Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

OPONY zimowe - temat zbiorczy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    U mnie w tym roku standardowo na obu Szkodnikach będą Pirelli SottoZero. Na mokrym i na śniegu - rewelacja.

    Komentarz


    • #52
      Zamieszczone przez Nematode
      Czy brać 16" stalowe i się nie bawić? Czy brać alusy? Jeśli tak to 16" czy 17"?
      Ja bym wziął stalowe bądź aluminiowe 16". Stop nie ma największego znaczenia - kto co lubi - a powłoki lakierów na alu są już odpowiednio wytrzymałe. A większy rozmiar poza wysoką ceną nie wnosi wiele dobrego w przypadku zimówek...

      Komentarz


      • #53
        Po co zmieniać w zimę alufelgi na felgi stalowe ??
        Ja się przekonałem po co jak rozwaliłem w zimę alu na dziurze :diabelski_usmiech

        Komentarz


        • #54
          Zamieszczone przez firmek
          Ja jakos nie wierze w cos takiego jak wywazenie dopiero co zalozonej na felge opony.
          ja nie mówię o niewyważaniu w ogóle, tylko o bezsensownym zdejmowaniu i zakładaniu nowych ciężarków co sezon.

          Zamieszczone przez laurin
          Ja się przekonałem po co jak rozwaliłem w zimę alu na dziurze
          a jak rozwalisz w lecie :?: :szeroki_usmiech
          saport techniczny baj DGW
          była BKD+DSG '05 120kkm
          była BXE '08 190kkm
          no i nie ma :-)

          Komentarz


          • #55
            Ja zakupiłem w styczniu tego roku GY UG7+ i jestem bardzo zadowolony.
            Cena też była super , jak ktoś z Poznania i okolic to mogę polecić gdzie.
            Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

            Komentarz


            • #56
              Nematode, ja mam Mondeo ST220 i tez się zastanawiałem co zakładać.. i w końcu kupiłem nowe 17". Jak przyłożyłem 16stki stalowe to porażka... niedosyć że małe to i jeszcze brzydkie.
              Tak więc jak wolisz, ale ja teraz już szukam opon 225/45

              a felgę można tak samo zniszczyć latem jak i zimą. Dla mnie wygląd się liczy i auto na stalówkach wygląda źle IMO .
              Opel Vectra 1.6 16V --> Skoda Octavia I 1.9 TDI ALH+ --> Skoda Octavia I 1.9 TDI ASZ+ --> Ford Mondeo ST220 3.0V6 --> Skoda Octavia II 2.0 TDI BKD -->Vectra C OPC 2.8T -->Mitsubishi Lancer X 2.0DI-D --> Skoda Octavia 2 FL -->Renault Laguna III GT 2.0dci-->obecnie Toyota Auris IIFL Hybrid i Ford Focus MK3

              Komentarz


              • #57
                Zamieszczone przez laurin
                Po co zmieniać w zimę alufelgi na felgi stalowe ??
                Ja się przekonałem po co jak rozwaliłem w zimę alu na dziurze :diabelski_usmiech
                ja w zeszłym sezonie przywaliłem bokiem koła w krawężnik - ot takie świrowanie i złe wyczucie przyczepności :szeroki_usmiech stalówka do klepania - koszt 15zł, z alu kieszeń by poczuła znacznie mocniej :wink:
                Garret

                -----------
                Była OI 1.9TDI AXR 144KM/306,9Nm by Ali... jest 1.8 TSI Scout, 217KM/348Nm by Ali :-)

                Komentarz


                • #58
                  ja przez 3 czy 4 sezony używałem FULDA Kristall Montero 2 sprawowały się dobrze niska ścieralność, dobrze radzą sobie w głębokim śniegu. Przyszedł czas na zmianę i wybór padł na Continental ContiWinterContact TS 830 - już kupione. W służbowym samochodzie mam Goodyear UltraGrip + - dobra opona tylko szybko się ściera.

                  Komentarz


                  • #59
                    Zamieszczone przez Garret
                    stalówka do klepania - koszt 15zł, z alu kieszeń by poczuła znacznie mocniej :wink:
                    Alu ze spawaniem (bo pękła oczywiście) 180 pln z wyważeniem - średnia przyjemność... :evil:

                    Komentarz


                    • #60
                      Ciekawe jak to jest z tymi oponami :roll: Sava S3 w rozmiarze 185/60R14 zamyka tabelę w teście organizacji, która moim zdaniem robi testy najbardziej sensowne. A z drugiej strony szkoda jest najwyraźniej zauroczony :wink: tymi gumami

                      Komentarz


                      • #61
                        Zamieszczone przez fernando
                        A z drugiej strony szkoda jest najwyraźniej zauroczony :wink: tymi gumami
                        kwestia rozmiaru, teraz już nie ma tego testu na ADAC, ale w naszym rozmiarze 195/65/15 była na pierwszym miejscu w teście "tańszych" opon, po przeanalizowaniu wyników i porównaniu z wynikami opon "normalnych" wyszło mi na to, że im w niczym nie ustępuje w warunkach zimowych osiągając noty takie jak najlepsze w stawce a ustępuje w warunkach niezimowych -> np. na suchym.
                        kupiłem bo byłem pod ścianą i potrzebowałem coś taniego na "już" i tak zostało i jestem naprawdę zauroczony :serduszka:
                        właśnie w tej chwili przyniosłem sobie 2 nówki z bagażnika

