Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

OPONY zimowe - temat zbiorczy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Witam was tu obecnych.
    A powiedzcie czy ktos z was przymierza sie do zalozenia Michelin Alpine A4 do siebie.
    Mialem spore dylematy co wybrac na zime i jakos tak padlo wlasnie na michalka.
    Czy uzytkowal ktos poprzednie modele michelinka na zime i ma jakies opinie???

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Wtorek
      Zamieszczone przez xplo
      Ja w końcu zamówiłem Continental TS830 za sztukę 330 zł + 5 zł za wysyłkę 1 opony. Rozmiar 205/55/16.
      Gdzie kupowałeś ?
      Na allegro od tego użytkownika Link . Już do mnie jadą jutro powinny być. Made in skąd powinny być Conti ?

      Komentarz


      • Zamieszczone przez raga
        Generalnie zimówki na suchej nawierzchni są pomimo niskich temperatur mniej bezpieczne niż ich letnie odpowiedniki. Moim zdaniem wymiana opon na zimowe z początkiem października jest lekko przesadzona i niczym nie umotywowana. W prawdzie spotyka się opinie o zmianie opon w przypadku eksploatacji pojazdu w warunkach temp. niższej od 10C, niemniej specjaliści z branży motoryzacyjnej często podkreślają, iż do tej zasady należy odnosić się z dystansem. Dlatego uważam, że na opony zimowe można się prewencyjnie zdecydować najwcześniej w 3 dekadzie miesiąca października, a w ostateczności w momencie pierwszych prognoz opadu śniegu.
        zależy na czym jeździsz w lato, moje już przy tych temperaturach sprawdzają się średnio, ABS ma co robić, trakcja słaba, są po prostu twarde jak kamień, taki ból używania "haj performans"... tak na prawdę to przydałby mi się trzeci komplet jakichś przejściówek :?

        Zamieszczone przez raga
        Widzę, że polecacie w głównej mierze opony z najwyższej półki na które nie koniecznie każdego stać
        e tam, ja savę polecam
        saport techniczny baj DGW
        była BKD+DSG '05 120kkm
        była BXE '08 190kkm
        no i nie ma :-)

        Komentarz


        • Zamieszczone przez MINIO_STW
          A powiedzcie czy ktos z was przymierza sie do zalozenia Michelin Alpine A4 do siebie.
          Były brane pod uwagę ale odpadły z powodu tego, że nowość i tak naprawdę nie ma o nich jeszcze żadnych informacji.

          Komentarz


          • szkoda, na czym jeżdzisz teraz? też F1 assymetric?
            1.8T AGU L&K

            2.0TDI BKD ELEGANCE

            TOYOTA LAND CRUISER J95

            Komentarz


            • opony oponami a jakie felgi....fabrycznie mam (gumy) 195/65/15 ...czy beda pasowaly felgi
              np od Audi czy VW ? na co zwracac uwage....zastanaiam sie nad używanymi albo sciagne te co mam i na lato zaloze je na alu ...
              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=81807
              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...ghlight=likoss
              http://www.jiu-jitsu-gruppe-heinrich-jansen.de/

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Maru 123
                szkoda, na czym jeżdzisz teraz? też F1 assymetric?
                yhy
                dzisiaj u mnie przymrozek :shock:
                saport techniczny baj DGW
                była BKD+DSG '05 120kkm
                była BXE '08 190kkm
                no i nie ma :-)

                Komentarz


                • Mi dzis tylna szyba zamarazła :diabelski_usmiech
                  Asfalt tez szału nie robił, taże chyba już czas panowie
                  Kiedyś O1 1.8T , Później O2FL 1.6 Fabia II 1.9 TDi, teraz Rapid 1.2 TSI 110 km

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez rkb
                    Asfalt tez szału nie robił, taże chyba już czas panowie
                    też zależy kto się kiedy porusza, jednak wczoraj w ciągu dnia było całkiem ciepło...
                    ja mam przerąbane bo startuje jak jest przymrozek a wracam jak jest 15 stopni
                    saport techniczny baj DGW
                    była BKD+DSG '05 120kkm
                    była BXE '08 190kkm
                    no i nie ma :-)

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez szkoda
                      Zamieszczone przez rkb
                      Asfalt tez szału nie robił, taże chyba już czas panowie
                      też zależy kto się kiedy porusza, jednak wczoraj w ciągu dnia było całkiem ciepło...
                      ja mam przerąbane bo startuje jak jest przymrozek a wracam jak jest 15 stopni
                      Ja tak samo, jak wracam z roboty albo gdzies jade po poludniu to dbam o oponki jak Jenson Button :lol:
                      Kiedyś O1 1.8T , Później O2FL 1.6 Fabia II 1.9 TDi, teraz Rapid 1.2 TSI 110 km

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez rkb
                        Mi dzis tylna szyba zamarazła :diabelski_usmiech
                        Asfalt tez szału nie robił, taże chyba już czas panowie
                        IMO jeszcze nie - przed nami jeszcze duzo deszczowych dni z temperatura ok. 5-10 stopni a w takich warunkach zimowki nie wyrabiaja.

                        Komentarz


                        • Dla tych co się pytali doszły do mnie oponki od tego użytkownika Link teraz widzę ma je za 333 zł za sztukę Conti TS830.

                          Mój dot to na obu 2810, Made in France. Wysyłka ekspresowa płaciłem poprzez Płacę z Allegro.

