Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dodatki do paliw

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • podejrzewam że spartolili w ASO, może nie wymienili wszystkiego i nie użyli urządzenia specjalnego do cofania docisku. choć na fakturze jest oczywiście kompletne sprzęgło z dociskiem i dwumas też etc.ehh
    będę walczył, bo się ślizgać zaczęło ,a na jałowym dwumas się odzywa. Dramat te ASO niestety.
    Ostatnio edytowany przez sew1981; 6296.

    Komentarz


    • Zamieszczone przez sew1981 Zobacz wpis
      Proszę o radę, dziś po trasie auto zaczęło chodzić bardzo twardo na jałowym, jakby wstrząsy (raczej od układu paliwowego) - diesel 1.9 jtd.
      od ok 4 tankowań używam znowu zakupiony AR 6900 D-Max. Kiedyś to stosowałem w Fordzie i nie było tego problemu, w Fiacie aktualnym reszte też wykończyłem i takich objawów nie było wcześniej.
      Stara butelka miała ciemniejszą barwę płynu, aktualna jest dużo jaśniejsza....poglądowo
      stara wyglądała tak:
      Link

      nowa tak:
      ARCHOIL AR6900-D MAX CETANE BOOSTER - Dodatki do paliwa - Petrostar - Warszawa

      tą nową zakupiłem na allegro, nawet z tej aukcji co powyżej, raczej od dobrego sprzedawcy. Tak samo w innych sklepach np. wyżej widać taką jasną barwę. Czy to jakieś podróby, czy to tak ma nowszy wypust tego płynu, że jest jaśniejszy?
      Nie wiem co zrobić z fantem, przed chwilą zaaplikowałem dodatkową dawkę, do 1/4 paliwa w zbiorniku.
      Ostatnio dodaje do głównie do paliwa lanego na Orlenie - Efecty.
      Co zrobić już nie dolewać więcej jak to wypalę, czy dolać już ropy?
      Od ponad roku już jest jaśniejsza wersja tego eliksiru.
      Nowa rzekomo jest lepiej dostosowana do naszych warunków (co to oznacza -nie mam pojęcia).
      Przez jakiś czas otworzyłem dla porównania nowa jasna wersje obok jeszcze ciemnego zapasu - nie zdołałem znaleźć różnicy.
      Oba robią robotę.

      Komentarz


      • Taki przypadek: Golf IV, 1,6, 16V, 105KM, 190kkm przebiegu. Stopień sprężania w tym silniku wynosi 11,5, co powoduje, że trzeba lać do niego 98. Można też 95, ale zalecana jest 98. Od kiedy mamy tego Golfa, świeci check engine. Silnik chodzi bardzo fajnie, ale pomimo lania 98, ta kontrolka silnika dalej świeciła. Był podpięty pod kompa, podobno coś z sondą lambda, ale niekoniecznie - nie było jednoznacznej diagnozy.
        Od 3 tankowań benzyną 95 dodaję Millers Ecomax, ten do benzyny oczywiście i check engine przestał świecić... Może ktoś miał podobny przypadek?
        Silnik R18A2.
        http://www.dadrl.org.uk
        http://www.lightmare.org

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X