Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dobry prostownik

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • co myslicie o takich propozycjach. Prosże o rade który wybór bedzie najlepszy
    1.
    Link
    2.
    Link
    3.
    Link

    ewentualnie prosze o inne sugestie
    Ostatnio edytowany przez mati8201; 7339.

    Komentarz


    • 1. Sprzedawany w Biedronce po 49, jest ok
      2. Pkt1 inna obudowa
      3. Unikać nadaje się do akumulatorów z lat 80-tych
      Seria 188KM/270Nm na 95RON

      Komentarz


      • A czy ktoś sie orientuje czy prostownikiem 6V można ładować akumulator 6V Żelowy (do zabawki dla dzieci) . Bo dziś na kilku aukcjach z akumulatorami żelowymi wyczytałem, że nie wolno tylko niewiem czy to nie zachęta do kupienia ich ładowarki

        Komentarz


        • Zależy jaki jest to prostownik, jeśli taki jak z aukcji 1 lub 2 to tak, natomiast transformatorowy nie nadaje się
          Antyfotoradar Valentine1
          Harry II Classic+Sirio ML145

          Komentarz


          • Dziękuję koledzy za odpowiedzi. Nie będę przepłacał poczekam na promocje Lidla lub Biedronki i tam kupię.

            Komentarz


            • Prośba poradę: czytając instrukcje CTEKa 3.8 i 5.0 widzę różnicę, że pierwszy ma ładowanie awaryjne, czyli program do niskich temperatur dla aku typu AGM. CETK 5.0 ma też taki program do zwykłych aku i nazywa się Recond. Ale CTEK 5.0 jest droższy o 50 zł.
              Jeśli chodzi o Ah to nie mam obecnie większego aku niż 80 Ah (zwykła Varta i u żony w aucie jakiś zwykły aku ok 55Ah) więc wystarczyłby CTEK 3.8, żeby nie przepłacać. Ale jeśli padnie, zimą i będę musiał go awaryjnie reanimować czy CTEK 3.8 da radę?
              Silnik R18A2.
              http://www.dadrl.org.uk
              http://www.lightmare.org

              Komentarz


              • Da radę. Długo ale podniesie rozładowany akumulator.
                AGM można z powodzeniem ładować na zwykłym programie 14,4 V.

                Recond przydaje się sporadycznie ale nie powinno się nadużywać a wręcz nie wolno tego trybu używać w AGM.

                zwroc uwagę na Optimate 5 jeśli budżet pozwala (szóstka jest wyśmienita)

                Generalnie i tak CTEK rusza od kilku volt (lidlowy od 7 jeśli pamięć mnie nie myli)
                optimate jesCze niżej.

                jesli masz możliwość nocnego ładowania i czas nie gra roli to można zozwazyc Optimate 3 ale 0,8 A to mało

                Komentarz


                • @ pedros , dzięki za pomoc! Jest możliwość nocnego ładowania, wezmę CTEKa 3.8, wydaje się najbardziej optymalny do moich potrzeb.
                  Silnik R18A2.
                  http://www.dadrl.org.uk
                  http://www.lightmare.org

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez dragster Zobacz wpis
                    @ pedros , dzięki za pomoc! Jest możliwość nocnego ładowania, wezmę CTEKa 3.8, wydaje się najbardziej optymalny do moich potrzeb.
                    Pojawił się już dawno w sumie fajny gracz Victron tez warto rozważyć dobra jakość sprawdzone sprytne algorytmy podnoszenia trupów z reszta firma ta zajmuje siecprzetworncami energii

                    Komentarz


                    • Np. taka: Strona nie została znaleziona - Ecosolar ?
                      Silnik R18A2.
                      http://www.dadrl.org.uk
                      http://www.lightmare.org

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez dragster Zobacz wpis
                        1.1 A to raczej tylko do podładowania i podtrzymywania niejezdzonych aut...
                        pamietaj ubytek 20 Ah z akumulatora to tutaj 23 godziny ładowania jeśli AK jest niezasiarczony.

                        warto celować w okolice 3-5 A

                        dobrym tez miejscem na poszukiwanie są sklepy z wyposażeniem dla silników elektrycznych do łódek...

                        Komentarz


                        • Wysoka cena jak za taką ładowarkę
                          Antyfotoradar Valentine1
                          Harry II Classic+Sirio ML145

                          Komentarz


                          • Tez uważam ze 5 A powinno stac w okolicach 120 netto.

                            Komentarz


                            • To jest przykład jak Lidla/Biedronke za 50zl sprzedawać po dwie stówy, ba lidl ma 4A... i LCD
                              Ostatnio edytowany przez Sebastian_M26; 221.
                              Seria 188KM/270Nm na 95RON

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez Sebastian_M26 Zobacz wpis
                                To jest przykład jak Lidla/Biedronke za 50zl sprzedawać po dwie stówy, ba lidl ma 4A... i LCD
                                Nie do końca

                                lidl biedna dźwiga od 7V.
                                jakosc układów w środku nie ma reguł ale 5 lat nie wytrzyma.

                                do podladowania może i Ok ale nie zostawię na stałe ...

                                nie ma algorytmów odsiarczania - Optimate pacjenta ładuje 22 voltami jeśli AK jest poza instalacja a CTEK ma recond czyli ograniczony prąd i podniesione napięcie.

                                sa już podróbki cteka dosyc ordynarne wiec nie wypowiem się co do jakości. Wyglada brzydko ale nie to jest jego głównym celem.

