Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dobry prostownik

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Dobry prostownik

    Ja bym teraz zdjął koło, i nadkole i bez rozbierania układu IC mył ciśnieniem.

  • #2
    Dobry prostownik

    Kilka miesięcy temu kupiłem w Lidlu prostownik impulsowy do ładowania akumulatorów.
    Przez ten czas miałem okazję sprawdzić go w różnych warunkach na kilku akumulatorach. Wynik moich testów jest bardzo dobry. Przede wszystkim ładuje akumulator automatycznie nie powodując gazowania czy nagrzewania elektrolitu co często zdarza się w przypadku prostowników transformatorowych. Druga istotna rzecz, można nim ładować akumulator bez odłączania klem. Może więc służyć do cyklicznego doładowywania akumulatora. Poza tym jest bardzo starannie wykonany, obudowa jest pyłoszczelna, krokodylki solidne, izolowane. Reasumując, jest to bardzo trafny zakup
    Załączone pliki
    Antyfotoradar Valentine1
    Harry II Classic+Sirio ML145

    Komentarz


    • #3
      Nom i kosztował 60 zł. Tez mi sie dobrze sprawuje
      FIAT Service

      Komentarz


      • #4
        vaz, też go zakupiłem jakiś czas temu ale nie miałem okazji sprawdzić ale jak mówisz że dobry zakup to dobrze trafiłem

        Komentarz


        • #5
          jaki ma max prąd ładowania?

          Komentarz


          • #6
            Maksymalny prąd ładowania wynosi 3,8A , ograniczenie napięcia do 14,8V w trybie zimowym (14,5 V w trybie zwykłym). Co istotne , w przeciwieństwie do prostowników transformatorowych mających tylko regulację prądu ładowania , ten nadaje się do ładowania akumulatorów typu Centra Futura , Exide Exell czy tzw. hermetycznych .
            A już poza tematem , podobno teraz w Auchanie można je kupić ; w Lidlu zeszły szybko jak świeże i chrupiące bułeczki :szeroki_usmiech
            Antyfotoradar Valentine1
            Harry II Classic+Sirio ML145

            Komentarz


            • #7
              Kwa o Lidlu to nic nie mówcie.
              Jak coś mają w promocji to dają po 10-20 sztuk.
              I kup tu coś?
              Była O1 kombi ALH++ 150/340
              Obecnie Pyzio 206 1.4HDi+ ~90/200

              Komentarz


              • #8
                vaz w jakiej cenie widziales w Auchan i w ktorym sklepie w Krakowie?

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez soszek81
                  Kwa o Lidlu to nic nie mówcie.
                  Jak coś mają w promocji to dają po 10-20 sztuk.
                  I kup tu coś?
                  akurat tymi prostownikami zainteresowanie jest zawsze bardzo duże ale wystarczy podjechać rano (o ile praca pozwala) jak otwierają Lidla i jest szansa , że się kupi .
                  Antyfotoradar Valentine1
                  Harry II Classic+Sirio ML145

                  Komentarz


                  • #10
                    tak wczoraj podjechałem po pampersy. Byłem o 10 (mały dał czadu w nocy i się na 8 nie dźwignąłem). Się okazało że wszystkich paczek w promocji było ok 70 a rodzaje 4. Z czego o 10 zostały pojedyncze rozmiaru 3 i cały słupek rozmiaru 2. Mój już od dawna "stosuje" 4.
                    Dwa Lidle i identyczny widoczek. Jeszcze mnie nosi od wnerwienia.

                    Nigdy więcej Lidl.
                    Była O1 kombi ALH++ 150/340
                    Obecnie Pyzio 206 1.4HDi+ ~90/200

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez soszek81
                      tak wczoraj podjechałem po pampersy. Byłem o 10 (mały dał czadu w nocy i się na 8 nie dźwignąłem). Się okazało że wszystkich paczek w promocji było ok 70 a rodzaje 4. Z czego o 10 zostały pojedyncze rozmiaru 3 i cały słupek rozmiaru 2. Mój już od dawna "stosuje" 4.
                      Dwa Lidle i identyczny widoczek. Jeszcze mnie nosi od wnerwienia.

                      Nigdy więcej Lidl.
                      Ja po południu byłem w 2 sklepach po drodze do domu i kij, 0 pampów...

                      Komentarz


                      • #12
                        ... bardzo duzo czytalem, bardzo duzo szukalem ... i kupilem.