                        [ Dodano: Sro 01 Wrz, 10 21:40 ]
                        notabene letnie GY, którymi również jestem zauroczony zamykają stawkę wśród 19, w teście, na który się ostatnio natknąłem, nie pamiętam gdzie :szeroki_usmiech
                        saport techniczny baj DGW
                        była BKD+DSG '05 120kkm
                        była BXE '08 190kkm
                        no i nie ma :-)

                        Komentarz


                        • #62
                          To teraz rozumiem. Zawsze mnie to dziwiło, że taki sam model opony w zależności od rozmiaru może tak bardzo przemieścić się w tabelach jednego "testera"... Bo rozumiem, jak są jakieś zmiany między oponami konkurującymi ze sobą bezpośrednio, ale z ostatniego miejsca "awansować" na samą górę - tego nie zrozumiem :roll:

                          Komentarz


                          • #63
                            w ogóle, to znowu mi się mały składzik robi...



                            człowiek całe życie w garażu mieszka :lol:
                            saport techniczny baj DGW
                            była BKD+DSG '05 120kkm
                            była BXE '08 190kkm
                            no i nie ma :-)

                            Komentarz


                            • #64
                              Zamieszczone przez szkoda
                              człowiek całe życie w garażu mieszka :lol:
                              Ty po prostu działalność gospodarczą zaczynasz : sprzedaż opon
                              Martino
                              125 KM /272 Nm - to już było....
                              teraz jest duży "+"
                              dgw.esite.pl


                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=38246
                              -----------------------------------------------
                              PerfectService by DobryGrześWawa

                              Komentarz


                              • #65
                                :szeroki_usmiech
                                saport techniczny baj DGW
                                była BKD+DSG '05 120kkm
                                była BXE '08 190kkm
                                no i nie ma :-)

                                Komentarz


                                • #66
                                  Zamieszczone przez szkoda
                                  w ogóle, to znowu mi się mały składzik robi...
                                  To była taka prośba-apel: ludzie, zlitujcie się i niech ktoś wreszcie kupi te michały :szeroki_usmiech

                                  Komentarz


                                  • #67
                                    Zamieszczone przez fernando
                                    Zamieszczone przez szkoda
                                    w ogóle, to znowu mi się mały składzik robi...
                                    To była taka prośba-apel: ludzie, zlitujcie się i niech ktoś wreszcie kupi te michały :szeroki_usmiech
                                    dokładnie, a nie wykluczone, że przyjdą jeszcze dwie :lol:
                                    saport techniczny baj DGW
                                    była BKD+DSG '05 120kkm
                                    była BXE '08 190kkm
                                    no i nie ma :-)

                                    Komentarz


                                    • #68
                                      ja od siebie polece TS830 - przelatałem poprzednią zime - rewelacja w każdych warunkach
                                      http://www.elcal.pl/

                                      Komentarz


                                      • #69
                                        tutaj mam jeszcze poglądowe foto dla tych (a są tacy ), którzy myślą, że koła 17 cali są większe niż dajmy na to 15".
                                        przy okazji można bezpośrednio porównać sobie profil i szerokość opony, na przykładzie 225/45/17 vs. 205/60/15:



                                        saport techniczny baj DGW
                                        była BKD+DSG '05 120kkm
                                        była BXE '08 190kkm
                                        no i nie ma :-)

                                        Komentarz


                                        • #70
                                          ADAC rozpoczyna testy zimówek w tym roku 22 września. Wyniki mają być na przełomie paźd. / list. Źródła:
                                          Testy opon zimowych ADAC 2010/2011 - opony.com.pl
                                          Sklep z oponami – kup opony online » Oponeo
                                          Silnik R18A2.
                                          http://www.dadrl.org.uk
                                          http://www.lightmare.org

                                          Komentarz


                                          • #71
                                            sotto zero - dobre?
                                            ktos zdaję się chwalił?
                                            saport techniczny baj DGW
                                            była BKD+DSG '05 120kkm
                                            była BXE '08 190kkm
                                            no i nie ma :-)

                                            Komentarz


                                            • #72
                                              Ja chwaliłem. Mam na obydwu autach. Wcześniej miałem GY UG7 (bez plusa), Pirelli batożą :wink:

                                              Komentarz


                                              • #73
                                                Zamieszczone przez dudek_t
                                                Ja chwaliłem. Mam na obydwu autach. Wcześniej miałem GY UG7 (bez plusa), Pirelli batożą :wink:
                                                podziekował
                                                saport techniczny baj DGW
                                                była BKD+DSG '05 120kkm
                                                była BXE '08 190kkm
                                                no i nie ma :-)

                                                Komentarz


                                                • #74
                                                  Ja też kupię w tym roku GY UG 7+ lub Conti TS830 P i jakoś skłaniam się bardziej do Conti (tylko żeby cena była dobra).

                                                  Komentarz


                                                  • #75
                                                    Only Uniroyal Na 3 samochodach mam Uniroyale zarówno zimne jak ciepłe Tylko Szkodnik jeszcze na letnich beznadziejnych Brigdestonach się ostał :evil:
                                                    Życie zaczyna się po...wyżej 4 tyś obrotów

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X