Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

OPONY zimowe - temat zbiorczy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez zepter00
    t271828: to, że wylądowałeś w płocie to akurat jest twoja wina a nie opon-
    Byl to dosc stromy zjazd z parkingu, jechalem z najmniejsza mozliwa predkoscia - okolo 5 km/h. Zreszta jak napisalem moja opinia nie powstala na podstawie jednego incydentu tylko kilku sezonow.

    Komentarz


    • Zamieszczone przez igor33c
      Zamieszczone przez Karql
      Nawet nie chodzi o prędkości, ale H powinna być bardziej wytrzymała
      A co do prędkości to ja już kilka razy w tym roku latałem na zimówkach po 205-210 :diabelski_usmiech
      Dzięki za info, ale w sumie to z pedałem gazu wciśniętym w podłogę mój szkodnik nie pojechał nigdy więcej niż 190 km/h więc jest ok
      To masz coś z motorownią nie tak :diabelski_usmiech

      >>>moja srebrna kombi strzała<<<

      Komentarz


      • A co polecicie do VW Sharana 1,9 139km 4motion? Rozmiar 215/55 R16 93h XL. Coś dobrego ale 90% czasu jazdy to po Warszawie a tu prawie zawsze odśnieżone, 10% drogi polne w ogóle nie odśnieżone. Coś dobrego ale też ekonomicznego, a może taniej ( i wygodniej) by było kupić cztery stalówki R15?

        Polecano mi MICHELIN ALPIN A4 215/55R16 97H XL ale cena zabija.
        WT 45581Ciemnozielona Skoda Octvia I Sprzedana
        WT 514** Srebrny VW Sharan

        Komentarz


        • GY UG7

          Wczoraj zakładałem nówki GoodYear UltraGrip7 z zeszłorocznej wyprzedaży. Są to opony ze średniej półki, ale gumiarz strasznie marudził przy zakładaniu, ze krzywe. I faktycznie na wyważarce waliły na prawienowych felgach jak dzwon Zygmunta - było nawet 47g na jednym rancie. Sam nie wiem, może się sfiksowały w magazynie nie tak leżąc i trzeba będzie je doważać jak się "ułożą" albo GY też przeniósł produkcję do żółtych ludzików i te się dopiero uczą. Acha i gumki 4710, więc nie bardzo zleżane, a prowadzą się ładnie.
          Było:
          126p 1980
          Polonez Caro 1,5GLE 1991
          Fiat Uno 1,4 1995
          Polonez 1989 1,4Rover (SWAP)
          Fiat Palio Weekend 1,2 HL 1999
          Toyota Camry 3,0GX V6 1992
          Renault Scenic 1,9 dTi 2000
          Ford Fiesta 1,3 1998 (Pysi ;-)

          Jest:
          Skoda Octavia 1,2TSI Mint 2011
          Mondeo 1,8Ghia 1998 (młodego)

          Komentarz


          • setunia, przejedź z 300-500km niech trochę popracują i wyważ jeszcze raz. A jak chcesz mieć dobrze zrobione to przypilnuj, żeby odpowiednio ułożyli oponę ( "okręcili" w stosunku do felgi ) a nie rypali niepotrzebnie odważniki.
            Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
            Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

            Komentarz


            • tomwawa, bo to "słaby rozmiar" jest jeśli chodzi o ceny. Sprawdź jakie masz zamienniki dostępne, IMO powinno być coś taniej.

              Komentarz


              • Panowie miał ktoś kontakt z oponami firmy AVON (model ICE TOURING). Z racji tego, że ukradli mi fele z oponami na zime musiałem zakupić nowe. Zdecydowałem się na używki ze względu na cenę i muszę przyznać, że na razie oponki super. Ciche, dobrze trzymają na zakrętach jak i przy ruszaniu i hamowaniu, zobaczymy jak będą spisywać się na śniegu.
                Skoda Octavia II RS 2.0 Tdi BLACK MAGIC.
                Pozdrawiam Wszystkich klubowiczów!!!

