Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

OPONY zimowe - temat zbiorczy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez unicestwiacz_wszechrzeczy Zobacz wpis
    Nie kumasz czaczy (czyli kontraktowości regionalnych).

    Zresztą, idealnie pasuje taka postawa do twoich wyborów auta, opon i pewnie całokształtu wyborów.
    Mieszanie opon auta piwa i całokształtu wyborów to już za dużo. <CMOK>
    Mój czarnuch
    http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...h-musampa-2018

    Komentarz


    • Lol myślałem że to wątek o oponach

      Mam do wyboru takie modele które z nich polecacie ??

      195/65R15 DĘBICA FRIGO HP2 2017r WA-WA

      195/65R15 FULDA MONTERO 3 2018r.

      195/65R15 SEMPERIT SPEED-GRIP

      195/65R15 BRIDGESTONE LM001 EVO 91T

      195/65R15 PIRELLI CINTURATO WINTER 2018r

      195/65R15 MICHELIN ALPIN 5

      Komentarz


      • Z tego wziąłbym alpiny.

        Komentarz


        • Pirelli albo Michelin bo to polka premium, ja te pirelki wyrwalem za 784zl u ziomka w hurtowni.

          Komentarz


          • Alpin 5 mają dobre opinie.
            pozdrawiam - Darek

            Komentarz


            • Jakoś nikt nie pisze o oponach Goodyear ultra grup, sam jeżdżę na UG8, przedtem na wcześniejszych generacjach tych opon i zawsze byłem zadowolony z zimówek tej firmy. Czy ktoś użytkuje najnowszy model i jak ocenia zimowe Goodyear'y?

              Komentarz


              • A mnie interesuje na czym jeździ unicestwiacz to nie tamto nie. Jak Kleber HP3 słabo wygląda to ciekaw jestem fajniejszego wzoru

                Swoją drogą chwalić Alpiny a hejtować Klebera to trochę śmieszne jak mówi się o wzorach bo są prawie identyczne

                Ostatnio edytowany przez bo86bo; 39487.
                Champ20ns!

                Komentarz


                • na sankach
                  Mój czarnuch
                  http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...h-musampa-2018

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez bo86bo Zobacz wpis
                    A mnie interesuje na czym jeździ unicestwiacz to nie tamto nie. Jak Kleber HP3 słabo wygląda to ciekaw jestem fajniejszego wzoru
                    Nie pisałem o tych oponach - czytaj dokładnie!

                    Tydzień temu założyłem quatrac 5. To będzie ich trzeci sezon.

                    Komentarz


                    • a ja polecam dębicę, może za ciche nie są, ale w śniegu dają bardzo dobrze sobie radę przez budowę bieżnika.

                      Komentarz


                      • ten alpin 5 zwalił bieżnik z UG mam wrażenie. jakiś wczesniejszych. kiedyś miałem chyba 3 lub 4, to był identyczny bieżnik....
                        jak są nowe to ok, ale potem na tego typu bieżniku wyłazi zużycie szybko w śniegu, bo jest dość drobny.....

                        Komentarz


                        • Zwalanie bieżnika tanich opon ze starych opon drogich to powszechna praktyka wewnątrzkoncernowa. Ale żeby michelin od goodyeara zwalił to nietypowe.

                          Ta "legendarna" śniegowa dębica to raczej nie frigo 2, tylko frigo 1/directional, taka:

                          Komentarz


                          • te też kiedyś miałem w Corsie, ale chodzi mi właśnie o 2, mam takie i super w śniegu idą też (poglądowo link, to nie reklama, żeby nie było):
                            Dębica Frigo 2 205/55 R16 91 T 71 dB | Darmowa dostawa | SklepOpon

                            Komentarz


                            • Tylko śnieg rzadko bywa, tak ze 2 tygodnie na cały okres używania "zimówek"...

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez unicestwiacz_wszechrzeczy Zobacz wpis
                                Zwalanie bieżnika tanich opon ze starych opon drogich to powszechna praktyka wewnątrzkoncernowa. Ale żeby michelin od goodyeara zwalił to nietypowe.

                                Ta "legendarna" śniegowa dębica to raczej nie frigo 2, tylko frigo 1/directional, taka:

                                Tylko kopny śnieg a tragedia na mokrym, wiem bo mam.

