Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Klimatyzacja - co ile serwis i napełnianie?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Zbliża mi się pierwszy przegląd mojego Golfa po 2 latach eksploatacji, przejechałem 13 tys km. Jak rezerwowałem termin to zasugerowali dezynfekcję klimy za 150zł. Od znajomych dowiedziałem się, że robią to sprayem za 30zł. Pytanie czy warto? Czasem coś zapachnie nieciekwie ale to raczej przez filtr kabinowy, który ma 2 lata. Jak zacząłem regularnie korzystać z klimy to przykrego zapachu juz raczej nie ma albo znika po 2-3 minutach. Zastanawiam się czy warto za to płacić, czy lepsze byłoby ozonowanie w jakimś niezależnym warsztacie?

    Komentarz


    • #27
      Ja mam mieszane uczucia co do dezynfekcji klimy w ASO. Za jednym razem było lepiej niż w niezależnym warsztacie, a w zeszłym roku oddałem właśnie Golfa 7 do dezynfekcji i nic to nie dało... Jak przed czyszczeniem capiło po wyłączeniu klimy, tak capiło i po.
      Z kolei, ilekroć jechałem do niezależnego warsztatu to... waliło za każdym razem. Tyle, że zaczynało tak po ok. 2tyg. od czyszczenia.
      Przyznam tylko, że nie pamiętam, jakie to były metody czyszczenia.

      Ostatnio stwierdziłem, że zrobię sam, kupiłem polecaną piankę Wurtha i... też bez szału.

      Jeśli jednak będziesz chciał robić w ASO to polecam poczekać gdzieś do maja - wrzucą promocje na odgrzybianie i powinno być poniżej 100zł.

      Komentarz


      • #28
        Dzięki za szczera opinię Wstrzymam się w takim razie... A próbowałeś ozonowania? Słyszałem opinie, że też na krótko pomoga... Niemniej zastanawiam się nad zakupem czegoś takiego: Page Not Found - Aliexpress.com

        Dorobienie zasilacza i wentylatorka to nie problem. Tylko pytanie czy warto... Z kumplem bym się złożył to wyszłoby po ok. 50 dyszek na głowę i można by z tego korzystać co kwartał... pytanie czy to ma sens czy jest to tylko sposób na marnowanie kasy, paliwa, czasu i czynnika chłodzacego, bo trzeba ze 20-30 minut trzymać włączoną klimę na maxa na zamkniętym obiegu...

        Komentarz


        • #29
          Trochę mało konkretów w tej aukcji. "Wyjściowy ozon 24g". Ale w jakim czasie?
          W każdym razie, za te pieniądze to nie może być raczej nic dobrego. Ja bym się w to nie pakował.

          Komentarz


          • #30
            Podobno 24g na godzinę... Na allegro są takie generatory w ładnych obudowach, kosztujące 4 czy nawet 5 stów a w środku... są właśnie tego typu płytki z ali Przykład: Link

            Komentarz


            • #31
              Ale na allegro wydajność jest jednak 10g/h. A to już daje do myślenia, jeśli są wewnątrz są te same bebechy.
              No i jak to we wszystkich opisach - producent podaje zawsze maksymalne wartości przy idealnie sprzyjających warunkach, więc pewnie i z tych 10g trzeba coś jeszcze uciąć. :]

              Komentarz


              • #32
                Zamieszczone przez ichris Zobacz wpis
                Czasem coś zapachnie nieciekwie ale to raczej przez filtr kabinowy, który ma 2 lata.
                nawet nie wiem jak to skomentować

                Najlepsza jest piana na parownik tak żeby ciekło pod autem do tego granacik do środka i czysto i przyjemnie
                Jak jest w miarę dobry dostęp to można parownik jakąś szczotką potraktować np: do czyszczenia butelek



                Moje MPI

                ...Dominik...

                Komentarz


                • #33
                  Zamieszczone przez cichy_ocp Zobacz wpis

                  nawet nie wiem jak to skomentować

                  Najlepsza jest piana na parownik tak żeby ciekło pod autem do tego granacik do środka i czysto i przyjemnie
                  Jak jest w miarę dobry dostęp to można parownik jakąś szczotką potraktować np: do czyszczenia butelek
                  W sumie to nawet gorzej... ma 2,5 roku bo kupowałem z rabatem na rocznik i pół roku stało na placu Ale przjechałem tylko 13 tys w tym czasie... Owszem, moża było ten filtr kabinowy wymienić ale jakoś nie było czasu nad tym się zastanowić. W każdym razie będę miał wymieniony ten filtr za 11 dni. Słyszałem opinie, że chemia do otworów wentylacyjnych czy oznowanie to iluzja i nic nie zastąpi czyszczenia podzespołów klimatyzacji... Może znajde na youtube gdzie jest ten parownik bo kompletnie się nie znam. To moje pierwsze, niesłużbowe auto z klimatyzacją

                  Komentarz


                  • #34
                    Jak to Golf VII to


                    Moje MPI

                    ...Dominik...

                    Komentarz


                    • #35
                      Tak, Golf VII FL Dzięki za filmik. W taki sposób robią to w ASO?

                      Komentarz


                      • #36
                        tego to nie wiem, ale w taki sposób to samemu możesz zrobić i na pewno efekt będzie lepszy niż po ozonowaniu. Do tego tzw. granat do rozpylenia we wnętrzu i wszystko czyste i pachnące.
                        Poniższy patent możesz tez u siebie zastosować.



                        Moje MPI

                        ...Dominik...

                        Komentarz


                        • #37
                          Po pierwsze to, jeśli auto przejechało tylko 13tys. km to nieważne, że filtr ma 2 czy 2,5 roku. Dam sobie rękę ogolić, że przy takim przebiegu będzie wyglądał bardzo dobrze.
                          No chyba, że codziennie jeździłeś po polnych drogach.

                          Co do pianek do samodzielnego czyszczenia to najważniejsze, żeby pokryć nimi cały parownik, bo inaczej to nic nie da.

                          Komentarz


                          • #38
                            Tak sobie teraz przypomniałem o tym temacie, w którym pisałem 2 lata temu i tak się złożyło, że q końcu nie robiłem tego przeglądu klimy i nadal wszystko działa ... Nie wiem będzie już chyba 5 lat temu jak była nabijana. chłodzi nadal dobrze i wszystko działa... Sam już nie wiem czy coś ruszać.... Odgrzybiam sam co roku i wymieniam filtr kabinowy.

                            Wysłano z OnePlusa 7T Pro przy użyciu Tapatalka.

                            Znalazłeś rozwiązanie problemu? Napisz, na pewno komuś pomożesz!

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X