Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dodatki do paliw

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    Dzisiaj pierwsze tankowanie z Archoil 6900 D Max
    Nie wiem jak korzystać z tej wbudowanej miarki. Coś tam się dzieje, przybywa, to zaś ubywa a jak właściwie tego używać nie wiem . Muszę przećwiczyć w garażu najpierw

    Komentarz


    • #52
      Naciskasz butelkę nalewa się płyn do zbiorniczka na górze, przechylając rurką do zbiornika i przyciskając wypływa płyn.

      Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

      Komentarz


      • #53
        Nigdy nie lałem i nie planuję. Gdybym miał diesla, to może tak, ale benzyniaka? Po co?

        Komentarz


        • #54
          Zamieszczone przez Luckymen Zobacz wpis
          Naciskasz butelkę nalewa się płyn do zbiorniczka na górze, przechylając rurką do zbiornika i przyciskając wypływa płyn.

          Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka
          Na odkręconej butelce naciskasz ....
          Moj kolega pominął ten ważny krok i z zadziwieniem przysłuchiwał się jak nam z łatwością przychodzi dawkowanie Archoila

          Komentarz


          • #55
            Zamieszczone przez mzajc Zobacz wpis
            Nigdy nie lałem i nie planuję. Gdybym miał diesla, to może tak, ale benzyniaka? Po co?

            Zwiększa trwałość paliwa (zwłaszcza przy lpg bena potrafi niektórym rok przepekac w baku)

            Zwieksza potencjał myjący - czasami przydaje się bo wcbezynie laki tez występują

            katalizator oszczędza

            spalanie spada

            ale przedawkowanie może niszczyć olej wiec nie ma co szaleć z potrójnymi dawkami na początku interwału

            Komentarz


            • #56
              Przyszła paczka i ja już po pierwszej aplikacji Ar 6900. Dawkujecie tak jak zaleca producent, czy zwiększacie dawkę?

              Komentarz


              • #57
                Przejechałem ok. 100 km z Archoil 6900 D, i wydaje mi się że zmienił się głos silnika. Jak by ciut głośniej. A może to tylko złudzenie?
                Dawkowałem zgodnie z instrukcją. Nie wiem czy warto poprawiać producenta? Tym bardziej że zaleca konkretną proporcję, a nie od - do.

                Komentarz


                • #58
                  Zamieszczone przez GS_Mati Zobacz wpis
                  Przyszła paczka i ja już po pierwszej aplikacji Ar 6900. Dawkujecie tak jak zaleca producent, czy zwiększacie dawkę?
                  Prewencyjnie raz na jakiś czas jak szykuje się niemiecka autostrada to podwójna dawkę stosuje na codzień jednak trzymam się 1:1000 zelaszcza jak dotankowujesz często to i tak lekko przeleje się trochę wiec nie ma co być nadgorliwym.

                  chociaz w niektórych furach jest korelacja pomiędzy dawka a dynamika silnika (toyota rav np ale jednostkowy przypadek z mojego podwórka wiec próba statystyczna żadna)

                  Komentarz


                  • #59
                    Zamieszczone przez mistasz Zobacz wpis
                    Przejechałem ok. 100 km z Archoil 6900 D, i wydaje mi się że zmienił się głos silnika. Jak by ciut głośniej. A może to tylko złudzenie?
                    Dawkowałem zgodnie z instrukcją. Nie wiem czy warto poprawiać producenta? Tym bardziej że zaleca konkretną proporcję, a nie od - do.
                    Efekty po kilku bakach będą bardziej odczuwalne. Większe znaczenie u mnie ma rozgrzanie silnika niż wpływ dodatków ale faktycznie podwyższona liczba cetanowa może wpływać na akustykę.

                    Komentarz


                    • #60
                      A używał ktoś środka Tunap 989 ?

                      Komentarz


                      • #61
                        Swoją drogą.... Zastanawiam się nad wlaniem do następnego tankowania Valvoline SYNPOWER Diesel Fuel System Cleaner, do tej pory dolewałem AR6900D-Max i tak zastanawiam się czy powinienem poczekać i chociaż jeden bak bez dodatków zrobić czy mogę śmiało lać bo i tak nie zaszkodzi?

                        Jeśli chodzi o mnie ja nie widzę przeciwwskazań:P mam pół baku i chętnie użyłbym tego specyfiku i dotankował do pełna - ale może są jakieś argumenty przeciw takiemu zabiegowi?

                        Komentarz


                        • #62
                          Paliwa Orlen EFECTA - jakie macie zdanie po zalaniu?
                          mam wrażenie ze i Orlen obudził się i w końcu dowitaminizuje swoje paliwa .... ja jeszcze nie wlewalem wiec nie wypowiem się ...

