Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

czy taka opona nadaje się jeszcze do czegoś?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • czy taka opona nadaje się jeszcze do czegoś?

    Link

    jako że rozerwałem wczoraj jedną swoją zimóweczkę...znalazłem taką która mi pasuje idealnie pod wzgledem wysokości bieżnika, nawet dot ma identyczny...tylko pytanie o te delikatne(?) uszkodzenia bieżnika....ma to jakieś znaczenie? będa jakieś efekty uboczne?

    mam opcje albo kupić taką albo 2 nowe....

  • #2
    Ja bym nie kupował prawie 6 letnich zimówek, guma w zimówkach szybciej sztywnieje, stąd pewnie te uszkodzenia.
    Dawid

    Komentarz


    • #3
      potrzebuję coś żeby dojeździć sezon....mam z tego samego roku i żadnych takich uszkodzeń nie mam......

      Komentarz


      • #4
        Możesz kupić, dla pewności zrobić test drogowy na hunter.
        Seria 188KM/270Nm na 95RON

        Komentarz


        • #5
          O którym uszkodzeniu bieżnika piszesz?

          Komentarz


          • #6
            po,lewej stronie opony naderwania gumy.....

            Komentarz


            • #7
              cena nie jest atrakcyjna jak za używaną jedną sztukę, wolałbym dołożyć i kupić dwie nowe, na przyszły sezon dokupisz dwie i będą 4 nowe kapcie.

              Opona trochę jest wyząbkowana, tak bynajmniej to wygląda.
              Była O2 RS 190 km / 436 Nm
              Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

              Komentarz


              • #8
                generalnie w ogóle nie bardzo mi pasują te opony ale takie dostałem z autem...na przyszły sezon chce moje ulubione nokiany wr a4...ale teraz kupować nowe zimówki żeby leżały cały sezon....tym bardziej że widzę ze ceny takie same jak na początku sezonu

                myślę jeszcze o opcji założenia już letnich 19....prognozy są dość optymistyczne a najbliższy wypad w trasę szykuje mi się dopiero pod koniec marca
                Ostatnio edytowany przez ; 113.

                Komentarz


                • #9
                  Ja bym szedł w tym kierunku. Zakup opon teraz mija się całkowicie z celem, lada chwila będziemy zakładać letnie. Zawsze możesz teraz kupić 2 nowe Nokiany, a później kolejne. Między osiami opony mogą się różnić, ważne żeby mieć takie same na osi.

                  Komentarz


                  • #10
                    Żadne 2+2, albo cztery albo 0.
                    Seria 188KM/270Nm na 95RON

                    Komentarz


                    • #11
                      Sebastian_M26 a to niby dlaczego?

                      Komentarz


                      • #12
                        A jak myślisz, czemu opony mają różną przyczepność w różnych warunkach.
                        Seria 188KM/270Nm na 95RON

                        Komentarz


                        • #13
                          Gdy ktoś dopuszcza takie rozwiązanie to raczej ma świadomość pewnych ograniczeń . Myślałem ,że jest coś o czym nie wiem przepisy / rozporządzenie EU etc

                          Komentarz


                          • #14
                            w UK można mieć na każdym kole inna oponę....

                            kiedyś gdzieś czytałem że po zestawieniu odpowiednich rodzajów opon przód tył można osiagnąc lepsze rezultaty niż na 4 takich samych

                            Komentarz


                            • #15
                              Wszystko jest możliwe jeśli wiesz jak z tego korzystać. Pitolenie typu albo wszystkie albo wcale jest dla ludzi którzy mogą sobie pozwolić na zakup 4 nowych. Dla mnie dwie nowe innej marki są lepsze jak jedna bądź nawet dwie używane. Dlaczego? Bo nie wiesz jaka jest historia tej/tych opon. Może była przyhamowana, może ktoś na niej jeździł 365 dni w roku, może była źle składowana? A później płacz bo coś jest nie tak. Jak odpowiednio dobierzesz opony osiami i wiesz jak z nich korzystać mając w głowie że za pół roku kupisz dwie takie same to w czym problem? Może jeszcze Octavia RS W LPG to profanacja?

                              Komentarz


                              • #16
                                Profanacja to jest jak wypierdzelą dziurę w bagażniku i przewody poprowadzą byle gdzie poprzykręcane wkrętami do drewna w podłużnice. Ale jest tanio.
                                Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                Komentarz


                                • #17
                                  Na końcówkę sezonu co przeszkadza 2+2 ?
                                  Dwie nowe teraz, dwie nowe na kolejną zimę. I będzie git.
                                  Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                                  Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez Sebastian_M26 Zobacz wpis
                                    A jak myślisz, czemu opony mają różną przyczepność w różnych warunkach.
                                    Lepiej mieć 4 takie same. Ale wg. mnie jak na każdej osi są różne to to w 99% przypadkach tego nie poczujemy. I tak każda z osi żyje własnym życiem inny jest nacisk i przyczepność itd. Na naprawdę śliskiej nawierzchni jak auto tańczy przy małej przyczepności to i tak liczą się umiejętności a drobne różnice w charakterystyce opon są moim zdaniem mniej istotne. Często jest tak, ze na każdej osi mamy rożne zużycie a nawet na tej samej osi opony zużywają się w rożnym stopniu i i tak mamy inną przyczepność.

                                    Komentarz

                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                    Pracuję...
                                    X