Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

OPONY zimowe - temat zbiorczy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Poniżej krótkie podsumowanie dotyczące opon ( raczej wyższa półka ) . Poprzeglądałem strony z opiniami i z ofertami i wychodzi mi, że będę wybierał dla 205/55 R16 91h ( najlepiej z rantem ochronnym ) z następujących propozycji:
    1/ Continental Winer Contakt TS 860 - 379,00 zł - 1 miejsce w 2018 w: ADAC; TCS , AutoExpres i inne
    2/ Goodyear Ultra Grip 9 - 351,00 - 2 miejsce w 2018 w ADAC; TCS i inne
    3/ Dunlop Winer Sport 5 - 350,00 ( Polska 2019 r ) - 3 miejsce w 2018 w: ADAC; TCS
    4/ Nexen Winguard SnowG WH2 - ( Korea Płd. 2019 r ) - 223,00 - bardzo dobra cena, niezłe miejsce ADAC 2018 - 6 ( dobry stosunek ceny do jakości )
    5/ Nokian WR D3 - 282,00 zł - najwięcej opinii użytkownika ( ponad 1300 i w większości pozytywne ! ), warto rozważyć
    6/ Nokian WR D4 ( 2018 ) - 308,00 zł ( ponad 800 opinii użytkownika w większości pozytywne )
    Zobaczymy co mi zaproponuje mój mechanik.
    jmors44

    Komentarz


    • pominąłeś Bridgestone Blizzak LM005 ? Bridgestone Blizzak LM005 205/55 R16 91 H » Oponeo
      Podobno są bardzo dobre

      Komentarz


      • Koledzy... mam możliwość odkupienia opon 205/55/16 91H Goodyear Ultragrip 8, nieużywane ale ich DOT to 3917. Opony kupione zostały niespełna miesiąc temu, nie były zakładane na koła.

        Cena to 900 zł.

        Jak myślicie, warto?

        Czarna RSka: http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...-bwa-by-hering

        Komentarz


        • Zamieszczone przez paryzanin Zobacz wpis
          pominąłeś Bridgestone Blizzak LM005 ? Bridgestone Blizzak LM005 205/55 R16 91 H » Oponeo
          Podobno są bardzo dobre
          Na razie nie ma śniegu ale przejechałem na tych oponach w deszczu i po suchym ponad 1800 km już (225/45/18) i spisują się bardzo dobrze. Mimo nominalnej głośności 72dB nie słychać ich za bardzo.

          Komentarz


          • Zamieszczone przez djhering Zobacz wpis
            Koledzy... mam możliwość odkupienia opon 205/55/16 91H Goodyear Ultragrip 8, nieużywane ale ich DOT to 3917. Opony kupione zostały niespełna miesiąc temu, nie były zakładane na koła.

            Cena to 900 zł.

            Jak myślicie, warto?
            co nowe to nowe, ja bym poszedł w te blizzaki. Wyjdzie 300 zł drożej czyli de facto jedno tankowanie a za dwa lata bedziesz miał nadal swieże gumy. Do tego nominalnie lepsze.
            Powered by R-Performance

            Komentarz


            • Zamieszczone przez Ayu Zobacz wpis

              Na razie nie ma śniegu ale przejechałem na tych oponach w deszczu i po suchym ponad 1800 km już (225/45/18) i spisują się bardzo dobrze. Mimo nominalnej głośności 72dB nie słychać ich za bardzo.
              Do mnie już jadą )) tylko że ja wziąłem 205/55R16 bo chcę pół roku pojeździć na miękko a nie ciągle twardo na 17" )

              Komentarz


              • Zamieszczone przez djhering Zobacz wpis
                Koledzy... mam możliwość odkupienia opon 205/55/16 91H Goodyear Ultragrip 8, nieużywane ale ich DOT to 3917. Opony kupione zostały niespełna miesiąc temu, nie były zakładane na koła.

                Cena to 900 zł.

