Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kabel HEX-V2 VCDS 17.8.1 i 18.2.0 Status: Nie podłączony do samochodu!

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Nie wiem dlaczego jeszcze raz (teraz) nie mogę zedytować wcześniejszego postu więc pisze "pod sobą" .

    Dodaje jeszcze zrzuty po przeprowadzeniu testu. Zauważcie, że mi wykrywa typ kabla jako: Ross-Tech HEX+USB+CAN
    I tu bym upatrywał u don2222 błąd połączenia z autem, bo Octavia z 2010 roku komunikuje się magistralą CAN.
    Nie wiem czy to jest kwestia sterownika czy błędnie wgranego przez producenta kabla oprogramowania w samym kablu. Chyba bardziej to drugie.

    Zapewne kabel jest "dobry" ale tylko do starszych wersji samochodów wykorzystujących K-line lub L-line - może warto sprawdzić na jakimś starym aucie kolegi. Jeżeli okazało by się, że z nimi się łączy to nie wiem czy pan z Limanowej poprawi tego typu "błąd" kabla.


    stan interfejsu1.jpg
    stan programu1.png
    Ostatnio edytowany przez lefff; 46892.

    Komentarz


    • #27
      Interface made chin** hex v2 nie są realną wersja 2 to tylko zmieniona obudowa pcb , to nadal Ross-Tech HEX-USB+CAN tj foto lewa klon prawa org HEX-V2 , w klonie made ch są ARM chip ( HL008 ) lub atmega fota obd2 klona. tj wersja interface (v1) na pokładzie z atmegą lub nec za tą samą kasę obdarowani jesteście zamiennikiem ..face v1 nec ,v2 ARM chip ( HL008 )
      Załączone pliki
      Ostatnio edytowany przez PPLOB; 47240.

      Komentarz


      • #28
        pewnie że tak, nie ma nic dobrego przecież za 200 zł
        ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
        ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
        poprzednie modele:
        ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
        ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
        O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

        Komentarz


        • #29
          przyjechał do mnie ostatnio gościu A6 2010 z ponad 100km, coś kodował i w trakcie padł mu komp ( czy bardziej kabel chiński )
          coś się zakodowało, coś nie, kabel nie żył, odwróciłem kodowania jak facet mówił, nie:
          skończyło się na ASO Audi za dobrych kilkaset złoty wgrywanie ori softu do sterowników prosto z fabryki
          gościu dostał bana od starej na grzebanie w jej aucie i korzystanie z durnych filmików z YT
          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
          poprzednie modele:
          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

          Komentarz


          • #30
            Bo trzeba myśleć i nie zaczynać skomplikowanych kodowań nie sprawdzonym kablem
            Seria 188KM/270Nm na 95RON

            Komentarz


            • #31

              Cześć
              czy ktoś kupował
              Interfejs VCDS HEX V2 18.9.0 PL Atmega162 Bootloader VW AUDI SKODA ?
              [url="https://www.olx.pl/oferta/interfejs-vcds-hex-v2-18-9-0-pl-atmega162-bootloader-vw-audi-skoda-sea-CID5-IDxFiuA.html"][COLOR=#000000]Ogłoszenia - Sprzedam, kupię na OLX.pl
              czy warty zakupu i działa ok? Ktoś ma doświadczenia?
              Z góry dzięki za info

              Komentarz


              • #32
                Panowie prośba o pomoc
                Mam taki kabel HEX-V2 - użytkuje z A6 z 2016r, generalnie kabel za pierwszym razem bez problemu działał, kasował, zczytywał.
                Po kilku miesiącach chciałem znów zrobić skan, podłączyłem, ruszył i zaczął skanować ale zorientowałem się że ustawiłem złe parametry więc wcisnąłem zgodnie z ikonkami ECS - program się zatrzymał. Zamknąłem. Po minucie uruchomiłem ponownie ale VCDS poprosił o ponowienie TEST i zapisanie. Zrobiłem to a tam "Nie można nawiązać połączenia z samochodem" - odinstalowane kilak razy i wrzucone na nowo - dalej nie działa. Ikonka zielona na kablu się świeci, gdy włącze TEST lekko zaczyna mrugać czerwona - jakby na pół gwizdka taka przygaszona i info że nie ma połączenia z autem.
                Kabel na wyrzucenie czy coś się jeszcze da zrobić ?

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X