Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

OPONY zimowe - temat zbiorczy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Panowie obecnie mam już 9 letnie zimówki Kumho I'zen XW KW17 185/65 R15 88T. Zima robiłem do tej pory małe przebiegi więc bieżnika jeszcze jest sporo. Ale właśnie ze względu na wiek tych opon czy nie warto wymienić je na coś nowszego. Myślałem o Frigo HP2 lub Nokianach WR D4, oczywiście 195/65.

    HP2 są z indeksem 91H i ok 100 zł tańsze od WR D4 91T. Nokiany 91H to dodatkowe 200 pln.

    Komentarz


    • Sprawdzałem sobie prognozę pogody długookresową jak i krótkookresową to październik ma być w tym orku naprawdę bardzo ładny. W sensie - wszystko na to wskazuje, że do końca października nie będzie potrzeby wymieniania opon na zimówki. Co będzie w listopadzie? Różnie może być, ale najgorszy scenariusz to taki, w którym wszyscy na hura rzucą się na stacje wymiany opon. Znowu trzeba będzie stać w kolejkach dlugie godziny.
      Na Żywotność opon, czyli co ile należy wymieniać opony? » Oponeo wrzucam jeszcze poradnik kiedy najlepiej wymieniać letnie na zimowe, zimowe na letnie itd. t

      Komentarz


      • o tym kiedy to każdy zdecyduje sam, ale co do opon to bardzo dobry test zrobił Motor i dzisiaj jest nowy nr właśnie w kioskach, rozmiar testowany to oczywiści 205/55/16, polecam bo konkretnie na temat bez przepisywania niemieckich artykułów.
        Sławka wozi Superb 2 FL
        http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...-by-slawko80rr

        Komentarz


        • Zamieszczone przez hms Zobacz wpis
          Znowu trzeba będzie stać w kolejkach dlugie godziny.
          A nie lepiej (dużo wcześniej zawieźć do wyważenia i) przełożyć samemu, a przy okazji spojrzeć na stan hamulców? W ten sposób nigdy nie uczestniczę w tym spędzie.

          Komentarz


          • I to byłoby najrozsądniejsze. Tylko wiekszości z nas jakoś tak czasu brak albo nie jest po drodze

            Komentarz


            • Czasu brak a potem stoją po pół dnia w kolejkach
              Ja już wymieniłem na zimowe, przy moich przebiegach to nie muszę czekać do pierwszego śniegu bo zwykle po 6 latach opony mam po ok. 5mm bieżnika, ale co z tego jak już guma nie taka miękka. Dlatego wolę wcześniej zmieniać i niech się zużywają i w razie jakiejś anomalii pogodowej nie boję się zaskoczenia.
              Obecnie to wjeżdża się w zakładzie na podnośnik bez czekania w kolejkach i pogoda ładna że można wymyć koła letnie a nie później marznąć i narzekać, ale każdy ma swoje przekonania i terminy.
              O1-->O3--> ?

              Komentarz


              • kabi_007 - a jakie buty założyłeś?
                Mój czarnuch
                http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...h-musampa-2018

                Komentarz


                • Kolejny już rok na Good Year UG7+
                  Swoją drogą świetna opona, szczególnie jeśli ma sobie radzić na terenach gdzie zima nie rozpieszcza a białe drogi to standard.
                  O1-->O3--> ?

                  Komentarz


                  • Miał ktoś z Was styczność z oponami Imperial? Potrzebuje zimówki do auta żony. 99% miasto( praca, zakupy)

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez Dave Zobacz wpis
                      Miał ktoś z Was styczność z oponami Imperial? Potrzebuje zimówki do auta żony. 99% miasto( praca, zakupy)
                      no właśnie niechcący mam, co prawda z letnimi - sam bym nawet w sklepie nie spojrzał na ww. markę, ale kupiłem paska z takimi na przedzie - imperial ecosport 235/45/17, nówki założone wiosną tego roku przez poprzedniego właściciela 11kkm temu, są jeszcze włoski na bokach. Na razie po 2000km, które zrobiłem ja wrażenia OK - auto jedzie, w żadnym zakresie prędkości do 180 nie słychać ich, auto jedzie poprawnie w każdą stronę (poza koleinami, ale które opony 205+ pojadą dobrze w naszych koleinach?), hamuje też bez zarzutu. Niby po nazwie dziwoląg, nawet 15 min po zakupie auta myślałem, by je przehandlować i kupić na wiosnę coś 'markowego' ale nie mam się do czego jak dotychczas przyczepić=zostają.

                      BTW. poczekajcie z miesiąc na opinię o kolejnym oponiarskim dziwoloągu, tym razem zimowym - kelly hp 205/55/16 - takie dostałem koła zimowe przy zakupie też chciałem od razu razem z imperialami wyrzucać, ale przynajmniej dam im szansę

                      Komentarz


                      • Własnie u wulkanizatora słysząc o tych oponach powiedzialem od razu nie,ale w sieci maja całkiem dobre opinie. Chyba się na nie zdecyduje, cena przyzwoita a nie chce wydawac worka pieniędzy

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez Dave Zobacz wpis
                          Własnie u wulkanizatora słysząc o tych oponach powiedzialem od razu nie,ale w sieci maja całkiem dobre opinie. Chyba się na nie zdecyduje, cena przyzwoita a nie chce wydawac worka pieniędzy
                          W zależności gdzie jeździsz i jak jeździsz widzę,że masz mocniejsze auto więc nie szedłby w takie wynalazki. Sam się zastanawiałem ale dyskusja z kolesiem z wulkanizacji i wybił mi ten pomysł z głowy bo mamy trochę mocniejsze auta.

