Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

OPONY zimowe - temat zbiorczy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • A cóż to?
    pozdrawiam - Darek

    Komentarz


    • Kormoran. Faktycznie na zdjęciu napisu nie widać.

      Komentarz


      • Zamieszczone przez kylo125 Zobacz wpis
        Kormoran. Faktycznie na zdjęciu napisu nie widać.
        Jak na śnieg to bieżnik wygląda solidnie. Ciekawe jak na suchym i mokrym?
        pozdrawiam - Darek

        Komentarz


        • Zamieszczone przez jmors44 Zobacz wpis
          zakupiłem oponki do mojej octavki !
          zdecydowałem się na Dunlop Winter Sport 5 ( Polska 2019 r ) ze względu na bardzo dobre opinie użytkowników i ekspertów oraz ze względu na niski poziom hałasu a cenę też dostałem która mnie zadawala, warto szukać bo te opony można dostać np w Norauto już za 296,90 czyli zdecydowanie niżej niż w Oponeo !
          zimy jeszcze nie ma ale jestem już gotów, djhering - ja bym kupił jednak z 2019 r dorzuć kaski i będziesz miał przez 4-6 lat temat z głowy a tak już za niecałe 2 miesiące opony będą rocznikowo już 3 letnie
          jmors44 napisz za jakiś czas jak się sprawują. Jestem ciekawy.
          pozdrawiam - Darek

          Komentarz


          • Zamieszczone przez ruwado Zobacz wpis

            Jak na śnieg to bieżnik wygląda solidnie. Ciekawe jak na suchym i mokrym?
            Jak już pisałem wyżej na razie nie ma lipy.
            Np. na mokrym bez problemu da się ruszyć dość dynamicznie. Choć może to cecha samochodu bo na starych continentalach też nie było z tym problemu. Na razie to tylko pierwsze wrażenia bo dopiero kilkaset km na tych oponach i to raczej bliżej 100 niż 1000.

            Komentarz


            • 78764323_2562633800624114_569722244968742912_n.jpg


              A ja do swojej Octavii założyłem Dunlop SP Winter Response 2 195/65 R15 91 T. Jak na razie jestem bardzo zadowolony, mój dom rodzinny jest położony w Bieszczadach ok. 1km od drogi pod górkę, kiedy jechałem w odwiedziny po opadach śniegu bez problemu udało mi się wyjechać pod górę bez boksowania. A na asfalcie cisza, nie słychać że są to opony zimowe, do tej pory w swoim Golfie jezdziłem na Dębicy Frigo (i te to już słychać).


              Ostatnio edytowany przez master557; 50092.

              Komentarz


              • Ja kupiłem dzisiaj do żonowozu blizzaki.
                205x55x16 za 315zł więc cena chyba spoko, a w testach wypadają obecnie najlepiej.
                To mówiłem ja do wczoraj wierny klient Continentali
                Powered by R-Performance

                Komentarz


                • Z budżetowych za dobre uchodzą jeszcze Imperiale - tak, wiem, są to opony made in china, ale sporo osób na nich jeździ i dla kogoś, kto nie szarszuje nadmiernie, na zimę spokojnie dadzą radę.
                  Z klasy budżet/średnia klasa można jeszcze sprawdzić opony typu Falken HS 449. Opony trochę do zadań specjalnych, na warunki górskie i generalnie w ciężki teren.
                  Proponuję sprawdzić jeszcze pod niniejszym linkiem: Falken Eurowinter HS449 | Opinie Użytkowników | SklepOpon
                  Jak się prezentują w praktyce.

                  Komentarz


                  • Vredestein Quatrac 5 » Sprawdź testy i opinie » Oponeo i o nic nie muszę się martwić :P

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez gacek1 Zobacz wpis
                      dlugo je masz? jakie odczucia?

                      Komentarz


                      • Słuchajcie, a co powiecie o oponach z Yokohama? Szwagier mechanik polecił mi opony (G015) i zastanawiam się nad ich zakupem. To trochę droższe opony, niż te, które kupuję zazwyczaj więc nie wiem czy warto przepłacać?

                        Komentarz


                        • ruwado - oponki sprawują się dobrze, chociaż jak wiesz śniegu jeszcze nie było we wrocku. Odczuwalna różnica pomiędzy starymi a nowymi oponami to przede wszystkim ich miękkość a tym samym komfort jazdy. W starych ( 7-8 latki ) odczuwałem każdą nierówność ( np drobne dziurki ), teraz jazda jest bardziej komfortowa. Co do pozostałych różnic to zdam relację jak pojawi się śnieg.
                          jmors44

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez bl Zobacz wpis

                            dlugo je masz? jakie odczucia?
                            Mam je 2 lata czyli pełny test W lecie bez zastrzeżeń. W zakrętach lekko je słychać ale bez tragedii. Deszczów się nie boją, nie jedna letnia guma mi puszczała w zakręcie a ta nawet sobie radzi. W lecie nawet się nie ścierają jak by to było na zimówce. Co do zimy to w zaśnieżonych zakrętach na mokrym śniegu można poczuć że to nie do końca zimówka ale na nasze zimy mi spokojnie wystarcza. Ostatnio w maju w górach tak nas dowaliło śniegiem że wszyscy na letnich zostali na pokojach a my pyk w auto i jedziemy po ośnieżonych drogach

                            Komentarz


                            • Wątek spoko, można powymieniać się informacjami, spostrzeżeniami na temat poszczególnych marek i modeli opon. Zauważyłem pewną prawidłowść, że opony o większym indeksie nośności, lepiej zachowują się na zakrętach. W sensie, auto lepiej się trzyma drogi, jest znacznie efektywniejsze.
                              Kolejna kwestia to świadomy dobór opon. Fakty są takie, kupując opony kiedyś czlowiek nie zastanawiał się nad wpływem na zużycie paliwa, nad wpływem na przyczepność, głośność i inne tego typu cechy. W sieci można znaleźć sporo informacji na ten temat.