                Komentarz


                • Zamieszczone przez setunia
                  GoodYear UltraGrip7
                  to nic innego jak debica frigo
                  Cała Polska woła z nami wyp...dalać z uchodźcami.

                  Komentarz


                  • tomwawa, masz niestandardowy rozmiar i dlatego taka cena, kup 205/55/16 i też będzie dobrze.

                    Zamieszczone przez paweł2
                    Zamieszczone przez setunia
                    GoodYear UltraGrip7
                    to nic innego jak debica frigo
                    A Frigo to nie jest przypadkiem UG5?
                    O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

                    Komentarz


                    • zgadza sie ug5 to frigo2,a ug7 to przyszle frigo 3.
                      Cała Polska woła z nami wyp...dalać z uchodźcami.

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez Mihau
                        tomwawa, masz niestandardowy rozmiar i dlatego taka cena, kup 205/55/16 i też będzie dobrze.
                        Nie do końca:

                        205/55R16 631,9 mm -11 mm -1,7 % <- w stosunku do tamtych, a to już jest sporo
                        Było: 117,5KM / 238,9 Nm
                        Jest: 144 KM / 301,4 Nm by CompSport

                        -> MOJA SKODA <-

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez kabanos
                          To masz coś z motorownią nie tak :diabelski_usmiech
                          Nie no chyba nie... motor jak dzwon chodzi, dokładnie to wycisnąłem z niego 189 km/h i to jest chyba jego Vmax

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez igor33c
                            motor jak dzwon chodzi,
                            I oby jak najdłużej

                            >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez igor33c
                              Zamieszczone przez kabanos
                              To masz coś z motorownią nie tak :diabelski_usmiech
                              Nie no chyba nie... motor jak dzwon chodzi, dokładnie to wycisnąłem z niego 189 km/h i to jest chyba jego Vmax
                              Kabanasowi chyba chodziło o to, że jazda TDI bez programu to grzech :diabelski_usmiech
                              W sumie ja przed programem wyciskałem 190-200 (mówię cały czas o licznikowych)
                              Było: 117,5KM / 238,9 Nm
                              Jest: 144 KM / 301,4 Nm by CompSport

                              -> MOJA SKODA <-

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez Karql
                                Zamieszczone przez igor33c
                                Zamieszczone przez kabanos
                                To masz coś z motorownią nie tak :diabelski_usmiech
                                Nie no chyba nie... motor jak dzwon chodzi, dokładnie to wycisnąłem z niego 189 km/h i to jest chyba jego Vmax
                                Kabanasowi chyba chodziło o to, że jazda TDI bez programu to grzech :diabelski_usmiech
                                W sumie ja przed programem wyciskałem 190-200 (mówię cały czas o licznikowych)
                                Karql racja

                                >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez kowal 2002
                                  setunia, przejedź z 300-500km niech trochę popracują i wyważ jeszcze raz. A jak chcesz mieć dobrze zrobione to przypilnuj, żeby odpowiednio ułożyli oponę ( "okręcili" w stosunku do felgi ) a nie rypali niepotrzebnie odważniki.
                                  Dobry pomysł. Ja kupiłem Fuldę Montero Cristall 3 i chyba jedną słychać trochę za bardzo. Ciężarków w ASO nawieszali mi jak na choince.

                                  Przy okazji mam wielką prośbę: zostały mi ,,luzem'' letnie standardowe opony zakładane w fabryce, wymyśliłem kupić alusy, np. coś takiego



                                  będzie się nadawało? Pewnie nie doczytałem na forum, proszę o wyrozumiałość i ew. radę.