                                najlepszy poligon to naprawdę jak długo żyją akumulatory wędkarzy pływających na łodziach elektrycznych - większość z nich używa zwykłych akumulatorów i tylko dobra ładowarka ogarnie.

                                lidl/biedra spłonie jak dostanie 120 Ah rozładowanego kolosa - wiec dobrze ze ma tylko 4 A (a może jednak 3,2) bo kable za cienkie ma.

                                nawet CTEK poluzował z jakością i nowe są gorsze odctego co ja mam z początków 2013roku.

                                co robić jak żyć


                                Komentarz


                                • Lidl dostaje rozładowanego 77Ah do 10.5V z oświetlenia także żyje od 4 lat, możesz podłączyć 5000Ah bo i tak dostaniesz 4-5 A. Czasami zdarza się że zostawiam auto podpięte pod lidla 2 tygodnie, rekord to z miesiąc. To zwykła przetwornica. Kto odłącza z gniazda telewizor audio pralkę lodowkę piec kompter ładowarki usb? Wszędzie tam są przetwornice impulsowe za kilka $ i działają wiele lat non stop.
                                  Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                  Komentarz


                                  • Najważniejsze ze spełnia swoją rolę. Tylko czasami trzeba fo oszukiwać żeby podnieść bardziej rozładowania AK.

                                    Miesiac to mało ja moje jedno z aut muszę trzymać nawet 7 miesięcy non stop (sena z geronimo padła po 3 miesiącach) stad konieczność czegoś lepszego.

                                    I na pewno lepiej mieć lidlowa niz wcale żebyśmy mieli jasność


                                    Komentarz


                                    • Ctek 3.8 już ładuje . Świecą się światła do jazdy dziennej (12 letni Golf)
                                      Silnik R18A2.
                                      http://www.dadrl.org.uk
                                      http://www.lightmare.org

                                      Komentarz


                                      • Już nie świecą, wystarczyło odpiąć jeden kabelek.
                                        Silnik R18A2.
                                        http://www.dadrl.org.uk
                                        http://www.lightmare.org

                                        Komentarz


                                        • Jaka jest górna granica napięcia pracy bornetz'a?
                                          15,35 V w trakcie doładowywania standardowym prostownikiem nieodpiętego akumulatora pokazuje błąd na zasilaniu.

                                          W Lidlu kolejna tura ładowarek za 59zł.
                                          O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                          O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                          =================================================

                                          Komentarz


                                          • W Jeromimo tez był - nabyłem by empirycznie liznac i... zaskoczył mnie.

                                            nawet ma tryb analogiczny do ctekowego recond. Do podstawowego podladowania idealny. Natomiast nie będę odkrywczy ze optimate 6 jest precyzyjniejsza -z moich wszystkich najwięcej prądu wciśnie do baterii.
                                            55 brutto i mamy rezerwowy z wyświetlaczem

                                            Komentarz


                                            • Doładowywałem dzisiaj akumulator (fabryczna Varta 61Ah z 2010 roku) prostownikiem transformatorowym, napięcie wyjściowe było 12,53V przy podłączonych klemach. Włączyłem prostownik, ustawiłem prąd ładowania na 6A. Po kilku minutach multimetr pokazywał 16,2V i napięcie dalej rosło, prąd ładowania zmniejszył się do około 3A a elektrolit intensywnie gazował co wyznaczało zakończenie ładowania. Następnie połączyłem prostownik z Lidla w trybie zimowym i okazało się, że jeszcze przez około 2h doładowywał akumulator. Zastanawiam się dlaczego tak się dzieje?
                                              Czy gazowanie elektrolitu (z zasady niekorzystne dla płyt) lepiej wymieszało elektrolit czy wystąpiły jakieś zjawiska pozwalające na przyjęcie przez akumulator dodatkowego ładunku podczas ładowania prostownikiem z Lidla?
                                              Antyfotoradar Valentine1
                                              Harry II Classic+Sirio ML145

                                              Komentarz


                                              • Mógłbyś potrzymać dłużej ten prostownik bo jestem ciekaw przy ilu V zaczynają padać moduły w o2?
                                                Seria 188KM/270Nm na 95RON

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez Sebastian_M26 Zobacz wpis
                                                  Mógłbyś potrzymać dłużej ten prostownik bo jestem ciekaw przy ilu V zaczynają padać moduły w o2?
                                                  Gazowanie to poza autem można robić a kontrolowane gazowanie to skrajnie mały prąd i napiecie ograniczone do 15,5 V. Opcja tylko w mikroprocesorowych.


                                                  transformator p natomiast o mpuje nadal i zaczyna przepalac bezpieczniki i dalej sieje syf po aucie.

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez pedros Zobacz wpis
                                                    Gazowanie to poza autem można robić a kontrolowane gazowanie to skrajnie mały prąd i napiecie ograniczone do 15,5 V. Opcja tylko w mikroprocesorowych.transformator p natomiast o mpuje nadal i zaczyna przepalac bezpieczniki i dalej sieje syf po aucie.
                                                    ładowałem tym :

                                                    SENA

                                                    na koniec b. lekko gazował (nie mierzyłem napięcia) potem jakby się wyłączył (niby ma podtrzymanie i blokadę przed przeładowaniem) trzymałem go podłączonego bez odpinania aku "długo za długo" i było wszystko ok

                                                    Leon 1.6 16V 105 KM

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X