                        Jedyny sensowny jaki udalo mi sie poszukac (oczywiscie wg mojej oceny) to BOSCH C7.
                        Glowne zalety to:
                        - jest microprocesorowy (w pelni autoamtyczny)
                        - impulsowy (nie wazy tony)
                        - mozna ladowac akumulator bez wyciagania go z auta
                        - moze sluzyc za podtrzymanie gdy istnieje koniecznosc wymiany akumulatora
                        - ma funkcje zasilacza

                        itd itd ...

                        Tak wiec szczerze polecam.
                        <<>> MACIEJ <<>>
                        Moje Autko - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=33986 - Zapraszam

                        Komentarz


                        • #13
                          Funkcje fajne, tylko ta cena.... Na coś co może użyję raz na dwa lata to kapkę zniechęca.
                          Jak dla mnie ma jedną istotną wadę - nie można zastosować w ładowaniu aku do motocykla (zwykle 6-14Ah). Akurat mam moto a w nim siedzi 12Ah
                          Była O1 kombi ALH++ 150/340
                          Obecnie Pyzio 206 1.4HDi+ ~90/200

                          Komentarz


                          • #14
                            Sensownym prostownikiem do akumulatora jest taki, który posiada (przynajmniej) skokową regulację napięcia i jest wyposażony w amperomierz.
                            Dlaczego (??) Ano dlatego, iż dzięki temu, uzyskujemy dodatkową, cenną informację o stanie naszego akumulatora - podczas jego ładowania oczywiście.
                            Nie zasuwam ! Prędkość zabija ! Włącz myślenie.

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez soszek81
                              Jak dla mnie ma jedną istotną wadę - nie można zastosować w ładowaniu aku do motocykla (zwykle 6-14Ah). Akurat mam moto a w nim siedzi 12Ah
                              Dla celu moto/samochód polecam ten jak niżej, sam go używam od kilku lat:

                              Link
                              W wolnym czasie dwa koła

                              Komentarz


                              • #16
                                tomba7 - właśnie taki miałem. Nie wiem tylko co się stało, bo nagle przestał działać
                                Była O1 kombi ALH++ 150/340
                                Obecnie Pyzio 206 1.4HDi+ ~90/200

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez tomba7
                                  Zamieszczone przez soszek81
                                  Jak dla mnie ma jedną istotną wadę - nie można zastosować w ładowaniu aku do motocykla (zwykle 6-14Ah). Akurat mam moto a w nim siedzi 12Ah
                                  Dla celu moto/samochód polecam ten jak niżej, sam go używam od kilku lat:

                                  Link

                                  to jest klon tego z Lidla :idea:

                                  [ Dodano: Sob 12 Mar, 11 13:06 ]
                                  Zamieszczone przez Trusek
                                  ... bardzo duzo czytalem, bardzo duzo szukalem ... i kupilem.

                                  Jedyny sensowny jaki udalo mi sie poszukac (oczywiscie wg mojej oceny) to BOSCH C7.
                                  Glowne zalety to:
                                  - jest microprocesorowy (w pelni autoamtyczny)
                                  - impulsowy (nie wazy tony)
                                  - mozna ladowac akumulator bez wyciagania go z auta
                                  - moze sluzyc za podtrzymanie gdy istnieje koniecznosc wymiany akumulatora
                                  - ma funkcje zasilacza

                                  itd itd ...

                                  Tak wiec szczerze polecam.

                                  bardzo dobry i bezpieczny prostownik ale ta cena...w porównaniu z "lidlowym" ma wyższy prąd ładowania , funkcję zasilacza i możliwość ładowania aku 24V . Czy warto dopłacać za te funkcje? Minusem jest brak możliwości ładowania aku 6V :idea:
                                  Antyfotoradar Valentine1
                                  Harry II Classic+Sirio ML145

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    CTEK

                                    Mam dostęp do takiego czegoś jak CTEK MULTI XS 7000. Potrafi cuda. Stare akumulatory w ursusach stawiał na nogi. Rok temu w golfie zdechł mi akumulator na amen, ale 5 godzin ładowania i jak nowy (aku maił 3 lata). Tylko ta cena. Oj polecam

                                    każdy może, nikt nie musi

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Od przyszłego tygodnia w Lidlu znów prostownik na promocji:
                                      Error 404
                                      BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                                      SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Bardzo fajne sprzęty w rozsądnych pieniądzach są na hurt.com.pl - warto sprawdzić przed zakupem gdzie indziej.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Klon tego z lidla:
                                          Ładowarka, prostownik mikroprocesorowy 6/12V Sena - sklep internetowy hurt.com.pl
                                          po 85 więc chyba nie taniej....

