Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Filtr oleju do 1.6 MPI bse

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Filtr oleju do 1.6 MPI bse

    Witam. Dzisiaj byłem na wymianie oleju i filtra. I wszystko by było ok gdybym nie zobaczył że mam wkręcony filtr OP526 zamiast OP526/1. Niby różnią się ciutke wymiarami ale? Jest sens wymieniać gwarancyjnie czy tak zostawić. Dzięki za podpowiedzi.

  • #2
    Filtr to nie tylko wymiary a przede wszystkim zawory i budowa wewnętrzna. Podziwiam warsztaty co montują bele co ryzykując zatarcie silnika.
    Seria 188KM/270Nm na 95RON

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez Sebastian_M26 Zobacz wpis
      Filtr to nie tylko wymiary a przede wszystkim zawory i budowa wewnętrzna. Podziwiam warsztaty co montują bele co ryzykując zatarcie silnika.
      No i wymieniony gwarancyjne na taki jak Bozia przykazała. Pozdrawiam

      Komentarz


      • #4
        Filtron OP526/1
        Mann W719/30
        Hengst H14W27
        Knecht OC264
        Bosch 0451103314

        Filtr wbrew pozorom jest bardzo ważny. Ma być założony taki jaki jest w katalogu.

        Komentarz


        • #5
          Często jestem w hurtowniach sieciowych gdyż również u nich zaopatruje się w filtry i tak gdzieś 70-80% filtrów jakie biorą mechanicy to marki budżetowe typu Starline, Optima, Hart itp. Wynika to z tego, że pewnie większość Klientów ma totalnie wywalone na to jaki filtr zostanie im założony tak samo jak większość mechaników nie specjalnie będzie przejmować się jakiej jakości filtry montują. Różnica w cenie kompletu filtrów markowych (Mann/ Knecht) do budżetowych potrafi sięgać kilkaset % np. markowe kpl. 200,00 zł a budżetowe 50,00 zł. Klient się cieszy bo zapłaci mało za filtry a mechanik marżę procentową ma i tak dużo lepszą. Z częściami niestety jest podobnie, chociaż tu mechanicy bardziej uważają na to co montują bo jednak łatwiej jest o wykrycie niedostatków jakościowych w przypadku większości części niż w przypadku filtrów. Klienci też są często sami sobie winni bo chcą jak najtaniej. Budżetowe marki sprzedawane w sieciówkach trzymają jeszcze jakiś tam poziom ale jak mi kolega mechanik mówił zdarzają się "egzotyczne marki" z allegro i wtedy to dopiero jest loteria i z jakością i z wymiarami bo teoretycznie ma pasować a w praktyce już niekoniecznie.

          Komentarz


          • #6
            I dobrze że są tanie zamienniki inaczej filtr do 1.6 vw z manna kosztował by 80 zł, a tak mann 20, filtron 13 a hart 10.
            Seria 188KM/270Nm na 95RON

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez tomek evo Zobacz wpis
              ...budżetowe marki sprzedawane w sieciówkach trzymają jeszcze jakiś tam poziom...
              O jakich markach mowa?
              Co powiesz o filtrach Kraft,Kamoka,Denkcerman?

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Dave Zobacz wpis
                O jakich markach mowa?
                Co powiesz o filtrach Kraft,Kamoka,Denkcerman?
                Niestety nie jestem w stanie ocenić tych marek bo nie mam po prostu na ich temat wystarczającej wiedzy. Głównie polecam Mann-a i Knechta oraz Hengst-a i Purflux-a. Ze znanych mi również UFI i Fram są stosunkowo dobrej jakości a Filtron też nie jest zły. Ale bardzo wiele zależy od konkretnego modelu filtra bo kolega mechanik czasem stosuje Filtrona bo jego zdaniem ten konkretny model jest lepszy nawet od Manna/Knechta a innym razem mówi, ze inny model Filtrona to badziew i lepiej kupić coś innego. Wiec z tymi filtrami to bym nie generalizował, ze tylko ta czy inna marka jest ok. jednak są marki po prostu pewniejsze i też nie oszukujmy się, ze filtr oleju za 8 zł będzie tej jakości jak ten za 28 zł (ten sam model) wiec generalnie radze unikać najtańszych filtrów zwłaszcza oleju i paliwa. Oszczędności na cenie zakupu też są o tyle pozorne, ze czasem dużo droższa jest wymiana filtr np. w przypadku kabinowego i lepiej zainwestować w lepszy filtr i mieć spokojniejszą głowę.

                Komentarz


                • #9
                  Hengst też jest tani to znaczy że go omijać?. Do golfa 4 którym jeździ ojciec Hengst 14 Filtron 17 Mann 21

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X