                          Imperial Snowdragon UHP » Sprawdź testy i opinie » Oponeo

                          Te jeszcze w miarę bo klasa C ale nigdy w życiu nie bierz Snowdragon 3 bo tam mają klasę E więc chyba nadają się do taczki.

                          Kleber Krisalp HP3 225/45 R17 94 H XL » Oponeo

                          Ja osobiście zdecydowałem się na te. Powód? Klasa średnia z bardzo dobrymi parametrami, Klasa B, hałas zewnętrzny 69db. Dla porównania sprawdzałem opony klasy premium i co wyszło lepsze paramtery ma tylko Nokian WR D4. Owszem można zwracać uwagę na opór toczenia ale ja stawiam na bezpieczeństwo kosztem wyższego zużycia paliwa.

                          Dodatkowym przemawiającym dla mnie argumentem jest fakt,że Imperial daje 2 lata gwarancji od produkcji, Kleber 10. Ja wyszedłem z założenia,że kupuje opony na 3-4 sezony dlatego wolę trochę dołożyć.

                          Ps. Na Alledrogo znalazłem Klebery w korzystnej cenie za 1200zł na komplet z dostawą.
                          Ostatnio edytowany przez spj; 5971.
                          Champ20ns!

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez bo86bo Zobacz wpis

                            Ja osobiście zdecydowałem się na te. Powód? Klasa średnia z bardzo dobrymi parametrami, Klasa B, hałas zewnętrzny 69db. Dla porównania sprawdzałem opony klasy premium i co wyszło lepsze paramtery ma tylko Nokian WR D4. Owszem można zwracać uwagę na opór toczenia ale ja stawiam na bezpieczeństwo kosztem wyższego zużycia paliwa.
                            A wiesz jaka instytucja kontroluje/weryfikuje te parametry z etykiet opon? Żadna. Producent może tam sobie wypisać co chce.

                            Komentarz


                            • Klebery jako zimówki to bardzo dobre opony. Żona w dwóch poprzednich renówkach miała zimówki Klebera i spisywały się bardzo dobrze.
                              O1-->O3--> ?

                              Komentarz


                              • Opony nie będą do Octavii a małego japończyka. Przeglądając opony w sieci kupię Kormirany. Cena dosłownie parę groszy wiecej niż Imperial. A jednak bardziej ufam Kormoranowi niż Chińczykowi
                                PS. Gdzie Ty widzisz w tych Snowdragonach E.?Ja widze C i C
                                Ostatnio edytowany przez ; 45192.

                                Komentarz


                                • Zamiast ufać, to poczytałbyś testy (a nie etykiety). Poprzednia generacja kormoranów zimowych nie nadawała się na śnieg.

                                  Komentarz


                                  • Popieram, ja kormoranom też nie ufam. Letnie też słabe, zwłaszcza jak popada to trzeba na nich uważać.
                                    O1-->O3--> ?

                                    Komentarz


                                    • Unicestwiacz

                                      w takim razie co byś zaproponował do 1400 lepszego od Kleber?
                                      Champ20ns!

                                      Komentarz


                                      • A nic, bo nie jestem znawcą opon. Ale zawsze mogę zaproponować poszukiwanie sensownej lektury zamiast bzdur z etykiet.

                                        Komentarz


                                        • Jaki to rozmiar, że masz olbrzymi dylemat mając taki budżet na opony?
                                          Jaki styl użytkowania?
                                          O1-->O3--> ?

                                          Komentarz


                                          • 205/45/17 wybor jest ale w drogich oponach.

                                            Komentarz


                                            • Witam. Ja dziś zakupiłem i "obutałem" auto w Kleber'y KrisAlp HP3 205//55/R16 - po przejechaniu około 50km powiem tak...przy +20 dzisiaj nie wiem jak się zachowają na śniegu Nawet cicho jak na zimówki i to pełnobieżnikowe.
                                              Mój czarnuch
                                              http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...h-musampa-2018

                                              Komentarz


                                              • No to ja poproszę też coś lepszego od Klebera rozmiar 225/45 R17
                                                Champ20ns!

                                                Komentarz


                                                • Dunlopy? Ja mam Dunlop SP Winter Sport 4D - polecam. Teraz są 5 też podobno nie gorsze.
                                                  pozdrawiam - Darek

                                                  Komentarz


                                                  • O klebrze można napisać że jest bo jest, ni to dobre prowadzenie czy dobra cena. Jak ktoś szuka najlepszego prowadzenia do ceny to na debice hp2 nie ma mocnych
                                                    Ostatnio edytowany przez Sebastian_M26; 221.
                                                    Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X