                          Komentarz


                          • Wchodzę w temat,

                            Ja w tym tygodniu kupiłem używki z 2006r. SEMPERIT Speed-Grip 195/65R15 91T z bieżnikiem na wszystkich ponad 8 mm w idealnym stanie. Wg zapewnień sprzedawcy były przez cały czas składowane w odpowiednich warunkach i tak w rzeczywistości wyglądają. Zapłaciłem za nie 240 PLN.
                            Mam nadzieję, że to był dobry strzał :lol:
                            Co o tym sądzicie koledzy :?:
                            Jest OIIFL 1.4 TSI + DSG7, Elegance.

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez drgranatt
                              Wchodzę w temat,

                              Ja w tym tygodniu kupiłem używki z 2006r. SEMPERIT Speed-Grip 195/65R15 91T z bieżnikiem na wszystkich ponad 8 mm w idealnym stanie. Wg zapewnień sprzedawcy były przez cały czas składowane w odpowiednich warunkach i tak w rzeczywistości wyglądają. Zapłaciłem za nie 240 PLN.
                              Mam nadzieję, że to był dobry strzał :lol:
                              Co o tym sądzicie koledzy :?:
                              skoro to cena za całość to całkiem niezły, oby nie były jednak jakieś felerne z powodu wieku.
                              saport techniczny baj DGW
                              była BKD+DSG '05 120kkm
                              była BXE '08 190kkm
                              no i nie ma :-)

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez xplo
                                Dla tych co się pytali doszły do mnie oponki od tego użytkownika Link teraz widzę ma je za 333 zł za sztukę Conti TS830.

                                Mój dot to na obu 2810, Made in France. Wysyłka ekspresowa płaciłem poprzez Płacę z Allegro.
                                Tak z ciekawości - dostałeś " karta klubowa z ASSISTANCE GRATIS do każdego kompletu !!! " ?
                                Pytam, ponieważ kupiłem oponki w tej hurtowni i karty nie było - nie zależy mi na niej, ale pytam tak z ciekawości ...
                                Oponki są oki ...
                                Czekają na zimne dni ...

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez Set
                                  karta klubowa
                                  :shock: :szeroki_usmiech
                                  saport techniczny baj DGW
                                  była BKD+DSG '05 120kkm
                                  była BXE '08 190kkm
                                  no i nie ma :-)

                                  Komentarz


                                  • Panowie czy moglibyście doradzić mi które oponki na zimę kupić :idea:
                                    Good Year Ultra Grip 7+,
                                    Nokian WR G2,
                                    Rozmiar 205/55 R16 91H
                                    Czytałem różne opinie na innych forach :roll: ale nikt mi nie doradził tak jak wy potraficie
                                    Jest Peugeot 407SW 2.0HDI 140KM
                                    W rodzinie-Octavia I 1.6 102KM+lpg

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez olsze
                                      Czytałem różne opinie na innych forach :roll:
                                      różne?!
                                      przecież WSZYSCY polecają UG7 :!:
                                      idź za głosem ludu :idea:
                                      saport techniczny baj DGW
                                      była BKD+DSG '05 120kkm
                                      była BXE '08 190kkm
                                      no i nie ma :-)

                                      Komentarz


                                      • a ja się waham między GY UG7+ vs Conti TS830
                                        O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez Mihau
                                          a ja się waham między GY UG7+ vs Conti TS830
                                          po nadchodzącej zimie będzie można więcej powiedzieć, mnie przekonały TESTOWE dane o ich żywotności, jeśli są prawdziwe to kobitka w civicu będzie je ujeżdżać do sprzedaży auta mniej więcej
                                          saport techniczny baj DGW
                                          była BKD+DSG '05 120kkm
                                          była BXE '08 190kkm
                                          no i nie ma :-)

                                          Komentarz


                                          • No ja już 3 sezon na UG7+ i jestem bardzo zadowolony.

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez Mihau
                                              a ja się waham między GY UG7+ vs Conti TS830
                                              Polecam GY UG7+ są najlepsze w każdych warunkach pogodowych. Miałem już UG5, UG6,UG7, UG7+ i żadne mnie nie zawiodły.

                                              Seat Leon ST FR by mirek_p11

                                              Fotki
                                              Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                                              Fotki

                                              Komentarz


                                              • Ja w tym roku będę śmigał na PIRELLI SottoZero 2 w rozm. 205/55/16 H
                                                Zobaczymy jak to będzie w zimę, chciałem kupić GY UG7+ ale czytałem ze potrafią robić się coraz głośniejsze z zwiększającym się przebiegiem jak to na jodełkę przystało

                                                Komentarz


                                                • Toście mnie przekonali
                                                  jutro zamawiam

                                                  [ Dodano: Czw 07 Paź, 10 19:39 ]
                                                  jeszcze jedno pytanie,
                                                  zamówić indeks T (do 190km/h) czy H (do 210km/h). słyszałem, że im wyższy indeks tym twardsze ścianki opony :roll:
                                                  O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez Mihau
                                                    Toście mnie przekonali
                                                    jutro zamawiam

                                                    [ Dodano: Czw 07 Paź, 10 19:39 ]
                                                    jeszcze jedno pytanie,
                                                    zamówić indeks T (do 190km/h) czy H (do 210km/h). słyszałem, że im wyższy indeks tym twardsze ścianki opony :roll:
                                                    Obecnie mam H bo w Skodzie powiedzieli mi że podczas dzwona mogą być problemy z wypłaceniem ubezpieczenia.

                                                    Seat Leon ST FR by mirek_p11

                                                    Fotki
                                                    Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                                                    Fotki

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X