                                          [ Dodano: Nie 05 Sty, 14 23:38 ]
                                          A odnośnie BOSCH C7.
                                          Czytałem na elektroda.pl że on cały czas daje 10A i nie da się tego regulować. To trochę dużo...
                                          BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                                          SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Shado, ja nie mówię, że zawsze mają najtaniej, pewnie, że bidulowej promocji nie przebiją
                                            Mówię, że zawsze mają ciekawe produkty w dobrych cenach i warto sprawdzać.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez shado
                                              Klon tego z lidla:
                                              Ładowarka, prostownik mikroprocesorowy 6/12V Sena - sklep internetowy hurt.com.pl
                                              po 85 więc chyba nie taniej....

                                              [ Dodano: Nie 05 Sty, 14 23:38 ]
                                              A odnośnie BOSCH C7.
                                              Czytałem na elektroda.pl że on cały czas daje 10A i nie da się tego regulować. To trochę dużo...
                                              Jesli moge wtracic moje drobne spostrzezenia - w zeszlym tygodniu ladowalismy z kolega nasze auta(akumulatory o podobnej pojemnosci i stopniu rozladowania), on ladowarka z Lidla bez wyswietlacza a ja Bosch-em C7. Stwierdzam wyczowalnie mniejsza wydajnosc "ladowaczki" Lidlowej. Moja juz skonczyla a Lidlowa po dwoch godzinach jeszcze ladowala. Po zamianie ladowarek moja zalatwila temat w kolegi aucie w jakies 35 minut.

                                              ... a co do tego "czytalem na elektrodzie ..." - to czy gosc ktory tam pisze o tych 10A to wogole wie o co chodzi? W mikroprocesorowych ladowarkach trudno jednoznacznie zmierzyc plynacy prad ladowania gdyz ladowarka dopasowuje sobie rozne charakterystyki w zaleznosci od warunkow pracy. Zwyklym miernikiem to nie do zrobienia, a nie znam kogos kto poza laboratorium podlacza oscyloskop do samochodu zeby sprawdzic charakterystyke i wartosc pradu ladowania. Dlatego taka ladowarka laduje szybciej, nie "tyra" akumulatora, nie powoduje wzmozonego gazowania elektrolitu, mozna ladowac bez demontazu klem z akumulatora, sama wie jaki akumulator laduje - zelowy czy zwykly. C7 ma jeszcze funkcje ladowania "zimowego", wtedy kiedy od mrozu akumulator ma wyzsza rezystancje wewnetrzna.

                                              Tak wiec tekst tego goscia ze caly czas laduje 10-cioma amperami jest dosc zabawny - przeciez jak napiecie na naladowanym akumulatorze rosnie to prad ladowania z automatu spada!!!

                                              Tak wiec reasumujac - podobna ladowarka jest Bosch C3 (nie mozna tylko ladowac akumulatorow 24V jak w C7). Widzialem taka w NORAUTO w sensownej cenie. Inna z ktora mialem doczynienia to 2 modele Black&Decker - tez mikroprocesorowe czyli inteligentne i dosc wydajne.

                                              Info o Bosch C3. Link

                                              Info o Bosch C7. Link

                                              Test Auto-Swiata. Auto Świat - Portal motoryzacyjny
                                              <<>> MACIEJ <<>>
                                              Moje Autko - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=33986 - Zapraszam

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Ja mam z racji pracy prostownik bestera,który ma funkcję rozruchową i w chwili,gdy mój akumulator padnie do zera, podłączam go pod prostownik, wsiadam do auta i kręcę i nigdy nie trwało to dłużej niż 30 sekund i auto zapalało i zawsze dojadę do sklepu,aby wymienić aku.Fakt jest to dość duży prostownik i nieporęczny,ale gdy jestem w domu zawsze mam go w garażu.Do doładowania mam prostownik,który kiedyś zrobił mój kolega elektronik i nie ma lepszego.Ten prostownik ładuje bardzo malutkim prądem,więc nie ma obaw,że przeładuje akumulator,jedyny minus nie nadaje się on do szybkiego ładowania.

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  ctek mxs 5.0.

                                                  genialny. ostatnio stanialy.

                                                  rozladowany aku 70AH do zera poprzez uszkodzony czujnik otwartej klapy. napiecie 4V auto odpalilo po 7 minutach ladowania. potem doladowany w trybie recond dziala bez problemu.

                                                  to nie jedyny przypadek kiedy ta ładowarka uratowała akumulator.
                                                  szczególnie potrzebna rzecz jesli posiada sie kilka pojazdów i za pomocą szybkozlaczek kondycjonuje sie akumulatory w ramach prewencji.

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X