy przekładni oraz redukuje zużycie paliwa.
              Gwarantuje łatwy rozruch przekładni w niskich temperaturach otoczenia. Olej przekładniowy FUCHS TITAN SINTOFLUID SAE 75W jest rekomendowany przez VW jako olej spełniający następujące normy : VW TL 521 78; VW TL 525 12; VW TL 726.
              Może być stosowany jako alternatywa dla olejów serwisowych VW spełniających powyższe normy.
              FUCHS TITAN SINTOFLUID FE 75W GL-4 OLEJ PRZEKŁADNIOWY - 1 litr


              Klienci zdecydowanie częściej wybierają zamiennik. Wybierają go z dwóch powodów: pierwsze, że jest tańszy niż olej serwisowy a dwa, że spełnia normy oleju serwisowego.

              A teraz mała ciekawostka.

              Koncerny samochodowe nie posiadają własnych pól naftowych ani rafinerii, tylko wchodzą w kooperację z różnymi firmami olejowymi.
              Od kliku lat dla grupy VAG (VW, Skoda, Seat i Audi) oleje dostarcza firma Fuchs.
              Czego potwierdzeniem jest prestiżowa nagroda Volkswagen Group Award 2014 dla najlepszych dostawców
              Strona główna - dlaProdukcji.pl.
              Tak więc wybierając olej serwisowy, otrzyma Pan olej Fuchsa w butelce serwisowej
              Tylko czy jest sens przepłacać??
              "
              Czytając forum jedni polecają tylko ASO bo jak wlali inny to były problemy, znowu inni zamienniki miedzy innymi FUCHS. Czy to co napisali skrzynie.com.pl jest prawdą nie wiem.
              Ostatnio edytowany przez smajler; 44848.

              Komentarz


              • Zmieniałem ostatnio oleum w Golfie 4, benzyna 1,6. W bańkach oleju była rurka, którą można było wlewać do otworu w skrzyni. Nie trzeba było lejka i drugiej osoby z góry. Wchodzi ok. 1,8 l, więc w jednej bańce zostało i można było elegancko zatkać i schować rurkę z powrotem w bańkę.
                Załączone pliki
                Silnik R18A2.
                http://www.dadrl.org.uk
                http://www.lightmare.org

                Komentarz


                • Czy po 120 000 pewnego przebiegu i 8 letnim aucie warto cos tam wymienic w skrzyni? Wssystko lata jak trzeba. Nie chaczy i nie ma najmniejssych problemow. Czy jest sens to ruszac?
                  KIedys wymienilem olej w Cordobie 1.6 w benzynie i po 15 tys. Zaczela pukać skrzynia... Nie wiem czy to po wymianie czy taki traf. Zalana byla Castrolem 75W-90. Pp tej akcji jakos mam obawy przed wymianami....
                  Znalazłeś rozwiązanie problemu? Napisz, na pewno komuś pomożesz!

                  Komentarz


                  • W poprzedniej Octavii wymiana po 100 tyś i był syf jak czarna kawa , w obecnej po ok 60 tys , kolor mocna herbata . Każdy płyn w aucie podlega zużyciu mimo ,że niby nie podlegają wymianie .

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez upel Zobacz wpis
                      Czy po 120 000 pewnego przebiegu i 8 letnim aucie warto cos tam wymienic w skrzyni? Wssystko lata jak trzeba. Nie chaczy i nie ma najmniejssych problemow. Czy jest sens to ruszac?
                      KIedys wymienilem olej w Cordobie 1.6 w benzynie i po 15 tys. Zaczela pukać skrzynia... Nie wiem czy to po wymianie czy taki traf. Zalana byla Castrolem 75W-90. Pp tej akcji jakos mam obawy przed wymianami....
                      Wymienić warto ale jeszcze bardziej warto wiedzieć jak to zrobić - zalanie 100ml mniej i narra.

                      właściwy olej tez pomaga

                      Komentarz


                      • No wlasnie tego sie boję, zeby cos za malo nie weszlo. Zeby kazda dziura zassala tyle ile potrzeba oleju. W Cordobie niby weszlo ile trzeba, nawet pp 500 km sprawdzalem u mechanika czy jest ppd korek i dupa 15 000 i skrzynia trzepala... te skrzyni tez eadliwe byly, moze taki traf...
                        Znalazłeś rozwiązanie problemu? Napisz, na pewno komuś pomożesz!

                        Komentarz


                        • A czy ktoś może sprawdzić ile wchodzi w moją skrzynie oliwy i jakiej normy? Skrzynia prawdopodobnie LHW, 5 biegów i czy są jakieś niespodziewanki przy wymianie typu np. przechylona skrzynia i problem z zalaniem jej.
                          Znalazłeś rozwiązanie problemu? Napisz, na pewno komuś pomożesz!

                          Komentarz


                          • Niebawem stuknie mi 40kkm po 4 latach i przymierzam się do serwisu DSG. Jaki olej polecacie do dq250? Mocno skłaniam się do zamiennika proponowanego przez skrzynie.com.pl po zobaczeniu maila od nich we wpisie od smajler.