                                A z budżetowych aktualna frigo 2 nie jest zła ale jeśli jest w rozmiarze to lepiej wybrać Debice HP2 i najlepiej z odlewni w rajchu
                                Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                Komentarz


                                • Zależy kto gdzie mieszka, u mnie śniegu jest zawsze pod dostatkiem i drogi o niskim standardzie utrzymania zimowego
                                  Dębica frigo 2 to też zwalony wzór z innych opon:
                                  1 seria to wzór z GY UG5
                                  obecna seria to wzór z Savy Eskimo, jednak moim zdaniem mieszanka Debicy jest bardziej miękka.
                                  O1-->O3--> ?

                                  Komentarz


                                  • Do premium robią nowe bieżniki, a do tańszych kopiują stare z premium. Taki system działa. A mieszanki (w danym okresie czasu) są do wszystkich te same, bo innych nie opłaca się robić. Koszt produkcji każdej opony jest identyczny (trzy lata temu to było około 70 zł). Mieszkam w mieście oponiarskim, moja rodzina tam pracowała długimi latami, i ja też (krótko i nie przy produkcji). Smród z fabryki opon regularnie wącham na swoim osiedlu, które jest tuż za płotem.
                                    Ostatnio edytowany przez ; 44763.

                                    Komentarz


                                    • Dużo dobrego o tych słyszałem więc się chyba na te zdecyduje.

                                      195/65R15 DĘBICA FRIGO HP2 2017r WA-WA

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez modoc007 Zobacz wpis
                                        Dużo dobrego o tych słyszałem więc się chyba na te zdecyduje.

                                        195/65R15 DĘBICA FRIGO HP2 2017r WA-WA
                                        Jeśli to stara opona co przeleżała zgnieciona w słońcu całe lato to powinna być bardzo tania.
                                        Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                        Komentarz


                                        • Porownanie rozmiarow opon zimowych:
                                          Soll man besser schmale oder breite Winterreifen kaufen?

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez Sebastian_M26 Zobacz wpis

                                            Jeśli to stara opona co przeleżała zgnieciona w słońcu całe lato to powinna być bardzo tania.
                                            Nope u gościa zmieniamy gumki ja i moi znajomi wszystko trzyma w magazynie. Nic na kupie na dworzu.

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez unicestwiacz_wszechrzeczy Zobacz wpis
                                              Smród z fabryki opon regularnie wącham na swoim osiedlu, które jest tuż za płotem.
                                              Osiedle masz za płotem? czy fabryke ? -MAMY CIE ))
                                              Ostatnio edytowany przez Musamp; 46603.
                                              Mój czarnuch
                                              http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...h-musampa-2018

                                              Komentarz


                                              • Z tego co wiem z mieszanką to racja może być- jak linia produkcyjna jest ta sama to zatrzymanie linii na zmiane mieszanki to ...sporo czasu. Czas to "piniundz" więc...
                                                Mój czarnuch
                                                http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...h-musampa-2018

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez Musamp Zobacz wpis
                                                  jutro zobaczę na mokrym - na śnieg muszę poczekać - ale też napisze co myślę.
                                                  NO to Pada 2 dni czy 3 może. Co do opon - temp 3-10 stopni - mam wrażenie, iz trochę odpływają jednak i bieżnik się "rozkłada na miękko". Ale generalnie...opona daje radę - nie ma się do czego przyczepić. Wprawdzie nie robiłem hamowania na sztorc ale....może jutro
                                                  Mój czarnuch
                                                  http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...h-musampa-2018

                                                  Komentarz


                                                  • Witajcie, bedzie to moj 1 post na forum.

                                                    Chciałbym podpiąć się pod ten gorący temat jakim jest zakup opon zimowych.
                                                    Ze wzgledu na to że po kupnie auta dostalem oponki Zeentex chcialbym je wymienic na coś bardzo dobrego. Nie chce oszczedzać ( nie to zebym byl jakiś bufonem) chodzi tu o bezpieczenstwo. Dużo sie poruszam po mieście Legionowo/ Warszawa i wypad do teściow w okolice Rawy Maz.
                                                    Rozmiar jaki mnie interesuje to 225 / 45 / 17 wzmacniana z rantem. Na początku bralęm pod uwage tylko Continentala TS860, dziś troszeczke to się rozszerzyło do Dunlop Winter Sport oraz GoodYear UG Perf. G1. Co mnie tylko zaniepokoilo to kraj z produkcji z danej opony, chodzi tu najbardziej o Continentala Rumunia lub Czechy. Dunlop - Niemcy, Goodyear niemcy/francja.... Teraz pytanie czy jest sens patrzec na kraj z ktorego jest produkowana opona? Czy ktos ma i moze wyrobil sobie opinie na temat danej opony? Co tak naprawdę warto kupić.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X