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez nobody
                                    ..atchback/ii/1-6

                                    będzie się nadawało? Pewnie nie doczytałem na forum, proszę o wyrozumiałość i ew. radę.
                                    Jak najbardziej.
                                    A już myślałem, że "wrzucisz" jakiś link chińszczyzny z Allegro, a tu dobry wybór.
                                    Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez Sebastian_M26
                                      Zamieszczone przez nobody
                                      ..atchback/ii/1-6

                                      będzie się nadawało? Pewnie nie doczytałem na forum, proszę o wyrozumiałość i ew. radę.
                                      Jak najbardziej.
                                      A już myślałem, że "wrzucisz" jakiś link chińszczyzny z Allegro, a tu dobry wybór.
                                      Dzięki, a co chińszczyzny. to unikam jak ognia - nie tylko, jeśli chodzi o felgi Zresztą nie zdziwię, się, jeśli te ENZO są odlewane właśnie gdzieś w Chinach. Bo co teraz nie jest tam robione...

                                      Komentarz


                                      • Chińszczyzną ogólnie nazywam tanie, słabej jakości gó.no. Co nie oznacza, że w chinach nie można wyprodukować wzorowej jakości felgi z zastosowaniem najnowszej technologi i pokrytej super lakierem. Ale to wszystko zależy ile "producent" chce za taką felgę zapłacić i ile setek procent doliczyć do swojej marży, markując swoją nazwą.
                                        Szukając najlepszych stopów i najwytrzymalszej technologi, trzeba poszukać w Rosji...
                                        Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez Sebastian_M26
                                          Chińszczyzną ogólnie nazywam tanie, słabej jakości gó.no. Co nie oznacza, że w chinach nie można wyprodukować wzorowej jakości felgi z zastosowaniem najnowszej technologi i pokrytej super lakierem. Ale to wszystko zależy ile "producent" chce za taką felgę zapłacić i ile setek procent doliczyć do swojej marży, markując swoją nazwą.
                                          Szukając najlepszych stopów i najwytrzymalszej technologi, trzeba poszukać w Rosji...

                                          Komentarz


                                          • A ja dzisiaj założyłem 4 sztuki Barum Polaris 3 wyprodukowane w 22 tygodniu 2011. 195/65/15 made in Romania. Ale engineered by Continental.

                                            Zobaczmy co potrafią. W drugim aucie mam Sava S3 i są bardzo dobre, ale chciałem odmiany

                                            Przemek

                                            Komentarz


                                            • Panowie mam pytanie do właścicieli nowych GOODYEARów ULTRA GRIP 7 7+ albo 8.
                                              Jaka jest wysokość bieżnika fabrycznie nowych opon?

                                              Komentarz


                                              • ogumienie na zime

                                                witam

                                                jako ze od niedawna mam Skode Octavie 1 '01 mam prosbe o pomoc.

                                                jaka stalówke przedewszystkim o parametry i o oznaczenia mi chodzi bym złej nie kupił i

                                                pieniędzy w błoto nie wyrzucił. i jaka opone do tego dopasować

                                                Komentarz


                                                • jojojoziom, Ziom, myślałem, że ruszysz trochę googlami i forum...
                                                  6x14 - 175/80 R14
                                                  6x14 - 175/80 R14
                                                  6x14 - 195/65 R15
                                                  6x15 - 195/65 R15
                                                  6,5x15 - 205/60 R15
                                                  6,5x15 - 205/60 R15
                                                  6,5x16 - 205/55 R16
                                                  6,5x1 - 205/55 R16
                                                  6,5x16 - 205/55R16
                                                  ET felgi - zależy jaki sobie założysz rozmiar a opony zależne od budżetu to kupisz Dębicę, GY, Conti, Toyo... etc.
                                                  Tabele z rozmiarami opon i felg oraz ich zamienniki znajdziesz np. tutaj: 403 Forbidden
                                                  Powodzenia.

                                                  Komentarz


                                                  • Ja drugi sezon śmigam na kleberach krisalp HP2 205-60-16 - i na przebijanie się przez miejskie dziury i korki są OK.
                                                    Dig Dug - zimą na zimówkach latem na letnich. Po zimie oglądam jak wygląda bieżnik i tu zależy (ogólnie jeśli mają poniżej 2mm do punktu pomiaru to zostawiam w prezencie wulkanizatorowi i szukam nowych).

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X