                          Komentarz


                          • #63
                            Archoila AR6900D-max proponuje zastosować na 2-3 baki i wtedy efekty powinny być bardziej zauważalne ale to tez dużo zależy od stanu naszego układu wtryskowego. Zalecam trzymać się standardowej dawki i dodawać do zwykłego paliwa nie premium. W niektórych przypadkach może się pogorszyć akustyka silnika (choć zwykle jest poprawa) co spowodowane będzie podniesieniem liczby cetanowej. Tak naprawdę różne silniki mogą różnie zareagować ale w 90% użytkownicy są zadowolenie i czują różnicę. Podwójna dawka ma uzasadnienie tylko w przypadku kiedy zmuszamy silnik do pracy pod dużym obciążeniem bo tylko wtedy będzie mógł on odpowiednio "spożytkować" znacznie podniesioną liczbę cetanową. Dawkowanie przyznam może być nieco upierdliwe a w każdym razie na początku nieco kłopotliwe ale do ogarnięcia. Można również przygotować sobie (po prostu odlać) do małej buteleczki dawkę dedykowana na określoną ilość paliwa (często tak robię) i wlać całość podczas tankowania. Jak coś to mam takie małe buteleczki, które mogę dorzucić przy zakupie

                            Komentarz


                            • #64
                              Mi dawkuje się idealnie Archoila 6900d. Dotankiwalem pół baku nowej gnojówki z Orlenu i strzał z ARa. Zobaczymy czy dodatki nie pogryza się

                              Komentarz


                              • #65
                                Wypaliłem z AR 6900D-MAX już z 15 zbiorników paliwa.
                                Drugie zatankowanie bez AR i objawy wypalania DPF powróciły.

                                Generalnie moje odczucie jest takie, że silnik łagodniej pracuje, spaliny z rury śmierdzą niemiłosiernie ale praca silnika jest moim zdaniem lepsza.
                                Ciszej pracuje, łagodniej gaśnie, przestało się pojawiać zapocenie przy EGR.
                                Jaki to ma wpływ na podzespoły wtryskowe czy turbo? Nie wiem.
                                Trzeba byłoby pewnie rozebrać przed zastosowaniem i po i sprawdzić czy coś się poprawiło.
                                Jeśli zaś ma to spowodować mniejsze osadzanie się syfu w układzie spalania, wpływać pozytywnie na kondycję wtrysków to ja w to idę.
                                Leję do każdego tankowania +/- 50 ml.
                                Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                                Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                                Komentarz


                                • #66
                                  A to nie jest tak jak wszyscy piszą że jak czuć "żrące" spaliny to oznaka lejących wtrysków?
                                  Ja po zalaniu tego Valvoline jestem miło zaskoczony... Przestałem odczuwać drgania przy wyższych prędkościach i przestało śmierdzieć z wydechu :P testowałem też na zimnym czy będzie drgał jak dostanie ciśnienia i ku mojemu zdziwieniu jak najbardziej poprawne, bez drgań itd.
                                  Jestem ciekaw czy faktycznie coś się oczyściło i będzie poprawa?

                                  Swoją drogą myślę o zakupie Tunap989 i zalanie puchy na filtry - znalazłem info na forum passata że gość właśnie w ten sposób odratował sobie wtryski i wyciszył pompe wysokiego ciśnienia która generalnie jak się wsłuchać brzęczy :P

                                  Komentarz


                                  • #67
                                    Przy wymianie filtra paliwa warto puchę uzupełnić po całkowitym opróżnieniu właśnie środkami do czyszczenia. To działa najskuteczniej.
                                    Btw. Sam filtr warto wymieniać częściej niż w książce terminarz podaje ...

                                    jedno jest pewne AR6900D na pewno zwiększa skuteczność spalania co objawia się nmiejszym generowaniem sadzy -widać to doskonale w autach bez filtra cząsteczek stałych.


                                    wracajac do paliw Orlen Efecta dotankowalem ale zdania na razie nie mam w przeciwieństwie do ARa gdzie zużyłem kilkanaście butelek w swoich i służbowych autach -

                                    Komentarz


                                    • #68
                                      ja co jakiś czas zalewam to do paliwa:
                                      500 Internal Server Error

                                      Ktoś z was to testował?
                                      Wiem, że K2 to nie górna półka, ale z drugiej strony parę produktów tej marki pozytywnie mnie zaskoczyło. Dlatego próbuje.

                                      Komentarz


                                      • #69
                                        Chemia tego typu jest relatywnie niedroga to marketing dorabia ideologię i daje pretekst do wyższych cen wiec K2 udowadnia to na każdym kroku na plus.