                              Dążę do tego, że warto zwracać uwagę na tego typu cechy.
                              Ostatnio edytowany przez spj; 5971.

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez jmors44 Zobacz wpis
                                inchris, gdzie kupiłeś i ile dałeś z transportem za swoje 4 opony ?
                                Wybacz, nie wchodziłem ostatnio na forum...

                                Zimy nie było i juz raczej nie będzie ale na pewno nie żałuję zakupu Hankooków iCept Winter RS2. Oponki są rewelacyjne i całe szczęście zdecydowałem się reklamować Klebery HP3, które miałem rok temu i okazały się porażką. Michelin zachował się fair i zwrócił kasę za 4 tłuczące się kapcie więc za to szacunek. Niemniej cieszę się, że dopłaciłem do Hankooka bo komfort jazdy na suchym i mokrym jest nieporównywalny. Szkoda, że nie było okazji przetestować ich na śniegu. Klebery HP3 tylko na śniegu mi się podobały, na mokrym i suchym od 120km/h trzęsło budą, nie dało się ich wyważyć a auto nowe więc to był dramat. Z Hankookami RS2 nie ma żadnych problemów. Zapłaciłem za nie 1088zł w Opony samochodowe, motocyklowe i felgi - Kraków - Opony.Strefakierowcy.pl z odbiorem osobistym w Krakowie. Można było taniej ale chciałem świeżą produkcję i do tego Made in Hungary. Hankook ma też fabryki w Chinach i Korei a ponieważ na lato mam węgierskie Ventusy, które też są dobre, to chciałem się trzymać tego samego miejsca produkcji.
                                Ostatnio edytowany przez ichris; 46262.

                                Komentarz


                                • Kupione do Octy oponki Kleber Krisalp HP 3. Narazie przejechane na nich 200 km bo COVID :/

                                  Komentarz


                                  • Cały czas biję się z myślami - mam od nowości, czyli od marca 2015 opony zimowe
                                    Dunlop SP Winter Sport 4D 205/55 R16 91 H.

                                    Wg. wszystkich wierzeń i przepowiedni bieżnik już jest na poziomie obrębu monety 5 zł czyli 4 mm - minimalny odpowiedni poziom zimówek.

                                    Mam chęć zakupić nowe na najbliższy sezon - Dunlopy 5, ale - czy zima będzie tego wymagać, czy pojadę w zimie w góry? Covid = wielka niewiadoma - mam cały czas nadzieję i chęć pojechać.

                                    Ale.....

                                    Czy ktoś już jeździł na

                                    Klasa premium Dunlop Winter Sport 5 205/55 R16 91 H?
                                    pozdrawiam - Darek

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez kylo125 Zobacz wpis
                                      Ja ostatnio przydziadowałem i kupiłem takie:

                                      ]"]404 Not Found
                                      Puki co nie ma lipy. Trzymają raczej ok na suchym i mokrym asfalcie. Jeszcze nie próbowałem na śniegu i w głębokich kałużach.
                                      Z plusów oprócz ceny to to że są bardziej komfortowe na dziurach.
                                      Co do minusów to czasem je słychać przy wolnej jeździe tak poniżej 60km/h choć nie jest to jakieś straszne.
                                      No i grafika na ściance bocznej ma prezencje jak z jakiejś nalewki.
                                      W zeszłym roku zimy nie było za to w tym jest także mogę już powiedzieć więcej.
                                      Co do mokrej i suchej nawierzchni moje zdanie się nie zmieniło. Dalej uważam że jest naprawde dobrze.
                                      Co do śniegu to widziałem jakiś test tych kormoranów tylko w innym rozmiarze i właśnie na śniegu wypadły najgorzej. Natomiast u mnie na śniegu właśnie zachowują się też bardzo dobrze. Mam je w aucie z tylnym napędem i po śniegu jeździ mi się na nich bardzo pewnie.
                                      Dodając do tego że kupiłem je za bodaj 860zł a w moim rozmiarze dębica kosztowała 1200, natomiast średnia półka w stylu uniroyala chyba koło 1600 to jestem z nich bardzo ale to bardzo zadowolony.

                                      Komentarz


                                      • Co polecicie do nowej O4? Jaki doświadczenia?

                                        Dunlop Winter Sport 5
                                        GoodYear UltraGrip Performance+
                                        Bridgestone Blizzak LM005

                                        czy może z niższej półki Falken Eurowinter HS01?




                                        pozdrawiam - Darek

                                        Komentarz


                                        • Myślę że jak weźmiesz którąkolwiek z tych marek premium to powinieneś być zadowolony.
                                          Ja z kolei tradycyjnie przydziadowałem i już kolejny (trzeci) raz kupiłem kormorany.

                                          Komentarz


                                          • Zamówiłem Dunlopy, tak jak do O3. Tam już je sprawdziłem.
                                            pozdrawiam - Darek

                                            Komentarz


                                            • Witam.

                                              Na szybkiego kupilem opony Uniroyal WinterExpert 195/65/r15.

                                              Nie wiem czy to dobry wybor. Czylame gdzies w opiniach ze kiepsko sobie radzą na mokrym.

                                              Ktos ma jakies doswiadczenia.

                                              Dodam, ze teraz jezdze na calorocznych FULDA.

                                              dzięki za opdpowiedz

                                              Komentarz

                                              POWRÓT NA GÓRĘ
                                              Pracuję...
                                              X