Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

O3 czujnik w lusterku wstecznym?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • O3 czujnik w lusterku wstecznym?

    Panowie pytanie czy czujnik w lusterku wstecznym od strony szyby (jak na foto) odpowiada tylko za ściemnianie lusterka wstecznego? Czy ma on coś wspólnego z asystentem świateł drogowych lub automatycznie włączającymi się światłami mijania? Czy to tylko od fotochromu?

    Auto O3 FL + full led przód z czujnikiem zmierzchu/deszczu oraz asystentem świateł drogowych.
    Załączone pliki
    Ostatnio edytowany przez MarjuS; 19475.

  • #2
    Zamieszczone przez MarjuS Zobacz wpis
    Panowie pytanie czy czujnik w lusterku wstecznym od strony szyby (jak na foto) odpowiada tylko za ściemnianie lusterka wstecznego?
    teraz na logikę, jaki miałoby to cel?
    Przeczytaj swoje pytanie, przemyśl i odpowiedz sobie sam.

    Po co byłby montowany czujnik ściemniania lusterka w jego przedniej części?
    Przecież on ma ściemniać lusterko żebyś nie był oślepiany przez pojazd jadący za Tobą więc po ki grzyb miałby być od strony szyby?
    Jaka miała by być zasada działania?

    Ten odpowiada za światła auto.
    Asystent świateł drogowych ma chyba inny czujnik.
    Była O2 RS 190 km / 436 Nm
    Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

    Komentarz


    • #3
      W informacjach nt lusterek fotochromatycznych w necie można znaleźć info, że czasem są tam dwa czujnik jeden od wewnątrz a drugi od zewnątrz (Jak działa elektryczne lusterko fotochromatyczne / elektrochromatyczne : DIY - zrób to sam) . Jeżeli wposmniany przeze mnie czujnik odpowiada za funkcję auto świateł mijania to oznacza, że jego zasłonięcie powinno spowodować włączenie świateł.....przetestuję.

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez MarjuS Zobacz wpis
        Jeżeli wposmniany przeze mnie czujnik odpowiada za funkcję auto świateł mijania to oznacza, że jego zasłonięcie powinno spowodować włączenie świateł.....przetestuję.
        Dokładnie tak. Zasłoń go palce. A w czujnik od strony lusterka poświeć latarką np. z telefonu.
        Była O2 RS 190 km / 436 Nm
        Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez MarjuS Zobacz wpis
          czy czujnik w lusterku wstecznym od strony szyby (jak na foto) odpowiada tylko za ściemnianie lusterka wstecznego?
          Tak. To jest czujnik zmierzchu dla lusterka fotochrom. Jak go zasłonisz i poświecisz w czujnik od strony szkła to lusterko się ściemni.
          Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
          Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

          Komentarz


          • #6
            Nie trzeba go zasłaniać i tak się sciemni.
            asystent drogowych i "auto" jest tam gdzie czujnik deszczu
            Była O2 RS 190 km / 436 Nm
            Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

            Komentarz


            • #7
              Dzięki za info Panowie. Planuję przykleić za lusterkiem viofo a119s i pierwotnie planowałem zrobić to po lewej stronie lusterka, ale muszę sprawdzić w takiej sytuacji jaki wpływ będzie to miało na czujnik i czy będzie miał dostateczny dostęp doświatła. Ewentualnie kamera pójdzie na prawą stronę.

              Komentarz


              • #8
                Mam po lewej A119 i jest spoko. Wchodzi jakby między lusterko a linię okien wiec nie wplywa na czujnik.

                Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

                algi
                O3 Combi 1.4TSI Elegance + AMAZING + KESSY

                Komentarz


                • #9
                  Finalnie też zamontowałem po lewej stronie.

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X