                Jak myślicie, warto?
                opony w zasadzie mają już połowę gwarancji producenta za sobą
                z 2-3 lata i mieszanka gumy zrobi się twarda i opon nie będę już takie dobre
                lepiej parę groszy dołożyć i kupić "świeże "

                Komentarz



                • opony w zasadzie mają już połowę gwarancji producenta za sobą
                  z 2-3 lata i mieszanka gumy zrobi się twarda i opon nie będę już takie dobre
                  lepiej parę groszy dołożyć i kupić "świeże "[/QUOTE]

                  Opony mają pełną piecioletnią gwarancję, która dla dwuletnich opon jest liczona od daty sprzedaży, a nie od daty produkcji. Warunki gwarancji Gwarancje producentów » Oponeo

                  Komentarz


                  • tak ale popytaj ludzi co siedzą w oponach mieszanka gumowa się starzeje
                    gwarancję dostajesz od dnia zakupu ale guma już leżała 2 lata i się starzeje

                    Komentarz


                    • zakupiłem oponki do mojej octavki !
                      zdecydowałem się na Dunlop Winter Sport 5 ( Polska 2019 r ) ze względu na bardzo dobre opinie użytkowników i ekspertów oraz ze względu na niski poziom hałasu a cenę też dostałem która mnie zadawala, warto szukać bo te opony można dostać np w Norauto już za 296,90 czyli zdecydowanie niżej niż w Oponeo !
                      zimy jeszcze nie ma ale jestem już gotów, djhering - ja bym kupił jednak z 2019 r dorzuć kaski i będziesz miał przez 4-6 lat temat z głowy a tak już za niecałe 2 miesiące opony będą rocznikowo już 3 letnie
                      jmors44

                      Komentarz


                      • Mam Dunlopki w wersji 4. Polecam. 5 na pewno będą nie gorsze. Ludzie chwalą.
                        pozdrawiam - Darek

                        Komentarz


                        • A czy ktoś z was jeździł na zimowych oponach od Kleber - mam tutaj na myśli Kleber Krisalp HP3. Druga opcja to Dębica np Dębica Frigo HP, które też ze specyfikacji wydają się być całkiem dobre.
                          Pytam w kontekście niniejszych opon: 404 Not Found

                          Chodzi o to, aby unikać takich sytuacji w których auto będzie miało problem z wyjechaniem z zaśnieżonego parkingu, z podjazdem pod jakieś wznieśnie lub ze zjazdem z wzniesienia.

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez orlean Zobacz wpis
                            Druga opcja to Dębica np Dębica Frigo HP, które też ze specyfikacji wydają się być całkiem dobre.
                            Pytam w kontekście niniejszych opon: 404 Not Found

                            Chodzi o to, aby unikać takich sytuacji w których auto będzie miało problem z wyjechaniem z zaśnieżonego parkingu, z podjazdem pod jakieś wznieśnie lub ze zjazdem z wzniesienia.
                            Mam Dębicę HP - na śniegu jest bardzo dobra - wjedziesz wszędzie, ale na suchym, albo wyłącznie mokrym asfalcie jest średnio.

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez orlean Zobacz wpis
                              A czy ktoś z was jeździł na zimowych oponach od Klebe
                              Ja - Chodzi o to, aby unikać takich sytuacji w których auto będzie miało problem z wyjechaniem z zaśnieżonego parkingu, z podjazdem pod jakieś wznieśnie lub ze zjazdem z wzniesienia. nie będzie
                              Mój czarnuch
                              http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...h-musampa-2018

                              Komentarz


                              • Bierz Klebera. Jeżdżę na nich 4 lata super guma

                                Komentarz


                                • Które opony w rozmiarze 195/65R15 91T możecie mi polecić? Do octavi 2 1.6 mpi z gazem
                                  np. na oponeo goodyear ultra grip 9+ 91T E B 72db za 211zł
                                  lub
                                  Nokian WR D4: 91T C B 69db za 195zł (dostawa 02.12 lol)
                                  lub
                                  Nokian wr snowproof 91T C B 69db
                                  lub
                                  Debica frigo hp2 91T C C 71db

                                  Tak się zastawiam czy warto dopłacić do opon wzmacnianych czyli xl lub z większym indeksem prędkości maksymalnej?
                                  Co można zyskać wybierając zdecydowanie droższą oponę? np. XL Bo różnica w cenie jest duża.