                                        Wracajac - analiza karty prawdę powie.
                                        tak naprawdę jest kilka rodzajów związków które działają czyszcząca jak kerozyna, naftalen itp ale jak ma dobrze czyścić to trzeba zadbać i smarowanie bo to stoi w opozycji ( za wyjątkiem np ksylenu) dlatego uważam osobiście ze lepiej krótko i mocno niż długo i słabo. Chyba ze mówimy o preparatach celowych skomponowanych zgodnie ze sztuka czyli full Complex do prewencji i delikatnego dekomponowania depozytów .

                                        Komentarz


                                        • #70
                                          Zamieszczone przez marwoo Zobacz wpis
                                          A to nie jest tak jak wszyscy piszą że jak czuć "żrące" spaliny to oznaka lejących wtrysków?
                                          Jak wtrysk będzie lał to na pewno da się to odczuć.
                                          albo zacznie kopcić, szarpać ale większy smród spalin raczej nie. Wystarczy trochę przytkany dpf i już capi.

                                          A ten tunap989 podczas przeglądu wlać do nowego filtra czy jak piszą do zbiornika?
                                          Ostatnio edytowany przez oolsztyniak; 1498.
                                          Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                                          Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                                          Komentarz


                                          • #71
                                            Zamieszczone przez pedros Zobacz wpis
                                            Chemia tego typu jest relatywnie niedroga to marketing dorabia ideologię i daje pretekst do wyższych cen wiec K2 udowadnia to na każdym kroku na plus.

                                            Wracajac - analiza karty prawdę powie.
                                            tak naprawdę jest kilka rodzajów związków które działają czyszcząca jak kerozyna, naftalen itp ale jak ma dobrze czyścić to trzeba zadbać i smarowanie bo to stoi w opozycji ( za wyjątkiem np ksylenu) dlatego uważam osobiście ze lepiej krótko i mocno niż długo i słabo. Chyba ze mówimy o preparatach celowych skomponowanych zgodnie ze sztuka czyli full Complex do prewencji i delikatnego dekomponowania depozytów .
                                            Naprawdę skutecznej chemii w trudnych przypadkach jest tak naprawdę niewiele. Wiele produktów daje efekt ale tylko kiedy mamy delikatnie przybrudzony układ wtryskowy. Te czyszczące dpf-a w większości się nie sprawdzają co nie znaczy, ze nie ma takich co pomagają. Preparaty do szybkiego jednorazowego czyszczenia należy również używać z głową bo jak Pedros pisze problemem może być smarowanie i mocny środek będzie skuteczny ale niestety mało który ma odpowiednie składniki smarujące, które są w stanie zadbać o smarowanie w trakcie intensywnego czyszczenia i dobrze jest w trakcie oraz po zabiegu posiłkować się czymś co odpowiednio poprawi smarowanie. Kompleksowo działające preparaty stanowią niestety margines rynku i są drogie. Regularne używanie dobrych dodatków do regularnego stosowania znacznie ogranicza konieczność częstego stosowania "jednorazowych" dodatków.

                                            Komentarz


                                            • #72
                                              Zamieszczone przez oolsztyniak Zobacz wpis
                                              A ten tunap989 podczas przeglądu wlać do nowego filtra czy jak piszą do zbiornika?
                                              Gość od passata wlał go do puch przy wymianie filtra i resztę do baku. Pisał że był mega zadowolony z rezultatów.

                                              A odnośnie "capienia" nie wiem czy to kwestia przytkanego DPF... mam na 100% potwierdzone że 3 wtryski leją i spaliny śmierdziały jak diabli (zalewałem Archoilem 6400 i 6900 co tankowanie - też śmiardziało), DPF raczej regeneruje się prawidłowo (robię trasy głównie więc co 500-600km) a wymieniony był niecałe 100kkm temu jeszcze za czasów serwisowania.(chyba nie jest zabity ale tego nie wiem). Ale po dolaniu Valvoline (Pedros chyba kiedyś pisał że to bak skrobie :P) nie śmierdzi a i przy wysokich prędkościach nie czuć lekkiego trzęsienia

                                              Komentarz


                                              • #73
                                                Ale to spaliny śmierdzą ropą?
                                                Lejący wtrysk da o sobie znać na pewno nie tylko (jak twierdzisz) zapachem spalin bo i utrata mocy zapewne się również pojawiła.
                                                Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                                                Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                                                Komentarz


                                                • #74
                                                  Nie... to taki zapach ciężki do określenia... taki drażniący nos jakby coś było przyprawione naprawdę nieprzyjemną przyprawą.... Mocy zdaje się nie brakuje... jedynie "trzęsiawka" - na kompie żadnych błędów.

                                                  Komentarz


                                                  • #75
                                                    Tlenki azotu. Technicznie to poprawny skład -w kontekście eko... sami sobie dopowiedzmy

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X