                            Komentarz


                            • Ja zalałem swoją LVN przy przebiegu pewnym 160kkm, olej org nie był zasyfiony itp. a zalałem FUCHsem no i w sumie nie widzę różnicy czyli poprostu skrzynia działa tak samo. Jak to mówiła mi osoba wymieniająca jak skrzynia przed wymianą działa poprawnie to po wymianie będzie działać tak samo

                              Komentarz


                              • Pytanie dotyczące dodatków do olejów. Chciałbym wymienić olej w skrzyni I dodać do niego AR9100. Z tego co czytałem musiałoby to być ok. 200ml. Rozumiem, że podobnie jak w przypadku oleju silnikowego ilość oleju + dodatek powinna się zmieścić w sugerowanej ilości (1.9-2L)?

                                Komentarz


                                • Witam. Chciałbym zmienić olej w skrzyni HCF 6 - biegowej na jakiś 75w90. Najbardziej skłaniam się w stronę Eurola Fultrasyn - ze względu na bogatą bazę PAO i estry ( w zimie mam problem z 1 biegiem). Informację na temat ww. oleju mam z rosyjskojęzycznych stron - czy ktoś miał do czynienia z tym olejem? Pozdrawiam.

                                  Komentarz


                                  • Witam, zastanawiam się nad wymianą oleju w skrzyni biegów, mam nakulane już ponad 60k km, autko z 2017 roku, silnik 1.2 TSI silnik CJZD 110KM, skrzynia PRQ, chciałem generalnie kupić bańkę oleju 5L ELF TRANSELF NFP 75W-80 GL-4, z racji tego, że żona ma Renault Modus i tam akurat zalecają olej 75W80, a wchodzi prawie 3L, przeczytałem cały temat i nachodzą mnie pewne wątpliwości.

                                    Charakterystyka oleju OEM VW jak to już ktoś zauważył:
                                    Temperatura płynięcia [°C]: - 66,
                                    Lepkość kinematyczna w 40°C [mm²/s]: 31
                                    Lepkość kinematyczna w 100°C [mm²/s]: 6.2
                                    Gęstość w 15°C [g/ml]: 0.851

                                    A oleju ELF NFP 75W-80:
                                    Temperatura płynięcia [°C]: - 51,
                                    Lepkość kinematyczna w 40°C [mm²/s]: 36
                                    Lepkość kinematyczna w 100°C [mm²/s]: 7.5
                                    Gęstość w 15°C [g/ml]: 0.868
                                    Producent opisuje tak: "Specjalny olej przekładniowy typu SHP (Super High Performance) opracowany dla potrzeb bardzo mocno obciążonych manualnych skrzyń biegów. Formuła Fuel-Economy."

                                    Abstrahując, że to do renault, to ma on dużo lepsze parametry jeśli je poprawnie rozumiem, od polecanego tutaj Fuchs TITAN SINTOFLUID FE75W:

                                    Fuchs Temperatura płynięcia [°C]: -44,
                                    Lepkość kinematyczna w 40°C [mm²/s]: 40.8
                                    Lepkość kinematyczna w 100°C [mm²/s]: 6.7
                                    Gęstość w 15°C [g/ml]: 0,873

                                    Czy ktoś już go zastosował? Szczerze mówiąc wolałbym kupić taką bańkę 5l oleju i starczyłoby nam na 2 auta, bez potrzeby kombinowania z racji że żona potrzebuje 2.8L a ja z tego co znalazłem do tej skrzyni 2.1L.

                                    Komentarz


                                    • Skoda Octavia 2 Tour r.2011. Skrzynia chyba o oznaczeniu: LVN.
                                      Pytanko o wymianę oleju.
                                      Zastosować oryginalny:VW G 055 512 A2 czy Fusch TITAN SINTOFLUID FE 75W GL-4 ???
                                      Jaka ilość wchodzi w tą skrzynie???
                                      Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                                      http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                                      Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                                      Komentarz


                                      • 2L tylko oryginal
                                        Skoda Octavia II FL
                                        Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

                                        https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez Maly745 Zobacz wpis
                                          2L tylko oryginal
                                          zmieniałeś u siebie? 2L na styk, czy z "deka" zostaje z tych 2 litrów???
                                          Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                                          http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                                          Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                                          Komentarz


                                          • Trochę zostanie, już kupiłem na dniach wymiana
                                            Skoda Octavia II FL
                                            Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

                                            https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

                                            Komentarz


                                            • Już po wymianie weszło 1,6L, odczucia super, stary olej ciemny brąz jak kawa. Polecam
                                              Skoda Octavia II FL
                                              Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

                                              https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

                                              Komentarz


                                              • Do mojej skrzyni zalecany jest G052527A2, czy jest jakiś zamiennik do niego?

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez karolsky Zobacz wpis
                                                  Do mojej skrzyni zalecany jest G052527A2, czy jest jakiś zamiennik do niego?
                                                  A dlaczego szukasz zamiennika zamiast lać oryginał
                                                  Skoda Octavia II FL
                                                  Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

                                                  https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez Maly745 Zobacz wpis

                                                    A dlaczego szukasz zamiennika zamiast lać oryginał
                                                    Bo jeśli da się kupić 3l oleju(zamiennik) za 200zł to zostanie w kieszeni 400zł na inne rzeczy, bo oryginał to min 200zł za 1l. Znalazłem ten olej, niby spełnia aprobatę G052527A2 i za 3 litry 100zł, czyli 500zł zostaje.
                                                    VALVOLINE Gear Oil 75w 1L| Sklep Online Galonoleje.pl

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X