                                  Komentarz


                                  • Kleber HP3

                                    Komentarz


                                    • Michelin Alpin 6

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez Pawcioo Zobacz wpis
                                        Które opony w rozmiarze 195/65R15 91T możecie mi polecić? Do octavi 2 1.6 mpi z gazem
                                        np. na oponeo goodyear ultra grip 9+ 91T E B 72db za 211zł
                                        lub
                                        Nokian WR D4: 91T C B 69db za 195zł (dostawa 02.12 lol)
                                        lub
                                        Nokian wr snowproof 91T C B 69db
                                        lub
                                        Debica frigo hp2 91T C C 71db

                                        Tak się zastawiam czy warto dopłacić do opon wzmacnianych czyli xl lub z większym indeksem prędkości maksymalnej?
                                        Co można zyskać wybierając zdecydowanie droższą oponę? np. XL Bo różnica w cenie jest duża.
                                        Jakie dystanse robisz? I gdzie jeździsz? Miasto, trasa?

                                        Komentarz


                                        • A jak u Was z ząbkowaniem opon zimowych i jakie macie objawy? U mnie pojawiło się od ok. 2 lat lekkie drganie odczuwalne na podłodze w czasie jazdy, na kierownicy jeżeli już to raczej minimalne i auto jedzie prosto. Raczej tego nie było w okresie wcześniejszym. Felgi raczej proste. Nie wiem czy drganie pochodzi od kół przednich czy od tylnych. Wyważenie nic lub niewiele daje. Co prawda opony nadają się do wymiany ze względu na wiek 8 lat, choć bieżnik ma ok.7 mm, brak widocznych uszkodzeń i pęknięć. Koła zamieniane miejscami co sezon (przód-tył). Nie wiem czy jest szansa aby się wyrównały żeby je dojechać. Poza tym ruszanie, jazda na mokrym czy suchym, hamowanie bez jakichkolwiek uwag. Continental 830 zimowe z bieżnikiem kierunkowym. Na letnich oponach z innym kompletem felg drgania nie występują.

                                          Komentarz


                                          • Jeżeli opona jest wyząbkowana to albo felgi krzywe ale coś z zawieszeniem

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez Sony Zobacz wpis
                                              Continental 830 zimowe z bieżnikiem kierunkowym. Na letnich oponach z innym kompletem felg drgania nie występują.
                                              a czy niektóre opony nie mają tendencji do ząbkowania? Kiedyś chyba gdzieś czytałem, że tak może być.
                                              pozdrawiam - Darek

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez Dave Zobacz wpis

                                                Jakie dystanse robisz? I gdzie jeździsz? Miasto, trasa?
                                                70% miasto, ok 12tyś rocznie.
                                                Na jaki okres czasu? Jak najdłużej obecne są z 2012r., Grubość bieżnika ok. 5-6mm, mimo to guma stwardniała, i na śniegu zachowały się jak letnie:Bridgestone Blizzak LM32
                                                Ostatnio edytowany przez Pawcioo; 29104.

                                                Komentarz


                                                • Kleber HP3

                                                  Komentarz


                                                  • Ja ostatnio przydziadowałem i kupiłem takie:

                                                    ]"]404 Not Found
                                                    Puki co nie ma lipy. Trzymają raczej ok na suchym i mokrym asfalcie. Jeszcze nie próbowałem na śniegu i w głębokich kałużach.
                                                    Z plusów oprócz ceny to to że są bardziej komfortowe na dziurach.
                                                    Co do minusów to czasem je słychać przy wolnej jeździe tak poniżej 60km/h choć nie jest to jakieś straszne.
                                                    No i grafika na ściance bocznej ma prezencje jak z jakiejś nalewki.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X