Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki bagażnik na rowery

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jaki bagażnik na rowery

    Zastanawiam się co wybrac, platformę czy bagażnik na dach.
    Auto to octavia 2fl kombi, przewóz tylko i wyłącznie dwóch rowerów..
    Będę wdzięczny za sugestie , chociaż w sumie bardziej skłaniam się ku platformie (oczywiście hak mam)
    Jeśli chodzi o wyjazdy to raczej kręcenie się wokół komina +/-30km. Ew dws razy w roku dłuższa trasa
    Ostatnio edytowany przez tomaszwrc; 9994.

  • #2
    Ja zawsze myślałem tą kategorią że w tylnym lustrze nie wiele widać przez rowery i jeżeli nawet delikatnie ktoś ci w tyłek wjedzie to rowery do kasacji (szyba klapa itd)

    Dach ogranicza cię do 140km - chociaż nie raz przy wyprzedzaniu miałem i 170 na budziku - ale to już wielkie ryzyko.

    Ja mam THULE 591 - wożę 3 rowery i jak do tej pory nic nie miłego mnie nie spotkało
    OIIFL Kombii - 198 Km / 457Nm - R Stage One
    http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5-o2fl-2-0-tdi


    T: 500286848

    Komentarz


    • #3
      Też wożę na dachu. Ale gdybym miał wybór (hak), to zdecydowanie wybrałbym platformę. Odchodzi podnoszenie rowerów na dach, pilnowanie wyjazdów do garażu i hałas/ograniczenie prędkości.
      Jedna rada- obojętnie które rozwiązanie wybierzesz, kup sprzęt sprawdzonego producenta, nawet jeśli miałby być używany.
      OCTAVIA '01

      Komentarz


      • #4
        W swoim O2 ale w wersji liftback mam bagażnik na dachu firmy Mont Blanc w wersji areo, do tego uchwyty na rower thule ( bo był w promocji i 2 wcześniej kupiłem używki) i jeździ się spoko, trzeba pamiętać że się coś ma na dachu i tyle. Kupując bagażnik sprzedawca stwierdził, że nie ma potrzeby kupowania uchwytu Thule ten Mont Blanc w zupełności wystarczy. Nie ma problemu z jego ściąganiem czy zakładaniem na auto ( robię to na wiosnę i jesień) oraz nie ma problemu z zakładaniem rowerów na dach. Tutaj możesz mieć problem jak jesteś niski, ale przy 2 rowerach to nie będzie problem według mnie bo robisz to na skrajach dachu nie na środku

        Komentarz


        • #5
          Jeżeli masz hak rowerowy, to polecam bagażnik rowerowy na hak firmy "Aguri" model "Active Bike" i w Twoim przypadku "2", czyli "Aguri Active Bike 2", taki można znaleźć już za około 1200 zł, niestety bagażniki na rowery poszły w górę w zeszłym roku.
          Osobiście mam wersję 3+1, więc jak będziesz w przyszłości potrzebował przewozić 3 rowery to dokupujesz dokładkę "Adapter na kolejny rower do Aguri Active Bike 2 / 3".
          Odpada problem, że wjedziesz w garaż z rowerami na dachu, no i nie trzeba się szarpać z podnoszeniem ich na dach, osobiście dałbym radę, ale żona już nie.
          Pozdrawiam,


          Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

          Komentarz


          • #6
            Ja mam platformę na hak na trzy rowery. Thule. Jak szukałem to ta była najlżejsza i chciałem aby były światła. Jeśli wybierzesz opcję na dach to bierz z najszybszym, najłatwiejszym montażem. Coś takiego jak ma Rafał. Ja mam na dach jeden bo zdarzało mi się wozić cztery rowery.
            Pamiętaj, że do platformy kupujesz dodatkową, trzecią tablicę rejestracyjną.
            Jak nie było takiej możliwości to ja najpierw przekładałem z auta a póżniej zamówiłem nielegala z allegro. Nigdy nie miałem z tego powodu kłopotów z policją. Legalną załatwiłem od razu jak było to możliwe.
            Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
            Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X